Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (78)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Зінченко О.А. 
Економічна оцінка рівня інноваційного розвитку гірничо-збагачувальних комбінатів та їх структурних підрозділів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Зінченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми економічної оцінки інноваційного розвитку гірничо-збагачувальних комбінатів та їх структурних підрозділів. Проаналізовано стан і специфіку інноваційного розвитку на залізорудних підприємствах, удосконалено термінологічний апарат стосовно предмету дослідження. Встановлено нормативи результативності щодо оцінки інвестиційно-інноваційної діяльності комбінатів та їх підрозділів. Уточнено методичні підходи щодо визначення економічного рівня інноваційного розвитку залізорудних комбінатів та їх структурних підрозділів. Запропоновано економіко-математичні моделі та оргназіційно-економічний механізм інноваційного розвитку залізорудного виробництва. Розроблено методичні підходи щодо визначення рівня конкурентоспроможності комбінату та його структурного підрозділу, а також систему матеріального стимулювання працівників у разі підвищення рівня інноваційного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-55-09 +
Шифр НБУВ: РА344475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Поліщук І.Г. 
Економічне обгрунтування адаптивної системи відновлення працездатності устаткування гірничовидобувних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 06.06.01 / І.Г. Поліщук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання усереднених нормативів існуючої системи планово-запобіжних ремонтів (ППР) на гірничовидобувних підприємствах призводить до збільшення витрат на відновлення працездатності устаткування у порівнянні з витратами, необхідними за умов адаптивного підходу до визначення параметрів ремонтних циклів машин. Запропоновано адаптивну систему технічного обслуговування та ремонту (ТОіР) гірничого устаткування, яка враховує індивідуальні особливості експлуатації машин, поточні виробнично-економічні можливості підприємства та забезпечує досягнення раціонального компромісу між витратами на ремонти та надійністю роботи устаткування. Розроблено організаційно-економічний механізм практичної реалізації адаптивної системи ТОіР на базі використання методології управління проектами та комплексу економіко-математичних моделей визначення структури ремонтного циклу та формування календарних графіків ППР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-571.14 +
Шифр НБУВ: РА330050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Молодецька О. М. 
Комплексна оцінка економічної безпеки підприємства (на прикладі підприємств гірничодобувної промисловості): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Молодецька ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено класифікацію економічних загроз з урахуванням сучасних умов господарювання гірничодобувних підприємств. Побудовано ієрархічну систему складових комплексної економічної безпеки підприємства для її багаторівневої оцінки. Розроблено методичні підходи до комплексної оцінки економічної безпеки підприємства й окремих її складових. Запропоновано інтегральний вартісний показник "нестача фінансових ресурсів" і відносний показник "коефіцієнт безпеки". Створено економіко-математичну модель залежності операційної рентабельності продажу від одиничних показників оцінки технічної та технологічної безпеки, яка дозволяє оцінити техніко-економічну безпеку. Розширено інструментарій оцінки ефективності управлінських заходів з урахуванням підвищення рівня як комплексної економічної безпеки підприємства, так і всіх її складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-995
Шифр НБУВ: РА377569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Левченко О. І. 
Методи і моделі оцінки природного (рентного) потенціалу родовищ твердих корисних копалин: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / О. І. Левченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено й апробовано на прикладі рудних родовищ, що видобуваються підземним способом, методологію оцінки допустимого ризику визначення економічного потенціалу об'єктів мінерально-сировинної бази (МСБ). Удосконалено метод багатокритеріального вибору перспективних об'єктів МСБ, який апробовано на прикладі родовищ, що розробляються відкритим способом. Розроблено метод порівняння об'єктивних умов виробництва за сукупністю природних чинників, який апробовано на прикладі вугільних шахт. Удосконалені методи та моделі оцінювання природного потенціалу родовищ твердих корисних копалин можуть бути використані для вирішення завдань доцільності подальшої розвідки та промислового освоєння родовищ, вартісного їх оцінювання та диференційного підходу до оподаткування у сфері геологічного вивчення і використання надр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41 + Д451(45УКР)453-5
Шифр НБУВ: РА374734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Варава Л.М. 
Методологія стратегічного управління гірничодобувними підприємствами: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Л.М. Варава ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2007. — 31 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічний механізм системи стратегічного управління, на підставі якого обгрунтовано конкурентний і "агресивний" типи загальної стратегії розвитку гірничодобувних підприємств. Розраховано ефективність вертикальної інтеграції як важливого диверсифікаційного напрямку діяльності. Запропоновано методику визначення складових синергетичного ефекту, що одержується за умов вертикальної інтеграції. Запропоновано методологічні підходи до розробки функціональних, конкурентних і комплексних стратегій - виробничої, фінансової, управління витратами, інтеграційної, створення конкурентних переваг, підвищення конкурентоспроможності продукції, природоохороної діяльності, вдосконалення системи управління. Розроблено модель формування стратегії підвищення конкурентоспроможності залізорудних концентратів з урахуванням оптимізації якісних параметрів вихідної сировини. Обгрунтовано вибір організаційної структури управління гірничодобувними підприємствами залежно від окремих критеріїв для сучасного та наступних етапів їх розвитку. Запропоновано комплексний підхід до оцінки ефективності організаційно-економічного механізму стратегічного управління, що базується на теорії багатоцільової оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.41-21 +
Шифр НБУВ: РА351795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кругла Н.М. 
Оцінка економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Кругла ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні інструменти та методи оцінки економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних підприємств. Доведено доцільність використання показника, який характеризує власний капітал підприємства та величину його приросту за період, що оцінюється, в системі показників оцінки результатів економічної діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК). Для визначення приросту власного капіталу запропоновано проводити оцінку придбаних основних засобів за їх корисністю. Модифіковано алгоритм визначення показника прибутку від реалізації продукції з урахуванням знижок під час погашення дебіторського боргу та зобов'язань і сум обслуговування цих боргів. Обгрунтовано доцільність використання у якості показника економічного результату діяльності ГЗК показника економічної міцності, розрахованого як різницю фактичного та порогового обсягів виробництва з використанням витрат матеріальних ресурсів у натуральному вираженні. З метою оцінки доцільності інвестиційного проекту запропоновано використовувати величину приросту запасу економічної міцності. Результати наукового дослідження впроваджено на ВАТ "ІнГЗК", "ПівнГЗК", "ПівдГЗК".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41 +
Шифр НБУВ: РА340461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Капітула С.В. 
Оцінка та управління економічною безпекою підприємства (на прикладі гірничо-збагачувальних комбінатів України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.В. Капітула ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні основи оцінювання й управління економічною безпекою гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК). Проаналізовано стан існуючих теоретичних і методичних підходів до оцінювання й управління даною безпекою. Розкрито суть і досліджено значущість економічної безпеки підприємства. Удосконалено визначення термінів "економічна безпека підприємства", "невизначеність" і "ризик" та їх класифікацію. Розроблено методичні підходи щодо якісного та кількісного оцінювання рівня невизначеності у діяльності ГЗК, які передбачають обчислення коефіцієнта невизначеності та показника ступеня складності одержання інформації. Удосконалено модель прогнозування неплатоспроможності ГЗК. Розроблено методичні підходи до визначення загального рівня його економічної безпеки, що дозволяє з'ясувати значущість, загальний стан і взаємозв'язки виробничої, фінансової, інвестиційної безпеки та розробити основні напрямки його підвищення. Відзначено, що використання результатів, одержаних внаслідок проведених досліджень, дозволяє більш якісно та грунтовно оцінювати й управляти економічною безпекою ГЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-995-21 +
Шифр НБУВ: РА362715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Полякова Е.І. 
Стимулювання підвищення безпеки праці на гірничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.І. Полякова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні питання стимулювання та мотивації охорони праці з метою активізації особистісного чинника на гірничих підприємствах України. Розроблено систему та показники стимулювання охорони праці на даних підприємствах. Обгрунтовано вплив особистісного чинника на рівень безпеки праці. Наведено методичні рекомендації щодо визначення впливу умов праці на техніко-економічні показники роботи підприємств. Досліджено проблему мотивації охорони праці за умов змішаної економіки з ринковою спрямованістю. Розглянуто структуру економічного механізму стимулювання, обгрунтовано шляхи щодо вдосконалення системи матеріального заохочення, розкрито основні напрямки вдосконалення механізму участі робітників в управлінні охороною праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-648
Шифр НБУВ: РА313237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рябикіна Н.І. 
Теоретико-методологічні засади оцінки та оптимізації використання потенціалу промислового підприємства (на прикладі гірничо-збагачувальних підприємств): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.І. Рябикіна ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Узагальнено результати наукових досліджень категорії "економічний потенціал підприємства", створено класифікацію видів потенціалу в економіці. Здійснено аналіз ряду провідних зовнішніх і внутрішніх чинників, що впливають на величину та використання потенціалу підприємства, оцінено ступінь та запропоновано метод оцінки такого впливу на потенціал гірничо-збагачувального підприємства, розроблено критерії, методологічні підходи та моделі оцінки його оптимального розміру та використання за умов нелінійних динамічних змін ситуації на ринку й стохастичного характеру виробничих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41 + У9(4УКР)305.41
Шифр НБУВ: РА326323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Касілов І. І. 
Удосконалення еколого-економічного управління відходами підприємств гірничо-металургійного комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / І. І. Касілов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що найбільше на природне середовище України впливають підприємства енергетичного та гірночо-металургійного комплексів. Виділено структуру економіки, недоліки законодавства та невідповідність існуючих методів оцінювання екологічних товарів і технологій їх виробництва. Зазначено, що між відходами та побічною продукцією немає суттєвої різниці. Розроблено модель виготовлення продукції, що враховує відходи на всіх етапах системи технологій й екстернальні відходи електроенергетики. Наведено пропозиції, які дозволяють суттєво покращити екологічний стан як в зоні розташування підприємств гірничо-металургійного комплексу, так і в цілому в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-553.84 + У9(4УКР)305.51-553.84
Шифр НБУВ: РА374669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лукашенко О.В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності функціонування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Лукашенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Удосконалено методи оцінки прибутковості виробництва. Розроблено систему показників ефективності діяльності підприємств з урахуванням визначення саме ціни їх продукції та ресурсів, а також відсотків за наданий та одержаний товарний кредит. Запропоновано методику якісної оцінки фінансового стану підприємств і рівня їх кризового становища на основі диференціації короткострокових зобов'язань за розробленою класифікацією. Створено метод визначення техніко-економічного рівня варіантів техніки на основі так званої ресурсної оцінки, у межах якого обгрунтовано можливість та доцільність приведення варіантів реальних інвестицій не до однакових обсягів виробництва, а до тотожних витрат, необхідних для їх придбання та експлуатації. В розрахунках запропоновано використовувати величини ресурсів у натуральному вираженні без визначення відповідних їм коефіцієнтів вагомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-07 +
Шифр НБУВ: РА333180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Паннір Ф. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму матеріального стимулювання на підприємствах ГМК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ф. Паннір ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації стосовно вдосконалення організаційно-економічного механізму матеріального стимулювання на прикладі підприємств гірничо-економічного комплексу. Визначено економічну суть категорій "мотивація" та "матеріальне стимулювання" найманих робітників. Розглянуто схему кругообігу вартості робочої сили. Теоретично обгрунтовано механізм формування заробітної плати. Розкрито економічну суть поняття "адаптивний мотиваційний механізм". Досліджено стан матеріального стимулювання за умов гірничо-металургійного комплексу. Запропоновано графічний метод визначення ступеня задоволення інтересів найманих робітників і власників підприємства. Розроблено методику адаптивного оцінювання та прогнозування динаміки заробітної плати на підприємстві. Удосконалено систему цілей і факторів адаптивного мотиваційного механізму з урахуванням їх комплексного впливу на кінцеві показники виробництва. Розроблено механізм комплексного оцінювання ефективності процесу матеріального стимулювання персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-645 + У9(4УКР)305.51-645 +
Шифр НБУВ: РА360160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Клименко О.О. 
Удосконалення управління діяльністю гірничо-збагачувальних комбінатів на основі реорганізації сервісних підрозділів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Клименко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено систематизоване розв'язання теоретичних і практичних питань щодо формування та функціонування організаційно-економічного механізму підвищення ефективності діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) шляхом реорганізації сервісних підрозділів. Цей механізм передбачає застосування модифікованої системи збалансованих показників, склад яких відображає специфіку процесу такої реорганізації (структури пропозиції послуг, інтегрального показника конкурентоспроможності, рейтингу стратегічності, індексу задоволеності працівників). За цього базовим показником є економічна додана вартість, для розрахунку якої доведено доцільність використання методу середньозваженої вартості капіталу. Обгрунтовано доцільність розгляду допоміжного виробництва як системи сервісних підрозділів. Проаналізовано стан і тенденції їх розвитку на вітчизняних ГЗК. Визначено концептуальні підходи до організації (самостійне виконання, підрядну форму й аутосорсинг). На основі теорії масового обслуговування встановлено, що аутсорсинг є одним з найдоцільніших способів набуття конкурентоспроможності, перехідною ланкою до якого запропоновано підрядну форму організації певних видів робіт. Апробовано розроблену методику оцінювання діяльності ГЗК на базі модифікованої системи збалансованих показників на ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" та показано, що вона дозволяє надійно, ефективно й успішно розв'язувати складне й актуальне питання підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ГЗК за умов глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-21 +
Шифр НБУВ: РА363053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Фоміченко І.П. 
Управління процесами інформаційного забезпечення гірничорудних підприємств корпоративної структури: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.П. Фоміченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення основних тенденцій розвитку гірнорудничої корпорації (ГМК) України визначено, що одним з головних резервів даного розвитку є підвищення організаційно-управлінської ефективності діяльності корпоративних структур, які є її складовими. Проаналізовано існуючі підходи до управління процесами інформаційного забезпечення гірнорудними підприємствами корпоративної структури та визначено, що ефективність управління підприємствами у межах інтегрованих корпоративних структур значним чином залежить від характеру й організації взаємодії матеріальних, фінансових та інформаційних потоків у їх середовищі та потоків, які забезпечують функціонування корпоративної структури у межах її мікро- та макрооточення. На підставі результатів реалізації розробленого організаційно-економічного механізму управління процесами інформаційного забезпечення гірнорудних підприємств корпоративної структури можна за рахунок оптимізації інформаційного забезпечення знайти оптимальний рівень відповідності інформаційних і матеріально-фінансових потоків. З використанням цього критерію якості функціонування системи управління процесами інформаційного забезпечення гірничорудних підприємств корпоративної структури повинне бути оптимальне запізнення інформаційного потоку, яке дозволяє визначати резерв зниження витрат від мінімізації інформаційного запізнення щодо невідповідності оптимальних показників фінансово-матеріальних потоків фактичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-210.302 + У9(4УКР)305.51-210.302 +
Шифр НБУВ: РА363176

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лозинський І.Є. 
Формування еколого-економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.Є. Лозинський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто науково-методичні основи, вдосконалено інструментарій і розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу формування еколого-економічних результатів діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів за умов підвищення техногенного навантаження на довкілля. Проаналізовано та систематизовано науково-практичні підходи до управління результатами діяльності еколого-небезпечних промислових підприємств. Визначено взаємозв'язок екологічних і економічних результатів гірничо-збагачувальної діяльності в кон'юнктурі сучасного ринку залізорудної сировини. Обгрунтовано теоретико-практичні підходи до планування еколого-економічних результатів гірничо-збагачувальної діяльності. Доведено, що зміст і обсяги природоохоронних заходів доцільно визначати відповідно стадії життєвого циклу продукції залізорудного комбінату, що грунтується на розмежуванні його короткострокового техногенного впливу на довкілля. Визначено концептуальні засади щодо обгрунтування та реалізації природоохороних заходів у системі загального управління гірничо-збагачувальним комбінатом. Розроблено методичні рекомендації щодо формування бізнес-портфеля еколого-небезпечного виробничого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-280-21 + У9(4УКР)305.51-280-21 +
Шифр НБУВ: РА365274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ступнікер Г.Л. 
Формування і оцінка інтелектуального капіталу підприємств гірничо-металургійного комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г.Л. Ступнікер ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми інноваційного розвитку вітчизняних підприємств гірничо-металургійного комплексу (ГМК), уточнено сутність поняття "інтелектуальний капітал", що визначається як величина капіталізованого наднормативного прибутку, який одержує підприємство в процесі виробничо-господарської діяльності за рахунок наявності в нього конкурентних переваг, обумовлених людською, технологічною та ринковою складовими даного капіталу. Проаналізовано існуючі фінансові та стратегічні підходи до вимірювання й оцінювання інтелектуального капіталу підприємства як за інтегральними показниками, так і за визначенням величини його окремих складових. Визначено вплив факторів на формування інтелектуального капіталу (ІК), проведено оцінку складових ІК. Запропоновано модель економічної діагностики ІК підприємства, визначено критерії його формування та використання, розроблено організаційно-інформаційне забезпечення процесу управління ІК підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-141.1 + У9(4УКР)305.51-141.1
Шифр НБУВ: РА372060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шишова І. В. 
Формування стратегії стійкого функціонування гірничо-металургійного комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Шишова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено фактори, які впливають на стійке функціонування підприємств галузі, встановлено тенденції розвитку гірничо-металургійного комплексу. Проведено оцінку забезпеченості їх ресурсами, на підставі даного методичного підходу проведено аналіз стійкості функціонування. З використанням компонетного аналізу визначено основні напрями, які забезпечують стійке функціонування кожного з даних підприємств. Розроблено концепцію формування відповідної стратегії, в межах якої запропоновано організацію системи моніторингу реалізації обраної функціональної стратегії для забезпечення стійкого функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41 + У9(4УКР)305.51
Шифр НБУВ: РА373843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського