Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)323.4-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Рейда Р.М. 
"Готські" війни та античні держави Північного Надчорномор'я: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.М. Рейда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто події "готських" війн (232 - 270 рр. н.е.) на території Північного Надчорномор'я. Акцентовано увагу на контактах між народами з різним суспільно-економічним та політичним рівнем розвитку, а саме, варварського населення Південно-Східної Європи з античними центрами Північного Надчорномор'я під час "готських" війн. Простежено характер контактів між варварами та античним населенням регіону напередодні походів. Розглянуто рівень суспільно-політичного розвитку варварського населення Південно-Східної Європи, детермінований його суспільно-економічним розвитком. Виділено три основні райони на території Північного Надчорномор'я, контакти яких з варварами-учасниками "готських" війн, мали своєрідні риси та наслідки. Запропоновано хронологічний поділ "готських" війн на території регіону на два періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-684 + Т3(0)324.46 +
Шифр НБУВ: РА365698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лозинська С. О. 
Прикордонна політика Римської імперії у Центрально-Східній Європі (I - III ст. н. е.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С. О. Лозинська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості, характер і зміст прикордонної політики із використанням збройних сил Риму у Центрально-Східній Європі в І - ІІІ ст. н.е. Охарактеризовано основні етапи розбудови східноєвропейських лімесів та їх роль у багатофункціональній системі відносин Риму з варварськими племенами. Розкрито роль і характер намісництва та військових з'єднань у проведенні лімесної оборони й організації функціонування приєднаних територій. З'ясовано вплив різноманітних факторів, які сприяли романізації провінцій та населення в прикордонній смузі. Вивчено процес еволюції військової політики, яка проводилась в районах Карпато-Дунайських земель. Досліджено причини та характер змін прикордонної та військової політики Риму у середині ІІ - ІІІ ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-642
Шифр НБУВ: РА375941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Литовченко С.Д. 
Римсько-вірменські відносини в І ст. до н.е. - на початку І ст. н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Д. Литовченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Показано, що у період з I ст. до н. е. до початку I ст. н. е. більшість вірменських царів прагнула налагодити стосунки з римлянами. За допомогою союзу з Римом царі Великої Вірменії намагалися протистояти зростаючій експансії Парфії. Відзначено, що менш послідовною політикою була політика Риму стосовно вірменського царства. Гней Помпей перетворив царство Тіграна II з ворожої на дружню державу, однак Марк Ліціній Красс та Марк Антоній порушили союзні відносини з Артаваздом II. Август спробував повернутися до традиційно дружньої політики стосовно Вірменії, але потім був змушений відкрито втрутитись у внутрішні справи союзної держави. Зроблено висновок, що у даний період Велика Вірменія перетворилася на другорядну державу. Політика Риму в другій половині I ст. до н.е. сприяла посиленню сепаратистських настроїв серед вірменської знаті. Занепад Великої Вірменії негативно відбився на політиці римлян у регіоні, тому що вони втратили надійного союзника та були змушені постійно піклуватися про забезпечення свого впливу у Вірменії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-6 + Т3(0)324.5 +
Шифр НБУВ: РА327381

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського