Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Барвенко О. Ю. 
Господарча еліта як суб'єкт економічної модернізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. Ю. Барвенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність модернізаційних перетворень в Україні та світі. Висвітлено причини актуалізації використання в методології дослідження категорії суб'єкта господарювання. Виявлено й охарактеризовано різновиди еліт, висвітлено їх окремі характеристики, наведено методики та показники, що дозволяють оцінити діяльність еліт за умов глобалізації. Наведено визначення господарчої еліти як суб'єкта модернізаційних процесів, визначено та систематизовано функції господарчої еліти. Розглянуто владні відносини в сучасному українському суспільстві. Досліджено умови формування та способи самореалізації господарчої еліти в транзитивному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.41 + У50-15
Шифр НБУВ: РА376588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пашков С. О. 
Стратегії світогосподарських структурно-галузевих трансформацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Пашков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано методичні підходи до порівняльного аналізу структурних зрушень у національних економічних системах з характеристикою їх спрямованості, масштабів, динаміки й якості. Показано, що довгостроковий технологічний, економічний і соціальний прогрес забезпечують інноваційні стратегії у постіндустріальній парадигмі розвитку. Оцінено потенціал структурного оновлення країн з різним рівнем економічного розвитку, виявлено особливості сучасної структурно-галузевої політики Європейського Союзу. Проаналізовано трансформаційні структурні зрушення в економіці України, оцінено їх ефективність та відповідність глобальним науково-технологічним, інформаційним і соціально-економічним викликам. Обгрунтовано засади довгострокової структурної політики України з урахуванням ендогенних та екзогенних факторів впливу, визначено структурно-галузеві пріоритети в контексті європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-150 + У9(4УКР)0-151
Шифр НБУВ: РА377195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Меркер Г. 
Трансформація державного сектора в умовах глобалізаціі світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн): Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.05.01 / Г. Меркер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено державний сектор промислово розвинених країн за умов глобалізації світового господарства, трансформаційних змін, що відбуваються в ньому під впливом науково-технічної революції та формування постіндустріального суспільства. Розкрито об'єктивні передумови та принципи глобалізації, форми її прояву в промислово розвинутих країнах і напрямки та масштаби впливу на державний сектор. Останній розглянуто як невід'ємну складову ринкової системи, що перебуває під впливом дії ряду екзогенних та ендогенних факторів. Формування глобальної цілісності світу об'єктивно призводить до переосмислення теоретичних концепцій суті та ролі держави, її соціально-економічних функцій. Доведено, що глобалізація по-різному впливає на державний сектор країни залежно від її політичної системи, ступеня відкритості економіки та рівня інтегрованості у систему світогосподарських зв'язків. Розкрито напрямки трансформації механізму регулювання державного сектора промислово розвинутих країн, співвідношення адміністративних та економічних важелів впливу з боку держави на економічну та соціальну сфери. Аргументовано, що державний сектор за умов трансформаційних змін виступає на ринку як приватне підприємство, орієнтоване на отримання прибутку, та використовує власні ресурси в комерційних цілях. Аргументовано тезу щодо стратегічного партнерства державного та приватного секторів економіки, яким є співробітництво, орієнтоване на перспективу та здійснюване на підставі домовленостей та угод. Одним з напрямків такого співробітництва є реалізація Insourcing проектів. На базі проведеного аналізу сформульовано теоретичні висновки й узагальнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151
Шифр НБУВ: РА315807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гражевська Н.І. 
Трансформація економічних систем в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Н.І. Гражевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 39 с. — укp.

На підставі результатів комплексного, системого дослідження трансформації економічних систем за умов глобалізації запропоновано теоретико-методологічні положення, методичні та практичні рекомендації щодо ефективної реінтеграції національної економіки в сучасне світогосподарське середовище. Обгрунтовано новий методологічний підхід до дослідження суті та структури економічних систем. Проаналізовано основні чинники, механізми та напрямки соціально-економічних трансформацій, характерні ознаки та типи транзитивних економік. Побудовано моделі, які відповідають закономірностям поглиблення інтеграційних процесів у країнах різних груп. Підтверджено гіпотезу щодо інформаційно-технологічного та фінансово-економічного атракторів структурування сучасної світогосподарської системи. Розкрито діалектичний взаємозв'язок самоорганізаційних і організаційних засад розвитку глобальної економіки. Розроблено теоретичну модель і запропоновано практичні рекомендації щодо ефективної реінтеграції України до сучасного світогосподарського середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151 + У9(4УКР)0-151 +
Шифр НБУВ: РА363185

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Голубов М.І. 
Трансформація світового ринку капіталу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.І. Голубов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність й особливості трансформаційних процесів у світовій економіці за умов глобалізації, визначено місце та роль капіталу в системі світових факторних ринків, проаналізовано теорії та концепції міжнародного руху капіталу. Досліджено глобальні тенденції розвитку світового ринку капіталу, проаналізовано вплив інвестиційних потоків на зовнішні позиції країн, досліджено особливості українського ринку капіталу за умов світових трансформацій. Визначено основні напрямки й особливості трансформаційних процесів на світовому ринку капіталу, проведено системно-динамічне моделювання взаємодії країн на світовому ринку капіталу, запропоновано механізм ефективної інтеграції до світового ринку капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151 +
Шифр НБУВ: РА367746

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського