Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4)80$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Сіскос Є. 
Глобальні стратегії економічного співробітництва країн Причорноморського басейну в процесах європейської інтеграції: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Є. Сіскос ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо якісного та кількісного аналізу розвитку ЄС. Розкрито роль ЄС як антикризового стабілізатора глобальної економіки та показано необхідність його подальшого розширення. Запропоновано нові методи оцінки національного виробничого потенціалу. Визначено напрями оптимізації економічної політики країн Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) в глобальному конкурентному середовищі. Проаналізовано товарообіг країн ЧЕС і визначено перспективні сфери їх співробітництва. Досліджено вплив різниці в темпах інфляції та зміни курсу валют на рентабельність експорту з урахуванням частки імпортної складової в ціні товару. Розроблено нову методику визначення квот на торгівлю правами на викиди антропогенних газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)80 + У9(4)80
Шифр НБУВ: РА372183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євдоченко О. О. 
Європейське бізнес-середовище в розвитку міжнародної економічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. О. Євдоченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Викладено сучасні теоретичні підходи до вивчення міжнародного бізнес-середовища з визначенням його структури, суттєвих складових та параметрів розвитку. Проаналізовано особливості та можливі сценарії розвитку європейського бізнес-середовища. Описано механізми та інструменти розвитку економічної діяльності України на основі комплексу заходів щодо вдосконалення моделі комерційної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4)80 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА342857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Поліщук Л.С. 
Комунітарна регіональна економічна політика в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти формування та реалізації регіональної політики в країнах Європейського Союзу(ЄС). Проаналізовано принципи, механізми, інструменти регіональної політики, її роль у забезпеченні гармонійного та пропорційного розвитку економіки всередині ЄС. Розглянуто сутність комунітарності регіональної політики. Узагальнено та систематизовано критерії вибору регіонів сприяння, визначено етапність розробки системи ранжування та комбінування показників для реалізації основних цільових напрямків регіональної політики ЄС. Вивчено переваги та недоліки проведення регіональної політики в окремих країнах та в цілому в ЄС, а також можливості імплементації досвіду в Україну. Досліджено генезис міжрегіонального співробітництва в процесі інтеграції, надано рекомендації щодо використання досвіду ЄС під час формування єврорегіонів за участю України. Проаналізовано процеси формування регіональної політики України, а також запропоновано ряд заходів щодо її вдосконалення. З використанням комплексу макроекономічних показників проаналізовано реалії формування регіональної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 + У9(4)80-18
Шифр НБУВ: РА314313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба 
Розвиток економічного співробітництва арабських країн з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти співробітництва арабських країн з Європейським Союзом. Проведено ретроспективний аналіз еволюції їх взаємодії у контексті загального глобалізаційного процесу. Обгрунтовано необхідність і перспективність розвитку економічних відносин арабських країн з Європейським Союзом. Висвітлено характерні риси та принципи організації співробітництва між країнами арабського регіону, зокрема прагнення держав до об'єднання зусиль з метою утворення сприятливих умов для індустріалізації національних економік, подолання технічної та технологічної відсталості та послаблення їх економічної залежності від промислово розвинених держав. Визначено роль і місце арабських країн у сучасних світових економічних процесах, встановлено причини та наслідки формування структури національних економік окремих держав і специфіку їх інтеграційної взаємодії. З'ясовано особливості трансформації форм і змісту співробітництва між арабськими країнами та Європейським Союзом, виявлено чинники формування відповідних напрямків економічного співробітництва. Проаналізовано проблеми та перспективи розвитку економічної взаємодії арабських країн з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)80 + У9(6)80 + У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА334180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шамборовський Г.О. 
Соціально-економічна ефективність інтеграції країн Центрально-Східної Європи до Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.О. Шамборовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо соціально-економічної ефективності інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) до ЄС. Висвітлено теорії різних наукових шкіл, праці вітчизняних і зарубіжних учених. Розкрито суть поняття "соціально-економічна ефективність європейської інтеграції". Проаналізовано та виявлено основні умови застосування моделей загальної економічної рівноваги для аналізу соціально-економічних наслідків європейської економічної інтеграції. Визначено можливість використання моделі загальної економічної рівноваги GTAP 6.0 для дослідження впливу змін умов торгівлі на економічний та суспільний добробут країн ЦСЄ та ЄС внаслідок євроінтеграції. На підставі проведеного аналізу виявлено, що розширення ЄС у 2004 р. мало позитивний соціально-економічний ефект для восьми країн ЦСЄ. Наведено теоретичну модель, яка дозволяє з'ясувати вплив ринково-інституційних чинників європейської інтеграції на суспільний добробут її учасників. Визначено, що основним інструментом забезпечення зростання даного добробуту в ЄС є Структурні фонди. Проведено аналіз потенційного впливу створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом на базі моделі GTAP 6.0 та визначено позитивний ефект, зумовлений зростанням економічного добробуту обох партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА352220

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Усенко О.О. 
Стратегія регіональної торговельно-економічної інтеграції України та ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.О. Усенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародні інтеграційні процеси у контексті євроінтеграційного курсу України. Визначено міжнародну економічну інтеграцію (МЕІ) та сучасні особливості розвитку форм міжнародної інтеграційної взаємодії. Розкрито світові тенденції та економічні ефекти функціонування регіональних інтеграційних угруповань, зокрема акцентовано увагу на модифікації форм МЕІ. Описано моделі інтеграції ЄС з країнами, що розвиваються. Проаналізовано досвід та особливості коінтеграції нових членів ЄС, напрями впливу груп інтересів у процесі розробки наднаціональної політики ЄС. Обгрунтовано базові положення української інтеграційної моделі та розроблено комплекс заходів у контексті реалізації євроінтеграційної стратегії та на основі наявних передумов та механізмів переходу від співробітництва до торговельно-економічної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)80 + У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА371132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського