Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)262.681$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Дербенцев В.Д. 
Аналіз та моделювання інфляційних процесів в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.Д. Дербенцев ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати дослідження методологічних підходів до аналізу динаміки інфляційних процесів в Україні. Узагальнено та систематизовано існуючі методики моделювання та прогнозування динаміки інфляції. Визначено основні фактори, що мають найбільший вплив на зростання цін. З метою аналізу та прогнозування цінової динаміки розроблено комплекс економіко-математичних моделей, які включають моделі аналізу часових рядів, моделі екстраполяції трендів, моделі адаптивного прогнозування, економетричні моделі та моделі міжгалузевого балансу. Запропоновано метод оцінювання параметрів економетричних моделей, що базується на одночасному врахуванні автокореляції та гетероскедастичності. За допомогою міжгалузевої балансової моделі зроблено оцінку відгуків зміни цін у певній галузі під впливом інфляційних імпульсів та оцінку ефекту цінового поширення в економіці України, обумовлених сценарною зміною окремих складових доданої вартості в окремих галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681в611
Шифр НБУВ: РА315024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сухань В. О. 
Антиінфляційна політика в системі макроекономічного регулювання в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. О. Сухань ; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.75 + У526.268.1 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА370456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Белінська Я. В. 
Взаємодія валютного курсу та інфляції в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. В. Белінська ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності формування обмінного курсу, механізми його взаємодії з інфляцією та вплив на економічний розвиток України. На базі теорії ПКС розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення та зворотного впливу валютного курсу на народногосподарські процеси. Виявлено залежність між темпами зміни валютного курсу і темпами інфляції, яка полягає в більшій мінливості валютних курсів у порівнянні з темпами інфляції, особливо під час фінансово-економічних потрясінь. Встановлено, що стабілізація обмінного курсу української валюти є необхідним чинником уповільнення інфляційних процесів та економічного зростання. Доведено, що за умов значної заниженості курсу проти ПКС валютний курс спотворює господарчі рішення на різних рівнях їх прийняття, і тому одним із визначальних принципів під час розробки валютної політики в Україні повинна стати орієнтація на динаміку співвідношення обмінного курсу до рівня ПКС для запобігання значним розбіжностям між номінальним та реальним курсами валюти. Обгрунтовано, що вирішальне значення на даному етапі розвитку національної економіки для зміцнення української валюти мають заходи щодо стимулювання економічного розвитку і структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА314377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черничко С.Ф. 
Державне регулювання інфляційних процесів в перехідних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Ф. Черничко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми та перспективи застосування інструментів антиінфляційного регулювання як форми державного регулювання економіки України. Теоретично обгрунтовано доцільність застосування інструментів даної форми державного регулювання економіки з метою стабілізації соціально-економічного розвитку країни, а також покращення кількісних та якісних характеристик економічного зростання. Значну увагу приділено вивченню досвіду діяльності у даній сфері країн з розвинутою економікою та деяких постсоціалістичних країн. Визначено й охарактеризовано основні елементи реформування механізму грошово-кредитного та бюджетно-податкового регулювання економіки України. Проаналізовано теоретичні та практичні підходи щодо антиінфляційного регулювання як складової частини механізму державного регулювання економіки, зокрема розглянуто актуальні економічні, соціальні, політичні та національні проблеми. На підставі результатів системного аналізу впливу окремих інфляційних чинників на усталення темпів економічного зростання України запропоновано нові підходи щодо удосконалення механізму їх державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.75 + У9(4УКР)262.681-21 +
Шифр НБУВ: РА345409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Семенова Ю.С. 
Державне регулювання інфляційних процесів в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.С. Семенова ; Держ. вищ. навч. закл."Київ. нац. економ. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності державного регулювання інфляційних процесів в Україні. За результатами дослідження розроблено класифікацію чинників інфляції з урахуванням рівня керованості інфляційним процесом державою. Досліджено механізм формування та державного регулювання інфляції попиту та інфляції витрат в Україні. Встановлено часовий лаг впливу грошової маси на інфляцію та визначено його чинники. Обгрунтовано необхідність подовження лагу, що дозволить зменшити інфляційний потенціал грошової маси. Запропоновано методику розрахунку надлишкового грошового обороту та встановлено зв'язок між цим показником й інфляцією в Україні. Запропоновано поняття "межова інфляційність ВВП" і визначено умови її мінімізації, що є необхідною передумовою оптимізації інфляції. Обгрунтовано підхід до визначення оптимального рівня інфляції. Доведено необхіднісь запровадження інфляційного таргетування в Україні за двома етапами, визначено їх складові. Сформульовано переваги та ризики переходу до цього режиму. Обгрунтовано доцільність розробки двох видів прогнозів інфляції, а саме: інерційного та цільового. Побудовано багатофакторні регресійні моделі прогнозування показників інфляції, на основі яких проведено прогнозні розрахунки індексу споживчих цін та індексу цін виробників на 2008 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петрик О.І. 
Інфляційне таргетування як механізм забезпечення цінової стабільності в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / О.І. Петрик ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади переходу України до нового монетарного устрою - інфляційного таргетування, обгрунтовано план дій і механізми його впровадження. Доведено, що саме такий режим монетарної політики, одночасно з реалізацією комплексного пакета фіскальних, структурних та інституціональних реформ дозволить забезпечити досягнення та підтримку цінової стабільності як ключової передумови для сталого економічного зростання в Україні та сформує ринкові механізми протидії зовнішньому впливу. Вперше в Україні розроблено основні принципи методології розрахунку базової інфляції та запропоновано враховувати даниміку даного показника у процесах розробки та реалізації монетарної політики. Зроблено оцінювання незалежності НБУ, запропоновно заходи її підсилення. На підставі розробленої методики визначно оптимальний рівень інфляції для України у довгостроковому періоді. Обгрунтовано рекомендації щодо використання в Україні світового досвіду зі створення інституційних і технічних передумов для запровадження режиму інфляційного таргетування та підготовки до реалізації плану переходу до цього монетарного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681 +
Шифр НБУВ: РА361276

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мельник О.М. 
Інфляція в період ринкової трансформації економічної системи України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.М. Мельник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Доведено, що інфляція - системне утворення, виникнення якого пов'язане з усією системою суспільних відносин, а не лише зі станом сфери грошового обігу. Інфляція в період ринкової трансформації економічної системи України має значні особливості, зумовлені загальною нерівновагою, характерною для перехідної економіки. За даних умов з однаковою спрямованістю впливу різних чинників виник ефект синергії, який полягає у тому, що величина інтегрального результуючого наслідку перевищила величину початкових впливів, які викликали даний наслідок. Поява гіперінфляції в Україні зумовлена зміною типу економічної системи суспільства та непослідовністю здійснення економічних реформ. Водночас інфляція, що початково була спричинена процесом трансформації економічної системи, за даних умов стала одним з економічних чинників, які об'єктивно сприяли зламу старої системи суспільних відносин та інституцій. Антиінфляційна політика за даних умов визначена з урахуванням усієї сукупності дійсних чинників інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА312394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Томашик Л.С. 
Інфляція у перехідних економічних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.С. Томашик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено причини виникнення та розвиток інфляції у перехідних економічних системах, вплив інфляції на функціонування економічних систем. Проаналізовано наслідки даного явища, причини економічної нестабільності. Систематизовано чинники інфляції та розмежовано типи та види інфляції залежно від причин виникнення; досліджено історичну еволюцію теорії інфляції. Особливу увагу надано аналізу специфічних типів та видів інфляції, властивих сучасному перехідному періоду. На основі аналізу світового досвіду антиінфляційної боротьби визначено основні пріоритети антиінфляційної програми для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА310238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Верич Ю.Л. 
Оцінка і регулювання грошових доходів населення з урахуванням інфляційних процесів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.Л. Верич ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади вивчення процесу інфляції, досліджено її вплив на рівень грошових доходів населення. Поглиблено соціальну диференціацію суспільства та розроблено практичні рекомендації, спрямовані на зниження ступеня соціальних втрат від інфляції. Проведено систематизацію основних витрат від очікуваної та непередбаченої інфляції в економічних системах будь-якого типу та за специфічних умов транзитивної економіки. Проаналізовано динаміку інфляції протягом всього періоду реформування економіки України та з'ясовано загальні фактори інфляції, що впливали впродовж всього дослідженого періоду, а також чинники, що сприяли прискоренню інфляційних процесів на певних етапах. Здійснено оцінку впливу інфляції на динаміку та рівень грошових доходів населення, зокрема: мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, заробітної плати робітників бюджетної сфери. Висвітлено механізм індексації фіксованих доходів громадян, виявлено його недоліки. Доведено, що основними чинниками міжгалузевої диференціації рівня та динаміки заробітної плати є динаміка цін на продукцію відповідних галузей промисловості, яка спричинює зміни обсягів виробництва та рентабельності продукції. Обгрунтовано недоцільність використання для стримування інфляційних процесів політики, спрямованої на обмеження зростання фіксованих доходів населення. З метою зниження диференціації доходів запропоновано модифікувати механізм індексації, ввести прогресивну систему оподаткування доходів громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 + У9(4УКР)262.681 +
Шифр НБУВ: РА341347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Булавіна О.А. 
Прогнозування та регулювання інфляції в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Булавіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено основні методи прогнозування інфляції (метод факторного та регресійного аналізу), оцінено їх ефективність та обгрунтовано алгоритм розробки прогнозів майбутнього рівня інфляції. Виявлено екзогенні змінні, які можуть адекватно відображати інфляційне зростання в економіці (індекс споживчих цін та дефлятор ВВП), а також обгрунтовано сфери їх застосування. За результатами аналізу інфляційної динаміки в Україні розроблено дворівневу систему інфляційних факторів. Запропоновано модель прогнозування ВВП з урахуванням взаємного впливу інфляції попиту та інфляції витрат. Доведено необхідність та виявлено умови переходу від прогнозування до інфляційного таргетування, що дає змогу підвищити рівень керованості інфляції за умов стабільного економічного розвитку України. Обгрунтовано принципи визначення цільової інфляції в процесі її таргетування та сформульовано методику визначення темпів зростання грошової маси, яка б узгоджувалася з цільовою інфляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681-23
Шифр НБУВ: РА321035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мазур М.В. 
Статистичний аналіз інфляційного процесу в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / М.В. Мазур ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні концепції інфляції з урахуванням специфіки економіки країни. Виявлено переваги та недоліки основних показників інфляції. Запропоновано методологічні підходи щодо врахування споживчих грошових втрат сільського населення під час визначення індексу споживчих цін (ІСЦ), а також щодо елімінування сезонних коливань даного показника інфляції. Виявлено провідні тенденції інфляції та основні фактори впливу на індекс споживчих цін. Здійснено коригування показників фінансових результатів діяльності підприємств на інфляцію за допомогою системи індексів цін. Розроблено методологічні підходи щодо вимірювання прихованої інфляції на споживчому ринку. Побудовано зведений індекс інфляції за всіма ринками, який враховує складову прихованої інфляції, визначено напрями його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)262.681 + У9(4УКР)262.681 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА340612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Максимук А. О. 
Структурні чинники інфляції в умовах монетарної стабілізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Максимук ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано методологічні підходи до визначення структури та механізмів інфляційних процесів, досліджено процеси ціноутворення та галузеву структуру планової та трансформаційної економіки, визначено особливості застосування сучасних методів регулювання інфляції. Проведено тестування залежності між швидкістю лібералізації й інфляцією за допомогою економетричних методів. Проаналізовано ціноутворення та досягнення стабілізації на грошовому, валютному ринках і ринку праці. Досліджено статистичні дані Гронінгенського центу зі зростання та розвитку щодо галузевих цінових диспропорцій, змін відносних цін та обсягів виробництва у країнах з трансформаційною економікою, які вступили до ЄС, а також вплив індексу споживчих цін та індексу цін виробників на ВПП-дефлятор у постсоціалістичних країнах. Проаналізовано динаміку грошової маси й інфляції в економіці України, змодельовано інфляційні очікування за допомогою GARCH-методу. Виявлено взаємозв'язок між інфляційними очікуваннями й інфляцією, розглянуто два основних шляхи розвитку постсоціалістичних країн з перехідною економікою, які відрізняються швидкістю лібералізації цін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.681 + У9(45)262.681 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА384859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського