Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (146)Книжкові видання та компакт-диски (429)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Т214(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Томозов В.В. 
Генеалогія козацько-старшинських родів: історіографія та джерела (друга половина XVII - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Томозов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано здобутки вітчизняної історіографії у галузі козацько-старшинської генеалогії протягом другої половини XVII - початку XXI ст. Визначено особливості та специфіку наукових підходів найбільш яскравих представників українського родознавства, показано поступове зростання наукового рівня їх праць, розширення джерельної бази розвідок, посилення критичного ставлення до джерел, застосування методологічних їі теоретичних здобутків загальноєвропейської генеалогії. Розглянуто праці російських і українських діаспорних істориків з дослідженої проблематики. Визначено найважливіші чинники, що сприяли зміні дисциплінарного статусу української генеалогії. Висвітлено основні тенденції, притаманні кожному етапу козацько-старшинського родознавства, з'ясовано її хронологічні межі. Узагальнено та систематизовано методологічні засади сучасної генеалогії, способи фіксації родовідного матеріалу. Розглянуто історію формування різних груп джерел, проаналізовано їх соціальну спрямованість, рівень інформативності та достовірності, ступінь дослідженості, а також основні класифікаційні схеми джерел для реконструкції козацько-старшинських родовидів, визначено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лобко 
Інформаційний потенціал українських генеалогічних джерел та його використання в історичних дослідженнях: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Наталія Вікторівна Лобко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР) + Т214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359214

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кривошея В.В. 
Персональний склад та генеалогія української козацької старшини (1648 - 1782 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.В. Кривошея ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Здійснено системний науковий аналіз персонального складу та генеалогії козацької старшини Гетьманщини з залученням історичного матеріалу. Завдяки використанню нового джерельного матеріалу з застосуванням сучасних методологічних і методичних засад розкрито питання формування та функціонування генеральної, полкової та сотенної старшини за певних історичних умов становлення, стабілізації та занепаду держави. Реконструйовано її склад за територією та часом з урахуванням адміністративно-територіальних змін. Проаналізовано родоводи головних козацько-старшинних родів. Виявлено значну кількість невідомих раніше представників козацької еліти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-9 + Т3(4УКР)4-294 +
Шифр НБУВ: РА341612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Березовська Т.В. 
Рід Аркасів: просопографічний портрет на історичному тлі доби: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Березовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію роду Аркасів, одного з найвизначніших родів України. На підставі великого масиву архівних матеріалів, переважну більшість яких уперше введено до наукового обігу, створено просопографічний портрет роду, що протягом 125-ти років проживав на півдні України. Досліджено інтегративні процеси, що сприяли вкоріненню греків-емігрантів наприкінці XVIII - на початку XIX ст. до етносоціальної основи Південної України, їх злиття з українським козацьким родом Богдановичів. Розкрито зміст і мотивацію військово-морської діяльності Аркасів, а також їх плідної праці на ниві українського відродження. Проаналізовано творчий доробок та визначено місце та роль Аркасів в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-29 Аркас + Т3(4УКР7)4/5-8 Аркас + Т3(4УКР=9ГРЕ) +
Шифр НБУВ: РА328434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Целуйко О.П. 
Рід Даниловичів у кінці XVI - на початку XVIII ст.: історико-генеалогічне дослідження: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.П. Целуйко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено просопографічний аналіз роду Даниловичів з кінця XVI до початку XVIII ст. З'ясовано основні генеалогічні факти біографій представників роду, за поколіннями проаналізовано процес входження, перебування та виходу Даниловичів з лав польсько-литовсько-руської магнатерії, визначено головні етапи та умови, що сприяли політичній кар'єрі членів роду. Висвітлено основні земельні комплекси, що належали Даниловичам і сприяли економічній могутності роду, з'ясовано шляхи їх отримання та подальший процес їх успадкування Даниловичами, а також визначено склад та шляхи формування клієнтели роду, з'ясовано її національну та релігійну приналежність. На прикладі представників роду розкрито особливості магнатської релігійної свідомості, з'ясовано коло надань окремим костелам та монастирям, характер відносин між магнатом та священослужителем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-21 Даниловичі +
Шифр НБУВ: РА327341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Задорожна О. Ф. 
Рід Немиричів у шляхетській корпорації Київського воєводства: майновий статус і політична діяльність (XVI - середина XVII ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Ф. Задорожна ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто один з найпотужніших родів Київщини - Немиричів, формування та розростання їх землеволодінь, а також позиції в шляхетській корпорації воєводства. На підставі широкого кола джерел реконструйовано персональний склад роду, простежено початки формування та розростання їх маєткових комплексів (волостей), характер господарювання в них, зроблено спробу оцінити їх площу, заселеність, доходи й орієнтовну вартість. Показано місце роду в системі земського самоврядування Київського воєводства, його участь у політичному житті та відтворено персональні зв'язки окремих представників роду з іншими шляхетськими родами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)-21 Немиричі + Т3(4УКР)44-8
Шифр НБУВ: РА376717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чубіна Т.Д. 
Рід Потоцьких в Україні (Тульчинська лінія): суспільно-політичні та культурологічні аспекти: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Т.Д. Чубіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

На підставі просонографічної методики з'ясовано стан дослідження тульчинської лінії роду Потоцьких, визначено рівень і повноту його науково-теоретичного обгрунтування. З'ясовано, що основними напрямами соціокультурної діяльності роду Потоцьких була суспільно-політична та культурно-мистецька діяльність, визначено внесок його видатних представників у дані сфери суспільного життя. Неупереджено висвітлено життя та спадщину відомого магнатського роду, оцінено його місце і значення в українсько-польських відносинах, показано роль Потоцьких у розвитку історії та культури України. Зазначено, що соціокультурна спадковість продукується предками та приймається нащадками у вигляді таких складових, як майно (від нерухомості до бібліотек і фамільних архівів), виховання й освіта, належність до вищої страти та схильність до певних видів індивідуальної самореалізації, культурно-інтелектуальні прояви, пам'ять про видатних предків і сімейний зв'язок з іншими родами. Встановлено, що кожне покоління роду Потоцьких було представлене неординарними особистостями, які зробили вагомий внесок в економічний і культурний розвиток регіону, країни, нації. Наголошено, що Потоцькі не були простими спостерігачами або фіксаторами подій, а навпаки, були їх активними учасниками, творцями суспільно-політичних, культурологічних процесів, основоположниками культурних традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) Потоцьки + Т3(4УКР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА362181

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського