Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=У02(4УКР)53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Супрун Н.А. 
Генеза акціонерного підприємництва в роботах українських економістів другої половини XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Н.А. Супрун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано головні напрями досліджень та узагальнено основні концептуальні політико-економічні погляди провідних українських учених у галузі акціонерного підприємництва, зокрема, маржиналістський, інституціональний та неокласичний підходи. Установлено передумови виникнення та подальшого поширення акціонерного підприємництва у вітчизняній економіці: концентрацію виробництва та капіталу, розвиток акціонерного законодавства, зміну державного відсотка за банківськими вкладами, вплив іноземного капіталу. Проведено періодизацію етапів становлення вітчизняного акціонерного підприємництва та здійснено аналіз особливостей кожного з них на підставі дослідження наукової літератури та статистичних даних. У хронологічних межах досліджуваного періоду виділено п'ять основних циклів розвитку акціонерної справи у вітчизняній господарській практиці. Розкрито внесок українських науковців до розробки питань акціонерного підприємництва, який полягав у з'ясуванні суті та форм прояву акціонерного капіталу й особливостей його функціонування у вітчизняній промисловості другої половини XIX - початку XX ст. Із сучасних теоретико-методологічних позицій проаналізовано особливості тлумачення інституту "акціонерне товариство" вітчизняними науковцями та виокремлено негативні та позитивні характеристики даного виду корпорації. Досліджено творчу спадщину та наукові праці в досліджуваній галузі провідних українських економістів Л.Петражицького та І.Тарасова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА326467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горкіна Л.П. 
Еволюція економічної теорії в Україні у другій половині XIX- першій третині XX століть: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / Л.П. Горкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію економічної теорії в Україні у зазначений період. Виявлено основні закономірності та тенденції цієї еволюції, її рівень і відповідність світовим стандартам економічної теорії на різних етапах її розвитку в системах класичного та неокласичного аналізу і синтезу. Висвітлено сутність модифікації в СРСР у 1920-ті рр. економічної теорії у позаринкову концепцію економіки та вплив останньої на вітчизняну та світову науку та практику. Проаналізовано стан і методологію досліджень в Україні у 1920 - 2000 роках ретроспективи української економічної думки, визначено шляхи піднесення її науково-практичної функції за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА315152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вернигора Л.В. 
Розвиток економічної науки в Київському університеті (ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Л.В. Вернигора ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто соціально-економічні передумови виникнення кафедри політичної економії та статистики Київського університету, її становлення та розвиток. У 1909 р. утворено окрему університетську кафедру статистики. Проаналізовано наукову спадщину провідних економістів Київського університету. Досліджено та обгрунтовано їх значний внесок у розвиток світової та вітчизняної економічної теорії, історії економічної думки, економічної історії як окремих галузей наукових знань і навчальних дисциплін. Висвітлено найвизначніше досягнення київської університетської науки в останній третині XIX ст. - створення української економічної школи маржиналізму, започаткованої М.Х.Бунге, Д.І.Піхно та ін. Розкрито роль вчених-економістів університету у формуванні та вихованні багатьох поколінь української економічної наукової еліти, створенні багатого наукового підгрунтя, на якому українські економісти у перші два десятиріччя XX ст. досягли вершин світової слави (М.І.Туган-Барановський, О.Д.Білімович, Є.Є.Слуцький, Р.М.Орженцький).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА320529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Головата І.В. 
Розробка маржинальної теорії цінності українськими економістами кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.В. Головата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено розробки маржинальної теорії цінності у працях вітчизняних науковців на межі ХІХ - ХХ ст., визначено місце та роль даної теорії цінності у формуванні загальної спрямованості розвитку економічної науки. Простежено історичну еволюцію уявлень про економічну цінність у контексті парадигм корисності та вартості. Розкрито питання генезису маржинальних досліджень в Україні, їх спадкоємності та методологічних особливостей. Висвітлено значення, яке мала теорія цінності суб'єктивно-психологічного напрямку для сучасної економічної науки: теорії ринку, цін, поведінки споживачів, економічної психології. Головну увагу приділено маржинальним дослідженням українських (М.Бунге, Д.Піхно, А.Антоновича, Р.Орженцького, О.Білімовича, Є.Слуцького, М.Туган-Барановського), а також російських (В.Войтинського, В.Дмитрієва) та західних учених, які розробляли міждисциплінарні проблеми економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА324564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кучин С.П. 
Теорія грошового обігу у спадщині М.І.Тугана-Барановського: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / С.П. Кучин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми грошового обігу, досліджені М.І.Туганом-Барановським. Розкрито економічну суть сучасних тенденцій розвитку системи грошового обігу з використанням обгрунтованих ним методологічних підходів. Проаналізовано соціально-економічі явища в Україні та у світі у середині XIX - на початку XX ст. у аспекті впливу трансформації системи грошових відносин на науковий процес і погляди М.І.Тугана-Барановського. Узагальнено погляди вченого стосовно походження, ролі грошей у народному господарстві, феномену паперових грошей і грошей за умов різних соціальних типів національного господарства. З'ясовано ставлення М.І.Тугана-Барановського до питання визначення вартості грошей у контексті існуючих на той час теорій вартості грошей. Показано, що держава за умов становлення моделі інноваційного розвитку відіграє істотну роль в економічному житті суспільства, зокрема, у формі адміністративно-правового втручання у господарські процеси, а також завдяки особистій участі у виробництві як найбільшого власника за умов реалізації підприємницьких функцій у ряді важливих галузей народного господарства. Доведено, що ідеї М.І.Тугана-Барановського стосовно державного регулювання грошового обігу здійснювали вплив на економічі школи XX ст. та мають велике значення для реалізації ефективного та виваженого державного регулювання сфери грошового обігу на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171 Туган-Барановський + У03(4УКР)530.26 +
Шифр НБУВ: РА347947

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського