Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У580.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Злобін І.В. 
Визначення інтеграційних пріоритетів України в контексті використання потенціалу старопромислових регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.В. Злобін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес інтеграції України до світового господарства з урахуванням економічного потенціалу регіонів. Проаналізовано участь України в міжнародних об'єднаннях. Розглянуто сучасні теорії інтеграції та зроблено висновок про неможливість застосування зазначених теорій у наявному вигляді. З'ясовано напрямки найбільш ефективної реалізації інтеграційних зусиль. Досліджено вплив на інтеграційні процеси окремих регіональних утворень. Відзначено, що на інтеграцію України найбільший вплив здійснюють старопромислові регіони. Проаналізовано залучення значної частини даних регіонів до експортно-імпортних операцій. Розроблено механізм інтеграції України до світового господарства з використанням економічного потенціалу старопромислових регіонів. Запропоновано стратегії інтеграції української економіки з застосуванням інформаційної системи на основі маркетингового інструментарію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА360385

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Радзієвська С. О. 
Вплив регіональної інтеграції на конкурентоспроможність економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Радзієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито трансформацію конкурентних відносин від конкуренції-суперництва до конкуренції-співробітництва між країнами в межах регіонального об'єднання. Визначено конкурентну позицію країни в регіональній інтеграційній системі. Обгрунтовано необхідність посилення використання нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі. Запроваджено транзитні тарифи для реалізації геополітичних переваг. Встановлено поступовий перехід від цінової конкуренції до конкуренції диференціації. Надано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності національної економіки й інтеграції України в світогосподарський простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА373470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Вергуненко М.В. 
Динаміка трансакційних витрат країни в процесі її регіональної інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.В. Вергуненко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку трансакційних витрат (ТВ) країни у процесі її регіональної інтеграції, визначено основні важелі впливу на їх рівень і розроблено механізм їх оптимізації залежно від інтеграційної стратегії країни. Систематизовано методичні підходи до визначення економічної сутності категорії "ТВ" та запропоновано варіант її дефініції з урахуванням різних ієрархічних рівнів їх виникнення. Досліджено існуючі види ТВ і розроблено модернізований варіант їх класифікації. Проаналізовано методичні підходи щодо оцінювання рівня ТВ на різних ієрархічних рівнях економічної системи країни. Запропоновано методику вимірювання ТВ на макроекономічному рівні з урахуванням можливостей наявного інформаційного забезпечення. Розроблено систему аналітичних показників для планування й аналізу ТВ на макроекономічному рівні з метою проведення порівняльного аналізу ефектів економічної інтеграції. Досліджено динаміку й обгрунтовано напрями їх оптимізації за допомогою приєднання країни до інтеграційних угруповань (на прикладі Європейського Союзу). Проаналізовано рівень ТВ у перехідній економіці України, визначено основні закономірності та фактори, що його визначають. Для прогнозування та регулювання цих витрат розроблено статистичну модель впливу макроекономічних показників розвитку країни на рівень ТВ й обгрунтовано основні напрями їх державного регулювання за допомогою формування відповідних ринкових інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)0-86 +
Шифр НБУВ: РА360259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Нгуєн Тхі Тху Лінь 
Інтеграційна політика В'єтнаму в умовах економічної глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Нгуєн Тхі Тху Лінь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні аспекти формування інтеграційної політики В'єтнаму за умов економічної глобалізації. Розкрито сутність та особливості інтеграційної політики, досліджено її взаємодію з економічною політикою держави. Показано роль інтеграційної політики у становленні економіки країн, що розвиваються, за сучасних умов формування міжнародних економічних відносин. Досліджено інтеграційний процес у Південно-Східній Азії на прикладі АСЕАН, проведено ретроспективний аналіз зміни економічної сутності інтеграційної політики В'єтнаму з кінця XIX ст. до сучасного періоду. З'ясовано, що основною сферою реалізації інтеграційної політики країни є зовнішньоекономічна діяльність, в якій проявляються всі результати прийнятої інтеграційної стратегії. Показано пріоритетне значення торгового механізму в реалізації інтеграційної політики держави. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу наведено оцінку торгової діяльності В'єтнаму, висвітлено її здобутки та визначено недоліки. Запропоновано подальший план розширення та зміни структури торгівлі В'єтнаму з метою ефективної реалізації прийнятої в країні мультилатеральної інтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(5ВЄТ)8 +
Шифр НБУВ: РА353146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кавценюк Н.А. 
Інтеграційні процеси у країнах з перехідною економікою: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.А. Кавценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти міжнародної економічної інтеграції. Розкрито сутність, охарактеризовано форми, структуру та розроблено типологізацію міжнародної економічної інтеграції з використанням основних положень економічної теорії. Розглянуто структуру інтеграційного процесу, виділено горизонтальну та вертикальну інтеграцію. Досліджено та зіставлено теоретичні підходи щодо визначення сутності міжнародної економічної інтеграції. Сформульовано нове визначення категорії "міжнародна економічна інтеграція". На підставі вивчення генезису й еволюції економічних концепцій вітчизняних і зарубіжних учених виявлено, що збільшення (зменшення) конкурентних структур виробництва країн-членів інтеграційних угрупувань обумовлює збільшення (зменшення) імовірності підвищення добробуту в результаті створення митного союзу. Доведено, що ефект добробуту також залежить від величини ринку країн-учасниць. Досліджено методологічні засади інтеграційної стратегії України. На підставі результатів компаративного аналізу проведено порівняльне вивчення основних макроекономічних показників країн-членів ЄС та України. Розглянуто процес формування інтеграційної стратегії України, розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення подальшого розвитку інтеграційних процесів в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 +
Шифр НБУВ: РА357272

Рубрики:

      
6.

Гурова В.О. 
Інтеграція країн у міжнародні регіональні структури: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.О. Гурова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання аналізу формування та розвитку регіональних економічних угруповань (за участі пострадянських країн ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП), а також умови формування інтеграційної стратегії України. Розвинуто засади формування та розвитку міжнародної економічної інтеграції на підставі аналізу науково-теоретичних засад інтеграції країн, ролі регіональної економічної політики у розвитку міжнародних економічних процесів, формування передумови інтеграції України до міжнародних регіональних структур. Досліджено економічну структуру регіонів, оцінено їх конкурентні переваги з метою проведення аналізу процесу формування та розвитку інтеграційної стратегії країн у процесі їх інтеграції до міжнародних регіональних структур. Для розвитку процесу інтеграції як передумови включення України до міжнародних регіональних структур показано шляхи визначення теоретичних принципів розвитку інтеграційних процесів у рамках регіонарної інтеграції, форми регіональної як визначальної тенденції світогосподарського розвитку. Проаналізовано розвиток інтеграційних процесів у рамках ЄС та стратегію його розширення. Досліджено процес еволюції регіональних економічних угруповань за участі пострадянських країн, а саме: ОЧЕС, ГУАМ і ЄЕП. Розглянуто умови формування інтеграційної стратегії України. Здійснено прогноз розвитку торговельно економічних взаємодій з країнами-членами регіональних економічних угруповань. Розроблено механізм формування стратегічних інтеграційних пріоритетів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА354516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Дугінець Г.В. 
Регулювання трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.В. Дугінець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади трансакційних витрат у контексті міжнародної економічної інтеграції. Розглянуто суть і вдосконалено класифікацію зазначених витрат, виокремлено їх основні види, а саме: конвергенційні, комунікаційні, організаційно-правові. Висвітлено питання щодо механізму регулювання трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано загальні та часткові індикатори, що відіграють роль критеріїв оцінювання динаміки цих витрат. З використанням запропонованих часткових індикаторів досліджено формування трансакційних витрат міжнародної економічної інтеграції в ЄС. Визначено динаміку витрат інтеграційних взаємодій за умов функціонування Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), а також здійснено аналіз рівня цих витрат за умов політико-консультативного форуму (Грузії, України, Азербайджана та Молдови - ГУАМ) та Єдиного Економічного Простору (ЄЕП) (Білорусі, Росії, України та Казахстану). Досліджено особливості інституційного середовища України у контексті інтеграції до світового господарства. З застосуванням індикативно-індексного підходу до використання у розрахунках загальних індикаторів проаналізовано рівень витрат інтеграційних взаємодій за участі країн-членів ЄС, ОЧЕС, ЄЕП і ГУАМ. Запропоновано основні заходи щодо вдосконалення регулювання цих витрат в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА353926

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Коваленко В.М. 
Розвиток зовнішньоекономічної діяльності України в контексті міжнародної інтеграції : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В.М. Коваленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та науково-методичні проблеми розвитку зовнішньоекономічної (ЗЕД) України в контексті міжнародної інтеграції. Обгрунтовано основні передумови й етапи реалізації європейської економічної інтеграції, визначено перспективні напрями міжнародного інтеграційного співробітництва України з різними країнами світу. Проаналізовано ЗЕД України на світовому ринку, оцінено стан інтеграції країни до світового господарства. Визначено вплив іноземних інвестицій в Україну на розвиток міжнародного співробітництва. Розкрито шляхи підвищення ефективності співпраці країни з СОТ. Удосконалено форми реалізації міжнародних інноваційно-інвестиційних програм в Україні. Розроблено перспективні моделі взаємодії України з країнами ЄС і управління міжнародними інтеграційними угрупуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА370659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Усенко О.О. 
Стратегія регіональної торговельно-економічної інтеграції України та ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.О. Усенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародні інтеграційні процеси у контексті євроінтеграційного курсу України. Визначено міжнародну економічну інтеграцію (МЕІ) та сучасні особливості розвитку форм міжнародної інтеграційної взаємодії. Розкрито світові тенденції та економічні ефекти функціонування регіональних інтеграційних угруповань, зокрема акцентовано увагу на модифікації форм МЕІ. Описано моделі інтеграції ЄС з країнами, що розвиваються. Проаналізовано досвід та особливості коінтеграції нових членів ЄС, напрями впливу груп інтересів у процесі розробки наднаціональної політики ЄС. Обгрунтовано базові положення української інтеграційної моделі та розроблено комплекс заходів у контексті реалізації євроінтеграційної стратегії та на основі наявних передумов та механізмів переходу від співробітництва до торговельно-економічної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)80 + У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА371132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Засадко В. В. 
Структурна економічна інтеграція прикордонних регіонів України, Білорусі та Польщі в процесі розширення ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. В. Засадко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано структурну економічну інтеграцію прикордонних регіонів, тріангулярну концепцію транскордонного співробітництва, яка реалізується через трикутники економічного зростання та тріангулярні транскордонні мережі обміну досвідом між адміністративно-територіальними одиницями. Узагальнено теоретичні підходи до транскордонного співробітництва як фактора регіонального розвитку за умов інтеграційних процесів. Визначено особливості транскордонного співробітництва в Європейській політиці сусідства. Обгрунтовано стратегічні рішення з посилення інтеграції прикордонних регіонів України, Польщі та Білорусі, напрями вдосконалення інституційного базису транскордонного співробітництва та засади формування тріангулярних транскордонних мереж обміну досвідом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 + У9(4БІЛ)80 + У9(4ПОЛ)80
Шифр НБУВ: РА376010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського