Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (398)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)262.100$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ніколайчук С.А. 
Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / С.А. Ніколайчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення моделювання трансмісійного механізму монетарної політики Національного банку України з метою оптимізації її впливу на розвиток економіки. Проведено змістовий аналіз суті поняття трансмісійного механізму монетарної політики. Визначено основні канали, за якими імпульси від дій центрального банку передаються у реальний сектор економіки. Проаналізовано тенденції української економіки, що визначають основні характеристики процесу монетарної трансмісії для подальшого використання їх під час розробки структурної моделі. Запроваджено систему оцінювання рівноважних і циклічних компонент основних макроекономічних показників якісного дослідження монетарного трансмісійного механізму на основі моделі структурної векторної авторегресії. Емпірично досліджено та кількісно оцінено основні канали монетарної трансмісії - процентної ставки й обмінного курсу. Побудовано структурну модель монетарного трансмісійного механізму в Україні для прогнозування наслідків монетарної політики Національного банку України. Проаналізовано реакцію моделі на тимчасові та перманентні шоки. На підставі проведеного з використанням моделі аналізу політики показано, що для більш ефективного впливу Національного банку України на випуск і ціни необхідно впроваджувати режим більш гнучкого обмінного курсу та більш активної процентної політики, спрямованої на стабілізацію інфляції на цільовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100-18 в611 +
Шифр НБУВ: РА358761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білоус О.А. 
Операції відкритого ринку центрального банку та їх вплив на грошову пропозицію: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади, суть операцій відкритого ринку центрального банку та їх вплив на грошову пропозицію. Розкрито економічну природу операцій зазначеного ринку, їх місце в регулюванні ліквідності банківської системи та показано, що операції центрального банку з цінними паперами на відкритому ринку є важливим інструментом грошово-кредитної політики, за допомогою якого можна на базі ринкових методів дієво впливати на термін та види кредитування, розширювати кредитування на довгостроковій основі у реальний сектор економіки, а також здійснювати стабілізацію макроекономічної ситуації у країні з застосуванням інструментів фондового ринку). Показано особливості реалізації операції відкритого ринку у процесі здійснення грошово-кредитної політики центральним банком, а також їх проведення Національним банком України. Проаналізовано вплив операцій даного банку на цьому ринку на показники грошово-кредитного ринку. Обгрунтовано необхідність активного проведення операцій відкритого ринку в Україні як дієвого інструменту коригування грошової пропозиції, а також інструменту, що сприятиме розвитку ринків міжбанківського кредитування, короткострокових позикових операцій і подальшому розвитку фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100 + У9(4УКР)262.5 +
Шифр НБУВ: РА358760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черненко Л.В. 
Управління дебіторською заборгованістю в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Черненко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні засади механізму управління дебіторською заборгованістю за розрахунками з покупцями та замовниками в аграрних підприємствах. Уточнено економічну сутність дебіторської заборгованості та доповнено її класифікацію з метою підвищення ефективності управління даним процесом. Проведено оцінку сучасного стану дебіторської заборгованості. Визначено її вплив на стан грошових потоків і платоспроможність аграрних підприємств. Розкрито основні завдання управління дебіторською заборгованістю. Запропоновано методику оцінки фінансових можливостей покупців, яка має такі переваги: дозволяє звести різні показники платоспроможності до єдиної кількісної бази, може використовуватись за наявності та відсутності фінансової звітності, не потребує значних затрат праці та часу. Розкрито специфіку управління дебіторською заборгованістю в сільськогосподарських та агропромислових підприємствах. Виявлено фактори, що впливають на стан дебіторської заборгованості підприємств. Обгрунтовано методичні підходи щодо підвищення ефективності управління дебіторською заборгованістю підприємств аграрного сектора. Розроблено модель політики управління дебіторською заборгованістю, яка передбачає порядок розрахунку з покупцями на умовах надання знижки, відстрочки платежу в прийнятних обсягах і термінах; форму звіту на базі методів контролю за дебіторською заборгованістю. Наведено результати її апробації на підприємствах Кобеляцького району Полтавщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-572-21 + У9(4УКР)262.100-805.5 +
Шифр НБУВ: РА355435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лупін О.Б. 
Управління золотовалютними резервами Національного банку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Б. Лупін ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено специфічні ознаки золотовалютних резервів, визначено особливості, цілі та завдання управління ними. Розроблено засади процесу управління золотовалютними резервами, доведено необхідність запровадження інвестиційних еталонів до практики Національного банку України (НБУ). Наведено конкретні пропозиції щодо їх використання. Запропоновано нові підходи до визначення достатності золотовалютних резервів на рівні центрального банку та рекомендовано розподіл їх коштів по інвестиційних портфелях. Надано рекомендації щодо створення єдиного інформаційно-аналітичного поля НБУ та вдосконалення його організаційної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.100 + У9(4Укр)262.62
Шифр НБУВ: РА318146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ніконенко У.М. 
Формування монетарної політики НБУ в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / У.М. Ніконенко ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано формування монетарної політики в Україні, на основі виділення критеріальної ознаки - рівня інфляції проведено її періодизацію. Доведено за допомогою економетричного аналізу взаємозв'язок між рівнем інфляції та монетарними індикаторами. Визначено оцінку ефективності застосування інструментів монетарної політики та їх вплив на стан грошово-кредитного ринку. Розроблено концептуальні засади побудови монетарної політики за умов посилення глобалізації й основні диспропорції монетарного регулювання в Україні, запропоновано поетапну модель реформування монетарної політики з подвійним таргетуванням грошової маси та валютного курсу та подальшим впровадженням стратегії цінової стабільності. Встановлено напрями, принципи й інституціональне забезпечення механізму формування монетарної політики за умов глобалізації та впровадження режиму таргетування інфляції шляхом зміни мандата та головної функції НБУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА373043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сас Б.Б. 
Центральний банк в системі валютного регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Б.Б. Сас ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади механізму реалізації валютної політики. Досліджено роль і місце центрального банку в системі інституційних аспектів здійснення даної політики. Сформульовано повноваження центрального банку як основного регулятора валютних відносин. Запропоновано трактування системи валютного регулювання. Розглянуто інструментарій центрального банку, за допомогою якого даний банк спроможний ефективно впливати на економічні процеси. Здійснено класифікацію факторів впливу на валютний курс, а саме: внутрішніх і зовнішніх. Проаналізовано особливості становлення й обгрунтовано практичні рекомендації щодо вдосконалення існуючої системи валютного регулювання в Україні. Розглянуто причини виникнення валютних криз і наведено основні критерії їх класифікації. Обгрунтовано засади вибору гнучкого обмінного курсу національної грошової політики як ефективного режиму валютного курсоутворення. Визначено його вплив на забезпечення стабільності грошової одиниці України. Висвітлено можливі напрями лібералізації валютних відносин, що полягають у зменшенні застосування центральним банком кількості адміністративних важелів регулювання, а також розробки та запровадження ринкових інструментів валютної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100 + У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА348571

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського