Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)300-28$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гахович Н. Г. 
Економічне регулювання екологізації промислового виробництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. Г. Гахович ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що екологізація є категорією соціально-економічних відносин, яка відображає взаємозв'язок промислової діяльності людини зі станом природного середовища через рівень техногенного навантаження. Запропоновано методологічний принцип розрахунку й інтеграційної оцінки екологічного рівня промислового виробництва з визначенням якісних і кількісних індикаторів техногенного впливу, їх динаміки та галузевої структури. Розкрито стан і проблеми екологізації промислового розвитку шляхом дослідження обсягів та якості використання водних ресурсів, забруднення атмосферного повітря й утворення небезпечних відходів. Проаналізовано екологічний рівень промисловості за основними складовими техногенного впливу. Розроблено комплекс організаційно-економічних підходів щодо підвищення дієвості й ефективності державної екологічної політики. Розкрито можливості та переваги мережевої організації робіт з екологізації промисловості шляхом утворення регіональних і міжрегіональних екологічних кластерів. Доведено, що цільові зміни галузевої структури промислового виробництва можуть стати вагомим фактором регулювання екологічної складової промислового розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-280
Шифр НБУВ: РА379259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рамазанов С.К. 
Моделі і інформаційні технології еколого-економічного управління виробничою системою в нестабільному середовищі: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / С.К. Рамазанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичної проблеми економіко-математичного моделювання та розробки систем інформаційних технологій еколого-економічного управління (ЕЕУ) виробничою системою (ВС), що функціонує за умов нестабільного, невизначеного та ризикового (небезпечного) зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено концепції та принципи еколого-економічного моделювання й управління в інтегрованих автоматизованих інтелектуальних системах управління виробничо-транспортними комплексами вуглезбагачувальних фабрик (ВФ) і ухвалення рішень в системі екологічного моніторингу за відсутності повної інформації та її невизначеності. Запропоновано концепцію створення та структуру локальної системи еколого-економічного моніторингу й управління підприємством (на прикладі ВФ). Досліджено комплексні еколого-економічні критерії глобального та локального управління та прийняття рішень для ВС на всіх рівнях ієрархії відповідно до декомпозиції структури системи ЕЕУ ВС (ВФ) і з урахуванням економічних та екологічних параметрів. Розроблено еколого-економічні та транспортно-виробничі моделі та механізми функціонування ВС, зокрема, елементів автоматизованої системи оперативного диспетчерського управління та планування. Запропоновано інтегровану автоматизовану систему еколого-економічного управління ВС з використанням методів інтелектуалізації та нечітких гібридних регуляторів, що функціонують за умов змішаної невизначеності та на основі запропонованої мережі АРМ. Розроблено методи й алгоритми оцінювання, моделювання та прогнозування стану атмосферного повітря у зоні ВС (ВФ) за умов стохастичної невизначеності. Створено комплекс моделей еколого-економічного управління за умов невизначеності, нестабільності та ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-28 в611 + У9(4УКР)300-28 ф121 +
Шифр НБУВ: РА361247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Борейко В.І. 
Оцінка економіко-екологічної ефективності і механізм удосконалення природокористування у промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.І. Борейко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення системи економічного стимулювання природоохоронної діяльності промислових підприємств. Проведено комплексне дослідження ефективності чинної законодавчої та нормативної природоохоронної бази, її впливу на зацікавленість підприємств впроваджувати природоохороннні заходи. Запропоновано систему податкових пільг та інших стимулів, які дозволять перетворити екологічну діяльність підприємства на прибуткову, що сприятиме екологічному оздоровленню й економічному піднесенню у державі. Удосконалено методику визначення економічної ефективності впроваджуваних природоохоронних заходів на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-28 + У9(4Укр-4Рів)320-28
Шифр НБУВ: РА318043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кононенко О.Ю. 
Розвиток потенційно небезпечних виробництв з урахуванням виникнення надзвичайних ситуацій (на прикладі Східного регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.Ю. Кононенко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено наукові та прикладні проблеми комплексного розвитку потенційно небезпечних виробництв з урахуванням виникнення надзвичайних ситуацій. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення рівня техногенно-екологічної безпеки у регіоні. З використанням імовірнісного та статистичного методів розроблено метод оцінки ризику виникнення надзвичайних ситуацій на промислових підприємствах. З'ясовано особливості розміщення потенційно небезпечних виробництв з метою проведення диференціації адміністративних районів за рівнем техногенно-екологічної загрози. Наведено модель (схему) управління техногенно-екологічною безпекою в регіоні. Визначено напрями економіко-правового регулювання функціонування потенційно небезпечних виробництв у разі зміни форм власності та реструктуризації. Запропоновано новий підхід до вирішення проблеми залучення страхування до механізму формування та використання фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)300-28
Шифр НБУВ: РА314704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєляєва С.С. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму у сфері поводження з промисловими відходами (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.С. Бєляєва ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання удосконалення організаційно-економічного механізму в сфері поводження з промисловими відходами. На концептуально-методологічному рівні розроблено нові схеми регулювання процесами в даній сфері на прикладі Черкащини, проаналізовано адаптивно-відносний характер взаємодії між всіма ланками управлінських організаційних процесів щодо питань визначення теоретико-методологічних підходів і практичних дій з метою модернізації та оптимізаційно-регулюючих нововведень у промисловій сфері діяльності. Акцентовано увагу на обов'язковості врахування всіх існуючих ієрархічних вертикальних і горизонтальних зв'язків у їх комплексному вимірі відносно сфери поводження з виробничими відходами, для чого на основі системного аналізу здійснено оригінальне трактування всієї структури взаємозв'язків (технічних, соціальних, економічних, суспільно-політичних тощо). Ураховуючи існуючі фактори ринкових процесів у зазначеній сфері запропоновано певну функціонально регулюючу теоретико-методичну концепцію з метою удосконалення організаційно-економічного механізму управління токсичними промисловими відходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-28 +
Шифр НБУВ: РА325070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Конопліна Ю.С. 
Управління еколого-економічними трансформаціями суспільного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Ю.С. Конопліна ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Поглиблено підходи до забезпечення сталого розвитку суспільного виробництва. Визначено еколого-економічні трансформації суспільного виробництва та наведено класифікацію поколінь еколого-економічних трансформацій залежно від рівня ефективності. Удосконалено методи кількісного аналізу еколого-економічних трансформацій, запропоновано інтегральний показник еколого-економічної інтенсивності суспільного виробництва як співвідношення між результативними та витратними складовими економічних систем. Обгрунтовано напрямки підвищення ефективності еколого-економічних трансформаційних процесів за рахунок розповсюдження нових інформаційних технологій. Розроблено схему функціонування механізму керування даними процесами, яку рекомендовано до застосування як основу вдосконалення еколого-економічної політики на макро- та мікроекономічному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-28-21 +
Шифр НБУВ: РА325965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кобушко І.М. 
Фінансово-економічний механізм екологізації промислового виробництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.М. Кобушко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 21 с. — укp.

Систематизовано науково-методичні підходи щодо екологізації промислового виробництва. Сформульовано визначення поняття "екологізація життєвого циклу товару". Запропоновано комплекс організаційно-технічних, економічних та управлінських заходів, впровадження яких забезпечує дотримання екологічних норм на всіх етапах розробки та функціонування продукції. Обгрунтовано новий науково-методичний підхід щодо формування фінансово-економічного механізму екологізації промислового виробництва на основі оптимального співвідношення фінансових та економічних методів управління, що забезпечує екологізацію життєвого циклу товару.Розкрито сутність поняття "екологічне бюджетування" як інструмента, що забезпечує виокремлення екологічно обумовлених фінансових потоків на всіх етапах життєвого циклу товару з метою оптимізації управлінських рішень щодо еколого-збалансованого розвитку. Удосконалено існуючі методичні підходи щодо класифікації екологічних витрат у системі екологічних бюджетів промислового підприємства на основі їх поділу на прямі та непрямі залежно від способу використання для визначення собівартості знешкодження окремих шкідливих викидів; на умовно-постійні та умовно-змінні залежно від зміни обсягів знешкодження викидів; на циклічно-змінні та циклічно-постійні залежно від тривалості й етапів життєвого циклу товару. Обгрунтовано методичні принципи розробки фінансових та операційних екологічних бюджетів підприємства. Запропоновано методичні підходи щодо оптимізації фінансових ресурсів на основі системи фінансових показників, які враховують зміни екологічних витрат за етапами життєвого циклу товару. Визначено показники фінансового стану роботи підприємства, наведено оцінку їх впливу на вірогідність банкрутства з урахуванням екологічного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-28-93 +
Шифр НБУВ: РА353843

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського