Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)229.0-145.711$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Суков Г.С. 
Бухгалтерський облік і контроль виробничого споживання оборотних активів: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.С. Суков ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо вдосконалення та методику обліково-аналітичного забезпечення та внутрішнього контролю виробничого споживання оборотних активів на великих підприємствах. Розглянуто питання бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю виробничого споживання даних активів на великих підприємствах з метою управління ними. Досліджено взаємозв'язок понять "оборотні активи", "оборотні кошти" та "оборотний капітал" для теоретичного обгрунтування їх значення. Удосконалено існуючу класифікацію оборотних активів для застосування у практичній діяльності підприємств. Вивчено стан наукової розробленості питань їх обліку. Для забезпечення оптимізації виробничого споживання оборотних активів великих підприємств запропоновано комплексну облікову модель управління незавершеним виробництвом і готовою продукцією як складових капіталізованих витрат оборотних активів. Удосконалено методику розподілу загальновиробничих витрат, що забезпечить підвищення ефективності оцінювання вартості незавершеного виробництва та готової продукції великих підприємств. З метою теоретичного обгрунтування оптимізації організації обліку оборотних активів у системі планування, аналізу та внутрішнього контролю уточнено основні характеристики методів обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Наведено пропозиції щодо організації контрольно-ревізійної роботи на великих підприємствах та, зокрема, внутрішнього контролю витрачання оборотних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 + У052.9(4УКР)229.0-145.711-218 +
Шифр НБУВ: РА361053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кузьмін Д. Л. 
Бухгалтерський облік і контроль процесу придбання майна: теорія і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. Л. Кузьмін ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито логічну структуру процесу придбання майна, облікову та договірну політику, що дозволяє упорядкувати уявлення про процес придбання майна, уникнення його втрат, застосування санкцій в системі управління економічним суб'єктом. Запропоновано загальні етапи формування облікової інформації для цілей внутрішнього контролю й оподаткування у світлі ПКУ. Запропоновано введення в науковий оборот понять "договірна політика", "витрати на переддоговірний процес", що не використовувалися раніше, і розкрито їх сутність. Розроблено інваріантну піраміду результативності сформованої облікової та договірної політики, обумовлених процесом придбання майна та взаємозв'язками з покупцями, обгрунтовано систему методів і прийомів контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.1 + У052.9(4УКР)829.0-145.711.1
Шифр НБУВ: РА381999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сопко В.В. 
Концепція бухгалтерського обліку пасивів (капіталу, власності) в управлінні підприємницькою діяльністю: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / В.В. Сопко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 31 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми бухгалтерського обліку пасивів (капіталу, власності) як предметної суті та його об'єкта. Висвітлено історичний аспект розвитку бухгалтерського обліку зазначених пасивів. На підставі дослідження історії розвитку економіко-правової суті капіталу підприємницької діяльності сформульовано концепцію даного обліку в управлінні діяльністю підприємства. Визначено методологію й організаційні основи його побудови. Запропоновано форму фінансової звітності об'єкта N 1 "Баланс" як інформаційну базу аналізу фінансового стану підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 +
Шифр НБУВ: РА360779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Булкот Г.В. 
Облік і аналіз процесів ліквідації та санації підприємств України на стадії банкрутства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.В. Булкот ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання стосовно методики й організації обліку, а також аналізу процесів ліквідації та санації підприємств на стадії банкрутства. Узагальнено теоретичні передумови та практичний досвід організації процедур банкрутства. Розроблено методику обліку ліквідаційного процесу, яка дозволяє вирішити певні завдання, а саме: документального забезпечення записів, виявлення ліквідаційної маси, її оцінювання та обліку, обліку вимог кредитора, складання звітності. Запропоновано методики прогнозування банкрутства, фінансового аналізу неплатоспроможних підприємств, аналізу ознак навмисного банкрутства та надано практичні рекомендації щодо організації фінансового стану підприємств-банкрутів і порядку здійснення контрольних заходів під час конкурсного провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.1 + У053.9(4УКР)290-932.1 +
Шифр НБУВ: РА354591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Королюк Н.М. 
Облік і контроль у системі управління людським капіталом підприємства: методика та організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н.М. Королюк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та практичні проблеми удосконалення бухгалтерського обліку та контролю людського капіталу, що дозволяють підвищити ефективність діяльності підприємств і забезпечити заінтересованих користувачів необхідною інформацією. Вперше запропоновано розглядати людину в якості об'єкта інвестування в бухгалтерському обліку з метою генерації капіталу та для здійснення ефективного управління ним, що передбачає відображення в обліку інформації про людський капітал. Розроблено форму внутрішньої звітності "Звіт про людський капітал". Обгрунтовано доцільність застосування системи контролінгу людського капіталу для забезпечення інформаційно-аналітичної та методичної підтримки управління людським капіталом підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.8 + У052.9(4УКР)829.0-145.711.8
Шифр НБУВ: РА371578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Омельченко О.Ю. 
Облік основних засобів і операцій по їх оподаткуванню: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Ю. Омельченко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення обліку основних засобів і операцій з їх оподаткування. Розкрито соціально-економічне значення основних засобів, уточнено їх поняття та класифікацію. З'ясовано, що особливістю сучасної практики підприємств є ведення двох видів обліку та доведено необхідність поєднання бухгалтерського обліку основних засобів і обліку з метою оподаткування. Проведено порівняльну характеристику основних показників бухгалтерського та податкового обліку основних засобів, висвітлено відмінності між ними, а також недоліки сучасної практики обліку та запропоновано напрямок подальшого розвитку обліку основних засобів в Україні. Для вдосконалення обліку основних засобів доведено необхідність ведення пооб'єктного бухгалтерського та податкового обліку, що дозволить у будь-який момент виявити суму зносу за кожним з об'єктів, приведе синтетичний облік у відповідність з аналітичним. Розглянуто законодавчі вимоги, які розрізняють формування балансової вартості основних засобів обліку з метою оподаткування та в бухгалтерському обліку. Надано рекомендації щодо формування облікової політики основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 +
Шифр НБУВ: РА342745

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Головай Н.М. 
Облік та аналіз в управлінні інтелектуальним капіталом підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.М. Головай ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано концептуальні положення щодо обліково-аналітичного забезпечення управління інтелектуальним капіталом підприємств за умов розвитку постіндустріальних економічних відносин. Уточнено економічну сутність інтелектуального капіталу та доповнено систему класифікаційних ознак об'єкта дослідження. Розроблено та запропоновано до використання додаткові форми первинних документів для забезпечення більш повного відображення операцій з формування та використання інтелектуального капіталу. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення обліку окремих структурних елементів інтелектуального капіталу, що забезпечить додержання принципу відповідності доходів і витрат і уможливить зменшення частки неідентифікованих активів у балансах підприємств. Запропоновано комплексний підхід до аналізу інтелектуального капіталу, на основі чого розроблено інтегровану систему показників для аналізу ефективності управління його структурними елементами та стратегічну карту, що забезпечить можливість формування довгострокових стратегічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.1 + У053.9(4УКР)290-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА367656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Янчев А.В. 
Облік та аналіз відтворення основних засобів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / А.В. Янчев ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку основних засобів та економічно обгрунтовано нові напрямки облікової політики на підставі виявлення та використання закономірностей впливу відтворювального процесу на ефективність роботи підприємств. Доведено, що формування облікової політики основних засобів повинно відбуватися на основі вибору найбільш ефективних способів і параметрів відтворювального процесу. Запропоновано науково обгрунтовані класифікації основного капіталу та лізингових операцій для цілей бухгалтерського обліку. Наведено рекомендації щодо формування облікової політики основних засобів. Обгрунтовано методичні підходи до класифікації витрат стосовно основних засобів підприємства. Визначено напрямки вдосконалення системи бухгалтерських записів руху основних засобів і лізингових операцій. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення процесу аналізу технічного стану основних засобів, економічно обгрунтованих складових лізингового платежу, що залежать від ефективності лізингових операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711.6 + У053.9(4УКР)290-571 +
Шифр НБУВ: РА331516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Познаховський В.А. 
Облік та аналіз оборотних активів господарських товариств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.А. Познаховський ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Розкрито об'єктивний характер змісту та суті поняття "оборотні активи" за умов функціонування господарських товариств. Створено систематизований класифікатор оборотних активів. Досліджено інформаційну базу аналізу даних активів та запропоновано шляхи його вдосконалення. Визначено роль методу оцінки виробничих запасів щодо підприємницької діяльності господарських товариств. Здійснено ретроспективний і перспективний аналізи оборотних активів та визначено шляхи його вдосконалення з використанням економіко-математичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711 + У053.9(4УКР)290-934 +
Шифр НБУВ: РА335011

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Наумчук О.А. 
Основні засоби: методика обліку і формування облікової політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Наумчук ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто розбіжності між категоріями "основні фонди", "основний капітал" і "основні засоби". Висвітлено способи одержання підприємством економічних вигод від володіння основними засобами. Виділено умови, за дотримання яких об'єкт вважається контрольованим підприємством. Обгрунтовано необхідність оцінки основних засобів за поточною ринковою вартістю. Розкрито суть, а також визначено принципи формування й елементи облікової політики стосовно основних засобів. Запропоновано підхід до встановлення об'єктів обліку цих засобів. Удосконалено форми первинних документів з обліку основних засобів. Розроблено техніко-економічний паспорт об'єктів. Наведено методику обліку витрат на капітальне будівництво об'єктів, оприбуткування безкоштовно одержаних основних засобів, їх дооцінки та наступної амортизації, витрат на відновлення та поліпшення, а також методику амортизації основних засобів. Розроблено інформаційно-організаційну модель аналізу елементів облікової політики, методику визначення суттєвого розміру витрат на ремонт, алгоритм послідовних дій за умов встановлення та корегування методу амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711-18 +
Шифр НБУВ: РА341080

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського