Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (88)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)81$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Родін В.С. 
Активізація інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях спеціальних економічних зон України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.С. Родін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо визначення базових понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Розкрито сутність понять "інвестиції в спеціальних економічних зонах (СЕЗ)" та "інвестиційна діяльність на території СЕЗ". З урахуванням результатів методичних аспектів ефективності інвестицій науково обгрунтовано методичні підходи щодо визначення результативності інвестиційної діяльності загалом з аграрного виробництва на територіях СЕЗ, зокрема, суб'єктів інвестиційної діяльності держави, територіальних громад і приватних інвесторів. Охарактеризовано сучасний стан інвестиційної діяльності, її законодавчо-нормативне забезпечення й ефективність в аграрнопромисловому виробництві на територіях СЕЗ. Виявлено, що після відміни пільг дана діяльність уповільнилася. Доведено, що встановлення спеціального режиму на значній кількості територій сприяє залученню інвестицій і забезпеченню їх окупності. Визначено перспективні напрями інвестиційної діяльності, шляхи підвищення інвестиційної привабливості та комплексного розвитку агропромислового виробництва на території СЕЗ. Обгрунтовано основні напрями активізації інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА361946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горянська Т.В. 
Вільні економічні зони: механізм формування й функціонування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Горянська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено історичний аспект формування вільних економічних зон (ВЕЗ), проаналізовано їх сутність, місце та роль у світовій економіці. Запропоновано визначення поняття "вільна економічна зона". Систематизовано класифікаційні ознаки ВЕЗ, що відповідають сучасним концепціям оцінки ефективності їх утворення та функціонування. Визначено типи та види ВЕЗ, найбільш прийнятні для сучасної України, запропоновано їх класифікацію. Вивчено концептуальні підходи щодо механізму формування ВЕЗ - територіальний та функціональний, розроблено адаптивний механізм формування та управління ВЕЗ в Україні, визначено місце та роль держави у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скиба 
Державне регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності в умовах спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / Ганна Григорівна Скиба ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21 + У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чмир О.С. 
Методологічні основи створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / О.С. Чмир ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади формування та розвитку особливих територіально-господарських утворень. Визначено теоретичні основи їх діяльності, уточнено понятійний апарат, розроблено схему класифікації. Проаналізовано зарубіжний досвід спеціальних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР) та виявлено основні тенденції їх розвитку. Запропоновано методику проектування особливих територіально-господарських утворень, проведення експертизи інвестиційних проектів та критерії відбору пріоритетних видів економічної діяльності. Розкрито особливості нормативно-правового забезпечення СЕЗ і ТПР в Україні. Встановлено передумови та проаналізовано практичні результати діяльності зони "Сиваш". Наведено пропозиції щодо удосконалення діючої системи контролю та моніторингу, а також сформовано методичні рекомендації щодо визначення їх ефективності. Узагальнено результати функціонування в Україні зон і територій пріоритетного розвитку, визначено основні напрямки їх подальшої розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)81
Шифр НБУВ: РА316030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куніцин С.В. 
Науково-методичні основи управління проектами вільних економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф.дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Куніцин ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади керування проектами спеціальних (вільних) економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР). Обгрунтовано висновок про те, що українські СЕЗ і ТПР є специфічними проектами, які є комплексом взаємозалежних учасників, елементів режиму та заходів, спрямованих на вирішення протягом 5 - 60 років конкретних завдань, які забезпечують регіональний розвиток та активізацію зовнішньоекономічних зв'язків із залученням обмежених ресурсів. Визначено основні положення проектного менеджменту, уточнено понятійний апарат, запропоновано класифікаційні схеми, а також адаптовано до українських умов схему життєвого циклу проектів. Проаналізовано вітчизняні системи керування СЕЗ і ТПР для мікро-, моно- та мультипроектів, розроблено обгрунтовані пропозиції щодо їх удосконалення. Розкрито закономірності інвестиційного розвитку та особливості галузевої структури, узагальнено фінансово-бюджетні результати функціонування зон і ТПР на рівні мульти- та мегапроектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА323006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Васенко В.К. 
Організаційно-економічний механізм розвитку спеціальних (вільних) економічних зон: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / В.К. Васенко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2005. — 31 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та прикладні проблеми становлення якісно нової парадигми створення механізму спеціальних (вільних) економічних зон (ВЕЗ) у контексті реалізації концепції сталого розвитку та структурно-інноваційної перебудови економіки України (2004 - 2015 рр.). Розглянуто організаційно-економічний механізм і соціально-економічні й екологічні передумови створення та функціонування зазначених зон. Визначено методологію їх аналізу шляхом структуризації показників соціально-економічного розвитку за сучасних умов глобалізації, регіоналізації, інтернаціоналізації, інтеграції та міжнародного поділу праці, науково обгрунтованих принципів їх формування. Розроблено теоретичні та практичні засади забезпечення високої ефективності функціонування спеціальних (вільних) економічних зон, обгрунтовано необхідність удосконалення розподільчих відносин і внутрішніх механізмів фінансової стабілізації підприємств у ВЕЗ. Обгрунтовано створення нових типів ВЕЗ в Україні - еколого-економічних, аграрнопромислових (продовольчо-сировинних), техніко-технологічних, інноваційних та інтеграційних. Визначено систему факторів, забезпечуючих високу ефективність функціонування ВЕЗ, сутнісно-змістові положення фінансового забезпечення спеціальної (вільної) економічної зони, економічної безпеки підприємств за умов високої відкритості їх світовому ринку, підвищення конкурентоздатності, ефективності управління зональними формуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА338315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Палажій А.М. 
Організаційно-економічний механізм створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в умовах реформування економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Палажій ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація досліджує теоретичні та практичні питання процесу створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в перехідній економіці України. В роботі обгрунтовано необхідність процесу зонування на сучасному етапі. Зокрема, сформовано і запропоновано до використання алгоритм механізму розробки і реалізації проектів ВЕЗ. Досліджено науково-методичні підходи до підготовки техніко-економічного обгрунтування доцільності створення спеціальної (вільної) економічної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сюй Лін Ши 
Організаційно-економічні умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Сюй Лін Ши ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено загальне економічне становище в Китаї та Україні. Визначено напрямки та відмінні риси трансформування зовнішньоекономічної діяльності та її розвитку за умов переходу до ринкової економіки. Обгрунтовано напрямки створення структури підприємницької бази для залучення іноземних інвестицій в Україну; розглянуто проблеми організації, умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони (ВЕЗ) в Україні та формування їх привабливості для потенційних інвесторів. Проаналізовано функціонування ВЕЗ у Китаї, розроблено пропозиції щодо організації роботи на початковому етапі створення таких зон у Донецькій області. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування ВЕЗ. Запропоновано модель багаторівневого інфраструктурного комплексу, застосування якої сприятиме вирішенню проблеми іноземного інвестування в Україні. Розроблено модель організації малої спільної зони виробничого розвитку та торговельного комплексу за участю української та китайської сторін на території СЕЗ "Донецьк" для забезпечення активної інвестиційної діяльності іноземних підприємців. Наведено напрямки формування привабливості для потенційних інвесторів з урахуванням специфіки Донецького регіону. Обгрунтовано доцільність створення у Китаї тематичного інформаційного центра та його агенцій з метою одержання достовірної інформації про потенційних інвесторів, шляхи та можливості залучення їх коштів у промисловість Донецького регіону. Виявлено основні принципи та закономірності інвестиційної діяльності в ВЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)81 + У9(5Кит)81 + У9(4Укр-4Дон)81
Шифр НБУВ: РА319137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пугачевська К.Й. 
Організація і підвищення ефективності діяльності спеціальних економічних зон (за матеріалами СЕЗ України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.Й. Пугачевська ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено пріоритетні завдання спеціальних економічних зон (СЕЗ), спрямовані на розв'язання проблем формування інституційної бази розвитку територій розміщення зон, активізацію підприємництва, інвестиційної діяльності. На підставі системного аналізу впливу спеціальних економічних утворень на зовнішньоекономічне становище підприємств Закарпаття, проектних рішень СЕЗ на Львівщині запропоновано підходи щодо удосконалення методів проектування та оцінки ефективності функціонування зон і тиріторій пріоритетного розвитку. Обгрунтовано головні цілі, типи, форми реалізації програм розвитку малого та середнього підприємництва у межах спеціальних економічних утворень як сіткових структур, окреслено послідовність вироблення стратегії програмних заходів, межові рішення та галузеві пріоритети та критерії стимулювання їх реалізації на Львівщині та Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА323664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Коссе Д.Д. 
Особливості правового режиму оподаткування суб'єктів спеціальних економічних зон в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Д. Коссе ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження спеціального правового режиму оподаткування як одного з елементів змісту спеціального режиму господарської діяльності суб'єктів вільних економічних зон (ВЕЗ). З'ясовано поняття, ознаки спеціального режиму оподаткування. Визначено проблеми, охарактеризовано види та зміст таких режимів залежно від умов створення вільної економічної зони, її типу. Узагальнено досвід встановлення та реалізації спеціальних правових режимів оподаткування суб'єктів зон в Україні та позитивний світовий досвід. На підставі визначення сутнісних ознак сформульовано поняття спеціального правового режиму оподаткування суб'єктів ВЕЗ. Наведено пропозиції щодо доцільності удосконалення правової бази з цього питання на загальнодержавному рівні. На місцевому рівні запропоновано розвивати спеціальний правовий режим оподаткування у межах визначених територій пріоритетного розвитку як елемент регіональної економічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 + У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА348492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Танцюра О.А. 
Світовий досвід і особливості його застосування в розвитку спеціальних (вільних) економічних зон України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Танцюра ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблеми взаємодії вільних економічних зон з навколишнім середовищем, уточнено формулювання поняття еколого-економічних зон. Запропоновано методики розробки техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) зовнішньоторговельних зон на базі річкових і морських портів та еколого-економічних зон. На підставі вивчення вихідного рівня економічного розвитку регіону розташування та основних проблем виробничої діяльності базового підприємства зони обгрунтовано доцільність, ефективність та ключові напрямки розбудови точкової зовнішньоторговельної та еколого-економічної зон на території Черкащини, а також міжнародної еколого-економічної зони на базі господарського комплексу річки Дніпро.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА324401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Франчук І.А. 
Спеціальна економічна зона: ефективність прийняття управлінських рішень: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / І.А. Франчук ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація містить результати досліджень рівня ефективності управлінських рішень у різноманітних економічних формуваннях Автономної Республіки Крим. Розроблено систему управлінського вирішення проблем. Змодельовані алгоритми створення спеціальних (вільних) економічних зон, раціоналізації організаційно-управлінського механізму та технології вирішення проблем. Виявлені основні шляхи підвищення конкурентоспроможності систем управлінського вирішення проблем та рішень, що виробляються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Крупа 
Спеціальний режим підприємницької діяльності у вільних економічних зонах України (комплексне дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Лариса Володимирівна Крупа ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)81
Шифр НБУВ: РА310893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бобух І.М. 
Становлення і функціонування спеціальних економічних зон в Україні: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Бобух ; НАН України. Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади організації спеціальних економічних зон (СЕЗ), визначено основні принципи, з'ясовано соціально-економічні передумови їх створення та фактори розміщення і розвитку. Розроблено оригінальні методичні підходи щодо проведення оцінки ефективності діяльності СЕЗ у контексті регіонального розвитку, розраховано інтегровану питому вагу впливу діяльності СЕЗ на соціально-економічний розвиток регіонів та України в цілому, на основі чого визначено напрями підвищення ефективності їх функціонування. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення економіко-правових засад функціонування СЕЗ, зокрема, уніфікації порядку проведення моніторингу вільних економічних зон, територій пріоритетного розвитку і технологічних парків. Розроблено наукові рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування СЕЗ і активізації їх впливу на соціально-економічний розвиток регіонів (організація системи сучасного сервісного обслуговування потенційних інвесторів, удосконалення кадрового забезпечення та налагодження маркетингової діяльності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА328084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Анісімова О.М. 
Управління інвестиційною діяльністю підприємства в умовах спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Анісімова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено суть інвестицій, визначено основні фактори, що впливають на розвиток інвестиційного процесу на підприємствах. Проаналізовано джерела надходження інвестицій та виявлено серед них найбільш реальні. З'ясовано місце України в міжнародних рейтингах. Розглянуто структуру інвестицій, що надійшли на підприємства, які функціонують за умов спеціальних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР), за країнами-інвесторами та регіонами України. Проведено кореляційний аналіз щодо наявності СЕЗ і ТПР та інноваційних процесів. На підставі існуючих оцінок інвестиційних проектів запропоновано критерій ефективності інвестиційного проекту. Доведено, що модифікована норма прибутковості повинна бути більшою за мінімальну порогову норму прибутку, яка визначається залежно від типу капіталовкладень. Визначено принятні межі співвідношення позикових й загального обсягу інвестиційних коштів з урахуванням інфляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА329689

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського