Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (149)
Пошуковий запит: (<.>U=У03(4Укр)5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Опанасенко В. М. 
Господарська мотивація в економічній системі України другої половини XIX - початок XX ст. та її відображення в економічній думці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Опанасенко ; "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана", держ. вищ. навч. закл . — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль основних наукових концепцій і встановлено їх внесок у формування теорії господарської мотивації (ГМ). Обгрунтовано умови формування ринкової ГМ на українських землях у досліджуваний період і виокремлено основні інституційні детермінанти її утворення, такі як духовно-культурна суспільна складова та державна економічна політика. Виявлено типи ГМ, причини їх диференціації та шляхи реалізації в основних верствах українського суспільства. На підставі виявлених закономірностей розвитку вітчизняної ринкової ГМ у другій половині XIX - на початку XX ст. сформульовано теоретичні та практичні пропозиції для розвитку сучасної ринкової ГМ суб'єктів економічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5 + У03(4УКР)5 + Т3(4УКР)52-2
Шифр НБУВ: РА380708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевченко В. М. 
Земельний ринок України 60-х років XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. М. Шевченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено виникнення та функціонування земельного ринку в Україні 1860-х рр. - початку ХХ ст. Підсумовано наслідки наукової діяльності кількох поколінь вітчизняних і зарубіжних істориків та економістів, які у тій чи іншій мірі звертались до проблем земельного ринку. Висвітлено особливості його функціонування в Україні на рівні окремих її районів і губерній. Вивчено еволюційні процеси у ринково-поземельних відносинах після скасування кріпосного права. Розглянуто земельний ринок як важливу складову процесу заміни станового феодального землеволодіння безстановим, демократичним землеволодінням, головним чином через купівлю-продаж землі на ринку. Визначено умовні етапи еволюції ринково-поземельних відносин в Україні, кожен з яких відповідає певному періоду функціонування земельного ринку в його закономірностях та особливостях розвитку. Проаналізовано участь у ринково-поземельних операціях представників окремих верств і категорій земельних власників, як особистих, так і колективних. Охарактеризовано найбільш активних рушіїв процесу еволюції земельного ринку в Україні протягом другої половини ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-232 + У03(4УКР)503.20-51
Шифр НБУВ: РА382342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Буравченко Р.В. 
Історичні умови становлення та розвиток цукрової промисловості в Україні (ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.В. Буравченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено напрями, закономірності та тенденції історичного розвитку цукрової галузі України в XIX - на початку XX ст. На підставі аналізу широкого кола опублікованих статистичних і архівних матеріалів, наукових публікацій установлено основні стадії формування та розвитку даної галузі початкового періоду (1802 - 1917 рр.). Хронологічно проаналізовано її розвиток, а також технічних удосконалень у ній у світовому контексті у період з початку XIX - до початку XX ст. Виявлено основні закономірності та тенденції прогресу цього процесу. Визначено основні етапи історії цукрової промисловості в Україні як головного центру цукроваріння всеімперського значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)503.0 + У9(4УКР)306.751.4-03 +
Шифр НБУВ: РА344851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Берестовий А. І. 
Податкова політика російського царату в українському селі у другій половині XIX - на початку XX ст.: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Берестовий ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено податкову політику російського царату в українському селі як складову частину внутрішньоекономічної політики уряду Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано податкові платежі, грошові та натуральні повинності українського селянства, досліджено рівень податкового тягаря, з'ясовано основні причини накопичення недосплат з селянських платежів. Досліджено основні напрямки реформування податкової системи в Російській імперії та їх реалізацію в українських губерніях. Проаналізовано еволюцію соціально-економічної та суспільно-політичної думки в Російській імперії стосовно системи оподаткування. Вивчено процес утворення та діяльність податкових органів в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-23 + У03(4УКР)502.6
Шифр НБУВ: РА381154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шевченко 
Приватна банкірська діяльність на території Південной України ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Валентина Віталіївна Шевченко ; НАН України; Інститут історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)502.6 + Т3(4Укр)5-2
Шифр НБУВ: РА365351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Новікова І.Е. 
Розвиток банківської системи України в умовах становлення ринкового господарства (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.Е. Новікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення та розвитку банківської системи України у період її перебування у складі Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Розкрито економічну сутність та природу банківської системи, банків і кредиту. Розроблено класифікацію елементів даної системи, визначено її структуру, функції та розкрито роль у становленні вітчизняного ринкового господарства. Висвітлено теоретичні погляди українських економістів щодо формування банківської системи, визначено особливості її правого регулювання, досліджено урядову політику щодо подальшого розвитку, розглянуто види та динаміку банківських операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)502.621.0 +
Шифр НБУВ: РА363444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Крот Л.М. 
Роль земств Лівобережної України в модернізації сільського господарства (1864 - 1914): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.М. Крот ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано діяльність земських установ Лівобережної України в галузі сільського господарства у другій половині XIX - на початку XX ст. Увагу приділено формуванню бюджету органів місцевого самоврядування та фінансуванню економічних і сільськогосподарських потреб населення. Розглянуто заходи земств з пропаганди передових методів господарювання, зокрема, організацію сільськогосподарських шкіл, курсів, лекцій, виставок, дослідних полів і ділянок. Висвітлено участь земських установ у формуванні кредитної кооперації, дрібних сільськогосподарських товариств, прокатних пунктів. Відзначено співпрацю між повітовими та губернськими земствами, а також ставлення уряду до діяльності органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)503.2 +
Шифр НБУВ: РА366355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терещенко В.Д. 
Роль іпотечних банків у проведенні столипінської аграрної реформи в Україні (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Терещенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні аспекти ліквідаційної діяльності, посередницьких і кредитних операцій Селянського поземельного банку, її ролі у становленні та розвитку селянського господарства у 1906 - 1916 рр. Проаналізовано особливості соціального складу клієнтів банку, участі Селянського банку в організації переселенського руху українського селянства. Розкрито проблеми державного та недержавного іпотечного кредитування сільського господарства в Російській імперії на початку XX ст. Охарактеризовано питання співпраці іпотечних банків з установами дрібного сільськогосподарського кредиту, землевпорядними комісіями, земствами у справі кредитування сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-211 + У03(4УКР)502.6 +
Шифр НБУВ: РА341582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Казьмирчук М.Г. 
Соціальна діяльність ломбардів підросійської України (1886 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Г. Казьмирчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну діяльність ломбардів України у складі Російської імперії у 1886 - 1917 рр. З використанням широкого кола вперше запроваджених до наукового обігу архівних і опублікованих джерел розглянуто складові соціальної роботи ломбардів підросійської України. Доведено їх причетність не лише до кредитної, але й соціальної сфери Російської імперії. Досліджено історичні передумови відкриття, особливості розвитку та засади прибуткової діяльності ломбардів у світі та в Україні з XV до кінця XIX ст. Висвітлено послідовність і особливості законодавчо-нормативного регулювання з ломбардної справи у період 1886 - 1917 рр. З'ясовано недоліки ломбардних статутів. Установлено й обгрунтовано основні напрямки соціальної роботи, спрямованої на забезпечення матеріального добробуту службовців. Проведено порівняльну характеристику обсягів соціальної діяльності приватних і міських ломбардів протягом 1886 - 1917 рр. Проаналізовано склад клієнтури та її безпосередній вплив на функціонування ломбардних установ. Розглянуто напрямки їх благодійної та меценатської роботи в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 + У03(4УКР)520.262.16 +
Шифр НБУВ: РА349557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Обметко О.М. 
Соціально-економічна діяльність земств в Україні (середина 60-х - 90-х років ХIХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Обметко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено процес становлення, розвитку та діяльності земських установ у Катериноградській, Полтавській, Таврійській, Харківській, Херсонській та Чернігівській губерніях України у середині 1860 - 1890-х рр. На підставі системного аналізу значної джерельної бази та даних наукової літератури визначено засоби та методи, що використовувалися земськими установами України для реалізації їх завдань. Грунтовно вивчено соціально-економічну діяльність українських земств. Проаналізовано їх діяльність у галузі сільського господарства, зокрема агрономії, медицини, а також щодо фінансування, створення нових робочих місць, покращання продовольчого забезпечення, проведення статистичних досліджень. Встановлено суспільні, політичні та національні чинники дослідженої епохи, які негативно вплинули на реалізацію потенційних можливостей земств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)5
Шифр НБУВ: РА318825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Коцюбанська О. О. 
Становлення та розвиток кондитерської промисловості України (друга половина XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Коцюбанська ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 18 с. — укp.

На підставі архівних джерел досліджено становлення та розвиток кондитерської промисловості України у другій половині XIX ст. - 1930-х рр. Розроблено періодизацію початкових етапів розвитку галузі та класифікацію кондитерських підприємств XIX ст., розкрито особливості розвитку галузі у періоди НЕП й індустріалізації. Розглянуто питання технологій і обладнання, підготовки кадрів в кондитерській промисловості. Проведено порівняння розвитку галузі на західних і південно-східних землях України, що різняться рядом історичних обставин. Увагу приділено окремим постатям, чия діяльність в різні роки створювала певні вектори в розвитку кондитерської промисловості, зокрема, Ж. Борману, К. Авдикович-Глинській, В. Єфімову. Проаналізовано специфіку кондитерської галузі та її місце в загально-історичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-231 + Т3(4УКР)61-231 + У03(4УКР)503.067.517
Шифр НБУВ: РА378193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кучин С.П. 
Теорія грошового обігу у спадщині М.І.Тугана-Барановського: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / С.П. Кучин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми грошового обігу, досліджені М.І.Туганом-Барановським. Розкрито економічну суть сучасних тенденцій розвитку системи грошового обігу з використанням обгрунтованих ним методологічних підходів. Проаналізовано соціально-економічі явища в Україні та у світі у середині XIX - на початку XX ст. у аспекті впливу трансформації системи грошових відносин на науковий процес і погляди М.І.Тугана-Барановського. Узагальнено погляди вченого стосовно походження, ролі грошей у народному господарстві, феномену паперових грошей і грошей за умов різних соціальних типів національного господарства. З'ясовано ставлення М.І.Тугана-Барановського до питання визначення вартості грошей у контексті існуючих на той час теорій вартості грошей. Показано, що держава за умов становлення моделі інноваційного розвитку відіграє істотну роль в економічному житті суспільства, зокрема, у формі адміністративно-правового втручання у господарські процеси, а також завдяки особистій участі у виробництві як найбільшого власника за умов реалізації підприємницьких функцій у ряді важливих галузей народного господарства. Доведено, що ідеї М.І.Тугана-Барановського стосовно державного регулювання грошового обігу здійснювали вплив на економічі школи XX ст. та мають велике значення для реалізації ефективного та виваженого державного регулювання сфери грошового обігу на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171 Туган-Барановський + У03(4УКР)530.26 +
Шифр НБУВ: РА347947

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дідківська Л.В. 
Теорія і практика сільськогосподарської кооперації в Україні у контексті її світового розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.В. Дідківська ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено вітчизняний і світовий досвід розвитку теорії та практики сільськогосподарської кооперації в контексті її сучасного відродження. Розкрито сутність сільськогосподарської кооперації як соціально орієнтованої ринкової форми господарювання, що об'єднує окремих сільськогосподарських виробників у сфері постачання, переробки та збуту сільськогосподарської продукції. Акцентовано увагу на вивченні складових інституційного середовища, сприятливого для становлення та розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні. Проаналізовано історичний досвід взаємодії держави та кооперативних форм господарської організації. Розглянуто практичні рекомендації щодо відродження кооперативного руху в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)530.08 + У03(4УКР)530.08 + У03(4УКР)530.08
Шифр НБУВ: РА369178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гавліч І. Б. 
Українська кредитна кооперація у Східній Галичині (остання третина XIX ст. - 1914 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Б. Гавліч ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено соціально-економічні та політичні передумови становлення української кредитної кооперації регіону. Показано етапи розвитку української кредитної кооперації, основні напрями діяльності кредитних кооперативів системи "Шульце Деліч" і "Райфайзен". Визначено роль та місце кредитних кооперативів у фінансовій і господарській підтримці дрібних товаровиробників. З'ясовано значення товариства "Просвіта" у розвитку української кредитної кооперації даного періоду. Проаналізовано діяльність Крайового союзу кредитового-фінансового й організаційного центру української кредитної кооперації Східної Галичини наприкінці ХІХ - на початку XX ст. Досліджено діяльність перших страхових товариств Східної Галичини -"Дністра" та "Карпатії". Встановлено, що наприкінці XIX - на початку XX ст. українська кредитна кооперація є найпотужнішим відділом українського кооперативного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-2 + У03(4УКР)500.8
Шифр НБУВ: РА373284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Пилипенко О. Є. 
Українські землі в системі зовнішніх торговельно-економічних зв'язків Російської імперії у 1861 - 1914 рр.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. Є. Пилипенко ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Надано загальну характеристику стану економіки, внутрішньої та зовнішньої торгівлі Російської імперії. Розкрито місце українських морських портів і залізниць у даному процесі. Розглянуто митну політику царського режиму й її вплив на зовнішньоекономічні показники українських губерній. Період 1861 - 1914 pp. в історії зовнішньої торгівлі відрізняється інтенсивними світовими торговельними зв'язками, товарообміном із країнами Заходу, США, Сходу, обірваними Першою світовою війною. Досліджено, що головним предметом експорту другої половини XIX - початку XX ст. є зернові продукти. Встановлено, що важливу роль у торговельних операціях відіграють великий вітчизняний й іноземний капітал. Зазначено, що в цілому царський уряд стимулює експорт сільськогосподарської продукції та сировини, перетворюючи Україну на сировинний придаток Західної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-2 + Т3(2)52-2 + У03(4Укр)508.43
Шифр НБУВ: РА374506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Жеребцова Л.Ю. 
Формування митної системи на українських землях Великого князівства Литовського: джерела і методи дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.Ю. Жеребцова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Увагу приділено формуванню репрезентативної джерельної бази для вивчення механізму формування митної системи на українських землях Великого князівства Литовського (ВКЛ). Визначено структуру джерельної бази дослідження, яка складається з законодавчих пам'яток ВКЛ - Литовських Статусів 1529 р. і 1566 р., документів великокнязівської канцелярії - ЛМ (книг записів, книг судових справ, книг переписів, книг публічних справ). Опрацьовано 82 книги ЛМ і виявлено 414 документів з історії митної справи. Проведено типолого-видову класифікацію документів з комплексу ЛМ, що дозволило розподілити всі використані документи на три групи, а саме: публічно-правові (407), приватно-правові (5), описово-статистичні (5). Зазначено, що інформація щодо різних аспектів розвитку митної системи відображена у 17-ти видах записів, найчисленнішими серед яких є "листи", "привілеї", "оренди", "підтвердження". З метою збереження даних про компоненти митної системи, що містяться в опублікованих і неопублікованих документах ЛМ, створено інформаційно-пошукову систему "Мито". Створена система є одним з методів дослідження митної системи на землях ВКЛ, а також відображає використання комп'ютерних технологій в історичних дослідженнях. Наведено визначення 42-х митних зборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)436-2 + У03(4УКР)508.43 +
Шифр НБУВ: РА362403

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського