Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (171)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-640$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Атаманюк Е. А. 
Використання трудового потенціалу сільського населення України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Е. А. Атаманюк ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан реалізації трудового потенціалу сільського населення України та виявлено особливості життєдіяльності й основні проблеми сільських мешканців у соціальній та економічній сферах, що негативно позначаються на використанні їх трудового потенціалу. Розроблено напрями покращення реалізації трудового потенціалу сільського населення на рівні територіальної громади й окремого суб'єкта господарювання. Запропоновано механізм вдосконалення державної політики регулювання реалізації трудового потенціалу сільського населення та розвитку сільських територій загалом із застосуванням технології брендингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640
Шифр НБУВ: РА371366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вдович В.Г. 
Відтворення трудових ресурсів аграрного сектора: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Г. Вдович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Системно досліджено комплекс теоретичних і методологічних підходів щодо відтворення трудових ресурсів за сучасних умов. Розроблено та узагальнено теоретичні, методологічні та практичні аспекти процесу та стану демографічної основи відтворення трудових ресурсів у період ринкових перетворень. На підставі системного аналізу виявлено основні проблеми відтворення трудових ресурсів й обгрунтовано шляхи досягнення стійкості та регулювання демографічної ситуації на селі. Запропоновано шляхи раціональної територіальної зайнятості трудових ресурсів за умов функціонування підприємств різних форм власності. Визначено основні напрямки державної та регіональної політики, обумовленої довгостроковим впливом на процеси відтворення трудових ресурсів шляхом впровадження комплексу організаційно-економічних та соціальних важелів. Розглянуто заходи та наведено пропозиції щодо відтворення трудових ресурсів на основі докорінної зміни внутрішніх і зовнішніх функцій досліджуваного процесу з оцінкою можливих негативних наслідків деструктивних змін соціальних стандартів на рівні окремих регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-640
Шифр НБУВ: РА319157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Попов В.М. 
Відтворення трудового потенціалу аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Попов ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методичні засади формування та використання трудового потенціалу сільськогосподарського виробницва. Розкрито сутнісний зміст трудового потенціалу та його співвідношення з іншими категоріями, що опосередковують відтворення людських ресурсів. Досліджено умови та фактори формування та використання трудового потенціалу аграрної сфери. Розроблено визначальні положення формування активної демографічної політики у сільській місцевості. Визначено напрями покращення соціальної інфраструктури села як основи формування сприятливого життєвого середовища для людей, що мешкають у даній місцевості. Обгрунтовано механізми активізації соціально-економічних і виробничих чинників відтворення трудового потенціалу аграрного виробництва, а також засоби забезпечення його ефективної реалізації у сфері зайнятості населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА337026

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Загвойська О.В. 
Державне регулювання зайнятості сільського населення в умовах реформування аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Загвойська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічний та практичний аналіз державного регулювання зайнятості сільського населення за умов реформування аграрного сектору економіки України та визначено основні напрями удосконалення його механізмів. Узагальнено існуючі підходи та результати досліджень з даної проблематики, виявлено її маловивчені аспекти. Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо реалізації державної політики у сфері зайнятості сільського населення, розкрито особливості її організаційно-функціональної структури управління. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження, які рекомендовано використовувати у навчальних програмах ВНЗ з підготовки магістрів державного управління та діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5-21,01 +
Шифр НБУВ: РА348737

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Черніченко В.В. 
Економічні чинники відтворення трудового потенціалу аграрної сфери: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Черніченко ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості формування та використання ресурсної бази відтворення трудового потенціалу аграрної сфери та обгрунтовано напрями її зміцнення. Визначено роль різних суб'єктів економічної системи у створенні повноцінних умов для формування та відтворення трудового потенціалу аграрної сфери. Досліджено функції домогосподарства як економічного суб'єкта, що займає визначальне місце у відтворенні трудового потенціалу, та економічні чинники, які впливають на виконання цих функцій. Розглянуто регіональні особливості структури споживання сільських домогосподарств та їх ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-96 +
Шифр НБУВ: РА339655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Харчук С. А. 
Зайнятість сільського населення як передумова розвитку сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. А. Харчук ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз та оцінювання демографічних, виробничих, економічних і соціальних передумов забезпечення зайнятості на селі та на цій основі обгрунтовано напрями їх покращання. Удосконалено механізм формування зайнятості на підставі кластерного підходу, спрямованого на підвищення здатності до інноваційних процесів збільшення прибутковості та покращання ефективності виробництва в галузі. Запропоновано систему формування зайнятості сільського населення як передумову активізації зайнятості взагалі на селі, яка включає стандартну та нестандартну її форми. Висвітлено організаційно-економічні та соціальні аспекти покращання використання робочої сили та шляхи активізації мотивації зайнятості та захисту сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5
Шифр НБУВ: РА383087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Риковська О.В. 
Людський капітал сільської місцевості: проблеми формування та функціонування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Риковська ; НАН України; Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості формування, розвитку та функціонування людського капіталу сільської місцевості за умов трансформації вітчизняної економіки. Розроблено новий методологічний підхід до визначення інтегральної бальної оцінки людського капіталу сільської місцевості, у якому враховано його основні активи, що дає можливість визначити їх комплексний вплив на добробут сільського населення. Удосконалено науково-прикладні засади нарощення людського капіталу великотоварних аграрних підприємств шляхом створення амортизаційного фонду з обов'язковим законодавчим закріпленням відрахувань для оновлення й якісного удосконалення функціонуючого людського капіталу. Обгрунтовано основні стратегічні напрями активізації людського капіталу в сільській місцевості з огляду на зростання його ролі як основного ендогенного ресурсу сталого сільського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА368401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Афендікова Н.О. 
Макроекономічний механізм забезпечення зайнятості сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.О. Афендікова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано залежність забезпечення зайнятості сільського населення від адаптаційної здатності робочої сили, її функціональної гнучкості, якісних характеристик (віку, рівня освіти, статі, кваліфікації, спеціальності). Наведено класифікацію факторів, що мають домінуючий вплив на забезпечення зайнятості: фактори формування трудових ресурсів, використання робочої сили й розвитку інфраструктури ринку аграрної робочої сили на локальному рівні. Здійснено класифікацію цільової, функціональної підсистем і підсистеми забезпечення регулювання зайнятості на базі підвищення мотивації до праці, рівня кваліфікації працівників, підготовки й перепідготовки кадрів, консультування, моніторингу, аналізу, прогнозування, регулювання, корекції, а також правового, науково-методичного, інформаційного забезпечення. Розкрито суть категорій "зайнятість" і "забезпечення зайнятості". Визначено форми прояву ринкової трансформації зайнятості сільського населення з використанням розробленої системи ознак періодизації розвитку соціально-трудових відносин у країнах постсоціалістичної економіки, зокрема Україні. Запропоновано систему забезпечення зайнятості сільського населення за ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА335618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Герчанівська С.В. 
Маркетингове забезпечення зайнятості економічно активного населення в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Герчанівська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти маркетингового забезпечення зайнятості економічно активного населення. Проаналізовано сучасний стан зайнятості населення в аграрному секторі в Тернопільській області. Виявлено основні причини небажання безробітних селян працювати у сільськогосподарських підприємствах. Наведено оцінку функціонування Тернопільської обласної служби зайнятості на засадах маркетингу. Розроблено структурно-логічну схему передачі інформації щодо зайнятості економічно активного населення в сільськогосподарських підприємствах. Здійснено прогноз працевлаштування безробітних громадян у сільське господраство з урахуванням факторів внутрішнього середовища служби зайнятості та чинників соціально-економчіного стану регіону. Обгрунтовано напрями й перспективи активізації маркетингової діяльності служби зайнятості, зокрема, з урахуванням досвіду зарубіжних країн. Запропоновано шляхи щодо сприяння працевлаштування населення в аграрну сферу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5-211.1 +
Шифр НБУВ: РА348965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лучик С.Д. 
Механізм збереження трудового потенціалу села: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.07 / С.Д. Лучик ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 356 с. — укp.

Вирішено проблему збереження трудового потенціалу села (ТПС) на основі теоретико-методологічних узагальнень процесу його формування, визначення особливостей відтворення і використання. Розкрито сутність ТПС, обгрунтовано зміст деформації та подальшої втрати ТПС за результатами невдалих аграрних реформ. Досліджено умови збереження ТПС з урахуванням особливостей історичного розвитку сільських територій, сільського населення (СН) і сільського господарства. Визначено зміст трансформаційних змін в аграрному секторі (АС) економіки, умови пріоритетного розвитку складових АС для збільшення використання ТПС. Обгрунтовано прийоми відбору показників, які характеризують вплив демографічних чинників на особливості збереження ТПС. Визначено умови покращення рівня якості СН на основі підвищення стандартів медицини й освіти. Викладено регіональний підхід до оцінки існуючого ТПС з урахуванням його особливостей, секторальний підхід до аналізу тенденцій зайнятості СН на основі виділення сільськогосподарської та несільськогосподарської зайнятості. Проаналізовано взаємодію попиту і пропозиції з урахуванням її якісного складу, методи визначення вартісної складової кон'юнктури сільського ринку праці щодо рівнів доходів працівників. Розроблено коротко- і середньострокові прогнози народжуваності, смертності та чисельності СН на основі виявлених трендів. Визначено напрямки нарощення інвестиційно-інноваційного потенціалу аграрної галузі на основі покращення матеріально-технічного постачання і забезпечення модернізації основних засобів, продуктивної зайнятості СН на основі створення нових робочих місць в АС за рахунок прогнозованого збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва в Україні у 2010 - 2015 рр. і несільськогосподарському. Описано механізм збереження ТПС в сукупності з правовими нормами, методами, важелями, інституціями державного, приватного і громадського впливу на ТПС. Розроблено концептуальні основи комплексної цільової програми збереження і примноження ТПС, що базуються на додержанні вимог чинних нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)320-640
Шифр НБУВ: РА372690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Новікова Н.Л. 
Організаційно-економічні умови соціального відродження села: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Л. Новікова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття соціально-економічного відродження села, сільської поселенської мережі, соціальної інфраструктури. Досліджено роль власності як економічної основи формування соціальних відносин у даних верств населення, надано економічну оцінку здатності до відтворення українського селянства. Проаналізовано демографічну ситуацію у сільській місцевості та визначено її вплив на підвищення економічної активності селян. Виявлено економічні й організаційні фактори відродження села, особливості розвитку різноукладності та її наслідки. Запропоновано основні напрями вирішення соціальних проблем на селі. Розроблено економічний механізм відтворення українського селянства й економічний механізм управління соціальним відродженням села, обгрунтовано доцільність розробки державних комплексних програм розвитку даних територій, виявлено напрями ефективної розбудови соціальної інфраструктури села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-96 + У9(4УКР)490 +
Шифр НБУВ: РА337546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Решитько Т.В. 
Розвиток сфери зайнятості сільського населення в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Т.В. Решитько ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання розвитку сфери зайнятості сільського населення в Україні. Розкрито суть соціально-економічної категорії "зайнятість населення". Висвітлено наслідки впливу на зайнятість перетворень в аграрному секторі економіки країни. Оцінено стан зайнятості мешканців села та розроблено концептуальні засади розвитку даної сфери. Запропоновано зміни та доповнення до Законів України стосовно зайнятості селян. Розроблено механізм інтеграції великих сільськогосподарських підприємств і особистих селянських господарств для забезпеченння зайнятості переважної більшості сільського населення шляхом створення "інтегрованого сільськогосподарського виробничого кооперативу". Наведено науково-практичні рекомендації щодо планомірного розвитку та фінансової підтримки підприємництва в сільській місцевості з метою створення мережі додаткових робочих місць. Запропоновано програмно-цільові підходи до формування принципів державної та територіальних програм зайнятості населення з урахуванням специфіки сільського безробіття та підвищення ролі та відповідальності суб'єктів регіонального управління, органів місцевого самоврядування та законодавчого врегулювання питань у дослідженій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА356829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Удова Л.О. 
Соціальні аспекти трансформації організаційної структури сільського господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.О. Удова ; НАН України. Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено формування соціальних чинників функціонування суб'єктів господарювання в аграрному секторі й обгрунтовано пропозиції щодо їх використання за умов аграрних трансформацій. Визначено суть поняття "соціальне середовище функціонування суб'єктів господарювання у сільському господарстві". Висвітлено питання щодо взаємозв'язку змін організаційної структури сільського господарства та його соціального середовища, реалізації інтересів селян за різних форм організації сільськогосподарського виробництва, трансформації форм і методів соціальної діяльності суб'єктів господарювання у даній сфері за умов становлення ринкових відносин. Здійснено прогнозну оцінку поселенської бази розвитку організаційної структури сільськогосподарського виробництва. Обгрунтовано пропозиції щодо заохочення суб'єктів господарювання у сільському господарстві до поліпшення соціального середовища їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-31 +
Шифр НБУВ: РА341891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мосіюк І.П. 
Соціально-економічні аспекти зайнятості робочої сили в аграрному секторі економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.П. Мосіюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджені теоретичні основи, фактори та умови формування зайнятості робочої сили в аграрному секторі економіки. Виявлені причини недостатньо ефективного використання трудових ресурсів у сільському господарстві західного регіону України. Розглянуті рівні попиту та пропозиції робочої сили, стану ринку праці та зайнятості сільського населення, опрацьовано її прогноз до 2010 р. Висвітлені теоретичниі основи та обгрунтована необхідність державного регулювання цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-640.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Косодій Р.П. 
Соціально-економічні аспекти розвитку трудових ресурсів в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. пед. наук: 08.07.02 / Р.П. Косодій ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості розвитку аграрної сфери в період реформування соціально-економічних відносин. Здійснено аналіз трудових ресурсів у сільському господарстві, обгрунтовано необхідність підвищення ефективності використання трудових ресурсів, виконано факторний аналіз зайнятості в сільській місцевості. Визначено умови, а також систему заходів, спрямованих на формування раціональної зайнятості в сільському господарстві у загальнодержавному та регіональному аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА321248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гнибіденко І.Ф. 
Соціально-економічні проблеми зайнятості і соціального захисту населення в аграрному секторі економіки України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / І.Ф. Гнибіденко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Вперше визначено й обгрунтовано загальносистемні властивості та інтегровані функції, притаманні сфері зайнятості соціально орієнтованої ринкової економіки. Поглиблено методологію дослідження факторів зайнятості у сільській місцевості. Розроблено нові підходи щодо вивчення тенденцій та закономірностей розвитку зайнятості в аграрній сфері. Проаналізовано вплив сучасних перетворень в сільськогосподарському секторі економіки на зайнятість. Обгрунтовано закономірності просторової організації зайнятості в аграрній сфері. Розроблено методичний підхід щодо аналізу регіонального розвитку зайнятості та ринку праці у сільській місцевоості. Здійснено ранжування регіонів України за станом зайнятості та сформованості ринку праці на селі й обгрунтовано пріоритетні напрямки розвитку сфери зайнятості за даних умов. Удосконалено методику дослідження регіональної зайнятості та ринку праці. Уточнено підходи щодо ефективної реалізації соціальної політики на селі. Розроблено модельну структуру регіональної програми розвитку зайнятості сільського населення й обгрунтовано основні форми його економічної адаптації. Сформульовано сценарії розвитку аграрного сектору України та зайнятості у даній сфері на період до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА336832

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Опаленко І.О. 
Сучасний стан та перспективи розвитку ринку праці в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.О. Опаленко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади становлення та розвитку ринку праці. Розкрито його суть, складові та особливості фунціонування в аграрній сфері. Комплексно проаналізовано структурно-динамічні тенденції показників стану регіонального ринку праці, визначено перспективи його розвитку. Здійснено прогноз сільського безробіття на період до 2010 р. Досліджено залежність рівня безробіття від факторів соціально-економічного характеру. Розроблено модель оптимізації розвитку сільськогосподарських підприємств, яка враховує можливість впровадження трудомістких проектів. Сформульовано методичні рекомендації й обгрунтовано напрями стабілізації та ефективного функціонування регіонального ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА343079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мартинюк О.П. 
Управління трудовими ресурсами в сільському господарстві регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.П. Мартинюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Доповнено теоретичні та методологічні аспекти з метою уточнення визначення трудових ресурсів як об'єкту керування та формування моделі їх керування на регіональному рівні. Виявлено особливості відтворення та використання трудових ресурсів у регіоні, пов'язані з міграційними процесами, зміною форм власності, старінням населення, специфікою сільського господарства та формуванням механізмів керування. Розроблено методологічні підходи до оцінки діяльності суб'єктів керування трудовими ресурсами в регіональному аграрному секторі, яка базується на критеріях, що характеризують рівень зайнятості населення та розширення робочих місць, життєвий рівень населення. Запропоновано моделі та механізми керування трудовими ресурсами за його функціональним призначенням. Обгрунтовано методики визначення ефективності управлінської праці на основі показника оцінки результативності керування з врахуванням соціальної результативності. Наведено розроблену систему заходів систему для підвищення ефективності керування трудовими ресурсами. Створено модель залежності рівня безробіття від фінансових чинників, на базі якої обгрунтовано пропозиції щодо формування результативності запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-21 +
Шифр НБУВ: РА326160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іванюта С.М. 
Управління трудовими ресурсами за багатоукладної економіки в АПК (на матеріалах Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.М. Іванюта ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено демографічні характеристики народонаселення Полтавщини, вивчено негативні тенденції щодо скорочення кількості населення, що є наслідком тоталітарної системи управління, зниження рівня життя, депопуляції тощо. Розглянуто теоретичні основи реструктуризації, формування системи управління та менеджмент трудовими ресурсами. Створено механізми управління та раціоналізації системи менеджменту трудовими ресурсами за умов багатоукладної економіки в аграрній сфері, спрямовані на підвищення індексу людського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-21 + У9(4УКР-4ПОЛ)320-640-21
Шифр НБУВ: РА314120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського