Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-82$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Романко С.М. 
Економіко-правовий механізм забезпечення екологічної безпеки сільськогосподарської продукції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.М. Романко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми побудови та функціонування економіко-правового механізму забезпечення екологічної безпеки (ЕБ) сільськогосподарської продукції. Досліджено структуру, зміст, основні етапи нормативного закріплення даного механізму як окремого міжгалузевого інституту права та законодавства. Наведено визначення й охарактеризовано головне поняття зазначеного механізму "екологічна безпека сільськогосподарської продукції". Обгрунтовано комплексність економіко-правового механізму забезпечення ЕБ сільськогосподарської продукції як зв'язок між її забезпечення та вимогами раціонального природокористування. Визначено, що складовими структури цього механізму є організаційно-правова, інституційна, функціональна й економічна підсистеми. Обгрунтовано необхідність удосконалення чинного законодавства України у цій сфері. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до існуючих нормативно-правових актів та прийняття Закону України "Про економіко-правовий механізм забезпечення екологічної безпеки сільськогосподарської продукції", Харчового Кодексу України та Довгострокової програми впровадження технологій ведення екологічно безпечного (органічного) сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + У9(4УКР)320-82-280 +
Шифр НБУВ: РА358620

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Муштай В.А. 
Економічний механізм формування продовольчого потенціалу регіону як основа стабільності соціального розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Муштай ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено необхідність розробки стратегії продовольчого забезпечення регіону на підставі аналізу сучасного економічного стану сільськогосподарського виробництва та випуску продукції у країні. Вперше сформульовано поняття продовольчого потенціалу регіону як сукупності ресурсів і можливостей, здатних через систему виробничих відносин та економічних факторів, які задіяні у виробництві продуктів харчування, забезпечити населення регіону продовольством у кількості та якості, достатній для нормальної життєдіяльності людини. Запропоновано алгоритм оцінки продовольчої стійкості регіону як основи для визначення його соціально-економічного потенціалу. Розроблено механізм систематизації різних видів сільськогосподарської продукції як умовних (синтетичних), що дозволить порівнювати у динаміці зміни загальних обсягів виробництва, виключаючи вплив інфляційного тиску, а також здійснювати прогнозні розрахунки реалізації даної продукції на регіональному рівні. Визначено сутність потенційної продовольчої потужності регіону на наведено регресійну модель, використання якої дозволить оцінювати та прогнозувати можливості щодо забезпечення населення на регіональному рівні, а також регулювати процеси заготівель сільськогосподарської продукції та матеріально-технічного постачання сільського господарства. Вперше запропоновано методику оцінки економічного потенціалу продовольчого забезпечення регіону, що базується на коригуючій оцінці площі сільськогосподарських угідь і розрахунку обсягів виробництва. Розроблено модель оптимізації обсягів виробництва продукції для реалізації механізму формування сталого продовольчого потенціалу регіону з урахуванням потреб населення у продуктах та визначення внутрішніх економічних резервів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82 + У9(4УКР-4СУМ)320-82 +
Шифр НБУВ: РА323656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Брезвін А.І. 
Економічні методи регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Брезвін ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Досліджено економічний механізм регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції, визначено і обгрунтовано соціально-економічну сутність основних складових та методів економічного регулювання з розкриттям ролі держави та ринкового впливу на промислову переробку сільськогосподарської продукції. Визначено в теоретичному та прикладному плані основні форми економічних методів, в тому числі ринкових, регулювання агропромислового виробництва в цілому. Вивчено сукупність організаційних методів державного і ринкового регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції. Розкрито зміст формування законодавчої бази в сфері агропромислового виробництва. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення системи управління агропромислового комплексу переважно на підставі застосування економічних важелів. Обгрунтовано основні параметри програмного забезпечення організації промислової переробки сільськогосподарської продукції. Досліджено основні складові економічного механізму регулювання даного процесу. До їх складу віднесено формування та розвиток цінової політики як головного інструменту регулювання міжгалузевих відносин. Обгрунтовано напрями удосконалення фінансово-кредитного механізму та податкової системи. Гармонізація даних провідних складових економічного механізму, за результатами дослідження, вже у 2000 р. сприяла отриманню суттєвих позитивних результатів. Вперше за останні роки агропромислове виробництво набуло рентабельності, поліпшився фінансовий стан підприємств галузі. Визначено, що серед економічних заходів перевагу слід віддати ціновому факторові. Відзначено, що питома вага вартості сировини в структурі роздрібної ціни у більшості галузей стабілізувалась на позначці 41 - 47 %. За умов такого рівня досягається баланс узгодженості інтересів між виробниками сировини, підприємствами харчової та переробної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82
Шифр НБУВ: РА314871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чубань В.С. 
Організаційно-економічний механізм біржової діяльності у формуванні ринкового ціноутворення на продукцію сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.С. Чубань ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто економічну сутність і процес становлення біржового ринку продукції сільського господарства в Україні, вивчено зарубіжну практику організаційно-економічного механізму становлення та впровадження новітніх технологій біржової торгівлі. Визначено роль бірж у формуванні ринкового ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Визначено доцільність і переваги застосування біржових інструментів для зменшення диспаритету цін і ризиків у сільському господарстві. Розроблено модель процесу ціноутворення на продукцію сільського господарства за допомогою нечіткої логіки та нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 + У9(4УКР)320-82-861
Шифр НБУВ: РА372618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гниляк В.О. 
Організація та регулювання біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.О. Гниляк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації та функціонування біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію, а також трансформації механізму його регулювання у нашій країні. Уточнено визначення понять "товарний дериватив" і "біржовий ринок товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію". Удосконалено класифікацію товарних деривативів. На підставі системного й економіко-математичного аналізів обгрунтовано доцільність і переваги застосування інструментарію біржового ринку товарних деривативів на дану продукцію за умов підвищення ефективності функціонування аграрного сектору економіки. На базі результатів теоретичних досліджень для становлення та повноцінного розвитку вітчизняного біржового ринку товарних деривативів на сільськогосподарську продукцію розроблено пропозиції щодо організації та регулювання даного сегмента інфраструктури ринку. Базуючись на методах прогнозування, з урахуванням умов і факторів зростання обсягів біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією під час реформування аграрного сектору України запропоновано методологію оцінки розвитку вітчизняного біржового товарного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131-21 + У9(4УКР)320-82 +
Шифр НБУВ: РА346442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуров І.Г. 
Розвиток та підвищення ефективності інфраструктури регіонального ринку аграрної продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.Г. Гуров ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування ефективного функціонування інфраструктури аграрного ринку за нових умов господарювання. Розкрито суть, значення, умови створення та функціонування її основних елементів на регіональному рівні. Проаналізовано ретроспективу розвитку і сучасний стан аграрного ринку Миколаївщини, становлення та розвитку основних елементів його інфраструктури. За результатами дослідження визначено основні напрямки активізації та підвищення ефективності інфраструктури регіонального ринку аграрної продукції, а саме: розвиток біржової торгівлі у аспекті форвардних і ф'ючерсних контактів; активізацію заготівельної діяльності переробних підприємств і покращання результативності роботи заготівельних пунктів, розширення мережі й ефективне функціонування кооперативних структур, інформаційне забезпечення та розвиток дорадчих служб для поліпшення обслуговування учасників аграрного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82 +
Шифр НБУВ: РА353155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бурковська А.В. 
Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.В. Бурковська ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування й ефективного функціонування ринку аграрної продукції. Розглянуто ретроспективу, сучасний стан і особливості насичення регіонального ринку даною продукцією. Проведено оцінку економічної ефективності її виробництва та реалізації, а також кон'юнктури ринку. За результатами проведених досліджень визначено основні напрями ефективного розвитку регіонального ринку аграрної продукції, а саме: оптимізацію обсягів і асортименту продукції; подальший розвиток інтеграції та кооперації; формування належної інфраструктури аграрного ринку; удосконалення організації реалізації продукції на основі ефективного маркетингу; економічно обгрунтоване державне регулювання ринку та формування ефективних економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82-96 +
Шифр НБУВ: РА345818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кібальник Л.О. 
Формування ринку агропромислової продукції в трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.О. Кібальник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розкрито суть ринку продукції АПК та його значення для економіки України, обгрунтовано основні напрями формування ринку агропромислової продукції за сучасних умов, показано місце та роль ринку зерна серед ринків продукції АПК, визначено його сучасний стан та особливості розвитку. Доведено необхідність удосконалення організації ринку зерна на базі розвитку інтеграційних зв'язків між суб'єктами даного ринку та внаслідок оптимізації його цінового і фінансового регулювання. Розроблено моделі державного регулювання ринку зерна України на основі закупівельних і товарних інтервенцій, закладних операцій та компенсаційних митних зборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-82
Шифр НБУВ: РА316047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Козак Л.В. 
Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Козак ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретичне трактування понять "ринок" та "товарний ринок" і визначено особливості ринку сільськогосподарської продукції, головними з яких є його монопсонічнна будова та специфіка формування цін. Розроблено модель коливань маркетингової націнки. Обгрунтовано теоретико-методичний підхід до комплексної оцінки конкурентоспроможності продукції сільськогосподарського виробництва, головними засадами якого є системний аналіз внутрішніх і зовнішніх чинників розвитку галузі. Проведено комплексний аналіз протекціоністської політики уряду стосовно вітчизняного сільськогосподарського виробника, в результаті якого надано оцінку доходів і втрат суб'єктів ринку через заходи цінового та нецінового втручання. За результатами проведеного дослідження обгрунтовано шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарського виробництва, подано низку пропозицій щодо удосконалення державного регулювання та організації ринку цієї продукції. Запропоновано новий методологічний підхід до формування моделі ціни на продукцію АПК з урахуванням швидкості обороту капіталу в сільському господарстві та ризикованості виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82-13 +
Шифр НБУВ: РА324415

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Немченко Г.В. 
Ціноутворення на сільськогосподарську продукцію в системі ф'ючерсного ринку (на прикладі ринку зернових): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.В. Немченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Представлено комплексне теоретичне, методичне та практичне розв'язання питань щодо функціонування системи ціноутворення на сільськогосподарську продукцію за умов впровадження та розвитку ф'ючерсного ринку. Обгрунтовано теоретичні засади формування системи ф'ючерсної торгівлі. Визначено взаємозв'язок між її складовими та роль у ціноутворенні на аграрному ринку. Досліджено закономірності економічної доцільності страхування цінових ризиків для суб'єктів аграрного сектору за умов функціонування у висококонкурентному середовищі й основні завдання, які необхідно вирішити завдяки ф'ючерсному ринку з метою стабілізації доходів сільськогосподарських підприємств, а також рівень відповідності аграрного ринку України умовам запровадження та розвитку ф'ючерсної торгівлі, його законодавчо-правового забезпечення. Визначено критерії ефективності ціноутворення на ф'ючерсному ринку за допомогою моделі коінтеграції та рівень цінових коливань, що забезпечать можливість ф'ючерсних торгів. Запропоновано методологічні та методичні підходи до побудови відкритого ринкового середовища, інтегрованого з міжнародним ринком сільськогосподарської продукції, за умов ефективного поєднання ціноутворення на ф'ючерсному ринку та важелів державного регулювання. Установлено рівень ліквідності ринку основних видів зерна в Україні та на підставі поєднання з ліквідністю світового ф'ючерсного ринку розроблено рекомендації щодо доцільності запровадження ф'ючерсної торгівлі цією продукцією в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82-861 +
Шифр НБУВ: РА348377

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сокольська Т.В. 
Якісна складова конкурентоспроможності продукції агросфери: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.В. Сокольська ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо підвищення конкурентоспроможності продукції агросфери за якісними показниками. Обгрунтовано теоретичні засади побудови комплексної системи управління якістю агропродовольчої продукції. Розкрито зміст категорій "якість" і "конкурентоспроможність продукції", розглянуто основні етапи їх наукового інтерпретування. Проаналізовано існуючі методичні підходи щодо оцінювання конкурентоспроможності агропродукції за якісними показниками. Розглянуто чинну систему нормативно-правового регулювання якості продукції агросфери в Україні та світі. Проведено системний аналіз конкурентного середовища аграрного ринку, визначено основні чинники впливу на якість і конкурентоспроможність агропродовольчої продукції. Доведено необхідність об'єднання усіх органів, які контролюють безпечність харчових продуктів, в єдину інтегровану систему та створення національної системи управління якістю агропродовольчої продукції як багаторівневого комплексу взаємопов'язаних нормативно-правових, технічних, організаційних, економічних і соціальних заходів, спрямованих на встановлення, забезпечення та дотримання необхідного рівня якості та безпечності агропродовольчої продукції на етапах її виготовлення, переробки, реалізації та споживання, що досягається шляхом безперервного державного контролю за якістю та безпечністю, зокрема, цілеспрямованого впливу на чинники, що їх формують. Показано ключову роль людського фактора у формуванні якісних характеристик агропродовольчої продукції, доведено необхідність створення кооперативів та об'єднань фермерських господарств як єдиної можливості для дрібних сільськогосподарських товаровиробників забезпечити необхідний рівень якості своєї продукції та конкурентних позицій на ринку. Зроблено висновок про необхідність зміщення акцентів державної політики щодо підтримки сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі у напрямі стимулювання інноваційного розвитку галузі, здійснення доплат за високу якість продукції й ефективність виробництва. Нарощування конкурентних переваг продукції вітчизняної агросфери рекомендовано здійснювати за такою схемою: витрати - якість - ціна - інновації - швидкість реагування на споживчий попит, що може забезпечити Державна агенція з агромаркетингу шляхом впровадження системи швидкого оповіщення учасників ринку у режимі "on-line" про обсяги, стан якості та безпечності харчових продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-823.2 +
Шифр НБУВ: РА368526

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського