Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (273)Книжкові видання та компакт-диски (314)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4)8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Волковинська Т.В. 
Валютно-фінансові відносини в західноєвропейському інтеграційному процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Волковинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявну теоретичну базу процесу європейської економічної інтеграції, систематизовано знання щодо закономірностей та особливостей її розвитку за умов глобалізації світогосподарських процесів. Розкрито економічну сутність валютно-фінансових відносин у процесі інтеграції країн-членів Європейського Союзу (ЄС), об'єктивні передумови й етапи їх розвитку, вплив на систему сучасних міжнародних економічних відносин. Досліджено умови, причини, цілі та завдання створення Економічного і Валютного союзу країнами-членами ЄС, ефективність його функціонування, економічні та соціальні наслідки для кожної окремої країни-учасника єврозони, а також регіонального угруповування у цілому. Розглянуто механізм формування та розвитку європейської валютно-фінансової інтеграції, його інституційно-функціональну структуру, елементи, проблеми та напрямки удосконалення. Охарактеризовано регіональні та міжнародні наслідки, перспективи і проблеми європейської валютно-фінансової інтеграції, її вплив на процес формування майбутньої міжнародної фінансової архітектури, а також процес трансформації та адаптації валютно-фінансових систем східноєвропейських країн - майбутніх членів ЄС. Визначено основні форми та напрямки подальшого поглиблення співробітництва України з ЄС у валютно-фінансовій сфері для реалізації стратегічного курсу нашої держави на поступову повномасштабну інтеграцію в європейський економічний, а також валютно-фінансовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА312634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Акмаль Вассеф Абдала 
Вплив Азіатської фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Акмаль Вассеф Абдала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано виникнення Азіатської фінансової кризи та її переростання з валютної через фінансову до загальноекономічної. Розкрито економічні механізми впливу регіональної фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу. Доведено: становлення Європейського валютного союзу є важливим засобом протидії негативним наслідкам регіональних фінансових криз, а одним із наслідків Азіатської валютної кризи є лібералізація експорту капіталу з Європейського Союзу (ЄС). Встановлено, що Азіатська фінансова криза сприяла становленню та розвитку координаційних функцій Європейського Центрального банку щодо формування спільної регіональної валютно-фінансової політики за умов локальних фінансових криз. Обгрунтовано, що за умов формування Європейського валютного союзу відсоткова політика центральних банків країн ЄС є найбільш ефективним засобом попередження негативного впливу регіональних фінансових криз. Визначено, що фондові ринки країн ЄС за умов лібералізації світового руху капіталу виявилися найбільш чутливими до негативного впливу локальних фінансових криз. Проаналізовано негативний та позитивний впливи Азіатської фінансової кризи на фінансово-економічний розвиток провідних галузей країн ЄС на прикладі морської торгівлі та авіаіндустрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА308856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сіскос Є. 
Глобальні стратегії економічного співробітництва країн Причорноморського басейну в процесах європейської інтеграції: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Є. Сіскос ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо якісного та кількісного аналізу розвитку ЄС. Розкрито роль ЄС як антикризового стабілізатора глобальної економіки та показано необхідність його подальшого розширення. Запропоновано нові методи оцінки національного виробничого потенціалу. Визначено напрями оптимізації економічної політики країн Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) в глобальному конкурентному середовищі. Проаналізовано товарообіг країн ЧЕС і визначено перспективні сфери їх співробітництва. Досліджено вплив різниці в темпах інфляції та зміни курсу валют на рентабельність експорту з урахуванням частки імпортної складової в ціні товару. Розроблено нову методику визначення квот на торгівлю правами на викиди антропогенних газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)80 + У9(4)80
Шифр НБУВ: РА372183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Селінков С.Л. 
Економічний і валютний союз як форма загальноєвропейської економічної інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Л. Селінков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесу західноєвропейської економічної інтеграції та її соціально-економічні наслідки для країн-членів угрупування та третіх країн. Встановлено, що західноєвропейська економічна інтеграція має позитивний вплив на розвиток загальноєвропейського економічного співробітництва та підвищення ролі Європейського союзу (ЄС) у сучасній системі світового господарства. Розглянуто проблемні питання щодо державного і наддержавного регулювання економік країн-членів, механізмів регулювання зайнятості. Запропоновано конструктивні, теоретично обгрунтовані напрямки проведення економічної політики України у стосунках із країнами-членами ЄС та претендентами на вступ до угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА308311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Євдоченко О. О. 
Європейське бізнес-середовище в розвитку міжнародної економічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. О. Євдоченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Викладено сучасні теоретичні підходи до вивчення міжнародного бізнес-середовища з визначенням його структури, суттєвих складових та параметрів розвитку. Проаналізовано особливості та можливі сценарії розвитку європейського бізнес-середовища. Описано механізми та інструменти розвитку економічної діяльності України на основі комплексу заходів щодо вдосконалення моделі комерційної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4)80 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА342857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Поліщук Л.С. 
Комунітарна регіональна економічна політика в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти формування та реалізації регіональної політики в країнах Європейського Союзу(ЄС). Проаналізовано принципи, механізми, інструменти регіональної політики, її роль у забезпеченні гармонійного та пропорційного розвитку економіки всередині ЄС. Розглянуто сутність комунітарності регіональної політики. Узагальнено та систематизовано критерії вибору регіонів сприяння, визначено етапність розробки системи ранжування та комбінування показників для реалізації основних цільових напрямків регіональної політики ЄС. Вивчено переваги та недоліки проведення регіональної політики в окремих країнах та в цілому в ЄС, а також можливості імплементації досвіду в Україну. Досліджено генезис міжрегіонального співробітництва в процесі інтеграції, надано рекомендації щодо використання досвіду ЄС під час формування єврорегіонів за участю України. Проаналізовано процеси формування регіональної політики України, а також запропоновано ряд заходів щодо її вдосконалення. З використанням комплексу макроекономічних показників проаналізовано реалії формування регіональної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 + У9(4)80-18
Шифр НБУВ: РА314313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гончаренко Н.І. 
Міжнародна економічна діяльність країн Євросоюзу і України в контексті економічної лібералізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.І. Гончаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методогічні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічних передумов розвитку економічного співробітництва між Євросоюзом і Україною на рівноправних засадах за умов лібералізації світогосподарських відносин. Досліджено теорії міжнародної торгівлі. Проаналізовано теоретичні основи розвитку світового господарства у контексті економічного лібералізму. Досліджено інституційну основу економічної лібералізації у сучасній світогосподарській системі. Проаналізовано розвиток відкритості економік країн у межах інтеграційних процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України. Досліджено розвиток процесів в Європі, стан реалізації Євроінтеграційної стратегії України, а також розвиток міжнародних економічних відносин України та ЄС у контексті економічної лібералізації. Визначено напрямки розвитку економічної взаємодії України і ЄС у контексті економічної лібералізації. Розроблено економіко-математичну модель збалансованого економічного зростання країни у процесі лібералізації відносин у системі світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8 + У9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА361932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткачук О. В. 
Моделювання конвергенції торгівлі на нових європейських ринках: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Ткачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі конвергенції торгівлі ЦСЄ, країн Балтії й України з ЄС. Узагальнено та систематизовано досвід розвитку торгівлі цих країн, починаючи з 1984 р. Побудовано економетричні моделі для оцінювання орієнтирів розвитку торгівлі нових ринкових економік Європи й одержано оцінки траєкторій конвергенції торгівлі до моделі ЄС для цих країн. Наведено адаптацію гравітаційної моделі торгівлі, що дозволяє оцінювати показники "економічної відстані" для нових ринкових економік Європи та країн ЄС. Розширено теоретичну модель міжнародної торгівлі з гетерогенними фірмами з метою визначення впливу комплексу макроекономічних факторів і торгових витрат на структурні компоненти торгівлі в контексті дослідження регіональних інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)843 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА376549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Габрієлян Г. О. 
Політика США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами в світі, що глобалізується: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. О. Габрієлян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено політику США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами. Встановлено, що глобалізація визначає базові події та тенденції сучасного світу, а економічна сфера суспільного життя є її основою. За цього всі сучасні світові процеси невіддільні від політики, яку проводять провідні суб'єкти міжнародних відносин. Провідними акторами сучасних міжнародних відносин є США та ЄС, оскільки, переважно вони здійснюють функцію управління міжнародними фінансами сучасного світу. Аналіз політики, яку проводять ЄС та США в період 2008 - 2011 рр., демонструє, що заходи, вжиті кожним з даних суб'єктів, були близькі за змістом і кооперативні в окремих ситуаціях. Крім того, вони дозволяють даним суб'єктам зберегти позиції лідерів у сучасній системі міжнародних відносин. Найбільш імовірним варіантом розвитку подій у сфері управління міжнародними фінансами сучасного світу можна назвати поступове посилення системи управління світовими фінансами з боку провідних суб'єктів за участю інших світових акторів, механізмами які використовуються США та ЄС у кризовий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826 + У9(7СПО)826 + Ф4(7СПО),04 + Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА384377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Савчук Ю.А. 
Проблеми розвитку європейської валютної інтеграції на третьому етапі створення Європейського економічного та валютного союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.А. Савчук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми розвитку валютної інтеграції в Європейському економічному валютному союзі (ЄЕВС) та їх вплив на систему загальноєвропейського економічного співробітництва. Здійснено оцінку відповідності ЄЕВС критеріям оптимальної валютної зони, аналіз проблем проведення єдиної грошово-кредитної політики в ЄЕВС і причини їх виникнення. Висвітлено зміни, що відбулися у структурі та тенденціях розвитку ринку капіталу в ЄЕВС у зв'язку з введенням євро, а також значення створення ЄЕВС для країн Центральної та Східної Європи. Проаналізовано характер перспективного впливу країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу на стан валютного ринку об'єднаної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА315587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пісоцький В.П. 
Розвиток взаємної торгівлі країн Європейського Союзу в умовах поглиблення інтеграційних процесів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.П. Пісоцький ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та методологічні засади міжнародної економічної інтеграції та міжнародної торгівлі. Виявлено головні тенденції розвитку взаємної торгівлі країн - членів Європейського Союзу (ЄС) за умов поглиблення інтеграційних процесів. Досліджено механізми функціонування спільного (єдиного) ринку ЄС, основні зміни у структурі взаємної торгівлі країн - членів ЄС, вплив взаємної торгівлі на економічний розвиток даних країн, а також торгової інтеграції з ЄС на економіку тих країн Центральної та Східної Європи, які претендують на членство в ЄС. Розглянуто сучасний стан і перспективи торгових відносин та інтеграції України з ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)843
Шифр НБУВ: РА310270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба 
Розвиток економічного співробітництва арабських країн з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти співробітництва арабських країн з Європейським Союзом. Проведено ретроспективний аналіз еволюції їх взаємодії у контексті загального глобалізаційного процесу. Обгрунтовано необхідність і перспективність розвитку економічних відносин арабських країн з Європейським Союзом. Висвітлено характерні риси та принципи організації співробітництва між країнами арабського регіону, зокрема прагнення держав до об'єднання зусиль з метою утворення сприятливих умов для індустріалізації національних економік, подолання технічної та технологічної відсталості та послаблення їх економічної залежності від промислово розвинених держав. Визначено роль і місце арабських країн у сучасних світових економічних процесах, встановлено причини та наслідки формування структури національних економік окремих держав і специфіку їх інтеграційної взаємодії. З'ясовано особливості трансформації форм і змісту співробітництва між арабськими країнами та Європейським Союзом, виявлено чинники формування відповідних напрямків економічного співробітництва. Проаналізовано проблеми та перспективи розвитку економічної взаємодії арабських країн з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)80 + У9(6)80 + У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА334180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кредісов О.А. 
Розвиток європейської інтеграції в умовах глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Кредісов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються причинна обумовленість та напрямки еволюції європейської економічної інтеграції. Виділено основні ознаки завершення формування європейської економічної інтеграції як зрілої системи. Аналіз процесів інтеграції показав, що вони відбуваються як результат взаємодії п'яти рівнів горизонтальних зв'язків: мікрорівень (у вигляді постійних, взаємовигідних стосунків між діловими партнерами з різних країн), мезорівень (регіональний в межах національної держави), рівень національної держави, мегарівень (наднаціональний) та світовий (глобальний) рівень. Взаємодія цих рівнів по вертикалі має суперечливий характер, оскільки в ній поєднуються як однонаправлені, такі протилежні інтереси їх представників. Результати дослідження показують, що під тиском світової конкуренції та процесів глобалізації в європейській інтеграції відбуваються як якісні, так і кількісні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Щербата Н.З. 
Розвиток зовнішньоекономічної політики Європейського Союзу в зонах вільної торгівлі : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.З. Щербата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено передумови й ефекти усунення бар'єрів у міжнародній торгівлі та закономірності формування зон вільної торгівлі. Розглянуто механізми функціонування зон вільної торгівлі Європейського Союзу. Проаналізовано комунітарну політику створення основ вільного обігу товарів і послуг із країнами-партнерами, лібералізацію умов капіталообміну ЄС у зонах вільної торгівлі, її вплив на становлення комунітарної міграційної політики, інтернаціоналізацію п'ятої свободи спільного ринку ЄС в угодах із країнами-партнерами. Досліджено формування засад вільної торгівлі між ЄС і Україною. Розкрито економічні наслідки створення зони вільної торгівлі ЄС з Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4)843 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА370967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Івлєва І.В. 
Роль Міжнародного валютного фонду в макроекономічній стабілізації європейських транзитивних країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Івлєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено оптимальний термін кредитного співробітництва країн з Міжнародним валютним Фондом. Побудовано економетричну модель, за допомогою якої виявлено залежність показників зростання економіки від надходження кредитів МВФ. Розкрито суть теорії макроекономічної стабілізації, роль Міжнародного фонду у системі світового господарства та наведено результати реалізації стабілізаційних програм у країнах регіонів світу. Висвітлено мету програм співробітництва МВФ з країнами Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), проаналізовано основні структурні елементи стабілізаційних програм фонду для країн ЦСЄ та викладено результати реалізації програм Фонду у країнах регіону. Визначено роль МВФ у макроекономічній стабілізації в європейських транзитивних країнах та систематизовано наслідки для економіки країн від співробітництва з Фондом. Висвітлено суть програм співробітництва МВФ з Україною та роль даної організації в макроекономічній стабілізації в Україні. Проведено економетричну оцінку ефективності двостороннього співробітництва. Доведено, що кредити МВФ заохочують зростання споживання, сприяють удосконаленню банківської та грошово-кредитної системи держави, надходженню іноземних інвестицій, стимулюють розвиток торгівлі. Економетрично обгрунтовано, що механізм використання кредитів неефективно впливає на розвиток виробничої сфери, інноваційну діяльність, регулювання державних витрат, структуру та зростання ВВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66-651 + У9(4)826 +
Шифр НБУВ: РА330506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шамборовський Г.О. 
Соціально-економічна ефективність інтеграції країн Центрально-Східної Європи до Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.О. Шамборовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо соціально-економічної ефективності інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) до ЄС. Висвітлено теорії різних наукових шкіл, праці вітчизняних і зарубіжних учених. Розкрито суть поняття "соціально-економічна ефективність європейської інтеграції". Проаналізовано та виявлено основні умови застосування моделей загальної економічної рівноваги для аналізу соціально-економічних наслідків європейської економічної інтеграції. Визначено можливість використання моделі загальної економічної рівноваги GTAP 6.0 для дослідження впливу змін умов торгівлі на економічний та суспільний добробут країн ЦСЄ та ЄС внаслідок євроінтеграції. На підставі проведеного аналізу виявлено, що розширення ЄС у 2004 р. мало позитивний соціально-економічний ефект для восьми країн ЦСЄ. Наведено теоретичну модель, яка дозволяє з'ясувати вплив ринково-інституційних чинників європейської інтеграції на суспільний добробут її учасників. Визначено, що основним інструментом забезпечення зростання даного добробуту в ЄС є Структурні фонди. Проведено аналіз потенційного впливу створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом на базі моделі GTAP 6.0 та визначено позитивний ефект, зумовлений зростанням економічного добробуту обох партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА352220

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Усенко О.О. 
Стратегія регіональної торговельно-економічної інтеграції України та ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.О. Усенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародні інтеграційні процеси у контексті євроінтеграційного курсу України. Визначено міжнародну економічну інтеграцію (МЕІ) та сучасні особливості розвитку форм міжнародної інтеграційної взаємодії. Розкрито світові тенденції та економічні ефекти функціонування регіональних інтеграційних угруповань, зокрема акцентовано увагу на модифікації форм МЕІ. Описано моделі інтеграції ЄС з країнами, що розвиваються. Проаналізовано досвід та особливості коінтеграції нових членів ЄС, напрями впливу груп інтересів у процесі розробки наднаціональної політики ЄС. Обгрунтовано базові положення української інтеграційної моделі та розроблено комплекс заходів у контексті реалізації євроінтеграційної стратегії та на основі наявних передумов та механізмів переходу від співробітництва до торговельно-економічної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)80 + У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА371132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського