Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Плакіда В.Т. 
Економічний механізм підвищення ефективності діяльності енергопостачальних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.Т. Плакіда ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Створено економічний механізм підвищення ефективності діяльності енергопостачальних підприємств за умов трансформаційної економіки, досліджено суть цього поняття та визначено групи чинників, що впливають на діяльність даних підприємств. З метою оцінки їх впливу створено факторну модель, яка враховує особливості роботи обленерго та показує необхідність зниження наднормальних втрат енергії, дебіторської та кредиторської заборгованостей, а також купівельного тарифу на електроенергію. Обгрунтовано вибір лічильника енергії на базі методів регресивного аналізу, ієрархій та порівняння з приладом-"ідеалом". Запропоновано теоретичні засади щодо використання системи комерційного ціноутворення шляхом застосування націнок, кумулятивних знижок та подвійних ступінчатих знижок для зменшення існуючої дебіторської та кредиторської заборгованості обленерго. Відзначено, що оцінка дії економічного механізму складається з розрахунку сукупного економічного ефекту від впровадження автоматизованої системи обліку енергії, ліквідації дебіторської та кредиторської заборгованостей і показників руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-07 +
Шифр НБУВ: РА326292

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Канарська Н.В. 
Ефективність основного виду діяльності електропостачального підприємства в умовах державного регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Канарська ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Запропоновано теоретичний метод системної оцінки ефективності діяльності електропостачальних підприємств, в якому комплексно враховано взаємозв'язок зовнішньої та внутрішньої ефективності, методів державного регулювання та чинників, що на неї впливають, у розробленій системі факторних моделей економічних показників ефективності. Розкрито суть категорії "власні кошти" як цільового економічного показника у разі оцінки внутрішньої ефективності. Розроблено методику дослідження ефективності з удосконаленими методами факторного аналізу. Виявлено фактори, що спричинюють протиріччя між зовнішньою та внутрішньою ефективністю. Визначено найбільш значущі чинники, якими доцільно керувати з метою підвищення ефективності основного виду діяльності електропостачального підприємства. Розроблено стратегію ефективного здійснення основного виду діяльності та методику розрахунку значень економічних показників і відповідних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-07 +
Шифр НБУВ: РА329526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Склепова А.В. 
Іноземний капітал у приватизації стратегічних підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Склепова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади та досліджено практичні аспекти приватизації стратегічно важливих підприємств, розкрито економічну необхідність та доцільність їх приватизації. Значну увагу приділено ролі іноземного капіталу в цьому процесі. Проаналізовано аспекти приватизації стратегічних підприємств в деяких країнах Центральної та Східної Європи та встановлено, що іноземний капітал відіграє суттєву роль у проведенні економічних реформ, зокрема, в процесі приватизації. Розглянуто економіко-правові засади участі іноземних інвесторів у приватизації стратегічних підприємств України. З метою підвищення зацікавленості іноземних інвесторів запропоновано проводити прозорі процедури приватизації, а також проведення індивідуальної приватизації з урахуванням галузевих особливостей, пропонування та продажу великих пакетів акцій. Значну увагу приділено електроенергетичній галузі України, питанням залучення іноземних інвесторів у процес приватизації підприємств цієї галузі. Виявлено соціально-економічні наслідки підвищення тарифів на електроенергію за вимогами нових власників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-4-56 +
Шифр НБУВ: РА324171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Амельницька О.В. 
Механізми управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Амельницька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючу систему управління локальними електричними мережами. Висвітлено аспект використання термінів "система управління господарським суб'єктом" і "механізм управління" у сучасному менеджменті. Розкрито суть терміна "система управління господарським суб'єктом за ринкових умов" і механізмів в її складі. Розглянуто проблеми та методи оцінювання ефективності управлінської діяльності. Розроблено концептуальну модель системи управління господарським суб'єктом за ринкових умов і концепцію формування ефективних механізмів управління виробничо-господарською діяльністю локальних електричних мереж за ринкових умов. На базі програмно-цільового підходу розроблено механізм цільового управління локальними електричними мережами шляхом формування місії, дерева цілей і розробки критерію та системи показників оцінки ефективності їх системи управління. Обгрунтовано необхідність використання поняття "енергетична безпека промислового підприємства" та встановлено її зв'язок з підвищенням енергоефективності промислового виробництва. Запропоновано метод її оцінювання як елемент механізму енергетичної безпеки промислового підприємства. Розроблено економіко-математичну модель оцінювання комерційних втрат електроенергії у локальних електричних мережах. Запропоновано теоретичні та практичні напрямки підвищення ефективності механізмів управління ними. Проведено апробацію організаційно-економічних заходів щодо вдосконалення механізмів управління Кіровськими електричними мережами ВАТ "Донецькобленерго".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-21 + З29-5 +
Шифр НБУВ: РА357274

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Монтицька А.М. 
Оптимізація функціонування енергогенеруючих підприємств в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.М. Монтицька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ситуацію на енергоринку України, за умов якого функціонують енергогенеруючі підприємства. Обгрунтовано найбільш перспективні напрями дослідження шляхів оптимізації роботи даних підприємств - аналіз оптових закупівельних цін енергогенеруючих компаній за добовими графіками навантаження та оптимізація цього графіка. Запропоновано моделі для прогнозування оптових закупівельних цін, добових графіків навантаження, а також сформульовано модель та запропоновано алгоритм оптимізації структури генеруючих потужностей енергогенеруючих компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71 в611 +
Шифр НБУВ: РА327261

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Римар Т.М. 
Організаційно-економічні засади виробничої діяльності енергогенеруючих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.М. Римар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 24 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан і перспективи енергозабезпечення в Україні, розроблено математичні моделі рішення задач, спрямованих на удосконалення виробничої діяльності енергопідприємств. Здійснено аналіз поточних і капітальних витрат у процесі управління виробництвом електроенергії, показано залежність її генерованої потужності та собівартості від поточних витрат паливних ресурсів. Визначено характер впливу та доведено доцільність оптимізації технологічних процесів і модернізації обладнання на енергогенеруючих підприємствах. Обгрунтовано необхідність використання системи машин і механізмів, яка сприятиме утилізації паливних відходів та підвищенню ефективності використання місцевих первинних паливних ресурсів. Розглянуто питання реорганізації енергетичної галузі як механізму удосконалення виробничої діяльності енергогенеруючих підприємств шляхом створення паливно-енергетичного консорціуму, функціонування якого дасть можливість підвищити ефективність виробництва електроенергії та її збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71 +
Шифр НБУВ: РА333720

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шаравська А.В. 
Управління конкурентоспроможністю енергогенеруючих підприємств в умовах виходу на зовнішній ринок (на прикладі підприємств атомної енергетики України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.В. Шаравська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок конкурентоспроможності підприємства та конкурентосмпроможності національної економіки, а також особливості енергетичного ринку України та зарубіжних країн, фактори управління конкурентоспроможністю енергогенеруючих підприємств та основні напрями забезпечення конкурентних позицій підприємств атомної енергетики України. На підставі проведеного ситуаційного аналізу господарського портфеля підприємств атомної енергетики визначено рівень конкурентоспроможності атомних станцій України у порівнянні з тепловими. На базі запропонованого балансу та розрахунку фінансових коефіцієнтів здійснено комплексну оцінку конкурентоспроможності атомних станцій. Обгрунтовано економічну ефективність продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків, створення власної інфраструктури поводження з відпрацьованим ядерним паливом, прийняття участі НАЕК "Енергоатом" у міжнародних програмах і проектах, розвиток міжрегіональної торгівлі, з використанням надлишку вітчизняних енергетичних потужностей, шляхи посилення експортного потенціалу, а також європейський вектор розвитку атомної енергетики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-13-21 +
Шифр НБУВ: РА340104

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського