Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (528)Книжкові видання та компакт-диски (314)Журнали та продовжувані видання (419)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-554$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Голюк В.Я. 
Вплив зовнішніх факторів на паливно-енергетичний комплекс України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Я. Голюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу зовнішніх факторів на розвиток паливно-енергетичного комплексу України. Проаналізовано внутрішню структуру паливно-енергетичної системи України й особливості її розвитку за дії зовнішнього середовища. Розглянуто дію основних чинників впливу на паливно-енергетичний комплекс України - глобалізації, транснаціоналізації, кон'юнктури європейського ринку енергоносіїв, інфраструктури цього ринку та діяльність його основних суб'єктів. Запропоновано методологію аналізу ступеня взаємозалежності суб'єктів ринку палива та продемонстровано її дію на прикладі дослідження євразійського ринку природного газу. Установлено, що ступінь енергетичної залежності України від Російської Федерації надто високий, є потреба посилення власної енергетичної безпеки шляхом зниження енергоємності національного господарства, використання альтернативних джерел енергозабезпечення, диверсифікації джерел надходження імпортних енергоносіїв та інших способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554 +
Шифр НБУВ: РА340896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Еддауді Файсал 
Державне регулювання паливно-енергетичного комплексу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Еддауді Файсал ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення методів і механізмів державного регулювання паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) за умов глобалізації. Розкрито економічну суть глобалізаційних процесів у світовій економіці на початку XXI ст. Досліджено трансформацію ролі держави в регулюванні економічних процесів у цілому та у ПЕК. Розкрито особливість державного регулювання даним комплексом у країнах з різними моделями економіки на прикладі США, країн ОПЕК. Розглянуто дію державного регулювання протягом 1950-х рр. через цільові податки пільги в енергетичному секторі США та цільові траст-фонди й енергетичні акцизи в цій країні. Виявлено зміну векторів і механізмів державного регулювання під впливом глобалізації світового енергоринку. Запропоновано класифікацію чинників, що суттєво впливають на державне регулювання ПЕК в Україні та Марокко, зумовлених більш широким колом різноманітних за своєю економічною суттю чинників. Показано вплив фаз макроекономічних циклів на зміну системи державного регулювання національним господарством в цілому та зокрема ПЕК. Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення механізму державного регулювання ПЕК у країнах, що розвиваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554-434-21,01 + У9(4УКР)0-554-434-21,01 +
Шифр НБУВ: РА360182

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кошева Г. О. 
Державні механізми управління енергозбереженням: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. О. Кошева ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Узагальнено сучасні наукові погляди щодо сутності поняття "енергозбереження". Виявлено особливості реалізації державної політики енергозбереження в Україні та розвинених країнах. Досліджено ефективність застосування державних механізмів управління енергозбереженням, що дозволило виявити причини, які обумовили низькі результати реалізації державної політики енергозбереження в Україні. Розроблено методичний підхід до управління енергозбереженням, який передбачає реформування організації бюджетного процесу шляхом застосування програмно-цільового методу та дозволяє забезпечити своєчасне виявлення зниження результативності системи управління даним процесом. Обгрунтовано напрями розвитку організаційного й економічного механізмів управління енергозбереженням на підставі узгодження інтересів суб'єктів господарювання й органів державної влади. Розроблено пропозиції щодо удосконалення інформаційного механізму управління енергозбереженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.081-21,01 + Х819(4УКР)122.1
Шифр НБУВ: РА384440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сотник І.М. 
Еколого-економічні основи управління енергозбереженням: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.М. Сотник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 22 с. — укp.

Удосконалено науково-методичні підходи до еколого-економічної оцінки ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства та території для формування адекватних еколого-економічних механізмів прийняття обгрунтованих рішень щодо управління енергозбереженням. Удосконалено методичні підходи до еколого-економічного обгрунтування енергозбереження на мікро- та макроекономічному рівнях. Розроблено систему показників для оцінювання еколого-економічної ефективності енергоощадних заходів на рівні підприємства, території, а також оцінки впливу реалізації енергоощадних заходів на доходи територіального бюджету. Запропоновано підходи до формування еколого-економічного механізму управління енергозбереженням на рівні території з урахуванням розробленої системи еколого-економічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-554.081-28-21
Шифр НБУВ: РА319148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ксьонзенко В.П. 
Енергетична безпека як визначальний чинник економічної незалежностї України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.П. Ксьонзенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено політико-економічні аспекти участі України в проекті освоєння, транспортування та використання нафти Каспійського регіону. Проаналізовано сукупність варіантів транспортування нафти з прикаспійських країн до споживачів і з'ясовано політичні, економічні, технічні та інші переваги та недоліки кожного з маршрутів. Визначено теоретико-методологічні засади участі України в межах Євразійського нафтотранспортного коридору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-554 + У9(4Укр)305.652-99
Шифр НБУВ: РА316750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дергачова В.В. 
Енергоекономічні чинники сталого розвитку: аналіз та оцінка впливу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Дергачова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні питання економічної оцінки стабілізаційних рішень організаційно-економічного і технічного характеру в енергетичному комплексі. Проаналізовано вплив факторів енергоекономічного змісту, що визначають рівні енергетичної, екологічної й економічної безпеки з точки зору вияву умов узгодження господарської діяльності суб'єктів енергетичного комплексу з необхідністю сталого розвитку. Обгрунтовано склад показників та критерії вибору варіантів відповідних рішень, що найбільше відповідають вимогам сталого розвитку держави та її територій. Основні положення та висновки запропоновано використовувати для економічного аналізу і прогнозування результатів рішень, спрямованих на забезпечення економічної стабільності суб'єктів господарювання та регулювання їх взаємодії з метою досягнення економічної безпеки та сталого розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554
Шифр НБУВ: РА314356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ватагін М.Ю. 
Ефективне використання ядерного палива - ресурс економічної безпеки держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / М.Ю. Ватагін ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення організації обліку ядерного палива (ЯП) з метою досягнення прийнятного рівня економічної безпеки держави та її оремих територій за основними сферами життєдіяльності. Проаналізовано стан справ у сфері забезпечення атомних електростанцій ЯП та його використання, а також доведено, що згідно зі світовими тенденціями можна очікувати суттєвого зростання цін на свіже ЯП. Показано, що за цих умов важливим напрямком у відновленні інвестиційного забезпечення ядерної енергетики має бути збільшення глибини вигоряння ЯП. Запропоновано методичний підхід до визначення впливу ефективності використання ЯП на інноваційний ефект широкого кола організаційно-управлінських, технологічних рішень, спрямованих на ефективне використання ресурсів ядерної енергетики. Наведено результати розрахунків їх впливу на рівень економічної безпеки держави за інвестиційною, енергетичною та іншими складовими. Доведено, що у разі впровадження змін в порядок бухгалтерського обліку ЯП можливе відчутне покращення макроекономічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.08-07 + У9(4УКР)305.7 +
Шифр НБУВ: РА341594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Скаженик Ю.Б. 
Ефективність об'єднання підприємств у паливно-енергетичному комплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Б. Скаженик ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність галузевої та міжгалузевої інтеграції підприємств паливно-енергетичного комплексу. Розроблено механізм оцінки економічної доцільності створення об'єднань підприємств у паливно-енергетичному комплексі, розроблено інструменти його реалізації. Обгрунтовано відповідний критерій доцільності галузевої та міжгалузевої інтеграції підприємств паливно-енергетичного комплексу. Розроблено підхід щодо вибору організаційно-правової форми їх об'єднання залежно від місця розташування підприємств-учасників у системі координат вибору організаційно-правової форми підприємства. Удосконалено систему координат вибору організаційно-правової форми підприємства шляхом обліку результатів їх операційної, інвестиційної та фінансової діяльності. Сформовано економіко-математичну модель визначення оптимальних значень параметрів виробничо-господарської та фінансово-економічної доцільності об'єднання підприємств - його учасників. Встановлено критерій доцільності залучення до складу об'єднання нових учасників. Визначено послідовність здійснення оцінки доцільності об'єднання підприємств у паливно-енергетичному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434 +
Шифр НБУВ: РА344526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Подолець Р.З. 
Ефективність та оптимізація енергетичного балансу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.З. Подолець ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання економіко-математичного моделювання, прогнозування та оцінки ефективності зведеного енергетичного балансу України. Визначено загальні тенденції розвитку паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України, цінові та структурні диспропорції функціонування ПЕК, класифіковано його внутрішні та зовнішні зв'язки у структурі міжгалузевих зв'язків. Проведено комплексний аналіз взаємодії енергетики та економіки з використанням математичної моделі міжгалузевого балансу. Проаналізовано традиційні підходи до складання балансів основних видів енергоресурсів та запропоновано нову схему зведеного енергетичного балансу. Обгрунтовано необхідність розробки системи економіко-математичних моделей для складання звітного та прогнозного енергетичних балансів України. На підставі аналізу методологічних підходів до моделювання енергетичних систем та існуючих прикладних модельних розробок створено доцільний підхід до складання прогнозу споживання енергії та представлено імітаційну модель енергетичного балансу України, що враховує динаміку цін на енергоресурси, цінову та доходну еластичність енергоспоживання та перспективну модернізацію технологій переробки і споживання енергії. З використанням імітаційної моделі розроблено базові та додаткові сценарії енергетичного балансу, здійснено аналіз його основних показників та наведено рекомендації щодо вдосконалення енергетичної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-07 в611 +
Шифр НБУВ: РА339864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хижнякова Н.О. 
Інвестиційне забезпечення реформування систем поводження з твердими побутовими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.О. Хижнякова ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано зміст поняття "система поводження з твердими побутовими відходами" (ТПВ), запропоновано класифікацію систем даного типу та визначено роль інвестиційної діяльності у процесі їх реформування. Охарактеризовано стан національної системи поводження з ТПВ України, регіональної системи поводження з ТПВ Рівненської області та локальної системи поводження з ТПВ м. Рівне, підкреслено необхідність їх реформування. Запропоновано концепцію вибору варіанта реформування регіональної системи поводження з ТПВ та концептуальні підходи щодо залучення необхідних для цього інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.84-183-56 +
Шифр НБУВ: РА339148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бараннік В.О. 
Комплексна методика оцінки та шляхи забезпечення енергетичної незалежності держави: автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / В.О. Бараннік ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення енергетичної безпеки держави та її складової - енергетичної незалежності. Запропоновано показники й індикатори даної незалежності, визначено їх порогові значення. Досліджено питання впливу визначених показників та інші показники й індикатори енергетичної та економічної безпеки. Обгрунтовано шляхи та напрямки забезпечення енергетичної незалежності України. Зроблено висновки, які мають теоретичне та практичне значення для обгрунтування державної енергетичної політики з урахуванням вимог щодо забезпечення енергетичної безпеки та її складової - енергетичної незалежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.2-995 +
Шифр НБУВ: РА357704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гізатулліна О.М. 
Організаційно-економічний механізм державного управління паливно-енергетичним комплексом України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Гізатулліна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів дослідження функціонування організаційно-економічного механізму державного регулювання паливно-енергетичного комплексу України обгрунтовано концептуальні підходи до його вдосконалення. Проаналізовано стан нафтогазовидобувної та вугільної галузей України у контексті зарубіжного досвіду. Виокремлено п'ять функціональних блоків, з урахуванням яких диференційовано вдосконалено діючий організаційно-економічний механізм державного регулювання паливно-енергетичного комплексу. Цими блоками є організаційний, економічний, технологічний, соціальний і екологічний. Наведено класифікацію факторів, які стримують державне регулювання паливно-енергетичного комплексу України. З метою вдосконалення системи управління паливно-енергетичним комплексом розроблено структурно-логічну схему організаційно-економічного механізму державного управління даним комплексом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434-21,01 +
Шифр НБУВ: РА365861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шерстюк 
Організаційно-економічний механізм інноваційної діяльності в паливно- енергетичному комплексі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ростислав Володимирович Шерстюк ; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434-55
Шифр НБУВ: РА348014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мельник О.В. 
Пріоритети та перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України у взаємодії з суміжними галузями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.В. Мельник ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан та напрями розвитку економіки України, її забезпечення паливно-енергетичними ресурсами. Розроблено пріоритетні напрями удосконалення структури паливних ресурсів, як основи для прийняття управлінських рішень поточної стабілізації та більш інтенсивного розвитку власної паливної бази, електроенергетики. Розроблено методичні підходи до раціоналізації розвитку паливної, енергетичної бази, та оптимізації використання виробничих потужностей машинобудівної промисловості, інших галузей з метою збалансованості показників попиту та пропозиції обладнання та комплектуючих для потреб паливно-енергетичного комплексу. Виконано дослідження стану енергоресурсів в енергоємних ланках економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434-96 + У9(4УКР)0-554-434-96
Шифр НБУВ: РА344240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Заремба І.М. 
Проблеми оптимізації енергозабезпечення України та шляхи їх вирішення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / І.М. Заремба ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення енергетичної безпеки держави на базі оптимізації енергозабезпечення економіки України. Запропоновано критерії та показники для оцінки рівня енергетичної безпеки держави. Проведено діагностику загроз в енергетичній сфері. Визначено умови їх усунення. Обгрунтовано пропозиції щодо раціоналізації структури енергоспоживання, оптимізації енергозабезпечення України, ефективного використання системи транспортування енергоносіїв, а також надано рекомендації щодо енергозбереження. Визначено перспективні напрямки міжнародного співробітництва України в енергетичній сфері, що сприяють підвищенню рівня енергетичної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-995 +
Шифр НБУВ: РА345991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Оборіна О.В. 
Регіональна ідентифікація економіко-енергетичної безпеки на прикладі ринку нафтопродуктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О.В. Оборіна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. досліджень НАН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне, методичне обгрунтування та організаційно-економічні інструменти регіональної ідентифікації економіко-енергетичної безпеки в умовах ринкової економіки на прикладі ринку нафтопродуктів. Удосконалено методологічний базис економіко-енергетичної парадигми розвитку регіональної економіки з урахуванням впливу енергетичного сектору на зовнішнє економічне середовище. Розроблено шляхи вдосконалення ринкових механізмів у структурі видобутку та реалізації нафтопродуктів з урахуванням особливостей інституціональних систем регіональних ринків на базі вдосконалення ідентифікації цінових механізмів формування внутрішньої ринкової політики економіко-енергетичної безпеки регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.057 + У9(4УКР)0-554-995 + У9(4УКР)305.652.1
Шифр НБУВ: РА373336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ставицька О.В. 
Регулятивна роль державного управління в контексті розвитку енергетичної політики України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Ставицька ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні тенденції й особливості енергетичної політики України та проблеми її реалізації у період ринкових трасформацій. Обгрунтовано необхідність державного регулювання енергетичної сфери у контексті впливу енергетичної політики на стабілізацію та економічне зростання держави. Обгрунтовано закономірності управління енергетичною сферою. Розглянуто питання формування інституційних передумов державного управління енергетикою країни. Визначено основні напрями та принципи реалізації державної енергетичної політики. Особливу увагу приділено питанням державного регулювання структурних змін в енергетичній галузі та формування заходів удосконалення енергетичної політики. Доведено необхідність створення дієвих механізмів державного управління в паливно-енергетичній галузі шляхом удосконалення фінансової, цінової, податкової та митної політики з урахуванням інтересів виробників і споживачів енергоресурсів та ефективного захисту внутрішнього ринку. Обгрунтовано шляхи удосконалення державного управління енергетичним комплексом. Визначено необхідні та достатні умови стабілізації процесу забезпечення паливними та енергетичними ресурсами господарсько-соціального комплексу. Наведено пропозиції щодо удосконалення державної системи його управління та функціонування. Доведено необхідність формування оптимальної енергетичної політики та реформування паливно-енергетичного комплексу як необхідної умови входження України до світового економічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З1(4УКР) + У9(4УКР)0-554-18-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Турченко 
Ресурсно-функціональний механізм розвитку системи енергетичної безпеки держави: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Дмитро Кузьмич Турченко ; НАН України; Інститут економіки промисловості. — Донецк, 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.2-995 + У9(4УКР)305.7-995
Шифр НБУВ: РА365735

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кушнірецька 
Розвиток регіональної енергетичної політики: концептуальні засади та напрямки реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Оксана Василівна Кушнірецька ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-18
Шифр НБУВ: РА351729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бортник 
Стратегічні засади розвитку експорту паливно-енергетичних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Олександр Миколайович Бортник ; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.5 + У9(4УКР)0-554-434
Шифр НБУВ: РА350519

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського