Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (179)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-982$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ільяшенко В.А. 
Державне регулювання продовольчого забезпечення регіону: автореф. дис... д-ра наук з держ. регулювання: 25.00.02 / В.А. Ільяшенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 40 с. — укp.

Визначено соціально-економічну суть, принципи та структуру системи продовольчого забезпечення. Конкретизовано методи, інструменти державного регулювання даного забезпечення у контексті вітчизняного та міжнародного досвіду. Розкрито суть і завдання регіонального підходу до вирішення проблеми продовольчого забезпечення. Визначено місце та роль регіональної системи в економічній системі держави, структурі її ринків, інститутів та інституцій. Теоретично обгрунтовано напрями ефективної взаємодії великого та малого підприємництва у системі продовольчого забезпечення. Проаналізовано сучасний стан продовольчого ринку України. Досліджено особливості вирішення економічних проблем у системі розвитку АПК. Запропоновано підхід до формування цінового та біржового механізмів впливу на розвиток системи продовольчого забезпечення. Удосконалено економічний механізм державного регулювання даного ринку. Запропоновано методику вибору й обгрунтовано необхідність застосування моделі координанації регіонального продовольчого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321.1 + У9(4УКР)0-982-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361594

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шадура-Никипорець Н. Т. 
Евентуальні засади розвитку регіональних харчопродовольчих комплексів в умовах поглиблення інтеграційних процесів: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н. Т. Шадура-Никипорець ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено евентуальні засади формування та розвитку регіональних харчопродовольчих комплексів (РХПК). Визначено сутність, завдання, структуру та проведено різноаспектне оцінювання РХПК як інтегрованого міжгалузевого формування мезорівня; викладено методологічні підходи до оцінювання рівня його розвитку, визначення напрямків поглиблення спеціалізації РХПК та комплексного оцінювання рівня розвитку харчової промисловості як його ядра. Проаналізовано тенденції функціонування продовольчої сфери України, основні проблеми її ефективної діяльності, резерви та напрями перспективного розвитку. Обгрунтовано доцільність формування спеціалізованої інфраструктури РХПК та описано алгоритм вибору раціональної форми виробничого обслуговування. Запропоновано модель оцінювання впливу інноваційно-інвестиційного розвитку РХПК на регіональний розвиток, удосконалено методичні підходи до визначення рівня продовольчої безпеки регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 + У9(4УКР)306.7
Шифр НБУВ: РА380854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щербань 
Економічні і соціально-екологічні основи формування та розвитку продовольчої безпеки в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Володимир Петрович Щербань ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено методологічні і прикладні проблеми становлення якісно нової парадигми створення механізму формування продовольчої безпеки в регіоні у межах реалізації концепції сталого розвитку економіки України. Розглянуто соціально-економічні та екологічні передумови забезпечення продовольчої безпеки, визначено методологію її аналізу шляхом структуризації соціально-економічних та екологічних показників продовольчої безпеки та визначення принципів їх формування. Розроблено теоретичні засади забезпечення продовольчої безпеки, визначено систему її факторів, змістові положення та економіко-правову відповідальність у сфері управління продовольчою безпекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 +
Шифр НБУВ: РА330067

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабенко А.А. 
Забезпечення продовольчої безпеки України в умовах реформування і регулювання аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.А. Бабенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти продовольчої безпеки України за умов реформування та регулювання аграрного сектору економіки. Проаналізовано суть продовольчої безпеки й особливості її забезпечення за умов ринкових перетворень. Досліджено проблеми формування механізму забезпечення продовольчої безпеки країни, визначено її показники, а також критерії державного регулювання розвитку АПК. Розглянуто питання удосконалення управління агропромисловим комплексом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995 + У9(4УКР)320-183 +
Шифр НБУВ: РА341374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лебединська О.Ю. 
Механізми державного управління міським продовольчим комплексом: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / О.Ю. Лебединська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовано наявність міського продовольчого комплексу як реального об'єкта державного управління, висвітлено його роль та місце у розв'язанні продовольчої проблеми та забезпеченні продовольчої безпеки держави за умов розвинутої постіндустріальної ринкової економіки. Проаналізовано стан та перспективи використання основних джерел продуктів харчування - сільського господарства, аквакультури, харчової та переробної промисловості, еволюції організаційних форм утворення продовольчого фонду країни та задоволення потреб населення у продуктах харчування. Визначено критерії оцінки стану та актуальності продовольчої проблеми та продовольчої безпеки. Доведено, що найбільш оперативним та ефективним напрямом поліпшення виробництва продуктів харчування за умов України є зменшення та ліквідація сезонності. Висвітлено питання реформування адміністративно-організаційного та фінансово-економічного механізмів державного управління та регулювання міського продовольчого комплексу у масштабах країни та на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-21
Шифр НБУВ: РА331066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Котвицька Н.М. 
Організаційно-економічні засади ефективної агропродовольчої політики в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.М. Котвицька ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних і важливих для економіки країни наукових і практичних завдань щодо створення організаційно-економічного механізму забезпечення ефективної агропродовольчої політики держави. На підставі застосування системного підходу, ідей і методів економічної теорії, економіко-математичного моделювання, сучасних рішень ІТ-індустрії одержано теоретичні та практичні результати, впровадження яких дозволяє суттєво поліпшити показники забезпечення продовольчої безпеки (ПБ) держави. Розроблено математичні моделі та методи оптимізації у процесі управління організаційно-економічним механізмом забезпечення ефективної продовольчої політики в Україні. Визначено склад, зміст, структуру показників, індикаторів, критеріїв системи продовольчої незалежності й ПБ і відповідних порогових значень. Розроблено заходи щодо оптимізації системи індикаторів продовольчої незалежності та ПБ. Розроблено інформаційні моделі взаємопов'язаних показників і факторів ПБ на основі аналізу стану продовольчих ринків України. Створено методику визначення основних індикаторів ПБ. Розглянуто основні напрями щодо утворення узгодженої агропродовольчої політики держав Співдружності, яка дозволить забезпечити динамічний розвиток усіх сфер АПК, підвищення його конкурентоспроможності та досягнення на цій основі ПБ кожної країни-учасниці СНД і Співдружності в цілому. Розглянуто питання щодо впровадження системи Міждержавних інформаційно-маркетингових центрів у сфері АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 +
Шифр НБУВ: РА363540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ерфан В. Й. 
Продовольча безпека регіону і засоби її досягнення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. Й. Ерфан ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи формування та забезпечення продовольчої безпеки регіону за видами економічної діяльності. Здійснено аналіз соціально-економічних і природних передумов за основними індикаторами продовольчого забезпечення населення й екологізації провідних видів економічної діяльності продовольчої безпеки. Проаналізовано виробництво сільськогосподарської продукції, харчових продуктів, напоїв, а також рибальства, рибництва та продукції побічного користування лісу. Визначено перспективні напрями продовольчої безпеки регіону за провідними видами економічної діяльності. Стратегічні пріоритети з виробництва харчових продуктів, напоїв на перспективний період, спрямовані на те, щоб узгодити виробництво та споживання до рекомендованих норм за рахунок нарощування ресурсного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)0-982-995
Шифр НБУВ: РА379418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гойчук 
Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Ольга Іванівна Гойчук ; Миколаївський держ. аграрний ун-т. — Миколаїв, 2004. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 + У9(4УКР)320-18
Шифр НБУВ: РА332883

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скидан О.В. 
Формування регіональної аграрної політики продовольчої безпеки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Скидан ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні проблеми формування продовольчої безпеки, зокрема на регіональному рівні. На основі вивчення та узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду визначено її суть, основні складові та показники. Особливу увагу приділено дослідженню проблеми продовольчої безпеки у контексті вступу України до Світової організації торгівлі. Проаналізовано сучасний стан продовольчої безпеки на Житомирщині. З метою подальшої локалізації та нейтралізації виявлено основні фактори, які визначають її низький рівень. Запропоновано холістичний підхід щодо вирішення проблеми продовольчої безпеки. Розроблено механізми її формування на регіональному рівні. Визначено напрями удосконалення економічної політики у сфері забезпечення якості та безпеки продовольства, а також харчування населення. Обгрунтовано необхідність розвитку регіонального АПК на кластерній основі, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності економіки регіону та виведенню її з депресивного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 + У9(4УКР)320-18 + У9(4УКР-4ЖИТ)0-982 + У9(4УКР-4ЖИТ)320-18 +
Шифр НБУВ: РА332464

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського