Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (437)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.457.465$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Проняєв Д.В. 
Анатомічні особливості клубово-сліпокишкового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.В. Проняєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 16 с. — укp.

З застосуванням сучасних методів анатомічного дослідження вивчено послідовність макромікроскопічних і просторово-часових анатомічних перетворень клубово-сліпокишкового сегмента у ранньому плодовому (4 - 5 місяців) і перинатальному періодах онтогенезу. Визначено стадійність формоутворення клубового сосочка, особливості синтопічного впливу на становлення будови клубово-сліпокишкового сегмента, зумовленого правою ниркою, процесами фіксації ободової кишки та ступенем накопичення меконія, динамікою його скелетотопії та формуванням міжартеріальних анастомозів. Обгрунтовано анатомічний чинник можливого розвитку рефлюкс-ілеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Р733.457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА356397

Рубрики:

      
2.

Волосюк Ан.Є. 
Дистальний спленоренальний анастомоз в поєднанні з прошиванням шлунково-стравохідного переходу при лікуванні синдрому портальної гіпертензії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Ан.Є. Волосюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплекс діагностичних методів для раннього виявлення синдрому портальної гіпертензії, вирішено питання проведення передопераційної підготовки хворих дітей та профілактики післяопераційних ускладнень. Запропоновано 4 варіанти операцій. На основі проведених досліджень розроблено підхід до вибору методу та призначення обсягу оперативного втручання у дітей із врахуванням провідних механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч у випадку портальної гіпертензії. Запропоновано і впроваджено новий метод оперативного втручання: селективна декомпресія гастроезофагеальної зони шляхом дистального спленоренального анастомозу в поєднанні з роз'єднанням гастроезофагеального колатерального венозного кровотоку без видалення селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30
Шифр НБУВ: РА308051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Доманський О.Б. 
Діагностика та лікування травматичних пошкоджень селезінки у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.Б. Доманський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 115-ти дітей з травматичним пошкодженням селезінки. На підставі комплексного вивчення даних клінічної картини та використання інструментальних методів дослідження удосконалено методику діагностики травматичних пошкоджень селезінки у дітей. Виявлено та конкретизовано групу ознак, що характеризують ступінь тяжкості травматичного пошкодження селезінки у дітей. Поглиблено уявлення про функціональні й анатомо-морфологічні зміни у пошкодженому органі. З використанням динамічної кольорової доплерографії встановлено особливості стану кровотоку в ушкодженій травмою селезінці у близькому та віддаленому періодах залежно від віку, преморбідного стану, перенесених гнійно-запальних процесів, особливостей травми, наявних супутніх уроджених і набутих вад. Обгрунтовно диференційований підхід до вибору показань і методу корекції травматичних пошкоджень селезінки залежно від ступеня її пошкодження. Розроблено та впроваджено новий спосіб консервативного ведення дітей з травматичним пошкодженням селезінки на основі медикаментозного зниженя портального тиску. Запропоновано й апробовано нові способи проведення органозберігальних операцій у разі травматичного пошкодження селезінки різного ступеня тяжкості у дітей, зокрема, спленографії за глибоких розривів ушкодженого органа. Запропоновано спосіб атипової резекції селезінки, який рекомендовано застосовувати у разі її масивних пошкоджень. Доведено ефективність органозберігальних та органозамісних хірургічних втручань у разі травматичного пошкодження селезінки. Визначено клінічну ефективність нових методів лікування, позитивний результат зафіксовано у 97,39 % прооперованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.808 +
Шифр НБУВ: РА360199

Рубрики:

      
4.

Спахі 
Діагностка та хірургічне лікування вродженої непрохідності шлунку у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.09 / Олег Володимирович Спахі ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 43 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.2
Шифр НБУВ: РА358998

Рубрики:

      
5.

Мельниченко М. Г. 
Етапне відновлювальне лікування дітей з апендикулярним перитонітом (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.09 / М. Г. Мельниченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що заочеревинне введення гентаміцину призводить до суттєвого підвищення його концентрації у тканинах пухкого та щільного запалення, а використання гальванізації підвищує нагромадження препарату у тканинах пухкого запалення. Розроблено комплексну програму відновлювального лікування дітей з апендикулярним перитонітом шляхом етапного використання природних і преформованих фізичних чинників за умов стаціонару, поліклініки та на етапі санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-59
Шифр НБУВ: РА372986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пастернак І.І. 
Комплексне лікування апендикулярного перитоніту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / І.І. Пастернак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі застосування інтраопераційного ультразвукового опромінення очеревини та поєднаного впливу еферентних методів розроблено новий метод лікування дітей, хворих на гострий апендикулярний перитоніт. Наведено клініко-імунологічну характеристику особливостей перебігу гострого перитоніту у дітей. Вивчено стан імунологічної реактивності та неспецифічної протиінфекційної резистентності дитячого організму залежно від поширення запального процесу. Визначено інформативність показників імунограми за даної патології. Доведено ефективність комплексного лікування гострого перитоніту апендикулярного генезу з застосуванням гіпербаричної оксигенації, плазмаферезу, інтраопераційної ультразвукової обробки очеревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-5 +
Шифр НБУВ: РА349689

Рубрики:

      
7.

Гриценко Є.М. 
Комплексне лікування ентеральної недостатності при гострій кишковій непрохідності та розповсюдженому перитоніті у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Є.М. Гриценко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено методи комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей, оцінено їх клінічну ефективність. Встановлено основні клініко-діагностичні критерії синдрому ентеральної недостатності. Визначено клінічну ефективність інтубації тонкої кишки у дітей з гострою кишковою непрохідністю та розповсюдженим перитонітом. Розроблено новий спосіб лікування ентеральної недостатності шляхом введення препаратів через інтубаційних зонд. Виконано порівняльне дослідження з оцінюванням клінічної ефективності різних способів інтубації тонкої кишки. Доведено, що впровадження запропонованих методів комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей сприяє прискоренню відновлення перистальтики кишечнику, зниженню кількості післяопераційних ускладнень і скороченню тривалості лікування в стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1 + Р733.457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА361197

Рубрики:

      
8.

Ярова О.О. 
Лікування перитонітів апендикулярної етіології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.О. Ярова ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Викладено характеристику мікрофлори перитонеального ексудату й основні біохімічні зміни у дітей у разі апендикулярних перитонітів у процесі надходження й у динаміці за умов використання комплексної програми лікування, що включає в себе керовану лапаростомію, продовжену заочеревинну новокаїнову блокаду кореня брижі тонкої кишки та комбіновану лазеротерапію. Доведено ефективність і патогенетичну обгрунтованість запропонованої програми комплексного лікування даної патології у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1
Шифр НБУВ: РА312459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Боднар О.Б. 
Лікування та профілактика спайкової хвороби у дітей після перенесених гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.Б. Боднар ; АМН України. Ін-т невідклад. і віднов. хірургії. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Надано характеристику особливостей виникнення та клінічного прояву спайкової хвороби у дітей. Вивчено роль розладів тканинного фібринолізу в індукції внутрішньочеревного спайкоутворення. Розроблено прогностичні критерії розвитку спайкової хвороби. Доведено ефективність поєднаного застосування системної ензимотерапії (Вобе - Мугос Е) та електрофорезу з колалізином у комплексному лікуванні та профілактиці рецидивів даної хвороби у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465 +
Шифр НБУВ: РА324294

Рубрики:

      
10.

Гончар В.В. 
Лікування ускладнених форм хвороби Гіршспрунга у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.В. Гончар ; Нац. мед. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано причини виникнення ускладненого перебігу хвороби Гірсшпрунга та визначено, що найбільш складними для діагностики та лікування є поєднання хвороби Гірсшпрунга з ентероколітом, "гігантською" дилятацією ободової кишки, а також хвороба Гірсшпрунга, яка ускладнена неправильною сформованою товстокишковою стомою. Доведено, що причинами, які призводять до виникнення цієї групи ускладнень, є запізнення з встановленням діагнозу, неправильна оцінка клінічних симптомів захворювання, даних інструментальних і лабораторних досліджень, довготривале консервативне лікування. Розроблено метод профілактики та лікування ентероколіта у дітей з хворобою Гірсшпрунга, запропоновано комплекс лікувальних заходів у разі хвороби Гірсшпрунга, ускладненої "гігантською" дилятацією товстого кишечника, визначено показання до формування колостоми у дітей з хворобою Гірсшпрунга залежно від клінічного перебігу, а також оптимальне місце та методику формування. Завдяки використанню вказаних методик знижено кількість ускладнень, скорочено термін лікування, лише віддалені наслідки лікування хворих, які мали ускладнений перебіг хвороби Гірсшпрунга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0
Шифр НБУВ: РА313756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Рибальченко 
Непрохідність кишечника у дітей: діагностика та лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.09 / Василь Федорович Рибальченко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.6
Шифр НБУВ: РА366199

Рубрики:

      
12.

Нікіфоров О.А. 
Оптимізація діагностики та лікування інвагінації кишок у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.А. Нікіфоров ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Проаналізовано та з'ясовано причини незадовільних результатів загальноприйнятих методів лікування інвагінації кишечнику в дітей, сформульовано критерії об'єктивної оцінки стадій цього захворювання. Установлено роль ультразвукового обстеження у його діагностиці. Впроваджено спосіб функціональної діагностики парезу кишечнику у разі інвагінації. Визначено обсяг лікувальних заходів залежно від стадії інвагінації кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.67 +
Шифр НБУВ: РА326574

Рубрики:

      
13.

Анастасов А.Г. 
Оптимізація інтенсивної терапії у дітей з ускладненим перебігом гострої хірургічної патології органів черевної порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.Г. Анастасов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 22 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку клінічного, біохімічного та імунологічного статусу у хворих з гострою хірургічною патологією органів черевної порожнини. Для виявлення основних критеріїв ендотоксикозу проведено багатофакторний аналіз і розроблено класифікацію ступенів ендотоксикозу. Створено систему для об'єктивної кількісної оцінки тяжкості стану пацієнтів і типів перебігу захворювання. На підставі розроблених діагностичних критеріїв і запропонованої терапії встановлено підвищення ефективності лікування дітей, скорочення термінів стаціонарного лікування у даного контингенту хворих на 2,5 дня перебування у лікарні, зниження кількості ускладнень на 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-52
Шифр НБУВ: РА315947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Брожик В.Л. 
Оптимізація комплексного лікування місцевого перитоніту апендикулярного генезу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.Л. Брожик ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Охарактеризовано мікрофлору перитонеального ексудату місцевого невідмежованого перитоніту та периапендикулярного абсцесу в дітей. Вивчено особливості сучасного клінічного перебігу, динаміки змін імунологічної реактивності організму, біохімічно підтверджено наявність синдрому ендогенної інтоксикації за даної патології. Розроблено диференційовані схеми комплексного лікування місцевого невідмежованого перитоніту та периапендикулярного абсцесу з застосуванням внутрішньотканинного (внутрішньо-абдомінального) електрофорезу в поєднанні з антибактеріальними препаратами та ентеросорбцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.301.1-38 + Р733.457.465.101.1-38
Шифр НБУВ: РА313875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Хурсін В.М. 
Оптимізація хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.М. Хурсін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше впроваджено методику ранньої гістологічної діагностики хвороби Гіршпрунга за допомогою біопсії прямої кишки для вивчення гангліїв підслизового шару. Виявлено морфологічні зміни сфінктерного апарату внаслідок анальної дилатації та її недоцільність для лікування анальної ахалазії. Розроблено спосіб оптимізації накладання первинного кругового колоректального анастомозу зшивальним апаратом. Запропоновано схему профілактики та лікування ентероколіту у разі хвороби Гіршпрунга, що враховує патогенетичні фактори розвитку ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА336029

Рубрики:

      
16.

Притула В.П. 
Первинний колоректальний анастомоз при лікуванні хвороби Гіршпрунга у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.П. Притула ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати діагностики та лікування 117 дітей раннього віку з хворобою Гіршпрунга. З'ясовано, що невчасна діагностика даної патології сприяє швидкому розвитку тяжких ускладнень: ентероколіту, гіпотрофії та анемії, які погіршують перебіг основного захворювання. Розроблено тактику лікування даної хвороби у дітей зазначеної категорії. За ускладнених форм - перед радикальною операцією на першому етапі доцільно формувати колостому на перехідній зоні агангліозу. Досліджено клінічну ефективність нового способу хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга ендоректальним зведенням ободової кишки та накладанням первинного колоректального анастомозу ручним способом, а також запропоновано накладання такого анастомозу за допомогою циркулярного степлера. Розроблено заходи щодо профілактики післяопераційних гнійно-запальних ускладнень та швидкого відновлення функції кишечнику, що забезпечило у 95,6 % пацієнтів добрі та у 4,4 % задовільні функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0
Шифр НБУВ: РА310101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пащенко Ю.В. 
Порушення адаптаційно-компенсаторних механізмів при кишкових стомах у дітей і їх хірургічна корекція (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.09 / Ю.В. Пащенко ; АМН України. Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака. — Донецьк, 2007. — 35 с. — укp.

Висвітлено питання хірургічної реабілітації дітей з превентивними ентеро- та колостомами. Вивчено кількість ускладнень кишкових стом, запропоновано їх класифікацію. Наведено результати дослідження морфофункціональних змін різних щодо стоми відділів кишечника. Доведено ефективність системного захисту кишкових швів за допомогою внутрішньотканинного діадинамофорезу антибіотиків і пентоксифіліну. Розроблено програму хірургічного лікування дітей на всіх етапах функціонування стоми, включаючи реконструктивно-пластичні операції із застосуванням розроблених технологій і способів. Проаналізовано пріоритетні напрямки хірургічної реабілітації дітей з кишковими стомами відповідно до особливостей та етіопатогенетичних закономірностей виникнення ускладнень, інформативністю діагностичних заходів і критеріїв вибору лікувальної тактики, що призводить до зниження кількості післяопераційних ускладнень і рівня летальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.3-5 +
Шифр НБУВ: РА352517

Рубрики:

      
18.

Діланян І. Р. 
Прогнозування та профілактика післяопераційних ускладнень у новонароджених з хірургічною патологією кишечника (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / І. Р. Діланян ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення лікування новонароджених з хірургічною патологією (ХП) кишкової трубки на основі прогнозування післяопераційних ускладнень. Досліджено основні фонові процеси, які негативно впливають на перебіг хірургічного захворювання та післяопераційного періоду. Запропоновано шкалу прогнозування ускладненого перебігу післяопераційного періоду у новонароджених, розроблено алгоритм передопераційної підготовки та післяопераційного лікування новонароджених з ХП кишечнику. Узагальнено та систематизовано основні ускладнення післяопераційного періоду, визначено частоту їх виникнення та характер залежності від виду патології та наявних фонових станів. Вперше для ранньої діагностики та контролю патологічних змін вегетогомеостазу, як маркера адаптаційно-компенсаторних механізмів у новонароджених з ХП кишечнику, запропоновано кардіоінтервалографію за допомогою системи комп'ютерного експрес-аналізу. Вивчено можливість використання для укріплення кишкових анастомозів синтетичного гемостатичного матеріалу з регенерованої окисненої целюлози серджисел. Доведено його ефективність для профілактики розвитку неспроможності кишкового анастомозу та розповсюдженого злукового процесу в черевній порожнині. Обгрунтовано комплексний підхід до лікування новонароджених з ХП кишкової трубки з урахуванням фонових станів і балів за шкалою прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.3
Шифр НБУВ: РА378189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Никифорук О.М. 
Синдром ентеральної недостатності та його корекція у немовлят після операцій на органах травного тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.М. Никифорук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування немовлят з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту, у яких у післяопераційному періоді розвинувся синдром ентеральної недостатності, розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корецію даної патології. Визначено основні ланки патогенезу післяопераційної ентеральної недостатності у новонароджених і дітей раннього віку з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту. Оптимізовано програми сучасних хірургічних технологій, спрямовані на запобігання розвитку синдрому ентеральної недостатності, ускладнень у разі атрезії стравоходу, кишкової непрохідності, гастрошизису, хвороби Гірешпрунга, перитоніту та зменшення летальності у хірургічному стаціонарі. Досліджено особливості клінічного перебігу раннього післяопераційного періоду з застосуванням різних медикаментозних методів корекції ентеральної недостатності. Виявлено зміни білкового, вуглеводного та ліпідного видів обміну, досліджено імунологічний стан у дітей з ентеральною недостатністю з застосуванням різних видів нутритивної підтримки. Зроблено порівняльне оцінювання ефективності такої підтримки у комплексі лікувальних заходів синдрому ентеральної недостатності у немовлят після операцій на органах травного тракту. Розроблено патогенетично обгрунтовану програму та визначено пріоритетні завданя раціональної корекції синдрому ентеральної недостатності у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-5 +
Шифр НБУВ: РА367771

Рубрики:

      
20.

Кориневська І. М. 
Сучасні технології в діагностиці та визначенні лікувальної тактики у дітей із закритою травмою паренхіматозних органів черевної порожнини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / І. М. Кориневська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вікову та статеву структуру дітей із тупою травмою живота, залежність виду ушкоджень від причини травми. Визначено прогностичну цінність показників клінічних, лабораторних та інструментальних методів досліджень щодо тяжкості ураження паренхіматозних органів. Доведено значущість комплексних результатів обстежень у діагностиці важкості пошкоджень. Вдосконалено алгоритми діагностики та лікування дітей під час закритої травми живота. Запропоновано диференційований підхід щодо консервативного лікування, лапаротомних і малоінвазивних втручань. Обгрунтовано доцільність застосування консервативної терапії за пошкоджень паренхіматозних органів живота I - II ступенів із постійним лабораторним та УЗД-моніторингом. Встановлено, що мініінвазивне втручання є найбільш ефективним у дітей із II - III ступенем тяжкості ушкодження паренхіматозних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.808 + Р733.457.465.510.8
Шифр НБУВ: РА373422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського