Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Хорошева Г. С. 
Грошово-кредитне регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Г. С. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання обгрунтування методології грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави з відкритим типом економіки. Виявлено пріоритетний вплив на забезпечення економічної безпеки держави таких законів, як закон відносної рідкості ресурсів, закон конкуренції, мілітаризації. Сформовано категоріальний апарат теорії грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави. Запропоновано концепцію забезпечення економічної безпеки держави засобами грошово-кредитного регулювання, що включає політико-правовий, організаційний й економічний механізми, синтез яких утворює грошово-кредитний механізм забезпечення економічної безпеки держави та передбачає поєднання монетарного та фіскального суверенітету за умови використання режиму таргетування інфляції. Визначено можливості формування ефективного грошово-кредитного механізму забезпечення економічної безпеки держави з урахуванням розвитку тенденцій міждержавної консолідації в сфері грошово-кредитного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.295.70 + У9(4УКР)260-995
Шифр НБУВ: РА379536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Мішина І.Г. 
Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.Г. Мішина ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади аналізу економічної безпеки та напрямки її забезпечення на базі стабілізації розвитку реального сектору економіки. Визначено суть економічної безпеки як категорії, якій притаманні системні ознаки. Проаналізовано ієрархічну декомпозицію в системі економічної безпеки. Обгрунтовано концептуальні підходи до створення системи показників економічної безпеки та їх межових значень з урахуванням здобутків різних економічних шкіл і реального стану економіки країни. На підставі результатів проведених внутрішнього та зовнішнього моніторингів стану економічної безпеки визначено пріоритетні напрямки підвищення її рівня, якими є технологічна, інвестиційна, продовольча складові. Розроблено принципи, рекомендації та механізми забезпечення економічної безпеки реального сектору економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР)0-995 +
Шифр НБУВ: РА354612

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дарнопих Г.Ю. 
Економічна безпека держави в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.Ю. Дарнопих ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економічної безпеки держави в умовах ринкової трансформації економіки України. Розкрито сутність і зміст економічної безпеки держави як категорії економічної теорії і практики управління, систематизовані загрози економічним інтересам держави, визначені сучасні проблеми в сфері економічної безпеки і можливі шляхи їх вирішення. На основі комплексного системно-структурного аналізу класифіковані головні чинники, що формують стан економічної безпеки держави на відповідних рівнях. Запропоновані методичні засади побудови концепції національної економічної безпеки України як державної стратегічної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.2

Рубрики:

      
4.

Саєнко О.С. 
Зміцнення економічної безпеки як чинник ефективного функціонування економічної системи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.С. Саєнко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан економічної безпеки України та виявлено внутрішні та зовнішні загрози. Розроблено пропозиції щодо формування системи зміцнення та механізму забезпечення економічної безпеки країни, запропоновано шляхи удосконалення інституціональної системи та напрями забезпечення економічного зростання у контексті зміцнення економічної безпеки та підвищення ефективності функціонування економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У50-995 + У9(4УКР)0-995
Шифр НБУВ: РА371524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Тарасенко О.В. 
Інституціональний аналіз трансакційних витрат у корпоративному управлінні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Тарасенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми аналізу взаємного впливу інституцій корпоративного управління та трансакційних витрат. Узагальнено базові положення теорії корпоративного управління, обгрунтовано доцільність використання теорії трансакційних витрат для аналізу напрямів розвитку інституцій корпоративного управління. Виявлено особливості формування та еволюції інституцій корпоративного управління, а також ключові фактори, які визначають рівень та структуру трансакційних витрат. Визначено та класифіковано інституції корпоративного управління, розкрито їх вплив на рівень трансакційних витрат. Удосконалено підхід щодо визначення ефективності інституції з урахуванням трансакційних витрат та нерівномірності переговорної сили. Запропоновано концепцію залучення трансакційних витрат до аналізу функціонування інституцій корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)261.6-862-21 +
Шифр НБУВ: РА361482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Єгорова Ю.В. 
Корпоративний сектор у трансформаційній економіці: особливості становлення і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.В. Єгорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито суть і функції корпорації як базової одиниці корпоративного сектора економіки. Розглянуто еволюцію цілей діяльності корпорації, проявом якої є трансформація її форм. На базі функції корпорації визначено багатовекторну роль корпоративного сектора у сучасній економічній системі. Відзначено, що роль корпоративного сектора на сучасному етапі реалізується не повністю і не відповідає соціально орієнтованій ринковій економіці. Проаналізовано корпоративну власність у аспекті нової конституціальної теорії. Виявлено специфіку прояву проблеми корпоративної власності "принципал - агент" у перехідній економіці. Визначено суб'єкти та механізми корпоративного управління. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи цього управління. З метою визначення особливостей становлення корпоративного сектора у трансформаційній економіці розроблено принцип виділення його структури за різними критеріями. З'ясовано етапи розвитку корпоративного сектора у перехідній економіці згідно зі зміною його частки у чистому прибутку, змішаному доході у 1996 - 2003 рр. Стосовно трансформаційної економічної системи України проаналізовано ринкові моделі корпоративного сектора: англо-американську, західноєвропейську та японську. Систематизовано ознаки, за якими є можливим виділення його моделі. Відповідно до цих ознак визначено специфічну перехідну модель даного сектора. Розглянуто тенденції розвитку корпоративного сектора у трансформаційний період. Виявлено внутрішні та зовнішні джерела фінансування корпорацій за умов ринкової трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 +
Шифр НБУВ: РА341611

Рубрики:

      
7.

Чуніхіна 
Корпорація в суспільному відтворенні: генезис і механізм фукціонування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Тетяна Сергіївна Чуніхіна ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА366825

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Поснова Т.В. 
Механізм функціонування соціальної складової економічної безпеки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Поснова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито суть економічної безпеки як основи реалізації механізму функціонування соціальної складової економічної безпеки, наведено її характеристику, розкрито зміст і структуру даного механізму, а також його тенденції та суперечності. У контексті теорії та практики доведено, що механізм функціонування соціальної складової економічної безпеки є способом організації взаємодії елементів соціальної та економічної системи з метою координації та управління соціально-економічними процесами для забезпечення реалізації національних економічних інтересів, запобігання соціальним загрозам економічної безпеки, ліквідації їх наслідків і досягнення на цій основі такого її рівня, який має сприяти ефективному досягненню загальноекономічних і соціальних цілей. Здійснено комплексне оцінювання стану соціальної складової економічної безпеки за допомогою індексного оцінювання соціально-економічної ситуації в Україні та факторного аналізу. Охарактеризовано соціальні ризики та загрози економічній безпеці. Визначено шляхи їх подолання та запобігання. Доведено вирішальну роль соціальної політики як засобу забезпечення економічної безпеки. Наведено загальні пропозиції щодо першочергових заходів соціальної політики для забезпечення її високого рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.45 + У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)272-18 +
Шифр НБУВ: РА360832

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Євтушевська О. В. 
Розвиток корпоративних відносин в ринковій економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Євтушевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми розвитку корпоративних відносин у ринковій економіці. Проаналізовано найбільш суттєві аспекти формування та становлення корпоративних зв'язків. Висвітлено основні підходи до теоретичного обгрунтування розвитку корпоративних відносин. Розкрито сутність поняття "корпоративні відносини", запропоновано підхід до їх структуризації. Визначено основні складові системи корпоративних відносин і здійснено більш глибокий аналіз її елементів. Встановлено основні можливості щодо впровадження зарубіжного досвіду за вітчизняних умов. Висвітлено вплив інституційних чинників на розвиток корпоративних відносин в Україні, проаналізовано результати та ступінь їх впливу. Розкрито основні передумови та причини, які б сприяли формуванню збалансованої системи зовнішньо- та внутрішньокорпоративних відносин, проаналізовано можливості вдосконалення вітчизняного корпоративного сектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА376816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Шуршин В.О. 
Система економічної безпеки регіону: аналіз та перспективи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.О. Шуршин ; Рада по вивч. продуктивних сил України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні підходи до визначення сутності системи економічної безпеки регіону, визначено її складові елементи, наведено класифікацію наявних і потенційних загроз безпечному розвитку окремих територій. Розглянуто та доповнено основні принципи формування системи економічної безпеки, визначено її функціональні детермінанти. Уточнено методичний апарат оцінки рівня системи економічної безпеки регіону, що дозволяє провести комплексний моніторинг загроз і потенційних можливостей його розвитку. На підставі дослідження соціально-економічних характеристик розвитку регіонів України визначено стан їх економічної безпеки, проведено групування за інтегральним показником економічної безпеки. Проведено оцінку стану системи економічної безпеки Черкащини за її складовими елементами, виявлено додаткові фактори ймовірних загроз його функціонуванню. Розглянуто теоретичну концепцію формування регіональної системи економічної безпеки, визначено напрями впровадження державної політики у сфері гарантування економічної безпеки регіонів України, розроблено регіональну стратегію розвитку та сценарій підвищення ефективності функціонування системи економічної безпеки Черкащини, побудовано математичну модель системи економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР-4ЧЕК)0-995 +
Шифр НБУВ: РА368696

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Баланда А.Л. 
Соціальні детермінанти національної безпеки України: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / А.Л. Баланда ; Ін-т демографії та соц. дослідж. НАН України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічні засади дослідження соціальних детермінант національної безпеки України. Обгрунтовано стратегію державної політики запобігання демографічним і соціальним загрозам національній безпеці України. Як базові соціальні детермінанти національної безпеки визначено: власність, рівень соціальної диференціації суспільства, конкуренцію та конфлікт у формі боротьби індивідів і стан суспільства, яке задовольняло би їх потреби. Показано, що соціальні детермінанти національної безпеки перебувають одночасно у двох функціональних станах: як об'єкта та суб'єкта впливу. Запропоновано нові методологічні підходи до оцінювання стану захищеності національних інтересів України у контексті їх детермінації соціальними факторами. Розроблено наукові засади оцінювання ризиків соціальної стабільності українського суспільства, які грунтуються на порогових значеннях соціальних індикаторів і враховують суб'єктивні чинники його розвитку. Виявлено, що найбільш вигомим демографічним фактором трансформації чисельності населення України є смертність, у найближчій перспективі посилюватиметься роль народжуваності та міграційного руху. На основі побудованої моделі базових соціальних індикаторів безпечного суспільного розвитку запропоновано методичні підходи до визначення їх порогових значень. Доведено, що актуальними загрозами національній безпеці, що детермінуються соціальними факторами, є порушення рівноваги на вітчизняному ринку праці, зростання безробіття (структурного, застійного, прихованого), надмірне розшарування населення за рівнем доходів, демограічна криза, тінізація соціально-економічних відносин та корупція у суспільстві, криміналізація соціуму внаслідок недосконалості механізмів суспільного розподілу. Обгрунтовано стратегічні напрями вдосконалення державної політики забезпечення національної безпеки України, засновані на управлінні її соціальними детермінантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + С73(4УКР)64 + У9(4УКР)0-995 +
Шифр НБУВ: РА360854

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Головченко О.М. 
Теоретико-методологічне забезпечення подолання загроз стабільному економічному розвитку регіонів України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / О.М. Головченко ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію визначення складових стабільного економічного розвитку на регіональному рівні за сучасних умов структурних зрушень економіки, які базуються на системному управлінні економічною безпекою регіону. Обгрунтовано управління економічною безпекою регіону за рахунок не тільки існуючих ключових чинників впливу, але також поточних і специфічних, що знаходяться у функціональній залежності від перших. Запропоновано теоретичні підходи дослідження тіньової економіки з урахуванням гетерогенності її негативної дії на соціально-економічний розвиток регіону та синергії її проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР)0-995
Шифр НБУВ: РА374888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Мороз Д.А. 
Формування ринкового устрою в економічно нерозвинених країнах (на прикладі еволюційного розвитку Гонконгу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.А. Мороз ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації розглядаються проблеми формування та розвитку ринкового устрою в перебігу економічної трансформації суспільної системи. На прикладі Гонконгу розкриваються особливості еволюції економічного устрою, в якій домінувала цілеспрямована дія зовнішніх факторів, представлених політикою колоніального уряду Великої Британії. Дається аналіз сутності гонконгської моделі економічної трансформації і робиться висновок щодо можливостей використання її певних елементів у практиці розбудови ринкових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.21

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського