Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (784)Книжкові видання та компакт-диски (251)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.415.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дівінська В.О. 
Вплив генотипічних та екзогенних факторів на клінічні прояви і перебіг цукрового діабету I типу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Дівінська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено генотипічні особливості організму та екзогенні фактори, що збільшують ризик розвитку цукрового діабету I типу (ЦД I) та визначають прогредієнтність перебігу захворювання. Вивчено поліморфізм генного маркера D6S2414(6p21.31) у хворих на ЦД I та їх батьків. Встановлено генотипи, які асоційовані з ЦД I та алельні варіанти, що мають протективний ефект. Доведено значення спадкової обтяженості окремими мультифакторіальними захворюваннями у формуванні тяжкого перебігу ЦД I у пробандів. Виявлено взаємозв'язок розвитку пізніх ускладнень ЦД I з фенотипом А. Визначено і науково обгрунтовано залежність розвитку ЦД I та його ускладнень від імуногенетичних взаємовідносин "мати - дитина" за антигенами АВ0. Встановлено особливості екзогенної ритміки, пов'язаної з сезоном народження дітей з ЦД I, визначено її вплив на характер перебігу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА329792

Рубрики:

      
2.

Попович Л.В. 
Вплив йодного дефіциту на тиреоїдний статус вагітних та народжених ними дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Л.В. Попович ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив порушень тиреоїдного статусу на перебіг вагітності. Доведено, що йодний дефіцит є фактором високого ризику розвитку ускладнень вагітності, пологів, порушень стану плода, здоров'я новонародженого та дітей у постнатальний період. Встановлено залежність між розмірами та функціональним станом щитовидної залози у матерів, йодним забезпеченням і станом психомоторного розвитку та імунологічної реактивності народжених ними дітей. Визначено вміст ТТГ у всіх новонароджених високогірного району Українських Карпат протягом одного року та встановлено частоту неонатального транзиторного гіпотиреозу. Виявлено негативний вплив перенесеного в неонатальному періоді транзиторного гіпотиреозу на подальший фізичний, нервово-психічний і мовний розвиток дітей протягом перших двох років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23-3 + Р733.415.120.23-3 +
Шифр НБУВ: РА334426

Рубрики:

      
3.

Цюра О. М. 
Вплив функціонального стану щитоподібної залози та вмісту мікронутрієнтів (селен, йод) в організмі дитини на перебіг обструктивного бронхіту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. М. Цюра ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено чинники ризику формування важкого перебігу та повторних епізодів обструктивного бронхіту (ОБ) у дітей. Встановлено наявність змін імунної системи, функції щитовидної залози залежно від періоду захворювання. Вивчено зміст селену у волоссі та медіану йодурії в дітей у гострий період ОБ і в динаміці через три місяці. Зазначено, що з метою запобігання повторним епізодом захворювання в дітей у разі важкої форми ОБ доцільно визначити функцію щитовидної залози, стан системи імунітету та вміст йоду і селену в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.201.1-1 + Р733.415.12-1
Шифр НБУВ: РА374690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Глотка Л.І. 
Генетична характеристика гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду у хлопців: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.І. Глотка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено імуногенетичні та дерматогліфічні ознаки у юнаків з гіпоталамічним синдромом пубертатного періоду (ГСПП) для вдосконалення прогнозу формування захворювання. Зазначено, що ГСПП - нейроендокринний синдром з дисфункцією гіпоталамуса та формуванням гормонально-метаболічних порушень. Виділено антигени та гаплотипи схильності до ГСПП, а також антигени, наявність яких у фенотипі пробандів сприяє запобіганню захворювання. Визначено особливості розподілу лейкоцитарного антигену людини (HLA)-антигенів за різних клінічних варіантів та залежно від сприятливого та несприятливого перебігу у юнаків. Описано кількісні та якісні дерматогліфічні ознаки для пробандів з різними клінічними варіантами та несприятливим перебігом ГСПП. Встановлено накопичення гіпертонічної хвороби, ожиріння, ЦД ІІ типу в родичів І - ІІІ ступенів спорідненості з пробандом за даними генеалогічного аналізу. Визначено імуногенетичні та дерматогліфічні показники як маркери схильності до ГСПП у членів ядерних сімей. Розроблено критерії прогнозування ГСПП у підлітків, досліджено високу ефективність даних критеріїв прогнозу захворювання за методом Вальда (62 %) на основі статистичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-3
Шифр НБУВ: РА371261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олексик О. Ф. 
Гормонально-метаболічні порушення у юнаків з гіпоталамічним синдромом і ожирінням та їх корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / О. Ф. Олексик ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Одержано дані про те, що у юнаків з гіпоталамічним синдромом (ГС) та ожирінням спостерігається більш виразні зміни концентрації гормонів, порушення чутливості тканин до інсуліну, порушення толерантності до вуглеводів, показників ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, ніж у юнаків аліментарно-конституційного ожиріння зі змішаного типу. Показано, що комбіноване застосування метформіну та піоглітазону у порівнянні з монотерапією даними препаратами, а також з гіпокалорійною дієтою, сприяє виразнішому зменшенню показників індексу маси тіла, нормалізації показників артеріального тиску, ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, індексу інсулінової резистентності та корекції інших гормонально-метаболічних порушень у юнаків з ГС та ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-2 + Р733.415.202.1-2
Шифр НБУВ: РА371836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Малиновська Т.М. 
Динаміка клініко-імунологічних показників у дітей та підлітків з вперше виявленим цукровим діабетом 1 типу в процесі лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Т.М. Малиновська ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено стан клітинного та гуморального імунітету в дітей та підлітків з вперше виявленим цукровим діабетом (ЦД-1) у динаміці лікування інсуліном. Обстежено 114 дітей віком від 7-ми до 15-ти років. Серед дітей та підлітків з вперше виявленим ЦД-1 відокремлено групу дітей з низьким вмістом ПК-клітин та ВГЛ. які відносяться до особливого підвиду ЦД-1 зі спадковим дефектом ПК-клітин. Знайдено суттєве зниження кількості ВГЛ у крові хворих з вперше виявленим ЦД-1, що супроводжувалося порушеннями ультраструктури цих клітин. Встановлено, що зміни показників Т- та ПК-клітинного імунітету в хворих на ЦД-1 з тривалістю захворювання 5 - 10 років стають ще виразнішими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-43 +
Шифр НБУВ: РА323271

Рубрики:

      
7.

Кузьменко І.В. 
Диференційована терапія бронхообструктивного синдрому у дітей першого року життя з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Кузьменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності терапії захворювань органів дихання з бронхообструктивним синдромом у дітей першого року життя з тимомегалією завдяки диференційованому призначенню ксантинних похідних та стероїдних препаратів і моніторуванням рівнів теофіліну сироватки крові. Установлено, що бронхообструктивний синдром являє собою клінічне відбиття патологічних станів, що розвиваються в дітей першого року життя з тимомегалією під дією пренатальних і постнатальних чинників. Установлено, що інфікованість цитомегаловірусами та хламідіями серед дітей з тимомегалією вище, ніж серед дітей без тимомегалії та пов'язана з дисфункцією клітинної ланки імунітету. Показник рівня Ig E може бути використаний як тест щодо прогнозування розвитку синдрому бронхообструкції в дітей з тимомегалією у разі захворювань органів дихання. На підставі моніторування рівнів теофіліну сироватки крові доведено необхідність включення до терапії зазначених захворювань у дітей першого року життя з тимомегалією преднізолону за короткого курсу лікування у поєднанні з суфіліном, що сприяє більшій стабільності терапевтичних рівнів теофіліну крові та нормалізації показників імунограми, а комплексна терапія, доповнена цими препаратами, є ефективною і безпечною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 + Р733.415.14-52 +
Шифр НБУВ: РА328310

Рубрики:

      
8.

Власенко М.В. 
Дифузний нетоксичний зоб у підлітків: генез, діагностика, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / М.В. Власенко ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У підлітків, хворих на дифузний нетоксичний зоб, вивчено тиреоїдний статус (розміри щитовидної залози та рівень тиреоїдних гормонів у крові), антропометричні та дерматогліфічні показники та стан здоров'я. Запропоновано математичну модель визначення належного об'єму щитовидної залози у підлітка залежно від статі, антропометричних, соматотипологічних і дерматологічних ознак з метою ранньої діагностики дифузного нетоксичного зоба. Показано можливість його виникнення на тлі певних факторів, а саме: недостатності йодозабезпечення, забруднення навколишнього середовища та спадкової схильності. Розроблено математичну модель прогнозу виникнення захворювання в дітей для формування груп ризику. Показано необхідність застосування йодних препаратів у пубертатному віці для профілактики виникнення дифузного нетоксичного зоба та лікування захворювання. В осіб, хворих на цю патологію, визначено ефективність покрокової терапії на її перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 +
Шифр НБУВ: РА360749

Рубрики:

      
9.

Гуда Б.Б. 
Дифузний токсичний зоб у дітей та підлітків: особливості клінічного перебігу, хірургічне лікування та морфологічна характеристика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Б.Б. Гуда ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу клінічних даних і перебігу дифузного токсичного зоба (ДТЗ) установлено, що в осіб дитячого та підліткового віку наявна певна залежність розмірів щитовидної залози (ЩЗ) від ступеня тяжкості перебігу тиреотоксикозу. З'ясовано, що значно рідше, ніж у дорослих, мають місце супутні вогнищеві ураження, важкі ураження органів зору. У дітей виявлено переважну кількість випадків гістологічної будови зоба, а саме: мікрофолікулярного - 24,2 % випадків, нормофолікулярного - 19,5 % та змішаного мікрофолікулярно-солідного - 16,8 %. У понад 50 % прооперованих дітей і підлітків виявлено папілярну гіперплазію тиреоїдного епітелію (54,4 %), що переважно була локальною (43,6 %), а також у 26,8 % випадків - ознаки локального тиреоїдиту. Визначено можливі чинники ризику розвитку гіпотиреозу після хірургічного лікування ДТЗ, а саме: чоловіча стать, тривалість консервативного лікування, наявність морфологічних ознак вираженого хронічного тиреоїдиту та фіброзних змін строми залози, маса тиреоїдного залишку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 + Р733.457.202.6 +
Шифр НБУВ: РА354513

Рубрики:

      
10.

Будрейко О.А. 
Діагностика ранніх стадій діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.04.14 / О.А. Будрейко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню ранніх ознак діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет. Подано характеристику мікроальбумінурії та клубочкової фільтрації у юних хворих на цукровий діабет, встановлено зниження фільтраційної функції нирок, яке супроводжувалось зростанням мікроальбумінурії із збільшенням тривалості у них цукрового діабету, показане значення початку пубертатного періоду для появи ранніх діагностичних симптомів діабетичної нефропатії, особливо помітне у дівчат. Підтверджений взаємозв'язок порушень у клітинній ланці імунітету, зокрема, зниження кількості активних лімфоцитів та підвищення реакції бласттрансформації лімфоцитів , з появою мікроальбумінурії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет, встановлені імуногенетичні маркери раннього розвитку у них діабетичної нефропатії. Виділені фактори ризику раннього розвитку діабетичної нефропатії у дитячому і підлітковому віці та розроблений алгоритм її діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-4

Рубрики:

      
11.

Музь В.А. 
Діагностика серцево-судинних уражень у підлітків, хворих на цукровий діабет I типу, та їх лікування методами лазерної пунктури і електростимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Музь ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості вегетативної регуляції серцево-судинної діяльності у підлітків, хворих на цукровий діабет І типу, стан периферичної та церебральної гемодинаміки. Досліджено можливість застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) у лікуванні вегетативних та судинних порушень. Обстежено 117 підлітків, хворих на цукровий діабет І типу. На підставі проведення кардіоінтервалографії встановлено зміни вегетативного забезпечення під час виконання функціональних проб (ортостазу, фізичного навантаження) та порушення адаптаційно-пристосувальних механізмів. За результатами оклюзійної венозної плетизмографії виявлено доклінічні та клінічні функціональні зміни судин артеріального та венозного русла, які полягали у зниженні реактивності судин. На основі методу реоенцефалографії встановлено порушення церебральної гемодинаміки, що підтверджувалося змінами тонусу артеріальних та венозних судин різного калібру. Застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) забезпечило нормалізацію стану вегетативної нервової системи, сприяло поліпшенню та нормалізації кровообігу, тонусу судин мозку та гомілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-542 + Р733.410-542
Шифр НБУВ: РА313916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Косцик Н.Р. 
Екогенетичні фактори підвищеного ризику для здоров'я дітей в умовах забрудненого фтором та солями важких металів довкілля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Р. Косцик ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасні методи діагностики, лікування та медико-генетичного консультування екозалежних тиреопатій в дітей з регіону, забрудненого фтором і солями важких металів. На підставі результатів ультразвукового обстеження доведено високу частоту екозалежних тиреопатій та визначено їх структуру. Встановлено, що рівні гормонів трийодтироніну, тетрайодтироніну та тиреотропного гормону визначають функціональний стан щитовидної залози. Проведено імунологічні обстеження дітей з екозалежними тиреопатіями, після обробки даних якого доведено, що в дітей з GSTM10/0-генотипом прояви екопатології зустрічаються у 1,5 - 3 рази частіше. Завдяки проведенню генеалогічного аналізу сімей обстежених дітей доведено вплив генетичної та середовищної компонент на розвиток тиреопатій за моделями Edwards та Falconer.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.1-1
Шифр НБУВ: РА316182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Смірнов І.І. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації в умовах спеціалізованої школи-інтернату для дітей, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / І.І. Смірнов ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження 333-х молодих (до 26-ти років) хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу з маніфестацією захворювання не пізніше 16-річного віку. Визначено показники компенсації ЦД, параметри ліпідного обміну, фізичний та статевий розвиток у осіб, що навчалися в Харківській спеціалізованій школі-інтернаті (Школі), у порівнянні з пацієнтами, які не проходили навчання за умов даного закладу. Доведено ефективність Школи, а також позитивний вплив перебування в ній на покращання показників метаболічного контролю захворювання під час навчання та у віддаленому майбутньому серед дорослих, які проходили навчання та лікування в Школі. Доведено, що перебування в даному закладі сприяє зменшенню частоти гострих і хронічних ускладнень ЦД у віддалений термін спостереження, збільшуючи, однак, ризик розвитку тяжких гіпоклікемічних станів. Встановлено покращання соціальної та психосоціальної адаптації у хворих, які в минулому навчалися в Школі, у порівнянні з показниками пацієнтів, що не проходили навчання та лікування за умов даного закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА335694

Рубрики:

      
14.

Пахольчук Т.М. 
Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Пахольчук ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано стан фізичного та статевого розвитку здорових підлітків регіону віком 12 - 14 років, залежність виявлених відхилень у хворих на інсулінзалежний цукровий діабет (ІЗЦД) від тривалості захворювання. Найбільш значні порушення зумовлені хворобою, яка триває більше 5 років, що проявилося в дисгармонійному фізичному розвитку та затримці становлення вторинних статевих ознак на тлі значних порушень гормонального гомеостазу. Запропоновано таблиці для оцінки фізичного та статевого розвитку підлітків 12 - 14 років, які мешкають в Запоріжжі. Розроблено програму диспансерного спостереження та обстеження дітей підліткового віку, хворих на ІЗЦД, спрямовану на раннє виявлення та запобігання можливим ускладненням захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА312158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дмитренко О.О. 
Імуногенетична характеристика дітей з нетоксичним дифузним зобом ІА - ІБ ступеня щитоподібної залози, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / О.О. Дмитренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні особливості розподілу імуногенетичних алелей у дитячій популяції,встановлені асоціативні зв'язки між деякими параметрами іммунної системи та генетичними характеристиками крові у дітей з нетоксичним дифузним зобом (НДЗ) за наявності або відсутності впливу наслідків Чорнобильської аварії. Проаналізовано ступінь значущості генетичних алелей різних систем крові у формуванні тиреоїдної передпатології за умов поліфакторного впливу. На основі отриманих даних показано роль імуногенетичного контролю імунологічних процесів у патогенезі захворювань щитовидної залози, що передбачає ряд додаткових критеріїв для ранньої діагностики та прогнозування пострадіційної тиреоїдної патології. На основі встановлених закономірностей обгрунтовано неохідність диспансерного нагляду за дітьми з НДЗ, які знаходяться у стані передпатології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-25 +
Шифр НБУВ: РА321165

Рубрики:

      
16.

Турчин В.І. 
Йодний дефіцит і патологія щитоподібної залози серед дитячого населення у Північному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.І. Турчин ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 10 682-х дітей у населених пунктах Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей України. Стан щитовидної залози (ЩЗ) цих дітей був оцінений на підставі пальпаторного обстеження, ехографічного дослідження та визначення екскреції йоду з сечею. На Житомирщині за даними пальпаторних обстежень установлено частоту випадків зоба у межах від 26,4 % до 43,4 %, а за даними ультразвукових досліджень у різних вікових групах - від 16,01 % до 35,61 %. Медіана ескреції йоду з сечею у середньому в області становила 46,7 мкг/л. На Київщині за даними пальпаторних досліджень частота випадків зоба I - II ступеня у середньому становила від 27,85 % до 40,6 %. За результатами ультразвукових досліджень частота випадків, коли об'єм ЩЗ перевищував рекомендовані норми, становила від 1,6 % до 67,24 %. Медіана йодурії становила від 46,3 мкг/л до 223,2 мкг/л. На Рівненщині за результатами пальпаторних обстежень частота випадків зоба I - II ступеня становила від 23,53 % до 55,22 %. Ці дані підтверджуються результатами ультразвукових досліджень. Медіана екскреції йоду з сечею становила від 47,72 мкг/л до 67,2 мкг/л. У Чернігівщині медіана екскреції йоду з сечею була у межах від 25,8 мкг/л до 63,4 мкг/л. Шляхом пальпаторного обстеження дифузний зоб I ступеня виявлено у 29,34 % дітей, які мешкають у Києві. Виявлено, що населення Північного регіону України недостатньо забезпечене йодованою харчовою сіллю, постійно вживають йодовану сіль від 0,4 % до 4,6 % опитаних. Для профілактики тиреоїдної патології може бути використана вода "Йодіс". Вживання йодованої води протягом року дозволяє підтримувати показники йодурії на рівні норми у 95 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р120.121.2 + Р733.415.12 +
Шифр НБУВ: РА357383

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Фурдела В.Б. 
Кардіоваскулярні ускладнення цукрового діабету у дітей та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Б. Фурдела ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики кардіоваскулярних ускладнень цукрового діабету у дітей та розроблено засоби їх медикаментозної корекції. На підставі камплексного клініко-інструментального обстеження у 76,3 % хворих виявлено вегетативну дисфунцію з посиленням активності симпатичної інвервації серцевої діяльності, простежено стадійний пребіг діабетичної міокардіопатії. У 57 % хворих на підставі доплерокардіографії трансмітрального потоку крові діагностовано діастолічну дисфункцію лівого шлуночка як ранню доклінічну ознаку діабетичного ураження серця. Запропоновано діагностичні критерії трьох стадій розвитку діабетичної міокардіопатії у дітей. Встановлено закономірне наростання симпатикотонічних впливів, гіпокальціємії й остеопенії з поглибленням кардіоваскулярних ускладнень. Розроблено ефективну схему патогенетичної терапії діабетичної міокардіопатії у дітей. Обгрунтовано доцільність поєднаного застосування метаболічних препаратів (мілдронату й ізодибуту) у комплексному лікуванні діабетичної міокардіопатії у дітей, що супроводжуються іншими діабетичними ускладеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-7 + Р733.410-4 +
Шифр НБУВ: РА344445

Рубрики:

      
18.

Петренко Л.Л. 
Клініко-параклінічні особливості хронічних захворювань гастродуоденальної зони та удосконалення їх лікування у дітей з патологією щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Л. Петренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Удосконалено прогностичні та лікувально-діагностичні заходи, спрямовані на підвищення ефективності патогенетичних підходів до фармакотерапії хронічних захворювань гастродуоденальної зони в сполученні з тиреоїдною патологією в дітей. У 170-ти дітей віком від 7-ми до 15-ти років, з них 87 дітей, хворих на хронічний гастрит (ХГ), хронічний гастродуоденіт (ХГД) у поєднанні з тиреоїдною патологією (автоімунний тиреоїдин (АІТ) і дифузний нетоксичний зоб (ДНЗ)), а також 83 дитини з ХГ, ХГД без ураження щитовидної залози вивчено особливості клінічних проявів патології, даних ендоскопічної та морфологічної картини ХГ і ХГД, динамічні показники імунної системи в період загострення та ремісії. Подано характеристику динаміки концентрації тиреоїдних гормонів у периферичній крові дітей, хворих на ХГ і ХГД у сполученні з патологією щитовидної залози. Оцінено клініко-імунологічну ефективність і вплив на рівень тиреоїдних гормонів препарату системної ензимотерапії "Вобензим" (Mucos Farma - Німеччина) в дітей з ХГ та ХГД у сполученні з АІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3 + Р733.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА323587

Рубрики:

      
19.

Усачова О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування глюкокортикоїдної терапії при ускладнених формах гострих респіраторно-вірусних інфекцій у дітей раннього віку з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Усачова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Показано, що залежно від варіанта тимомегалії в дітей раннього віку розвиваються ускладнення гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Виявлено, що кожному з ускладнень ГРВІ дітям зі збільшеною загрудинною залозою притаманні певні особливості імунного та гормонального статусів у гострому періоді та під час одужання, які є підставою для диференційованого підходу до призначення глюкокортикоїдних препаратів хворим на ускладнені форми ГРВІ з тимомегалією. Встановлено, що інфекційний процес, у цілому, стимулює систему імунітету дітей зі збільшеною загрудинною залозою і це доводить доцільність проведення даним дітям профілактичних щеплень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-37 + Р733.415.14-3
Шифр НБУВ: РА317178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бугера О. П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень мінерального обміну в дітей із дифузним ендемічним зобом на фоні супутньої патології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Бугера ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільш часто у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня виявляється патологія травної та кісткової систем. Поєднана патологія призводить до дестабілізації мінерального гомеостазу, дисбалансом в обміні кальцію, фосфору. Порушується гормонопродуктивна функція щитовидної залози (ЩЗ) та гіпофіза. У 61,65 % дівчат та у 16,44 % хлопців виявлено остеопенічні зміни різного ступеня тяжкості. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схему корекції порушень мінерального обміну у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня з супутньою патологією мінерально-вітамінним комплексом, що містить в своєму складі, зокрема, вітаміни A, E, C, мінерали йод, селен, кальцій, фосфор, магній, а за виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини - в комбінації із препаратами кальцію. В динаміці відстежено покращання показників здоров'я дітей, а саме покращання самопочуття, стабілізація рівня гормонів ЩЗ, обмінних процесів кісткової тканини, показників макроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3 + Р252.656.2
Шифр НБУВ: РА379666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського