Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-141$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Білов Г.О. 
Інтелектуальний капітал в системі економічних відносин агропромислових підприємств України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.О. Білов ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні напрями формування та використання інтелектуального капіталу на підприємствах агропромислового комплексу України. Досліджено та визначено місце даного капіталу у виробництві аграрної продукції. Розкрито суть поняття та вивчено структуру інтелектуального капіталу, методику його оцінювання й організаційно-економічного механізму його функціонування як способу виробництва продукції. Розглянуто інтелектуальний капітал як фактичну та перспективну можливість використання нематеріальних активів підприємства у виробництві продукції шляхом матеріалізації інноваційних ідей. Розглянуто певні відмінності формування та використання інтелектуального капіталу аграрних підприємств завдяки використанню інтелектуального капіталу в інших виробничих сферах. Виявлено причини одержання незадовільного результату щодо моніторингу та розвитку інтелектуального капіталу на певних підприємствах агропромислового комплексу України. З урахуванням виявлених проблем на цих підприємствах запропоновано відповідні методики з метою усунення недоліків стосовно формування та використання інтелектуального капіталу. Розглянуто зарубіжний досвід щодо його формування та використання. Запропоновано розглядати інтелектуальний капітал як засіб виробництва майбутнього. Відзначено, що сучасне інноваційне підприємство агропромислового комплексу та будь-якого іншого напряму виробництва неможливе без вірогідного та раціонального використання інтелектуального капіталу як основи науково-технічного прогресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141.1 +
Шифр НБУВ: РА365257

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Соковніна Д. М. 
Маркетингове управління інтелектуальним капіталом наукоємних підприємств АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. М. Соковніна ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи маркетингового управління інтелектуальним капіталом наукоємних підприємств і розроблено науково-методичні та практичні рекомендації з їх вдосконалення на підприємствах агропромислового комплексу (АПК). Узагальнено різні підходи до визначення категорії "інтелектуальний капітал підприємства". Досліджено стан маркетингового управління інтелектуальним капіталом на наукоємних підприємствах АПК, проведено маркетинговий аналіз ринку інтелектуальної власності в Україні. Вдосконалення маркетингового управління інтелектуальним капіталом включає: бізнес-модель, програму маркетингу, алгоритм формування стратегії маркетингу, впровадження брендингу та франчайзингу на базі сучасних інформаційних технологій. Запропоновано в межах розробки бренду на наукоємну продукцію створювати власний сайт в мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141.1-21
Шифр НБУВ: РА374551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Суховерхий В.В. 
Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення багатоукладної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Суховерхий ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто суть поняття власності, форми та особливості її реалізації в аграрному секторі за умов ринкових перетворень. Проаналізовано економічний стан розвитку багатоукладності на селі, запропоновано схему ринкової трансформації укладів. Досліджено використання ресурсів агроформуваннями окремих укладів та визначено напрямки підвищення економічної ефективності використання ресурсів за умови інтенсифікації сільгоспвиробництва. Розроблено пропозиції щодо розвитку інтеграції та кооперації сільськогосподарських товаровиробників за умов реформування відносин власності. Обгрунтовано необхідність та запропоновано механізм державного економічного регулювання процесу розвитку різноманітних форм власності в аграрному секторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141-183 +
Шифр НБУВ: РА328790

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чириченко Ю.В. 
Реформування і розвиток майнових відносин власності в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Чириченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади й удосконалено організаційно-економічні форми майнових відносин власності шляхом утворення ефективних методів використання сільським населенням майнових прав. Конкретизовано економічний зміст та юридичні форми відносин власності й проаналізовано основні тенденції їх розвитку в сільському господарстві. Виділено основні типи, види та форми у структурі власності. Обгрунтовано раціональну структуру аграрного сектору економіки за формами власності. Визначено ефективні економічні умови реалізації прав власника щодо розпорядження та користування майном. Висвітлено теоретичні засади поєднаного застосування методологій структурно-функціонального та функціонально-вартісного аналізу у вирішенні проблеми раціонального використання майна у галузі сільського господарства. Обгрунтовано методику побудови математичних моделей для оптимізації використання майна як матеріального інвестиційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141 +
Шифр НБУВ: РА335799

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвинова А.О. 
Становлення ринкових відносин власності та господарювання в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Литвинова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та сфери прояву відносин власності, обгрунтовано основні положення щодо їх економічного потенціалу. Досліджено взаємозв'язок відносин власності та господарювання. Обгрунтовано тезу про суттєвий вплив форми власності на виробничі ресурси на визначення суспільних способів поєднання факторів виробництва, характеру їх управління та розподіл результатів господарювання. Удосконалено методологічні підходи щодо структури економічних відносин за формами власності та господарювання. Виявлено їх економічний потенціал та проблеми в аграрній сфері економіки за критерієм впливу власності на мотивацію до праці учасників виробництва. Розроблено методичні підходи щодо оцінки сучасної аграрної сфери економіки України у контексті економічних укладів і виявлено чинники, економічна значимість яких посилюється з розвитком аграрних відносин (розміри господарства, техніко-технологічне забезпечення та застосування наукового менеджменту). Проаналізовано співвідношення організаційних форм господарювання у сільському господарстві та ефективність їх функціонування за умов ринкової економіки. Наведено рекомендації щодо формування раціональної структури відносин власності та господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141 +
Шифр НБУВ: РА334718

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського