Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (1156)Книжкові видання та компакт-диски (1003)Журнали та продовжувані видання (383)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)262.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 130
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соловйова В.В. 
Аналіз та моделювання динаміки фондового ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Соловйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи дослідження структури та динаміки фондового ринку України з метою підвищення ефективності його функціонування. Показано, що вітчизняний фондовий ринок є складною, нелінійною системою, динаміка якої може бути адекватно досліджена за допомогою сучасних методів, зокрема за допомогою вивчення детрендованих флуктуацій та теорії випадкових матриць. На підставі результатів порівняльного аналізу мультифрактальних характеристик фондового ринку України з розвиненими та емерджентними фондовими ринками сформульовано конкретні рекомендації щодо стратегій його розвитку. Обгрунтовано можливості застосування техніки вейвлет-аналізу для передбачення критичних і кризових явищ на вітчизняному фондовому ринку. Розроблено пакет програм, який реалізує алгоритми нелінійної динаміки для дослідежння цінових флуктуацій, структури ринку, процесів самоорганізації на фондовому ринку. Показано можливість їх використання для проведення моніторингу, аналізу та прогнозування на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА345631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Приварнікова А.О. 
Багатокритеріальні моделі та методи у задачах управління ризиками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.О. Приварнікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено аналітичні методи дослідження деяких багатокритеріальних моделей управління ризиками. Розглянуто клас задач, де критеріями є лінійна, достатньо визначена квадратична форма, корінь квадратний з неї, а сума невід'ємних координат допустимих векторів дорівнює одиниці. Методом лінійної згортки критеріїв параметризовано множину Парето для дво- та трикритеріальних задач. Одержано аналітичний розв'язок важливих задач портфельної теорії. На базі поняття ризику, як ймовірності неперевищення лінійною формою деякого граничного значення, побудовано та досліджено ряд стохастичних моделей з детермінованими та ймовірнісними обмеженнями. Аналітично розв'язано ряд практичних задач оптимізації структури портфеля цінних паперів щодо випадку нормального розподілу коефіцієнтів лінійної форми. Знайдено аналітичні оцінки допустимої суми кредитів, яка не порушує стабільності роботи кредитної установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)262.292-210.301
Шифр НБУВ: РА315340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Шапран В.С. 
Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.С. Шапран ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено місце ринку корпоративних цінних паперів у економічній системі, з'ясовано роль банків на цьому ринку. Значну увагу приділено основним протиріччям, що виникають за участі банків на ринку корпоративних цінних паперів як універсальних фінансових інститутів з високим рівнем доступу до різних сегментів фінансового ринку. Розроблено рекомендації щодо змінення акцентів у регулюванні банківської діяльності на зазначеному ринку з метою наближення стандартів і змісту регулювання до стандартів Базельського Комітету (Базелю II). Доведено необхідність підвищення інтенсивності розвитку національної системи розкриття банківської інформації в Україні та надано відповідні конкретні пропозиції. Запропоновано стратегію виходу вітчизняних банків на міжнародний фондовий ринок як емітентів, втілення якої дає змогу покращити рівень капіталізації вітчизняної банківської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА336962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрчук О.М. 
Банківська діяльність на ринку фінансових послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.М. Юрчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено та розвинено засади аналізу конкурентоспроможності й ефективності як критеріїв діяльності банків. Розкрито сутність поняття "економічна спроможність" як інтегрованого показника, що характеризує здатність банку до стійкого функціонування та динамічного розвитку. Розроблено засади класифікації банків України, визначення їх рейтингу й узагальненого рівня економічної спроможності банківського сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА370248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пурій Г. М. 
Банківська діяльність на фінансовому ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Г. М. Пурій ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито економічну природу та сутність фінансового ринку, виділено його функції в межах економічної системи. Проаналізовано інституційну структуру вітчизняного фінансового ринку та визначено напрями щодо підвищення її фінансового потенціалу. Узагальнено зарубіжний досвід банківської діяльності. Проведено аналіз правового забезпечення банківської діяльності на фінансовому ринку України. Показано вплив фінансової кризи на банківську діяльність і виділено основні загрози її розвитку. Запропоновано методику оцінювання рівня ризиковості банківської діяльності на фінансовому ринку України. Визначено напрями активізації банківської інвестиційної діяльності в контексті процесів фінансової глобалізації. Обгрунтовано напрями вдосконалення державного регулювання банківської діяльності за умов відновлення стабілізації фінансового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА376670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шишков С. Є. 
Біржовий механізм розвитку фондового ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. Є. Шишков ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи формування біржового механізму фондового ринку за умов глобалізації. Уточнено макроекономічні та мікроструктурні функції фондових бірж в економічних системах ринкового типу та розкрито провідну роль біржового сегмента у розвитку інфраструктури фондового ринку та залученні підприємствами фінансових ресурсів. Обгрунтовано концептуальні засади формування біржового механізму розвитку фондового ринку у специфічному інституційному середовищі малої відкритої економіки та визначено стратегічні цілі його функціонування. Визначено заходи, які застосовуються для підтримання достатнього рівня ліквідності біржових торгів. Показано, що біржовий сегмент фондового ринку України є непривабливим для інвесторів через наявність істотних ризиків і недосконале виконання фондовими біржами макроекономічних і мікроструктурних функцій. Запропоновано напрями запровадження заходів щодо підвищення ефективності біржового механізму розвитку фондового ринку України з метою зниження ризиків, підвищення ліквідності та конкурентоспроможності ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295
Шифр НБУВ: РА379709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Буй Т.Г. 
Боргові цінні папери у фінансуванні корпорацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Т.Г. Буй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінку застосування боргових цінних паперів українськими корпораціями для залучення коштів на внутрішньому та міжнародних ринках капіталу, обгрунтовано залежність ефективного використання корпоративних боргових цінних паперів від наявності передумов, які враховують розвиненість ринку цінних паперів, корпоративних відносин і фінансової інфраструктури. Доведено необхідність застосування фінансового інжинірингу у борговому фінансуванні, визначено поняття структурованих цінних паперів, запропоновано їх класифікацію та напрями використання у фінансуванні корпорацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА372409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Корнійчук О.П. 
Вдосконалення економічного механізму розвитку фондового ринку в національному господарстві України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.П. Корнійчук ; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методичні засади розвитку фондового ринку та вдосконалено економічний механізм його розвитку в національному господарстві України. У теоретичному аспекті висвітлено методику вдосконалення організаційно-економічних відносин і відносин власності на фондовому ринку. Визначено суть механізму регулювання фондових ринків та вплив їх регіоналізації на стан управління національним господарством. У методичному аспекті визначено конкурентоспроможність зазначеного ринку та його роль у капіталізації даного господарства. Охарактеризовано розвиток фондового ринку у національному господарстві, зокрема, його інформаційної складової. Визначено особливості функціонування економічного механізму окремих регіональних і національних фондових ринків. Розроблено концепцію розвитку даного ринку у системі національного господарства. Обгрунтовано стратегічні напрями та пріоритетні шляхи вдосконалення механізму розвитку фондового ринку й особливості їх інституційного забезпечення у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 +
Шифр НБУВ: РА362717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мігус І.П. 
Вексельний обіг на фондовому ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.П. Мігус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні основи організації вексельного обігу на фондовому ринку України. Виявлено малодосліджені проблеми вексельних відносин, узагальнено існуючі теоретико-методичні підходи щодо організації вексельного обігу на фондовому ринку. Проаналізовано практику застосування векселів в Україні за останні роки, визначено економічні та юридичні причини згортання вексельного обігу. Зазначено, що важливим елементом його ефективного розвитку є створення відповідної інфраструктури ринку векселів та використання рейтингів векселедавців для забезпечення його інформаційної прозорості. З цією метою розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення інфраструктури вексельного ринку України, запропоновано та апробовано (в Черкаській області) методики складання кредитного рейтингу векселедавців - юридичних та фізичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.23 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА330065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лапшина Т. В. 
Депозитарне забезпечення функціонування ринку цінних паперів України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Т. В. Лапшина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито класифікацію цінних паперів за формою існування. Визначено етапи розвитку ринку цінних паперів залежно від домінуючої форми існування цінних паперів. Проведено періодизацію ринку цінних паперів України за даним підходом. Обгрунтовано доцільність переходу ринку цінних паперів України до наступного, постдокументарного етапу розвитку лише за умови відповідності визначеній системі показників і критеріїв. Розроблено модель Національної депозитарної системи України для обслуговування обігу виключно бездокументарних цінних паперів. Висвітлено компоненти системи безпеки депозитарної інфраструктури ринку цінних паперів і проаналізовано їх сучасний стан в Україні. Обгрунтовано необхідність розширення джерел покриття можливих збитків у вітчизняних депозитарних установах. Досліджено методичні підходи щодо визначення рівня надійності депозитарних установ. Запропоновано внутрішньодержавний рейтинг надійності зберігачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА372300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Блага Н.В. 
Державне регулювання фондового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Блага ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель взаємодії інвесторів на фондовому ринку та вивчено вплив державного регулятора на даний ринок з метою збільшення об'ємів інвестицій. Доведено необхідість присутності держави на фондову ринку та досліджено його розвиток як динамічного багатоваріантного процесу, ключові показники якого розвиваються у часі за спіралеподібною формою, стійкість якої забезпечується лише за умов ефективного регулювання державою. Виявлено принципи залежності політики державного регулювання зазначеного ринку в Україні від процесів глобалізації, тенденцій і умов діяльності на світовому фондову ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-21 +
Шифр НБУВ: РА343185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Радзімовська С.Ф. 
Державне управління інфраструктурою ринку цінних паперів України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С.Ф. Радзімовська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено проблеми удосконалення та підвищення ефективності державного управління інфраструктурою ринку цінних паперів як необхідної умови його подальшого розвитку. З'ясовано, що традиційні механізми державного управління, спрямовані на забезпечення стабільного економічного зростання, у сучасному глобалізованому й інтегрованому світі вимагають переосмислення та формування нових підходів щодо їх реалізації. Проаналізовано основні напрями удосконалення механізму державного управління ринком цінних паперів. Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми розвитку корпоративного управління в Україні, зокрема, визначено пріоритети на середньострокову перспективу щодо вступу до євпропейського співтовариства. Обгрунтовано необхідність розв'язання актуальної проблеми прискорення розвитку фінансового сектору України з метою забезпечення його безперешкодної інтеграції до єдиного фінансового ринку Європейського Союзу (ЄС). На підставі вивчення досвіду країн Центральної Європи, що недавно стали членами Євросоюзу, зроблено висновок, що динаміка конвергенції створює одночасно величезні можливості та проблеми для учасників фінансового ринку й органів регулювання фінансового сектору. Наведено пропозиції щодо визначення повноважень і функцій Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку як основного регулятора ринку цінних паперів. Обгрунтовано рекомендації щодо узгодження чинного законодавства України про регулювання ринку цінних паперів з відповідними нормами ЄС у контексті її інтеграції до європейської спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА367217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Остапович Г.М. 
Державний контроль на ринку цінних паперів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.М. Остапович ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження формування та функціонування механізму державного контролю на ринку цінних паперів України. Розкрито його правову природу, основні принципи, розроблено класифікацію за різними критеріями. Наведено характеристику системи органів, що здійснюють державний контроль на ринку цінних паперів України. Показано роль його учасників і саморегулювальних організацій у даному процесі. Проаналізовано методи та форми державного контролю на ринку цінних паперів. Розглянуто заходи впливу, які застосовують до порушників законодавства про цінні папери. Досліджено проблеми встановлення адміністративної відповідальності учасників ринку цінних паперів. На підставі вивчення чинного законодавства України розроблено конкретні пропозиції щодо його удосконалення, зокрема у сфері регулювання відносин державного контролю на вітчизняному ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + Х819(4УКР)129 + У9(4УКР)262.292-218 +
Шифр НБУВ: РА345000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Марченко 
Державні єврооблігаційні запозичення України на міжнародному ринку капіталу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Сергій Михайлович Марченко ; Науково-дослідний фінансовий ін-т при Міністерстві фінансів України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА358090

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Портнов А.В. 
Діяльність іноземних інвесторів на фондовому ринку України (мотивація і регулювання): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Портнов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інвестиційної діяльності у сфері фондових ринків з акцентуванням уваги на макроекономічних аспектах регулювання іноземної інвестиційної діяльності та на мотивації поведінки суб'єктів інвестиційного процесу за умов конкретних країн. На підставі даних статистичного аналізу щодо розвитку світового, міжнародних та українського фондових ринків визначено специфічні риси сучасного стану фондового ринку, розвиток якого обумовлюється глобальними тенденціями. Вивчено й узагальнено напрямки адаптації світового досвіду формування систем регулювання фондових ринків, моделей корпоративного управління та форм захисту прав інвесторів з урахуванням середовищних факторів України. Обгрунтовано конкретні заходи щодо вдосконалення та розвитку участі іноземних інвесторів у операціях на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)262.29
Шифр НБУВ: РА316148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кремень В.М. 
Діяльність фінансових конгломератів на фінансовому ринку України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.М. Кремень ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади становлення та розвитку фінансових конгломератів, визначено їх місце та роль у системі фінансових посередників, обгрунтовано механізм виникнення та виявлено відмінності від інших форм співпраці фінансових посередників. Охарактеризовано сучасний стан міжнародних фінансових конгломератів, зокрема, визначено рівень активності їх діяльності на світовому та вітчизняному фінансових ринках. Досліджено процес становлення фінансових конгломератів в Україні. Сформовано концептуальні засади розвитку вітчизняних фінансових конгломератів і входження міжнародних фінансових конгломератів на фінансовий ринок України. Розкрито провідну роль банків у розвитку конвергентно-інтеграційних механізмів співпраці між фінансовими посередниками. Розроблено науково-методичні засади впливу фінансових конгломератів на розвиток фінансового ринку України. Визначено пріоритетні напрями впливу міжнародних фінансових конгломератів на розвиток банківського та страхового секторів. Ідентифіковано та систематизовано ризики у діяльності фінансових конгломератів. Розроблено поетапні сценарії запровадження інтегрованої системи регулювання фінансового ринку та консолідованого нагляду за діяльністю фінансових груп і фінансових конгломератів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.622.9 + У582.923 + У9(4УКР)262.29 +
Шифр НБУВ: РА367313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Жора Д.В. 
Дослідження класифікатора з випадковими підпросторами та його застосування для прогнозування динаміки фондового ринку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Жора ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено специфіку математичної моделі класифікатора з випадковими підпросторами. Вперше проведено ймовірнісний аналіз його функціонування. Одержано ймовірнісні характеристики активації нейронів прихованих шарів та оцінку мінімальної помітної відстані. Визначено умови оптимальності вибору параметрів структури класифікатора для максимізації відстані Хеммінга між бінарними образами двох довільних вхідних векторів у представлені передостаннього шару мережі. Розроблено методи адаптації нейромережі щодо вирішення конкретних задач, таких як генерація чутливої структури класифікатора, що забезпечує щільність порогових значень пропорційною до реального розподілу відповідних компонент вхідних даних; локальне усереднення синаптичної матриці, що може наближати одержане класифікаційне рішення до байєсовського. Досліджено лінійну незалежність бінарних образів у просторі ознак і вперше доведено універсальність класифікатора з випадковими підпросторами, зокрема встановлено можливість безпомилкової інтерпретації довільної початкової вибірки. Проведено оцінку функціонування нейронної мережі на класифікаційній базі даних, що враховує різні геометричні та ймовірнісні аспекти, характеристики якості класифікації у порівнянні з показниками інших алгоритмів. Здійснено експериментальні дослідження щодо прогнозування динаміки фондового ринку на реальних історичних даних. Обгрунтовано доцільність використання патерну японських свічок та нормалізованих індикаторів відхилення від ковзних середніх у якості вхідних даних. Розроблено метод оцінки ефективності прогнозування з використанням поняття кількості інформації, що надається нейронною мережею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА346236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іващук Н.Л. 
Економіко-математичне моделювання процесів ціноутворення нестандартних опціонів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Н.Л. Іващук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні положення моделювання на сучасному ринку деривативів. Розроблено нові економіко-математичні моделі процесів ціноутворення нестандартних опціонів із урахуванням стохастичного характеру їх параметрів. За допомогою математичного інструментарію та сучасних засобів програмування розроблено ефективні методи практичного обчислення цін нестандартних опціонів із стохастично змінними параметрами. Запропоновано нові підходи до моделювання на безарбітражних ринках динаміки цін нестандартних опціонів з метою вирішення проблеми врахування стохастичного характеру їх параметрів, які базуються на послабленні ряду обмежень в класичних моделях типу Блека - Шоулса та нових способах обчислення умовного математичного сподівання від мартингалів, які описують такі процеси ціноутворення. З'ясовано, що, на відміну від відомих моделей із фіксованими параметрами, нові підходи дозволяють суттєвим чином підвищувати точність прогнозованих цін опціонів. Розроблено економіко-математичні моделі ціноутворення: стандартних і нестандартних опціонів європейского стилю виконання із урахуванням стохастичних стрибкоподібних змін відсоткової ставки без ризику; нестандартних опціонів європейського стилю виконання із урахуванням стохастичного стрибкоподібного характеру дохідності базового активу; нестандартних опціонів європейського стилю виконання з урахуванням стохастичного характеру параметрів змінності цін інвестиційного портфеля декількох базових активів. У межах розроблених моделей виведено формули для визначення цін широкого класу нестандартних опціонів, на базі яких проведено експериментальні розрахунки із використанням сучасних засобів математичного програмування, зокрема, на реальних даних ряду суб'єктів господарювання під час побудови їх інвестиційних стратегій і стратегій хеджування, за допомогою портфелів активів із нестандартних опціонів, що дозволило більш точно прогнозувати ціни таких деривативів у разі раптових випадкових змін ринкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292-861в611 + У9(4УКР)262.292-861в611
Шифр НБУВ: РА362727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Маліч Л.А. 
Економіко-математичне моделювання та прогноз характеристик цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.А. Маліч ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування фондового ринку України та обігу на ньому цінних паперів. Виділено законодавчі акти, що визначають сутність обігу цінних паперів, розглянуто характеристики активів, які впливають на їх котування. Проаналізовано сучасні методики та моделі прогнозування характеристик облігацій і акцій. Визначено умови їх застосування й адаптації до специфічних умов вітчизняного фондового ринку. Синтезовано економіко-математичні моделі збалансованого прогнозу емісії облігацій, оцінки доходності облігацій за умов дисконтування, жорсткого оподаткування, купонних неплатежів. Модернізовано критерії варіювання активами в портфелі облігацій, моделі еволюції цін акцій, поставлено задачу оптимального компонування портфеля акцій. Згідно з теоретичними розробками економіко-математичних моделей синтезовано алгоритми, що можуть бути використані в АРМ емітентів та інвесторів. Проведено кількісне дослідження моделей і алгоритмів, що доводить їх адекватність і можливість застосування на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29в611
Шифр НБУВ: РА308433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Курков М.С. 
Засоби фінансового моделювання та підтримки прийняття рішень на фондовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.С. Курков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану методику з застосуванням алгоритмів нечіткої логіки в системі підтримки прийняття рішень (СППР). Описано теорію нейромереж та генетичних алгоритмів, наведено приклади їх роботи в різних комп'ютерних системах. Розроблено принципи створення елементів СППР на базі нейромереж та генетичних алгоритмів та розглянуто функціонування окремих її елементів для здійснення фінансового аналізу. Створено модель інформаційної системи для застосування в інвестиційних підрозділах компаній. Запропоновано оригінальну модель системи підтримки прийняття рішень, яка включає різні підсистеми здійснення технічного та фундаментального аналізу. Розроблено технологію впровадження системи до існуючої структури інвестиційної фірми. Доведено економічну ефективність СППР для здійснення фінансового аналізу у випадку її застосування в інвестиційних фірмах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.29 в611
Шифр НБУВ: РА316798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського