Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Р89(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Логвиненко Б.О. 
Адміністративно-правові засади медичного забезпечення органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Б.О. Логвиненко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми адміністративно-правових засад організації медичного забезпечення органів внутрішніх справ України. Розглянуто особливості медичного забезпечення як складової соціального захисту органів внутрішніх справ та різновиду внутрішньосистемної діяльності. Проаналізовано етапи становлення та розвитку медичної служби МВС України. Визначено домінуючу роль адміністративно-правового регулювання відносин медичного забезпечення ОВС України. Запропоновано визначення та характеристику організаційних засад чинної моделі медичного забезпечення. Досліджено основні функції медичних підрозділів МВС України та форми діяльності відомчих лікувально-профілактичних закладів. З урахуванням сучасних умов і тенденцій реформування вітчизняної системи охорони здоров'я обгрунтовано пропозиції щодо визначення перспективних шляхів розвитку медичного забезпечення органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6:Р + Р89(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сапіга О. П. 
Медична та санітарна служба в Українській Галицькій армії (1918 - 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / О. П. Сапіга ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фахову підготовку українських цивільних і військових медиків в Австро-Угорській та Російській імперіях і здобуття ними практичного досвіду напередодні та в роки Першої світової війни. Розглянуто головні чинники складної санітарно-епідемічної ситуації в Україні в роки національного державотворення. Простежено шляхи вирішення проблеми лікарських кадрів у перші місяці становлення Західно-Української Народної Республіки, створення мережі військових медичних пунктів і госпіталів у прифронтових областях українсько-польської війни та в запіллі, забезпечення їх необхідним обладнанням, медикаментами та продовольством. Досліджено діяльність військових і цивільних лікарів і санітарів, які оберігали життя та здоров'я особового складу УГА під час українсько-польської війни 1918 - 1919 рр. у Східній Галичині та боротьби за українську незалежність у Наддніпрянщині 1919 - 1920 рр. Розкрито роль українських цивільних волонтерів і харитативних організацій у медичному нагляді за пораненими та хворими вояками УГА на фронті, в запіллі під час української влади та в полоні під час окупації ворожих сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Ц7(4УКР)133-1:61
Шифр НБУВ: РА381544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тітов Г.І. 
Наукове обгрунтування оптимізації системи профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців Служби безпеки України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Г.І. Тітов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації системи профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців Служби безпеки України (СБУ). Вперше розкрито структуру первинної інвалідності військовослужбовців даної структури, визначено її рангові місця, проведено розподіл за важкістю та причинами. Виділено види та ступені обмеження життєдіяльності досліджуваної категорії військовослужбовців, виявлено фактори, що впливають на формування первинної інвалідності. Обгрунтовано доцільність медичного забезпечення військовослужбовців СБУ закладами охорони здоров'я на регіональному рівні за комбінованим принципом: закритої системи її надання на рівні амбулаторно-поліклінічної допомоги (85,0 % звернень) та відкритої на рівні спеціалізованої, висококваліфікованої (зокрема, стаціонарного етапу її надання) та медико-експертної допомоги (15,0 % та 2,0 % відповідно) в закладах охорони здоров'я МОЗ України. Розроблено оптимізовану модель взаємодії між закладами охорони здоров'я СБУ й органами медико-соціальної експертизи з питань медико-експертного обслуговування військовослужбовців СБУ на регіональному рівні. Визначено диференційовані показання для направлення на проходження медико-соціальної експертної комісії різних потоків хворих військовослужбовців СБУ. Доведено необхідність збереження існуючої системи військово-медичного забезпечення досліджуваного контингенту військовослужбовців Служби безпеки України. Науково обгрунтовано та впроваджено у діяльність УСБУ на Дніпропетровщині оптимізовану систему профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців, доведено її медичну, соціальну й економічну ефективність і розроблено рекомендації щодо використання в діяльності охорони здоров'я Служби безпеки України з урахуванням місцевих особливостей, а також в медичних підрозділах інших військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Х819(4УКР)112.011.012п +
Шифр НБУВ: РА358401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Компанієць О.А. 
Система забезпечення працездатності осіб льотного складу Збройних Сил: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.А. Компанієць ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано нове вирішення науково-практичної проблеми створення ефективної системи забезпечення працездатності осіб льотного складу Збройних Сил. Наведено фізіолого-гігієнічну характеристику умов праці льотчиків, штурманів, вертольотчиків залежно від типу літальних апаратів. Вперше проведено оцінювання працездатності осіб льотного складу за показниками важкості, шкідливості та напруженості трудового процесу. Визначено особливості формування здоров'я авіаційних фахівців. Досліджено психофізіологічні функції організму осіб льотного складу залежно від віку, годин нальоту, професійного класу та спеціалізації. Експериментально підтверджено синергетичну залежність фізіологічних і патологічних реакцій з боку слухового та вестибулярного рецепторів. Розроблено індикатори та методику визначення критичного функціонального стану льотчиків (вертольотчиків) за показниками постурометрії. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності та професійної придатності осіб льотного складу за показниками функціонального стану вестибулярного аналізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Р129(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крячко А.Г. 
Стоматологічна захворюваність військовослужбовців України та розробка профілактичних заходів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Г. Крячко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено рівень стоматологічної захворюваності військовослужбовців ВМС України різного терміну служби. Розроблено комплекс заходів для профілактики стоматологічної патології з вкористанням засобів адаптогенної дії. Встановлено, що стоматологічна захворюваність значною мерою залежить від регіону Україіни, з якого відбувся призов до лав ВМС. Найбільшу захворюваність установлено для Західного регіону. Визначено зв'язок ступеня дисбіозу порожнини рота зі стоматологічною патологією та терміном служби військовослужбовців МС України. Вивчено лікувально-профілактичну дію таблетованого засобу біотрит-дента та зубного еліксиру лізомукоїд у моряків зі стоматологічною патологією. Показано їх високу ефективність у нормалізації мікробіоценозу, салівації та усуненні запальних явищ у ротовій порожнині. Обгрунтовано, запропоновано й опарцьовано комплекс загально-профілактичних і спеціальних заходів щодо зменшення стоматологічної захворюваності у військовослужбовців ВМС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Р669 +
Шифр НБУВ: РА363001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського