Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)61-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ковальова Н.А. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Ковальова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності в галузі аграрних відносин урядів Української Народної Республіки доби Центральної Ради та Директорії і Української Держави. Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину вирішення національними урядами аграрного питання. Застосований комплексний підхід до оцінки внутрішніх та зовнішніх чинників, які впливали на стан земельної справи, дозволив визначити основні напрямки та характерні риси аграрної політики, простежити її еволюцію. З'ясовано суспільні орієнтири в земельній справі, роль і місце політичних партій, проаналізовано ставлення селянства до урядової політики. Дістало подальший розвиток реконструкція системи державних органів, які займалися розробкою та реалізацією земельних реформ. Показано роль аграрного питання при визначенні шляхів національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Малькін В.П. 
Земельне питання в Україні в умовах революції 1917 - 1920 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Малькін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено шляхи вирішення земельного питання у період української революції 1917 - 1920 рр, розкрито специфіку його обговорення провідними політичними силами й органами державної влади та самоврядування, висвітлено основні ідеї здійснення аграрної реформи у програмах і діяльності різних політичних партій. Проаналізовно діяльність керівництва Національної Ради, Української Держави, Директорії УНР, влади ЗУНР щодо реалізації аграрної реформи у порівняльному контексті. Визначено характер вирішення земельного питання більшовицькою владою на Наддніпрянщині та Східній Галичині протягом 1917 - 1920 рр. Висвітлено ставлення найширших верств українського селянства до дій революційних режимів на селі. Проаналізовано досвід діяльності революційних урядів у земельній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА362310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мандрик Я.І. 
Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х - 30-ті роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Я.І. Мандрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми реалізації культурної політики радянської держави в українських селах у кінці 1920 - 1930-х рр. Показано, що з метою створення сильної економіки, орієнтованої перш за все на обслуговування воєнно-промислового комплексу, держава вжила рішучих заходів по боротьбі з неписьменністю та щодо розвитку освіти та культури. Відзначено тоталітарний характер управління культурною діяльністю та пріоритетний вплив комуністичної ідеології на духовне життя українського народу. Доведено, що тотальний контроль над усіма сферами суспільної діяльності, інтенсивний терор та репресії, а також жорсткі антирелігійні кампанії призвели до духовного спустошення українських селян і занепаду загальнолюдських цінностей в їх свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олійник В.М. 
Розвиток селянського самоврядування в 1921 - 1929 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Олійник ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 21 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено діяльність органів селянського самоврядування в Україні у період НЕПу. Проаналізовано значення кооперативного самоврядування українського селянства у розвитку аграрного сектору економіки УСРР. Розглянуто самоврядні форми соціальної допомоги на селі за умов НЕПу. Визначено ступінь впливу земельних громад на характер та напрямки розвитку сільського господарства та громадського життя на селі. Зроблено висновок щодо ефективності демократичних принципів діяльності організацій селянського самоврядування на селі у 1921 - 1929 рр. і правильність вибору ними шляхів розв'язання складних соціально-економічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА338683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лубчинський А.А. 
Соціально-економічні зміни в аграрному секторі України в 20-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.А. Лубчинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення документів більшовицької партії, законодавчих та виконавчих органів радянської влади, господарських установ та конкретних історичних матеріалів архівних фондів досліджено процес формування соціально-економічної структури в аграрному секторі України. Проаналізовано стан, специфічні особливості та тенденції розвитку сільськогосподарського виробництва у середині 1920-х рр., показано вплив даних перетворень на зміну соціально-економчіних пріоритетів в українському селі. Охарактеризовано складові елементи структури сільськогосподарського виробництва як єдиної соціально-економічної системи аграрного сектору. Розкрито сутність та економічну доцільність аграрної політики уряду України в 1920-х рр., визначено ефективність механізму управління розвитком сільськогосподарського сектору економіки. Здійснено порівняльне дослідження аграрних програм існуючих політичних партій та альтернативних підходів представників різних наукових шкіл щодо соціально-економічних перетворень в аграрному секторі України, в яких перевага надавалась економічним факторам. Показано вплив землевпорядних заходів на розвиток орендних відносин, міграційних процесів та поглиблення соціально-економічної диференціації українського селянства. З'ясовано причини кризових явищ в аграрному виробництві та показано прорахунки влади щодо створення сільськогосподарської виробничої бази. Теоретично осмислено та інтерпретовано зміст понять "соціальна структура", "соціальна та майнова диференціація селянства", "індивідувальні селянські господарства", "кооперативні об'єднання селян за умов впровадження ринкових відносин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341640

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського