Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (254)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)262.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Швець Н. Р. 
Банківський нагляд у механізмі функціонування банківської системи: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Н. Р. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Визначено особливості вихідних методологічних підходів до нагляду та регулюванню банківської діяльності, встановлено механізм здійснення банківського нагляду в ринкових економіках і в Україні. Проведено оцінювання ефективності ризик-орієнтованого нагляду в Україні. Обгрунтовано доцільність і запропоновано комплекс заходів щодо вдосконалення банківського нагляду, спрямованого на виявлення та запобігання проблемності банків в Україні. Сформульовано стратегію розвитку банківського нагляду України за умов посилення глобалізаційних процесів. Розроблено нові теоретико-методологічні засади здійснення банківського нагляду в Україні згідно зі стандартами міжнародного регулятивного механізму для банків (Базеля II та Базеля III), що проявляються у вихідних методологічних підходах і механізмі здійснення банківського нагляду та дозволяють забезпечити стабільне економічне зростання в державі. Обгрунтовано наявність і визначено роль соціальної складової банківського нагляду, як регулятивного впливу банківського нагляду на соціально-економічний розвиток суспільства шляхом забезпечення законності та стабільності функціонування банківської системи, існування в механізмі банківського нагляду різних видів соціальної відповідальності за порушення суспільних підвалин. Розроблено порядок розрахунку показника достатності банківського капіталу в частині включення до капіталу загальних резервів за кредитними ризиками, й визначено його мінімальну достатність відповідно до кредитного, ринкового й операційного ризиків банку з деталізацією меж достатності залежно від критеріїв активності та ризиковості окремого банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА380322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кабанець О.І. 
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Кабанець ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи системи валютного регулювання, етапи її формування в Україні, проблеми курсоутворення. Визначено провідну роль валютного контролю в цій системі та висвітлено методи його організації за кордоном. Здійснено аналіз валютних операцій суб'єктів підприємницької діяльності України та надано оцінку ефективності валютного контролю з боку державних органів. На підставі проведеного аналізу сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань валютного регулювання та контролю, запропоновано нову організаційну структуру контролюючих органів. Розроблено комплексну методику здійснення контрольно-перевірочної роботи з питань дотримання вимог валютного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА313934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Д'яконова І.І. 
Методологічні засади розвитку банківського нагляду на базі системної організації банківської діяльності: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / І.І. Д'яконова ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено комплексний механізм функціонування нагляду за діяльністю банківської системи. Розкрито закономірність підвищення її стійкості й організації банківського регулювання та нагляду. У межах системного підходу розроблено методологію інституційної організації банківського нагляду, обгрунтовано незалежність організації даного нагляду за банківською діяльністю. Вивчено основи незалежності діяльності органів банківського нагляду. Розроблено модель реорганізації відповідного органу, яка базується на поступовому виділенні нагляду з системи Національного банку України. Розроблено принципово нову концепцію ризик-орієнтованого нагляду. Запропоновано методичні підходи до визначення й оцінювання загальносистемних ризиків та ризиків, що провокуються діяльністю Національного банку України. Удосконалено методичні підходи до оцінювання ризиків банків другого рівня банківської системи України, а також систему рейтингового оцінювання банків з метою врахування зовнішніх і внутрішніх факторів функціонування банку, його динаміки. Запропоновано модель інспектування, яка базується на циклі нагляду та дозволяє застосовувати системний підхід до процесу нагляду та здійснювати моніторинг всієї банківської системи. Вивчено можиливість удосконалення системи фінансового моніторингу у банківській системі України на основі оцінки ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8 в + У9(4УКР)262.8 в
Шифр НБУВ: РА359771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стадник Г.П. 
Облік та контроль банківських операцій в іноземній валюті: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.П. Стадник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано зміст понять "валюта", "валютна ситема", "операції в іноземній валюті", "валютний курс", "кредитний портфель в іноземній валюті", "валютний контроль". Доведено взаємозв'язок національної та світової валютних систем, досліджено їх вплив на економіку країни. Проаналізовано сучасний стан розвитку вітчизняного валютного ринку, визначено його основні ознаки, якими є: створення банків з іноземним капіталом, високий динамізм здійснення валютних операцій; значний рівень технічної оснащеності фінансових установ і стандартизація комерційних контрактів, широке застосування міжнародних розрахункових одиниць, інтенсивний розвиток ринку євровалют. Узагальнено теоретичні та практичні аспекти формування системи обліку та контролю банківських операцій в іноземній валюті. Оцінено ефективність сучасної методики обліку та контролю операцій в іноземній валюті та розроблено рекомендації щодо її удосконалення. Визначено фактори, які впливають на формування підходів до організації обліку операцій в іноземній валюті, здійснюваних банківськими установами, визначено роль контролю у системі прийнятя управлінських рішень. Виокремлено операції, що впливають на модель обліку, аналізу та контролю валютної позиції банку. Розроблено класифікацію ризиків банківської діяльності, які забезпечують належне формування інформаційних ресурсів та ефективність процесу управління банком. Обгрунтовано методику контролю діяльності банківських установ, зокрема, операцій з іноземною валютою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 + У9(4УКР)262.8 +
Шифр НБУВ: РА363114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Басанцов І.В. 
Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / І.В. Басанцов ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано, що зі зміною моделі інституту державного фінансового контролю (ДФК) - до вектора ефективності та результативності діяльності - повинні змінюватися його методи та форми. Розкрито важливе значення економічної експертизи проектів фінансових рішень і програмно-цільового бюджетування, орієнтованого на результат, що використовуються під час проведення аудиту ефективності. Доведено, що аудит ефективності є окремою перспективною формою ДФК, основне завдання якого - оптимізація механізму управління державними фінансовими ресурсами. Обгрунтовано науково-методичні засади організації та проведення аудиту ефективності використання державних фінансових ресурсів як самостійної оціночної форми ДФК, експериментально підтверджено доцільність їх використання. Виявлено, що проведення аудиту за новою методикою сприяє одержанню економічного та соціального ефекту без залучення додаткових державних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8 +
Шифр НБУВ: РА359522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кришталь Г. О. 
Формування системи банківського нагляду в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. О. Кришталь ; Приват. ВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність проведення банківського нагляду з метою забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Розглянуто міжнародний досвід і стандарти банківського регулювання та нагляду. Визначено основні підходи до стратегічного управління системною банківською кризою з метою розробки системи ефективного банківського нагляду та регулювання, досліджено методологічні засади організації банківського нагляду в системі Національного банку України. Визначено нові організаційні форми формування системи банківського нагляду, яка базується на створенні спеціалізованих відокремлених координаційних центрів. Вдосконалено теоретичні підходи щодо проведення фінансового моніторингу банків на основі розробки окремих положень проведення діагностики та внутрішнього контролю та наведено дефініцію "банківський нагляд". Розроблено класифікацію функцій банківського нагляду та запропоновано концепцію банківського нагляду, яка спрямована на використання логіки системного аналізу банківського нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА380096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського