Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (554)Книжкові видання та компакт-диски (662)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4Укр)230$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар В.П. 
Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м.Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.П. Бондар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено потенційні можливості інформації бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності як економічної моделі підприємства. Встановлено факт недостатнього її використання для потреб внутрішньогосподарського управління результативністю діяльності, внесено пропозиції щодо удосконалення балансу. На підставі нового підходу в аналізі бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності розроблено методи короткострокового пасивного прогнозування, які спираються на універсальні прийоми згладжування вихідних даних балансів за певний проміжок часу (горизонтальний аналіз) та виявлено в процесі дослідження тенденції поведінки показників діяльності (статей балансу та ін. показників). Методи короткострокового пасивного прогнозування поєднані з методами активного прогнозування. Розроблено спеціальні методи щодо вибору еталона для досягнення кращих економічних показників у майбутньому. Досліджено алгоритм дії системи комплексного аналізу та короткострокового прогнозування діяльності підприємства, який може бути віднесено до алгоритмів прогнозування методом зворотного зв'язку. На базі створеного алгоритму дисертантом розроблено програмне забезпечення з впровадженням на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-10 + У9(4УКР)290-230.38 + У052.9(4УКР)230.675.16-10 + У9(4УКР)306.751.6-230.38
Шифр НБУВ: РА313915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бунда О.М. 
Аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті (на прикладі підприємств пивоварної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Бунда ; Укоопспілка; Львів. комерц. акад. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті та їх взаємозв'язок і використання на підприємствах пивоваріння України. Розкрито сутність аудиторських процедур, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано зміст аналітичних процедур, визначено їх місце в системі аудиторських процедур. Встановлено характерні риси функціонування підприємств пивоварної промисловості та їх вплив на аудиторські процедури. Показано особливості використання аудиторами аналітичних процедур у процесі аудиторської перевірки. Охарактеризовано чотири основні рішення аудитора під час застосування аналітичних процедур в аудиті. Розкрито сутність моделювання в аудиті. Досліджено моделювання аудиторського процесу та аналітичних процедур. Показано особливості імітаційного моделювання в процесі аудиту. Наведено класифікацію рішень в аудиті. Розглянуто процес прийняття рішень за умов застосування аналітичних процедур в аудиті. Охарактеризовано систему підтримки прийняття рішень в аудиторському процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-218 в611 +
Шифр НБУВ: РА348132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шайкан А.В. 
Бухгалтерський облік в аспекті стратегічного управління промисловим підприємством: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / А.В. Шайкан ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Комплексно досліджено зміст облікового процесу у системі стратегічного управління промисловим підприємством, розроблено теоретичні, методологічні й організаційні засади побудови адекватних методик бухгалтерського обліку. Проаналізовано умови становлення й етапи історичного розвитку управлінського обліку. Узагальнено світовий досвід вирішення теоретичних і пратичних питань методології, методики й організації бухгалтерського обліку для формування інформаційної бази стратегічного управління підприємством. Досліджено вплив видів економічної діяльності підприємств на складові бухгалтерського обліку. Описано структурну побудову бухгалтерського обліку у межах господарського обліку. З урахуванням взаємозв'язків стратегічного та тактичного управління визначено роль, місце та завдання бухгалтерського обліку у системі стратегічного управління промисловим підприємством. Доведено неправомірність використання у межах чинної системи бухгалтерського обліку поняття "стратегічний облік". Визначено основні завдання для активізації функцій обліково-фінансового підрозділу промислового підприємства з метою формування базових елементів корпоративної інформаційної системи управління. Виокремлено складові загального процесу підвищення ефективності управління на підставі поєднання технологій бухгалтерського обліку та стратегічного менеджменту й обгрунтовано напрями їх удосконалення. Розроблено збалансовану систему показників для інформаційного забезпечення стратегічного управління з урахуванням впливу кризових явищ фінансового характеру на діяльність промислових підприємств. Удосконалено концепцію відповідальності за достовірність інформації, описано основні механізми й інструменти урахування у системи бухгалтерського обліку інформаційних потоків у процесі стратегічного управління підприємством. Розроблено комплекс вимог до вихідної інформації системи бухгалтерського обліку з метою покращання механізму стратегічного управління промисловим підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-21 +
Шифр НБУВ: РА368059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шатохіна О.І. 
Бухгалтерський облік і аудит затрат виробничої діяльності підприємств вугледобувної промисловості: Автореф. дис.... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Шатохіна ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади обліку та аудиту затрат та калькулювання виробничої собівартості продукції на підприємствах вугільної промисловості. Визначено місце та роль вугільної галузі в економіці України, проаналізовано її стан за умов формування ринкових відносин. Виявлено характерні особливості побудови системи бухгалтерського обліку затрат та калькулювання виробничої собівартості вугільної продукції на вуглевидобувних підприємствах України. Уточнено економічну сутність затрат на виробництво, роль виробничої собіватості вугільної продукції за умов виходу вугільних підприємств з економічної та фінансової кризи, показано їх місце в системі управління підприємством. Розроблено рекомендації щодо удосконалення побудови внутрішньогосподарського обліку затрат і калькулювання виробничої собівартості продукції на вуглевидобувних підприємствах України, обгрунтовано шляхи підвищення її ефективності. Визначено місце та роль внутрішньогосподраського обліку затрат і собівартості вугілля в системі управління вуглевидобувними підприємствами. Запропоновано методику внутрішньогосподарського обліку затрат на вуглевидобувних підприємствах з використанням автоматизованих систем обробки економічної інформації та побудовано структурну модель прийняття управлінських рішень на базі управління інформаційними технологіями. Розроблено та рекомендовано до впровадження методику аудиту затрат з урахуванням зарубіжного та національного досвіду та сучасних умов управління галуззю. Здійснено практичну апробацію "ринкових" методів обліку в управлінні затратами, собівартістю продукції та аудитом з урахуванням галузевих особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.565.151 +
Шифр НБУВ: РА342724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Майданевич Ю.П. 
Бухгалтерський облік і контроль процесу виробництва продукції молочної промисловості: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ю.П. Майданевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації та методики бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва на базі вивчення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з обліком і контролем витрат і виходу продукції на підприємствах молочної промисловості. Визначено вплив організаційних і технологічних особливостей функціонування підприємств молочної промисловості на побудову системи обліку процесу виробництва. З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо оптимізації управління господарською діяльністю підприємств молочної промисловості. Удосконалено систему управління та обліку процесу виробництва шляхом поділу підприємств молочної промисловості на центри відповідальності. Запропоновано класифікацію витрат для практичного застосування підприємствами молочної промисловості. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики обліку з урахуванням переваг і недоліків сучасних вітчизняних і зарубіжних методів обліку витрат і калькулювання. Запропоновано здійснювати розподіл непрямих витрат пропорційно кількості одержаної продукції (напівфабрикатів), перерахованих в однопроцентне молоко, для більш точного їх розподілу. Розроблено алгоритм вибору методу розрахунку трансферних цін з метою удосконалення системи калькулювання собівартості молокопродукції. Запропоновано методику обліку витрат на виробництво молочної продукції. Створено систему контролю процесу виробництва шляхом розробки схеми організації внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва молочної продукції та форм звітних зведених документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3 + У052.9(4УКР)230.675.135.3-218 +
Шифр НБУВ: РА355265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ющак Ж. М. 
Бухгалтерський облік і контроль трансакційних витрат: теорія і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Ж. М. Ющак ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну сутність понять "трансакція", "трансакційні витрати" та удосконалено класифікацію трансакційних витрат для цілей бухгалтерського обліку й управління. Виявлено й обгрунтовано вплив інституціональних теорій на формування нових запитів у суспільстві, появу нових об'єктів дослідження, а також на систему обліку. Визначено напрями удосконалення організації бухгалтерського обліку трансакційних витрат, розроблено комплексний підхід до облікового відображення трансакційних витрат. Розкрито особливості формування внутрішньої бухгалтерської звітності про трансакційні витрати виробничих підприємств. Обгрунтовано напрями удосконалення організації внутрішнього контролю трансакційних витрат і запропоновано організаційно-методичне забезпечення внутрішнього контролю трансакційних витрат виробничих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.32 + У052.9(4УКР)830.1-149.32
Шифр НБУВ: РА377030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дуганець Н.В. 
Бухгалтерський облік на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Дуганець ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано та досліджено питання ведення бухгалтерського обліку на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу. Розкрито суть даного підкомплеку, визначено його функціонально-галузеву структуру та взаємозв'язок з іншими галузями економічної системи. Узагальнено теоретичні питання суті бухгалтерського обліку, його основні категорії та їх взаємозв'язок. Досліджено сучасний стан обліку виробничих резервів, особливості обліку витрат на виробництво та калькулювання собіварості бурякоцукрової продукції, а також чинні засади обліку готової продукції та її реалізації. Розглянуто облікове забезпечення процесів інтеграції та розроблено перспективну модель інтеграції у бурякоцукровому підкомплексі. Запропоновано систему інформаційного забезпечення управління інтегрованим формуванням. Наведено пропозиції щодо вдосконалення ведення первинного обліку в даному підкомплексі та розроблено систему документообігу на цукровому заводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.14 +
Шифр НБУВ: РА364731

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазуренко О. М. 
Бухгалтерський облік та аналіз загальновиробничих витрат: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. М. Мазуренко ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему обліку й аналізу загальновиробничих витрат підприємств кондитерської галузі. Розглянуто економічну суть і класифікацію загальновиробничих витрат. Розкрито теоретичні основи бухгалтерського обліку й проведено аналіз загальновиробничих витрат. Вдосконалено існуючі підходи щодо організації та методики бухгалтерського обліку загальновиробничих витрат підприємств кондитерської галузі. Розроблено раціональну організацію та поглиблену методику аналізу загальновиробничих витрат, яка базується на економіко-математичному моделюванні, що підвищує ефективність управління витратами та собівартістю кондитерської продукції в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.17-148.6 + У053.9(4УКР)306.751.7-862
Шифр НБУВ: РА377381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пастернак Я. П. 
Бухгалтерський облік та аналіз затрат основної діяльності: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Я. П. Пастернак ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст понять "витрати" та "затрати". Вдосконалено класифікацію затрат підприємств лакофарбової промисловості. Обгрунтовано застосування нормативно-попередільного методу обліку затрат основної діяльності підприємств лакофарбової промисловості та калькулювання собівартості продукції напівфабрикатним способом. Встановлено методичні підходи щодо бухгалтерського обліку реалізованих напівфабрикатів власного виробництва. Запропоновано напрями організації процесу калькулювання на підставі групування калькуляційних статей собівартості продукції для підприємств лакофарбової промисловості. Визначено складові організації зовнішнього та внутрішнього економічного аналізу затрат основної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.605.19-148.6 + У053.9(4УКР)306.051.9-862
Шифр НБУВ: РА373151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Томашевська І.Л. 
Бухгалтерський облік та контроль операцій з придбання підприємств переробної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.Л. Томашевська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні та практичні питання бухгалтерського обліку операцій з придбання підприємств переробної промисловості. Розкрито економічну суть понять "придбання" та "поглинання" підприємств. Висвітлено правові й економічні наслідки даних процесів для їх відображення в бухгалтерському обліку. Запропоновано класифікацію операцій з придбання підприємств для теоретичного обгрунтування підходів до організації та ведення бухгалтерського обліку та здійснення контролю таких операцій. Розроблено модель відображення витрат на придбання підприємств, використання якої забезпечує одержання інформації про формування вартості придбання. Розкрито порядок формування облікової політики стосовно операції з придбання підприємств. Визначено її основні елементи та запропоновано порядок документального оформлення. Описано методику бухгалтерського обліку витрат на придбання підприємства, яка передбачає врахування можливих варіантів завершення даного процесу. Визначено основні вимоги до організації та ведення бухгалтерського обліку, які дозволяють зменшити рівень економічної безпеки підприємства-покупця та підприємства, яке планується придбати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.51,0 + У052.9(4УКР)830.51,0 +
Шифр НБУВ: РА364768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Букреєва Н. П. 
Використання імпортної сировини в парфумерно-косметичній промисловості: обліково-контрольні аспекти: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. П. Букреєва ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні, практичні аспекти бухгалтерського обліку та контролю використання імпортних товарів цільового призначення у парфумерно-косметичному виробництві в Україні, сформульовано методичні й організаційні проблеми обліку з погляду інформативності й ефективності контролю на вимогу податкових і митних органів, а також внутрішньогосподарського контролю. На підставі узагальнення законодавчих та управлінських вимог до формування звітної інформації для регулювання використання імпортних товарів з цільовим призначенням у промисловості сформульовано теоретичні та практичні підходи у розв'язанні даних питань підприємствами України. Розроблено методи контролю за використанням імпортних товарів з цільовим призначенням. Запропоновано організаційно-економічний механізм внутрішньогосподарського контролю підприємств парфумерно-косметичної промисловості за використання імпортних товарів із цільовим призначенням у застосуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.34-145.721 + У052.9(4УКР)243
Шифр НБУВ: РА380553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дячек С.М. 
Відображення в бухгалтерському обліку та аналіз резервів молокопереробних підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.М. Дячек ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку й проананалізовано резерви молокопереробних підприємств АПК за сучасних умов господарювання. Вивчено процес бухгалтерського відображення та проведено аналіз резервування коштів господарюючих суб'єктів АПК, виявлено напрями його вдосконалення. Досліджено резерви як об'єкт обліку. Удосконалено їх класифікацію та виділено резерви, що створюються з метою страхування господарських ризиків та забезпечення аналітичності інформації для керівництва підприємства. Розкрито сучасний стан обліку резервів і розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики обліку резервного капіталу та резерву сумнівних боргів. Визначено особливості розкриття інформації про резерви у фінансовій звітності й обгрунтовано напрями її вдосконалення. Запропоновано напрями комп'ютеризації обліку операцій з формування та використання резервів. Розроблено методику аналізу фінансових резервів суб'єктів господарювання й удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємств з урахуванням резервів з метою визначення рівня резервного захисту підприємств і типу області його фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3-145.711 + У053.9(4УКР)306.751.353.1-571 +
Шифр НБУВ: РА358247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Канак Й.В. 
Внутрішньогосподарський (управлінський) облік витрат і доходів на підприємствах із виробництва стінових матеріалів: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / Й.В. Канак ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад.. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено сутність внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, його місце в системі управління підприємства та взаємозв'язок з іншими функціями управління. Удосконалено систему класифікації витрат і доходів, розроблено класифікацію витрат для різних рівнів управління підприємством. Розглянуто вплив організаційних та технологічних особливостей виробництва стінових матеріалів на процес обліку витрат і доходів. Запропоновано методику калькулювання витрат за цільовою собівартістю і прийняття рішень щодо скорочення витрат на основі аналізу продукції з погляду важливості її елементів для споживача. Обгрунтовано пропозиції щодо організації обліку витрат і доходів за центрами відповідальності, що дозволяє посилити контроль та відповідальність за досягнуті результати на підприємствах із виробництва стінових матеріалів. Розроблено ефективні моделі прогнозування обсягів виробництва, витрат і доходів, методи контролю бюджетів, спроектовано модель бізнес-процесу фінансового планування і бюджетування для процесно-орієнтованого управління підприємствами з виробництва стінових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.625.2-148.6 +
Шифр НБУВ: РА327908

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Лівошко Т.В. 
Вплив економічної інформації та планування господарської діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Лівошко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель фінансового плану на базі механізму створення додаткової оперативної інформації з урахуванням впливу на економічну інформацію податкового обліку у процесі господарської діяльності підприємства. Адаптовано інформаційні системи для перетворення оперативної інформації на показники фінансового стану підприємства. Визначено вплив галузевих особливостей формування собівартості продукції на економічну інформацію підприємства. Запропоновано модель визначення показника рентабельності сукупного капіталу, що використовує механізм ув'язки показників аналізу двох основних форм звітності, а саме: балансу та звіту про фінансові результати. Обгрунтовано шляхи подолання кризового стану підприємства на основі фінансового планування з урахуванням усіх видів діяльності, що допоможе впровадити механізм стабілізації фінансових показників на майбутнє й одержати додатковий прибуток. Запропонований метод дає можливість самостійно планувати основні показники діяльності, спрощує систему організації планування на підприємстві та знижує кризовість фінансового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-149.3 ф12 + У9(4УКР)301-93-23 ф12 +
Шифр НБУВ: РА346684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ясишена В. В. 
Грошові потоки підприємств швейної промисловості: облік, аналіз і аудит: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Ясишена ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання обліку, аналізу й аудиту грошових потоків (ГП) підприємств швейної промисловості. За результатами дослідження уточнено поняття "грошовий потік" і вдосконалено класифікацію ГП. Виокремлено зовнішні та внутрішні фактори негативного впливу на фінансово-господарську діяльність підприємства та процес формування ГП. Сформовано організаційні засади інформаційної бази для управління ГП. Розроблено форми відомостей аналітичного обліку курсових різниць на основі відкриття додаткових аналітичних рахунків за видами іноземних валют. Побудовано загальну модель руху ГП за центрами фінансової відповідальності швейних підприємств і розроблено форми внутрішньої звітності. Сформовано методику системного аналізу, яка базується на поетапному дослідженні руху ГП за допомогою застосування широкого спектра розрахункових показників. Запропоновано алгоритм проведення аудиту Звіту про рух грошових коштів, що дозволяє сконцентрувати увагу на найважливіших ділянках перевірки з метою покращання якості її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.651-149.3 + У052.9(4УКР)830.651-149.3 + У053.9(4УКР)306.51-93
Шифр НБУВ: РА382768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бутинець Т.А. 
Документування в системі бухгалтерського обліку: теорія і методологія: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.А. Бутинець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично розроблено загальні принципи документування з метою створення уніфікованої системи первинних документів. Уточнено визначення бухгалтерського обліку за умов ринку, конкретизовано його функції, обгрунтовано рівні регулювання. Систематизовано понятійний апарат, наведено його нові дефініції. Надано детальну класифікацію облікових документів на основі запропонованих ознак, з'ясовано місце документування в системі елементів методу бухгалтерського обліку. Показано необхідність і можливість оформлення первинних документів з метою одночасного використання для записів до регістрів фінансового, управлінського, податкового та стратегічного обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.20-12 + У052.9(4УКР)230.0-12
Шифр НБУВ: РА315157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Коваленко Т.П. 
Засоби управління непрямими витратами машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.П. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні аспекти вдосконалення та подальшого розвитку однієї з основних складових системи управління витратами машинобудівних підприємств - розрахунку собівартості продукції. Запроповано систематизацію методів калькулювання за ознаками повноти та способу віднесення операційних витрат на собівартість продукції. Розвинуто методичні засади визначення необхідних і достатніх ознак системи калькулювання собівартості продукції для машинобудівних підприємств за різноманітних умов організації виробничо-господарської діяльності, а також на різних стадіях життєвого циклу продукції, що виробляється. Обгрунтовано теоретико-методичні засади та порядок визначення баз розподілу непрямих вират з урахуванням особливостей технологічних процесів, структури прямих витрат і системи організації виробництва у підрозділах підприємства, методику оперативного оцінювання максимально припустимого рівня непрямих витрат за результатами виробничо-господарської діяльності підприємств. Удосконалено методичні підходи до прогнозування собівартості продукції з урахуванням інтервалів релевантності непрямих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-862-21 + У052.9(4УКР)230.585.1-148.6 +
Шифр НБУВ: РА360674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мачуга Р.І. 
Інформаційна система бухгалтерського обліку в управлінні підприємствами харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Р.І. Мачуга ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми формування інформаційних потоків в інформаційній системі бухгалерського обліку, їх форматування та використання для розробки проектів управлінських рішень, прийняття та подальшого аналізу їх ефективності у процесі практичної реалізації на рівні господарюючих суб'єктів. На підставі критичного аналізу й узагальнення технічних, технологічних і організаційних особливостей виробництв харчової промисловості визначено місце та роль інформаційної системи бухгалтерського обліку, її функцію, мету та завдання. Охарактеризовано організаційні передумови її проектування на підприємстві. Запропоновано методику побудови алгоритмів збору, опрацювання та представлення даних бухгалтерського обліку в інформаційній системі й описано її роботу в автоматичному режимі. Проаналізовано питання побудови інформаційних моделей підготовки проектів управлінських рішень, їх прийняття та застосування за цього методів інтелектуального аналізу даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.67-211.852 +
Шифр НБУВ: РА364481

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Артюх О. В. 
Концептуальні засади та методичне забезпечення цілісної системи обліку на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Артюх ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено передумови оптимізації бухгалтерського та податкового обліків з метою створення цілісної облікової системи. На основі аналізу цілеспрямування облікових підсистем унаочнено концептуальні засади створення цілісної системи обліку. Визначено її загальну мету, єдність і цілісність об'єктів, методологічні аспекти розрахунку достовірного прибутку. Сформульовано принципи оптимального методичного забезпечення, спрямованого на узгодження облікових моделей доходів, витрат, основних засобів і амортизаційних відрахувань у підсистемах обліку. Розкрито організаційні аспекти методологічно цілісної системи обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1
Шифр НБУВ: РА379950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського