Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф0 г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Прилуцька О.П. 
Іван Курас: життєвий шлях, суспільно-політична і наукова діяльність (1939 - 2005 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.П. Прилуцька ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено постать І.Ф. Кураса - визнаного науковця-дослідника, організатора науки, відомого політика, особистості. Встановлено, що його діяльність сприяла зростанню загального престижу й авторитету вітчизняної науки не лише в Україні, але і за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-8 Курас + Ф0 г(4УКР) д Курас
Шифр НБУВ: РА374119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Осін В.В. 
Контент-аналіз як засіб конституювання та відтворення політичної науки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Осін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено основні структурні елементи контент-аналізу та характер зв'язків між його складниками, що позначають окремі аспекти механізму конституювання та відтворення політичної науки. Встановлено, що дослідження політичної науки в цьому контексті передбачає формулювання відповідної аксіоматичної теорії контент-аналізу, що складається з трьох груп аксіом. Перша група описує політичний світ, що створюється внаслідок практичного втілення сукупності контент-аналітичних досліджень. Друга група фіксує соціально-індивідуальні риси дослідників, які зробили можливими існування та легітимізацію цього політичного світу. Легітимізація пердбачає соціально-політичні обставини, що зумовлюють витворення певного політичного світу, та певні особистісні риси дослідників, що мають суспільно детермінований характер. Третя група - політико-соціальні фактори, відповідальні за конкретний засіб конституювання та відтворення політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 в + Ф0 г + Ф.в/я +
Шифр НБУВ: РА327369

Рубрики:

      
3.

Сукачов В.В. 
Політична довіра як складова соціального капіталу громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Сукачов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано категорію політичної довіри як складової концепцій соціального капіталу, які є головними з сучасних тенденцій у вивченні суспільної самоорганізації. Розглянуто типологію політичної довіри, механізми її відтворення, а також зв'язок з нормативною системою та інституційним дизайном суспільства. З'ясовано, що ранні дослідницькі програми у галузі суспільної самоорганізації (перша генерація теорій колективної дії) не відображають соціальні процеси, ігноруючи специфіку владних відносин, а також культурних й ідеологічних обмежень, що зменшують можливості створення раціональної стратегії взаємодії. Установлено, що базовою умовою виникнення політичної довіри як передумови процесу консолідації інститутів громадянського суспільства є наявність специфічної національної ідентичності, яка обумовлює появу транскласової солідарності та розвиток на її основі феномену політичної довіри. Синтезовано сучасні концепції суспільної самоорганізації та теорії колективної (національної) ідентичності. На підставі результатів такого синтезу здійснено аналіз сучасної стратегії побудови громадянських інститутів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф0 г +
Шифр НБУВ: РА337266

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського