Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)325.151.58$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Устік Т. В. 
Економічний розвиток підприємств - виробників сої в умовах ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. В. Устік ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретичні та методологічні засади економічного розвитку підприємств-виробників сої в Україні. Розкрито особливості їх функціонування на регіональному та національному рівнях. Проаналізовано сучасний стан розвитку світового ринку сої та перспективність продуктів її переробки. Проведено кількісне оцінювання залежності результативних показників ефективності соєвої галузі від різних факторів впливу на підставі застосування методу множинного регресійного аналізу для прибуткових і збиткових підприємств. Розкрито питання використання сої в раціонах сільськогосподарських тварин. Обгрунтовано доцільність формування інтегрованої структури з виробництва, реалізації, переробки та використання сої з метою створення соєвої сировинної зони на регіональному рівні, гармонізації виробничих, маркетингово-комерційних зв'язків, а також підвищення ефективності землеробства, кормовиробництва, тваринництва. Увагу приділено перспективам конкурентно-кооперативної співпраці всіх учасників даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.584
Шифр НБУВ: РА382189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білоусов О. М. 
Організаційно-економічний механізм розвитку діяльності підприємств з виробництва та переробки сої: теорія, методологія, практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / О. М. Білоусов ; ПВНЗ "Міжнар. ун-т бізнесу і права". — Херсон, 2011. — 40 с. — укp.

Розкрито економічну сутність і категоріально - понятійний апарат соєвого підкомплексу України, обгрунтовано його структуру, функції й основні напрями розвитку. Проаналізовано тенденції розвитку світового ринку сої та соєпродукції та причини, що їх обумовлюють, місце та перспективи українських підприємств соєвиробників і переробників на сої, досліджено економічні, організаційні, техніко - технологічні передумови функціонування соєпродуктової індустрії в Україні. Розкрито основи та показано роль держави та ринкових регуляторів як єдиного економічного механізму регулювання соєпродуктовим комплексом і забезпечення ефективності розвитку його підприємств. Розроблено моделі, які дозволяють інтенсифікувати біологічну фіксацію азоту з метою скорочення витрат на його внесення з мінеральними добривами та підвищення екологічності виробництва сої, запропоновано модель фактичних значень та ліній тренду перспективних показників посівних площ, урожайності та валових зборів зерна сої, як основи прогнозних оцінок, економічних програм, техніко - економічних обгрунтувань, бізнес - планування для директивних органів управлінських структур, aгpoвиробничих формувань, підприємств соєпродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.584
Шифр НБУВ: РА385293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бєляєв О.В. 
Формування ринку сої та продуктів її переробки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Бєляєв ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади, сформульовано рекомендації щодо формування й ефективного функціонування ринку сої та продуктів її переробки в Україні. Розглянуто теоретичну суть ринку як економічної категорії, виявлено його особливості та чинники, що впливають на формування попиту та пропозиції. Запропоновано методичний підхід щодо прогнозування потреби в сої та продуктах її переробки за сучасних ринкових умов. Досліджено стан розвитку світового та вітчизняного ринку сої та продуктів її переробки, розкрито основні причини, що стримують його розвиток. Вивчено вплив соєвого білка на формування споживчого кошика населення за сучасних ринкових умов, на прикладі фабрики з переробки сої "Агропрод" встановлено залежність обсягів реалізації соєпродуктів від цін на альтернативні товари. Розроблено картосхему зон сприятливих агрометеорологічних ресурсів для вирощування сої в Україні. На основі коефіцієнтів еластичності попиту на продукти харчування залежно від сукупних доходів населення розроблено прогноз виробництва та використання сої та продуктів її переробки до 2010 р. з урахуванням потреб на корми для худоби, продукти харчування та кон'юнктури зовнішнього ринку. Розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності функціонування ринку сої та продуктів її переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.584 +
Шифр НБУВ: РА342182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабич-Побережна А.А. 
Формування та використання вітчизняних і світових високобілкових рослинних ресурсів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.А. Бабич-Побережна ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено білковий ресурсний потенціал сучасної цивілізації, визначено закономірності виробництва харчового білка, його структуру. Розроблено економічну модель формування продовольчих білкових ресурсів на світовому та національному рівнях. Показано випереджуючий ріст світового виробництва продовольчих білкових ресурсів у порівнянні з ростом чисельності населення, виявлено вплив рівня та структури споживання білка на тривалість життя людини. Визначено місце України у світових ресурсах продовольчого білка. Започатковано новий науковий напрям - економіку високобілкових рослинних ресурсів. На підставі дослідження балансів високобілкових рослинних ресурсів визначено основні напрями їх використання на світовому, національному рівнях та у групах країн з різним рівнем економічного розвитку. Вивчено процес формування ринків високобілкових рослинних ресурсів, основні маркетингові канали та кон'юнктуру цін. Вивчено ретроспективу та сучасний стан виробництва білка в Україні. Розкрито резерви нарощування виробництва білка до задоволення повної потреби населення у даному продукті за рахунок підвищення ефективності формування власних високобілкових рослинних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.515.158 + У9(4УКР)325.151.58 +
Шифр НБУВ: РА355088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського