Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (205)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)830$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кузнєцова Т.В. 
Вдосконалення системи управління персоналом для формування конкурентоздатності експортноорієнтованих підприємств (на прикладі легкої промисловості України): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.В. Кузнєцова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми визначення ролі людського фактора у кадрових стратегіях підприємств, орієнтованих на експортну діяльність за жорстких конкурентних умов. Побудовано економіко-математичну модель впливу системи управління персоналом на конкурентоспроможність підприємств легкої промисловості на основі складу та змісту основних і специфічних функцій управління персоналом і апробовано її на підприємствах легкої промисловості України. Запропоновано методичні положення щодо вдосконалення системи управління персоналом для формування конкурентоспроможності експортноорієнтованих підприємств, в основу яких покладено алгоритм адаптації досвіду й узагальнення впливу кадрових стратегій транснаціональних корпорацій на макро- та мікрорівнях у сфері управління персоналом за умов ринкової конкуренції. Доведено, що розроблені положення дозволяють підвищити ефективність системи управління персоналом вітчизняних підприємств легкої промисловості та забезпечити підвищення їх конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.51-640-21
Шифр НБУВ: РА371581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дурицька Г.В. 
Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.В. Дурицька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості економічного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) промислового виробництва за сучасних умов. Розкрито суть поняття економічного регулювання господарської діяльності у системі управління розвитком підприємств з урахуванням специфіки перехідного періоду. Запропоновано трактування механізму економічного регулювання ЗЕД. Систематизовано економічні важелі розвитку ЗЕД. Вивчено передумови й оганізаційно-економічний механізм розвитку, систему конкурентоспроможності та конкурентне середовище ЗЕД промислового виробництва. Проаналізовано розвиток і тенденції ЗЕД підприємств України та, зокрема, Львівщини. Побудовано кореляційно-регресійну модель, що відображає взаємозв'язок між загальноекономічними та зовнішньоекономічними показниками регіону. За результатами проведеного опитування експертів виявлено основні характеристики та тенденції ЗЕД підприємств Львівщини. Удосконалено систему аналізу показників ЗЕД, що передбачає дослідження показників від I до IV рівня у динаміці за її видами та формами, що дає змогу застосовувати комплексний підхід для визначення основних напрямків і важелів ефективного економічного регулювання даного виду діяльності підприємства. Ефект і ефективність створення експортного виробництва запропоновано визначати з урахуванням фактора часу та впливу інфляції. Удосконалено методику розрахунку ефекту виходу підприємства на зовнішній ринок у аспекті аналізу його складових. Розроблено методику розрахунку інтегрального показника ЗЕД й оцінки зовнішньоекономічної активності підприємства. Наведено алгоритм процесу розробки стратегії ефективного розвитку ЗЕД промислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)830-21 +
Шифр НБУВ: РА351884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Балеєв В.В. 
Енергетичний сектор зовнішньоекономічної діяльності України в системах світогосподарських відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Балеєв ; Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.57

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чала Н.Д. 
Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.Д. Чала ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методичні засади входження українського промислового сектору до системи світових господарських відносин, розкрито вплив на його розвиток інтеграції до європейського економічного простору. Запропоновано концептуальні підходи щодо аналізу впливу євроінтеграційних процесів на розвиток промисловості України. На основі дослідження розвитку експортної складової промисловості України зроблено оцінку експортного потенціалу української обробної промисловості, запропоновано механізми виходу промислової продукції на світовий ринок та побудови ефективної співпраці з іноземними підприємствами, а також проаналізовано вплив євроінтеграції та європейських інтеграційних процесів на розвиток вітчизняного промислового сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830 +
Шифр НБУВ: РА335647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якименко Н.В. 
Забезпечення конкурентоспроможності промислових підприємств в умовах міжнародних транспортних коридорів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Якименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та створено методичне підгрунтя підвищення ефективності функціонування та конкурентоспроможності промислового та транспортного комплексу України шляхом об'єднання суб'єктів ринку в інтегровану структуру, що у своїй діяльності використовує переваги мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК). Доведено необхідність розбудови мережі МТК на території України та визначено основні види ефекту, що одержують суб'єкти ринку від їх розвитку. Проаналізовано стан транспортної інфраструктури та вітчизняного промислового комплексу. Визначено доцільність створення на території України мережі транспортно-логістичних посередників. З'ясовано функції, що виконуються такими суб'єктами. Встановлено їх роль у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, а також вітчизняної продукції та послуг. Розроблено схему взаємодії промислового комплексу та торгово-транспортної логістичної інфраструктури. Запропоновано організаційно-правову форму промислово-фінансового об'єднання, що функціонує за умов МТК. Установлено критерії, які дають змогу визначити конкурентоспроможність товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830-13 + У9(4УКР)837-13 +
Шифр НБУВ: РА356277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковалевська А.В. 
Конкурентна стратегія зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств України в умовах перехідної економіки інверсійного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.В. Ковалевська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання формування та реалізації ефективної конкурентної стратегії зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) промислових підприємств України на підставі комплексного системного аналізу господарчої діяльності кожного підприємства, специфічних рис галузі, особливостей сучасної національної економіки, об'єктивних процесів, притаманних світовому ринку. Висвітлено суть ЗЕД, способи та методи її організації, роль та місце міжнародної діяльності в господарчому житті підприємства та в структурі зовнішньої торгівлі України. Проаналізовано стан конкуренції в галузі, виявлено потенційні конкурентні можливості підприємства, утворено надійні конкурентні привілеї, усвідомлено особливості основних тенденцій розвитку міжнародних ринків та відмінних рис товарів. Запропоновано методику формування конкурентної стратегії ЗЕД промислових підприємств, яка сприяє зростанню ефективності всієї господарчої діяльності суб'єкта ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301 + У9(4Укр)830
Шифр НБУВ: РА319935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рибакова Т.О. 
Консалтингове супроводження зовнішньоекономічної діяльності машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Рибакова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо консалтингового супроводження зовнішньоекономічної діяльності машинобудівних підприємств України. Визначено склад і особливості її виробничо-господарських, організаційно-економічних і оперативно-комерційних функцій. Розкрито суть консалтингу. Визначено тенденції його застосування у зовнішньоекономічній діяльності підприємств. Виявлено проблеми даної діяльності, здійснено їх класифікацію за функціями зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено процедуру пріоритетності вирішення таких проблем. Доведено, що консалтингове супроводження є комплексною системою, спрямованою на вирішення проблем зовнішньоекономічної діяльності машинобудівного підприємства. Проведено розрахунок інтегрального показника привабливості консультаційної пропозиції, що здійснюється за розробленою системою категорій і параметрів її оцінки для вирішення проблем зовнішньоекономічної діяльності. Здійснено вибір консультанта з застосуванням нечітких оцінок. Розроблено організаційний інструментарій консалтингового супроводження зазначеної діяльності підприємства, а саме: матриці вибору організаційної структури управління консалтинговим проектом і розподілу відповідності структурних підрозділів машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11 +
Шифр НБУВ: РА356839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткаченко О.В. 
Маркетингова стратегія зовнішньоекономічної діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Ткаченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть та складові процесу управління зовнішньоекономічної діяльності підприємства й розроблено методичні та практичні рекомендації щодо формування міжнародної маркетингової стратегії. Розкрито специфічні для умов глобалізації світової економіки суть, зміст, принципи та задачі стратегічного маркетингу. Побудовано предметну область міжнародного маркетингу та визначено базові стратегічні альтернативи. Розроблено схему інформаційного забезпечення маркетингової стратегії зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Наведено методику інтегральної оцінки конкурентоспроможності продукції, зовнішньоекономічного потенціалу підприємства та ступеня його інтегрованості в міжнародне середовище. Раціоналізовано процес ранжування зарубіжних ринків. Обгрунтовано необхідність побудови та визначено структуру стратегічного профілю ЗЕД підприємства. Запропоновано методичні рекомендації з адаптації міжнародної маркетингової стратегії відповідно до економічної безпеки присутності підприємства на зарубіжному ринку та наявних у нього компенсаторних можливостей. Удосконалено підходи до формування комплексу інструментальних маркетингових стратегій. Визначено механізми оптимізації цільових ринків й ресурсного обгрунтування обраної стратегії, що враховують синергетичний ефект від виходу підприємства на нові товарні ринки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА335369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коломієць І.Ф. 
Методологія інтернаціоналізації діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / І.Ф. Коломієць ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 41 с. — укp.

Виявлено організаційно-економічні проблеми інтернаціоналізації діяльності вітчизняних підприємств за умов глобалізації світової економіки та євроінтеграційних процесів у економіці України. Визначено суть і зміст інтернаціоналізації діяльності підприємств як економічної категорії. Здійснено теоретико-методологічний аналіз її мотивації, форм і засобів, поглиблено положення методології формування та реалізації стратегії інтернаціоналізації діяльності підприємств. Розроблено методологічний підхід щодо адаптації положень найважливіших теоретичних концепцій інтернаціоналізації до вітчизняних умов. Обгрунтовано вибір концепцій здійснення структурних змін на підприємстві з метою його інтернаціоналізації. Запропоновано методику оцінки рівня інтернаціоналізації й ефективності взаємопов'язаних з нею заходів щодо реструктуризації підприємств. Обгрунтовано необхідність проінноваційного розвитку підприємств як бази підвищення їх конкурентоспроможності - об'єктивної та необхідної умови їх інтернаціоналізації. Представлено концепцію розробки та реалізації програми зміцнення конкурентного середовища у регіоні як фактора підвищення конкурентоспроможності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.1 в +
Шифр НБУВ: РА348123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Крупін В.Є. 
Механізм державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.Є. Крупін ; Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто вітчизняний та зарубіжний досвід регулювання зовнішньоекономічної діяльності, основні методи, важелі, інструменти і види її регулювання. Розкрито сутність територіально-виробничих систем, їх роль у зовнішньоекономічній діяльності, основні перешкоди у її ефективному розвитку. Описано основні підходи щодо оцінки конкурентоспроможності територіально-виробничих систем та їх продукції, обгрунтовано поняття потенційної конкурентоспроможності продукції, запропоновано спосіб її розрахунку. Визначено сутність механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем, його складові, взаємозв'язки між ними і характер їх впливу на зовнішньо-економічну діяльність. Охарактеризовано мету, цілі, завдання та принципи формування і реалізації механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем. Запропоновано ряд удосконалень інституційного та нормативно-правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в межах комплексного механізму її регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Машталір Я.П. 
Механізм управління зовнішньоекономічною діяльністю машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Я.П. Машталір ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та сформульовано методичні підходи та прикладні рекомендації щодо розробки механізму управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД) машинобудівного підприємства, а також оптимізації фінансових результатів на підставі оцінювання конкурентоспроможності, потенціалу й ефективності ЗЕД. Розкрито суть категорій "управління", "потенціал" і "механізм" даної діяльності. Проаналізовано її сучасний стан, структуру та динаміку на машинобудівних підприємствах. Розроблено систему оцінювання потенціалу ЗЕД підприємств машинобудівної галузі. Запропоновано комплексну систему оцінювання результатів зміни ЗЕД за умов сучасної конкуренції. Визначено вплив факторів виробничо-технологічного потенціалу на результати діяльності даних підприємств регіону. Розроблено модель оптимізації одержаних результатів, а також структурну модель механізму управління ЗЕД машинобудівного підприємства, визначено його елементи та їх взаємодію за умов сучасної конкуренції. Відзначено, що дія запропонованого механізму забезпечується збалансованою системою цілей, завдань, функцій управління, підходів і методів, факторів і критеріїв оцінювання ефективності управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11-21 +
Шифр НБУВ: РА363700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Філатова Г.О. 
Організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.О. Філатова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні підходи щодо визначення категорії "ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємств". Обгрунтовано сутність, умови формування та складові організаційно-економічного механізму визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Аргументовано вибір методичних підходів щодо її аналізу та розроблено методику його проведення, яка грунтується на застосуванні економіко-статистичних та економіко-математичних методів. Визначено систему оціночних показників та критерії ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств шляхом розрахунку відносної та абсолютної ефективності експорту. Обгрунтовано використання принципу оптимальності Р.Белмана під час оцінки ефективності експорту підприємства, за яким визначаються країни та товарні групи, що максимізують обсяг та рівень рентабельності експорту. Аргументовано існування фактичної та можливої ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.0-07 + У9(4УКР)830.675.17-07 +
Шифр НБУВ: РА330462

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мартьянов О.І. 
Особливості експортного маркетингу продукції машинобудування України в Азіатському регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.І. Мартьянов ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі системного комплексного макроекономічного підходу досліджено сутність та зміст експортної маркетингової політики підприємств та організацій машинобудівного комплексу промисловості України, зокрема, на прикладі організації їх експортної маркетингової діяльності в ряді країн Азіатського регіону. Запропоновано конкретні рекомендації щодо організації маркетингової політики українських підприємств та організацій в товарному, ціновому, збутовому аспектах, у формуванні попиту та стимулюванні збуту на азіатському ринку машинотехнічної продукції з метою підвищення ефективності експортної діяльності вітчизняних підприємств на базі впровадження маркетингових принципів організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-211.1 + У9(4Укр)830.585.1-211.1
Шифр НБУВ: РА309898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кокура К. В. 
Оцінювання конкурентоспроможності промислового підприємства на зовнішньому ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. В. Кокура ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Вдосконалено визначення понять "конкурентоспроможність підприємства на зовнішньому ринку" та "конкурентна перевага підприємства". Розширено класифікацію конкурентних переваг підприємства. Досліджено вплив чинників зовнішнього середовища на конкурентоспроможність підприємств, які діють на зовнішньому ринку. Розроблено економіко-математичну модель оцінювання конкурентоспроможності підприємства на зовнішньому ринку. Запропоновано коефіцієнт, який характеризує спад попиту на ринку країни-реципієнта, за якого підприємство залишається конкурентоспроможним. Декомпозовано процес підвищення конкурентоспроможності підприємства на зовнішньому ринку. Обгрунтовано вплив конкурентних переваг на конкурентоспроможність підприємства на зовнішньому ринку та визначено домінантні конкурентні переваги підприємства. Розроблено підхід щодо вибору стратегій підвищення конкурентоспроможності підприємства на основі кластеризації його домінантних конкурентних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11-13
Шифр НБУВ: РА379395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дорожкіна М.С. 
Розвиток міжнародної корпоративної інтеграції в нафтопереробному бізнесі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.С. Дорожкіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку міжнародних корпоративних інтеграційних процесів у нафтопереробному бізнесі за умов глобалізації. Розглянуто тенденції та особливості розвитку нафтового та нафтопереробного бізнесу. Виявлено та систематизовано їх мікроінтеграційні взаємозв'язки. Визначено технологічні, організаційні та фінансові напрями розвитку світового ринку нафти та нафтопродуктів у глобальній перспективі з урахуванням системи політико-економічних і екологічних факторів. Досліджено й ідентифіковано мотиваційні механізми та сучасні пріоритети стратегічного менеджменту нафтопереробних транснаціональних корпорацій (ТНК). На підставі комплексного аналізу нафтопереробного бізнесу України та його міжнародних конкурентних позицій обгрунтовано пропозицію щодо створення національного стратегічного запасу нафти та нафтопродуктів для антикризового розвитку енергоринку, а також його ресурсної та цінової стабілізації. Запропоновано адаптовані до умов України заходи активізації та підвищення ефективності інтегративних стратегій нафтопереробних ТНК, шляхи інноваційного розвитку національної нафтотранспортної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.056.525.2 + У9(4УКР)830.565.252 +
Шифр НБУВ: РА355569

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Михайлик Д.П. 
Синтез механізмів логістикоорієнтованого управління зовнішньоекономічною діяльністю металургійного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Д.П. Михайлик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми функціонування металургійної галузі України, удосконалення управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД). Базуючись на сучасних формальних методах, запропоновано концепцію синтезу механізмів логістико орієнтованого управління, застосування якої дозволяє досягти реалізації маркетингового потенціалу завдяки оптимізації матеріальних та інформаційних потоків металургійного підприємства. На базі запропонованої концепції синтезовано комплекс механізмів управління ЗЕД, зокрема, удосконалено механізм відбору контрагентів для укладення зовнішньоекономічних контрактів, розроблено механізм синтезу ланцюга постачань у ЗЕД, запропоновано організаційний механізм управління ЗЕД на основі координованого логістичного ланцюга для металургійного підприємства. Розвинуто підходи щодо підвищення ефективності металургійного виробництва в Україні та запропоновано схему інформаційної системи ЗЕД для повного та своєчасного забезпечення інформацією керівництва даного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.55 +
Шифр НБУВ: РА338194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Маркович І. Б. 
Трансформація промисловості в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. Б. Маркович ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність і вдосконалено поняття глобалізації, проаналізовано її вплив на світовий та вітчизняний промисловий ринок. Виявлено тенденції розвитку промисловості України в контексті її відкритості до імпорту, інноваційності підприємств, їх сильних і слабких сторін, можливостей та загроз, які постають перед ними. Розроблено підхід до визначення мікрорівневої адаптованості промисловості до роботи за глобальних умов на основі декомпозиції й агрегування. Проведено його розрахунок для промислових підприємств і встановлено вплив на результати їх діяльності. Побудовано модель проведення трансформації промисловості на основі формування інтегрованих структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-151 + У9(4УКР)830
Шифр НБУВ: РА383213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вербіцька І. І. 
Управління економічними ризиками зовнішньоекономічної діяльності підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. І. Вербіцька ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність дефініцій "зовнішньоекономічний ризик" та "управління зовнішньоекономічними ризиками підприємства". Визначено специфіку формування ефективної системи управління зовнішньоекономічними ризиками підприємств спиртової промисловості. Розроблено модель управління ризиками зовнішньоекономічної діяльності спиртового підприємства. Сформульовано теoретичні пoлoження щoдo упрaвління валютними ризикaми зoвнішньoекoнoмічнoї діяльнoсті підприємства. Висвітлено основні причини виникнення ризикiв під час уклaдaння зoвнiшньoтoргoвельних угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.675.231-99-21
Шифр НБУВ: РА382252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Прокопішина О.В. 
Управління економічною безпекою зовнішньоекономічної діяльності підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Прокопішина ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення та розроблено науково-методичні рекомендації щодо покращення ефективності управління економічною безпекою зовнішньоекономічної діяльності машинобудівного підприємства. Розкрито сутність поняття економічної безпеки підприємства, охарактеризовано її складові, проаналізовано взаємозв'язок між ними. Визначено суб'єкти внутрішнього та зовнішнього середовища промислового підприємства, які є носіями загроз економічній безпеці його зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання економічної безпеки підриємства. На підставі вивчення типових ситуацій виникнення загроз економічній безпеці підприємства запропоновано теоретичний підхід до управління даною сферою його діяльності. Удосконалено систему показників для обгрунтування управлінського рішення щодо виходу підприємства на нові зарубіжні ринки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.1-995-21 +
Шифр НБУВ: РА363442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Колосок С. І. 
Управління експортоорієнтованим портфелем продуктових інновацій підприємства машинобудування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. І. Колосок ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "експортний потенціал продуктової інновації". Удосконалено науково-методичні підходи до оцінювання експортного потенціалу продуктової інновації та формування експортоорієнтованих портфелів продуктових інновацій. Наведено механізм управління експортоорієнтованим портфелем продуктових інновацій, що дозволило підсилити адаптивність та конкурентоздатність підприємств машинобудування. Розглянуто науково-методичний підхід до формування експортоорієнтованих портфелів продуктових інновацій, що на відміну існуючих підходів, поряд з використанням показників ризику, дохідності та ліквідності, враховує експортний потенціал продуктової інновації, що дозволяє оптимізувати експортну стратегію підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-82-55 + У9(4УКР)830.585.11
Шифр НБУВ: РА382686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського