Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.851.1-93$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Тельнова Г.В. 
Антикризове управління машинобудівним підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Тельнова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель визначення "ранніх сигналів" кризи, яка може бути легко змінена за умов врахування сфери діяльності, масштабів виробництва, етапу життєвого циклу та інших факторів будь-якого окремого підприємства. Обгрунтовано шляхи подолання кризи з урахуванням існуючих можливостей підприємства, заходи щодо ліквідації негативних тенденцій, що приведе показники фінансового стану підприємств у відповідність до нормативних обмежень, дозволить залучити більшу кількість інвесторів, розширити виробництво, одержати додатковий прибуток. Відзначено, що запропонований метод антикризового (докризового) управління дозволяє керівнику будь-якого підприємства самостійно підбирати необхідні та реально здійснені заходи, а оптимальні обсяги зміни структури майна має розраховувати прикладна програма. За цього спрощується фінансове планування на підприємстві, а всі фінансові операції стають економічно та математично обгрунтовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА341956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шам Н.П. 
Методи управління фінансами машинобудівельного концерну: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.П. Шам ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 19 с. — укp.

Обрунтовано необхідність розробки специфічного методичного забезпечення аналізу діяльності корпоративних структур, а також визначено основні напрямки удосконалення управління їх фінансами. Розроблено модель міжфірмового порівняльного аналізу, що базується на комплексній кількісній оцінці фінансового стану підприємств, застосування якої дає змогу одержати зіставні та узагальнені оцінки такого стану корпоративних структур. Створено модель фінансового балансу, яка є інструментом забезпечення поточної ліквідності та платоспроможності підприємства й оцінки ефективності його кожного структурного підрозділу. Розвинуто концепцію економічного управління роботою з охорони праці. Визначено основні завдання фінансового управління охороною праці, наведено методи, показники та критерії класифікації, за використання яких є можливим визначення пріоритетності фінансування заходів з охорони праці у контексті забезпечення найбільшого економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93 +
Шифр НБУВ: РА336605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чалапко Л.Д. 
Механізм управління фінансово-господарськими результатами діяльності машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.Д. Чалапко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто нові підходи та теоретичні положення щодо механізму управління фінансово-господарськими результатами на підприємствах машинобудівної галузі. Акцентовано увагу на розробці збалансованої стратегії фінансування виробничо-господарської діяльності машинобудівних підприємств. Висвітлено питання проведення комплексного фінансового аналізу. Розроблено нові методичні підходи щодо визначення рівня платоспроможності підприємства з урахуванням його ліквідності й обіговості оборотних активів. Запропоновано рекомендації, що дозволяють удосконалити механізм фінансового менеджменту на підприємстві за умов ринкових відносин, спрямований на підвищення ефективності фінансово-господарських результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА367582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кравцова 
Механізм формування та ефективного використання фінансових ресурсів машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Альона Михайлівна Кравцова ; Хмельницький національний ун-т. — Хмельницький, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93
Шифр НБУВ: РА359384

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Карвацка Н.С. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Карвацка ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено дієвий механізм відновлення діяльності підприємств машинобудування за допомогою санаційних процедур. Визначено суть, мету, завдання санації. Розроблено систему прийняття раціональних санаційних рішень для управління кредиторською заборгованістю підприємства за умов фінансової кризи. Запропоновано проведення автоматизованого моніторингу процесу відновлення діяльності боржника з використанням програмних засобів Microsoft Excel. Розроблено комплексну систему результативної санації підприємства, яку запропоновано розглядати як організаційно-економічний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1 +
Шифр НБУВ: РА356603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Півень А. І. 
Система стабілізаційного фінансового управління машинобудівним підприємством: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. І. Півень ; Дніпропетр. ун-т економіки та права ім. А. Нобеля. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано авторський підхід до розробки системи стабілізаційного фінансового управління підприємством, яка охоплює його тактичний, оперативний, стратегічний та упереджуючий рівні зі зворотніми зв'язками, складається з упорядкованих і взаємопов'язаних підсистем та дозволяє визначити управлінські дії для досягнення ефективного та сталого розвитку підприємства. Удосконалено класифікацію видів криз машинобудівного підприємства шляхом введення класифікаційної ознаки "кризи за характером виниклих суперечностей", що дозволяє визначити спричинені суб'єктивними характеристиками розвитку машинобудівного підприємства внутрішні чинники кризових явищ і впливати на них. Розроблено науково-методичний підхід до визначення життєвого циклу підприємства в частині урахування фази депресії, яка характеризується розбалансованістю основних господарських пропозицій та уповільненням економічної діяльності та передбачає одночасне формування передумов для відновлення рівноваги й економічного зростання. Запропоновано економіко-математичну модель стабілізаційного фінансового управління, яка дозволяє ідентифікувати фінансовий стан підприємства за допомогою базових параметрів системоутворювальних фінансових показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21
Шифр НБУВ: РА383029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко Б.Є. 
Трансформаційні процеси в житті християнських конфесій на Волині періоду її перебування у складі Російської імперії (1793 - 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Б.Є. Бойко ; ПВНЗ Європ. ун-т. — К., 2009. — 16 с. — укp.

З'ясовано, що після включення Волинської губернії до складу Росії у 1793 р. та впродовж перших десятиліть пріоритетні зусилля царського самодержавства були спрямовані на ліквідацію Уніатської та послаблення позицій Римо-Католицької Церков. Проаналізовано заходи, спрямовані на возз'єднання уніатів з Російською Православною Церквою та розкрито суть масштабних карально-репресивних акцій проти католиків, посиленню яких значною мірою сприяли польські повстання 1831 р. та 1863 - 1864 рр. Доведено, що динаміку та характер трансформаційних процесів у житті християнських конфесій Волинської губернії середини XIX - початку XX ст. значною мірою визначали поселення на теренах Волині німецьких і чеських колоністів, а також поява православно-сектантських угрупувань і старообрядців. Зроблено висновок, що залежно від церковно-історичних обставин трансформаційні процеси в житті християнських конфесій Волині мали особливу динаміку розвитку та змінні пріоритети, однак, в цілому стратегічний курс російської влади упродовж всього періоду здійснення нею політико-адміністративних повноважень на волинських землях характеризувався імперською логікою мислення, що зводилася до уніфікації, зросійщення й оправославлення та мала ідеологічне відображення у триєдиному принципі "Православ'я, самодержавство, народність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56-21 + У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА366630

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Івата В.В. 
Удосконалення системи фінансового контролінгу на підприємствах машинобудування: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Івата ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність, функції та задачі системи фінансового контролінгу. Розглянуто систему фінансового контролінгу в промислово розвинутих країнах і світовий досвід її формування. Узагальнено чинники, що сприяють і стримують темпи впровадження системи фінансового контролінгу на машинобудівних підприємствах за сучасних умов. Установлено особливості організаційної побудови системи фінансового контролінгу машинобудівного підприємства та її основні елементи. Розглянуто особливості процесу бюджетування на підприємствах як базового елементу системи контролінгу. Обгрунтовано необхідність формування оптимальної організаційної структури служби фінансового контролінгу на машинобудівному підприємстві, визначено місце та функції контролера в управлінні підприємством. Розроблено механізм реалізації функцій фінансового контролінгу в управлінні сучасним підприємством і встановлено напрями вдосконалення бюджетного процесу за умов реалізації функцій фінансового контролінгу. Наведено методичні рекомендації щодо фінансового аналізу, які базуються на врахуванні динаміки зміни показників за аналізований період, що підвищить контроль й ефективність управління діяльністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА369712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Прокопець О.В. 
Управління інвестиційно-фінансовою діяльністю підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Прокопець ; ПВНЗ Європ. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми управління інвестиційно-фінансовою діяльністю підприємств машинобудування. Визначено суть, напрями й особливості їх інвестиційно-фінансової діяльності. Проаналізовано результати господарювання та стану інвестиційно-фінансової діяльності даних підприємств. Досліджено динаміку, структуру та достатність грошових потоків підприємств машинобудування. Запропоновано економіко-організаційну модель і концепцію управління їх інвестиційно-фінансовою діяльністю на підставі результатів дослідження впливу факторів на формування чистого доходу (виручки) від реалізації продукції. Оцінено активність інвестиційно-фінансової діяльності підприємств на базі системи запропонованих показників. З використанням моделі "можливого зростання" визначено прогнозну виручку від реалізації продукції та потребу (економію) коштів підприємств у разі досягнення прогнозних обсягів випуску та реалізації їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56-21 + У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА366631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вороніна О.О. 
Управління фінансовим результатом промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Вороніна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та методичне забезпечення з метою вдосконалення аналізу фінансового результату підприємств машинобудівної галузі промисловості. Наведено визначення поняття "фінансовий результат" і розкрито зміст управління ним. Досліджено динаміку фінансового результату даних підприємств, чинники впливу на сталість фінансових результатів і відповідної структури їх витрат. Наведено модель аналізу фінансового результату. Запропоновано методичний підхід до оцінювання його значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА363038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Редько Л.І. 
Управління фінансовими ресурсами машинобудівних підприємств в умовах інноваційного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.І. Редько ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що інноваційний механізм управління фінансовими ресурсами машинобудівних підприємств відрізняється від існючих тим, що шляхом створення нових або розвитку існуючих інноваційних програм здійснюється за допомогою таких його основних елементів, як інституційні, фінансово-економічні, технічні та технологічні, організаційні, юридичні, соціальні. а це дозволяє доцільно використовувати наявні ресурси підприємства та спрямовувати їх на вдосконалення фінансової підтримки інноваційних проектів і програм. Висвітлено шляхи інституційно-інноваційного забезпечення управління фінансовими ресурсами підприємств і інноваційний механізм управління фінансовими ресурсами через комплексний аналіз основних елементів (інституційних, фінансово-економічних, технічних і технологічних, організаційних, юридичних, соціальних). Розроблено модель управління фінансовими ресурсами для забезпечення інноваційного розвитку машинобудівних підприємств, яка в доповнення до існуючих включає мету, теоретичні підходи, принципи, завдання та практичні заходи, які формують систему управління фінансовими ресурсами машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА368365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мавріна А. О. 
Управлінські рішення в системі "маркетинг - фінансовий менеджмент" машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. О. Мавріна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 25 с. — укp.

Структуровано наукові підходи до трактування витрат на маркетинг і виокремлено етапи їх еволюції. Систематизовано причини та сфери виникнення конфліктів цілей між працівниками маркетингових і фінансово-економічних служб, а також класифіковано наслідки даних конфліктів у системі маркетинг - фінансовий менеджмент, під якою розуміється сукупність управлінських рішень у фінансово-економічній і маркетинговій сферах підприємства, які мають системний характер, передбачають взаємоузгодження та координацію як прийняття двних рішень, так і їх виконання. Розроблено метод бюджетування витрат на маркетинг, в який, на відміну від існуючих підходів, включають модель бюджетування річних витрат та алгоритм бюджетування маркетингових інвестицій. Обгрунтовано напрями покращання співпраці між працівниками маркетингового та фінансового відділів машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-210.11 + У9(4УКР)305.851.1-211.1
Шифр НБУВ: РА378174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тихонова І. М. 
Фінансові інструменти підвищення ділової активності підприємств машинобудування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. М. Тихонова ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади функціонування підприємства як самоорганізаційної системи. Визначено властивості машинобудівних підприємств, які складають основу стимулювання підвищення їх ділової активності. Систематизовано зовнішні та внутрішні чинники впливу на підвищення ділової активності. Проведено порівняльний аналіз ділової активності підприємств з виробництва металевих конструкцій та визначено недоліки в управлінні діловою активністю підприємств на сегменті ринку. Обгрунтовано доцільність використання фінансових інструментів підвищення ділової активності підприємства за формування товарної політики. Розкрито можливості моделювання обліково-аналітичних розрахунків показників і чинників та обчислення інвестиційних проектів на підставі теорії розпізнавання фінансово-господарських ситуацій та теорії чутливості. Запропоновано можливі альтернативи підвищення ділової активності підприємства з урахуванням життєвого циклу та конкурентних позицій підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21
Шифр НБУВ: РА377533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гук О.В. 
Формування системи запобігання банкрутству машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Гук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та прикладні рекомендації щодо удосконалення процесу формування системи запобігання банкрутству машинобудівних підприємств. Запропоновано класифікацію причин виникнення даного явища, систематизовано світовий і вітчизняний досвід використання методів його запобігання. Проаналізовано актуальні проблеми розвитку державного регулювання банкрутства в Україні. Удосконалено методику ідентифікації ризиків його виникнення на підприємстві, запропоновано методи їх кількісного оцінювання. З використанням результатів кластерного аналізу розроблено методичні рекомендації щодо формування елементів системи запобігання банкрутству підприємств, а також прогнозування його виникнення. Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму управління економічним ризиком, наведено методичні рекомендації щодо створення інформаційного забезпечення системи запобігання банкрутству підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1 +
Шифр НБУВ: РА356721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Даценко Г. В. 
Формування стратегії управління фінансовими ресурсами підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. В. Даценко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано структурологічну модель змінних оптимізації фінансової стратегії машинобудівних підприємств у вигляді взаємозв'язку інструментальних змінних і змінних стану завдання оптимізації стратегії, що пов'язує показники фінансової діяльності в довгостроковому періоді з інструментами фінансової стратегії. Розроблено матриці фінасових стратегій для здійснення стратегічного позиціювання машинобудівних підприємств, що дозволяє оптимізувати управлінння їх фінасовими ресурсами та вибір ключових напрямів розвитку. Удосконалено визначення стратегії управління фінансовими ресурсами підприємств як фінансової стратегії - одного з найважливіших видів функціональної стратегії, що забезпечує раціональне формування та використання фінасових ресурсів з урахуванням фінансової глобалізації та альтернативних прогнозів внутрішнього та зовнішнього фінансового середовища. Удосконалено концептуальну модель взаємозв'язку об'єктів стратегічного управління формуванням фінансової стратегії на рівні машинобудівного підприємства, яка визначається здобуттям ресурсів із зовнішнього оточення, визначенням цілей і напрямів діяльності, виготовленям продукції, її передачею в зовнішнє середовище, а також забезпечує ефективну взаємодію учасників з метою ефективного регулювання фінансових потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21
Шифр НБУВ: РА382512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського