Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)6-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Бадєєва Л.І. 
Діяльність товариства "Просвіта" на Лівобережній Україні у ХХ столітті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Бадєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел досліджено становище освіти та культури Лівобережної України на початку XX ст., розглянуто процес заснування товариства "Просвіта", основні напрямки та форми його діяльності в дореволюційний період, період української національно-демократичної революції, у роки Другої світової війни та за умов незалежної Української держави. Зроблено висновок, що заснування та діяльність "Просвіти" зумовлено історичним розвитком подій в Україні та неповноправним становищем корінної нації. Встановлено, що громадське об'єднання виконувало державницькі функції щодо збереження мови народу, піднесення його національної свідомості, розвитку освіти та культури, а також пропагувало ідеї національного відродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 + Ч710.4(4УКР)л5
Шифр НБУВ: РА330552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Косаковська Л.П. 
Мистецька парадигма Василя Авраменка в контексті розвитку української культури XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Л.П. Косаковська ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено творчість засновника концепції українського народного балету В. К. Авраменка. Розглянуто понятійний і методологічний апарат, необхідний для парадигмальних параметрів у вивченні художньої (балетмейстерської) творчості В. Авраменка, культурно-історичні умови його становлення як митця, зміст концепції "український народний балет", яка була для нього засадничою, та засоби її художнього втілення. Доведено, що завдяки зусиллям В.К. Авраменка та його учнів український танець у діаспорі 1920 - 1930-х рр. зберіг особливості самобутності та достеменності більше, ніж на батьківщині. Показано розбіжності ідеологічного та художнього спрямування в обробці танцювального фольклору, які в Україні призвели до занепаду сучасної народної хореографії та витіснення з неї фольклорних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ325(4УКР)6-8 Авраменко В. + Т3(4УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА364959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федотова О.О. 
Політична цензура друкованих видань в УСРР - УРСР: становлення, технологія, еволюція. 1919 - 1990 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Федотова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 33 с. — укp.

Досліджено витоки цензури друкованої продукції у світовій і вітчизняній історичній практиці, а також сутність політичної цензури як явища та її понятійний апарат. Розглянуто основні напрямки цензурної діяльності з контролю бібліотечної, музейної та книготорговельної сфери, ввозу літератури з-за кордону, збереження державної таємниці в пресі. Висвітлено функції цензури у вигляді різних форм обмеження друкованих видань, зокрема, цензорських втручань у текстові матеріали на етапі попереднього та наступного контролю, здійснення бібліотечних чисток, складання проскрипційних матеріалів. Зазначено, що шляхом введення в науковий обіг значної частини архівних джерел (партійних, цензурних, державних, громадських) з фондів державних архівних зібрань і використання широкого масиву опублікованих документів простежено особливості реалізації політичної цензури в Україні на різних етапах її еволюції протягом радянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 + Ч610.3(4УКР)6-7 в2:Ф +
Шифр НБУВ: РА368746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Романько І.І. 
Розвиток театрального мистецтва України в 1917-1920 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Романько ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Зроблено аналіз розвитку театрального мистецтва в Україні у 1917 - 1920 рр. в умовах національної соціальної революції. На основі широкої документальної бази розглянуто політику і діяльність національних державних утворень Центральної Ради, Генерального Секретаріату, Української Держави гетьмана П.Скоропадського, Директорії в галузі театральної справи. Показано процес відродження Українського театру в національному і художньо-естетичному плані. Досліджено театральну політику радянської влади в Україні, зміни в театральному житті у 1919 - 1920 рр. Подано об'єктивну оцінку нових напрямів театрального мистецтва, привнесеним в Україну з радянської Росії. Визначено особливості культурного процесу в Україні у 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)61 + Т3(4УКР)6-7
Шифр НБУВ: РА307689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Полушина-Брояко Е.І. 
Становлення інституцій побутової культури в контексті постмодерних культурних практик: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Е.І. Полушина-Брояко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано літературу з питань традиційного побуту українців, а також сучасні дослідження з туризму, готельно-ресторанного бізнесу, новітніх мистецьких практик, зокрема, моди та дизайну. Розглянуто механізми входження у побут реклами, мас-медіа, новітніх інновацій постмодерної культури. Зазначено, що поняття "побутова культура" у контексті дослідженої проблеми використано синонімічно поняттю "культура побуту" та розглянуто як культуру кінцевого споживання вироблених у соціумі товарів і послуг. Відзначено, що туризм як новітня форма побутової культури генетично пов'язаний з мандрівництвом, прочанством та, меншою мірою, подорожами. За постмодерної доби рекреація часто набуває форми саме туристичної подорожі. Певне місце у сучасній побутовій культурі посідає мода, яку можна розглядати як своєрідний феномен культури споживання. Вона взаємопов'язана з дизайном, який у постмодерній культурі також є невід'ємною частиною побутової культури, проте як результати діяльності, спрямованої на створення предметного середовища повсякденного побуту людини. Зроблено висновок, що побутова культура історично мінлива у аспекті номенклатури товарів, які можуть відігравати роль предметного середовища побуту, а також у аспекті послуг. Наприкінці XX ст., яке часто визначають як добу постмодерну, побутова культура значно розширюється за рахунок нових складових і змін їх суті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.33 + Т3(4УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА364869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Пантелейчук І.В. 
Трансформація музею як соціокультурного інституту (XX - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.В. Пантелейчук ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто процеси трансформації музею як соціокультурного інституту. На підставі аналізу наукових праць та джерельної бази розглянуто роль і місце музейних установ у контексті глобалізаційних процесів. Висвітлено зазначені процеси у вітчизняних музеях. Розкрито вплив ідеологічних, політичних і економічних чинників на розвиток музейної установи за певних соціокультурних умов. Розкрито можливості використання новітніх технологій у діяльності музею. Проаналізовано форми та методи фінансового забезпечення процесів трансформації музейних установ, що передбачають удосконалення нормативно-правової бази, оптимізацію кадрової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР)7 + Т3(4УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА341760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Романенко Г.О. 
Художньо-літературні об'єднання в Україні як соціокультурний феномен: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.04 / Г.О. Романенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні трансформації художніх і літературних об'єднань України, визначено їх місце, роль і значення у соціокультурному житті держави від XI ст. до сучасного періоду. З'ясовано культурологічні функціональні параметри, засоби та форми діяльності художньо-літературних об'єданнь як суб'єктів культурологічного процесу, висвітлено їх основні культурні здобутки як тимчасових або позачасових суспільних цінностей. Визначено сутністні ознаки та характерну типологію художньо-літературних об'єднань, зокрема, розглянуто кількість, організаційні принципи, структурну побудову та склад як "генетичний код" феномену. Проаналізовано "горизонтальні" та "вертикальні" зв'язки художньо-літературних об'єднань. Уточнено зміст започаткованих творчими об'єднаннями культурних проектів, досі незавершених. Розглянуто перспективи подальшого розвитку вітчизняних художніх і літературних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА361270

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського