Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф012$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Магновський І.Й. 
Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Й. Магновський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито питання становлення та розвитку ідеї гарантій прав і свобод людини у теоретико-правовій думці минулого України. Досліджено поняття та суть зазначених гарантій в юридичній науці. Висвітлено комплекс гарантій прав і свобод, а саме політичних, економічних, соціальних та юридичних у праві України. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки стосовно становища цих гарантій на напрямки реформування та вдосконалення щодо їх впровадження у реальну дійсність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Ф012
Шифр НБУВ: РА327001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Цікул І.В. 
Гендерні аспекти формування паритетної демократії в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Цікул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження гендерних аспектів процесу та перспектив формування паритетної демократії в Україні в контексті трансформації її політичної системи на початку ХХІ ст. Обгрунтовано необхідність формування синтезованого методологічного підходу до дослідження паритетної демократії, який враховуватиме інституційний і орієнтаційний зрізи системи політичних відносин. Встановлено, що для сучасної України характерною є тенденція обмеження доступу жінок до процесу розробки й ухвалення рішень у державному секторі. Доведено, що забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності і, зокрема, в державотворенні та політиці вимагає розробки стратегічних підходів для досягнення більшого представництва жінок у структурах влади, основою яких виступає вироблення механізмів забезпечення формування гендерного паритету в електоральних орієнтаціях громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367670

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Арудов М.С. 
Громадянська згода як передумова громадянського суспільства в Україні (досвід політологічного аналізу в Криму): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.С. Арудов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено специфіку ідеї громадянського суспільства у контексі концептуальних принципів поліетнічної держави XXI ст. Встановлено можливість її реалізації за умови наявності громадянської єдності та солідарності етнічних груп населення. На підставі розгляду проблем громадянської ідентичності у процесі формування демократичних цінностей визначено шляхи імовірного становлення громадянської згоди в Україні (Криму). Виявлено позитивний вплив на формування громадянського суспільства таких чинників, як діалог культур і конфесій, активізація діяльності етнокультурних громад, місцевого самоврядування та суспільних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф012 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА333337

Рубрики:

      
4.

Скомаровський В.О. 
Забезпечення прав і свобод людини у процесі соціально-політичного реформування українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Скомаровський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми забезпечення прав і свобод людини як визначального чинника у процесі соціально-політичного реформування українського суспільства. Проаналізовано ефективність та особливості функціонування правової системи України. На підставі результатів політологічних досліджень та історико-філософського аналізу наукових джерел зроблено висновок про необхідність розвитку демократичного процесу та формування історичних і світоглядних орієнтирів у суспільстві як необхідних умов забезпечення прав і свобод людини. Доведено унікальність, неповторність і самоцінність особистості будь-якого громадянина, забезпечення прав і свобод якого є головною проблемою сучасного демократичного суспільства. Обгрунтовано перспективи державного розвитку України на шляху демократизації та утвердження прав і свобод людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.1 + Ф012 +
Шифр НБУВ: РА337770

Рубрики:

      
5.

Потураєв М.Р. 
Консенсусний потенціал політичної комунікації в умовах ідеологічного плюралізму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Р. Потураєв ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено консенсусний потенціал політичної комунікації за умов ідеологічного плюралізму. На підставі аналізу політичної комунікації розкрито функціональні особливості комунікативного механізму формування ідейно-ціннісного консенсусу та встановлено провідні тенденції державної політики за умов ідеологічної конвергенції. З'ясовано, що ЗМІ є провідним інститутом політичної комунікації, який у процесі ідеологічної інспірації суттєво впливає на діяльність органів державної влади та управління і сприяє досягненню політичного консенсусу, відображеного у конкретних напрямах державної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф018 + Ф055.5 +
Шифр НБУВ: РА337678

Рубрики:

      
6.

Ісхакова Н.Г. 
Політична соціалізація як складова демократизації сучасного суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.Г. Ісхакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості процесу політичної соціалізації за умов демократизації сучасного суспільства. На підставі аналізу західних і вітчизняних підходів до проблеми політичної соціалізації визначено, що цей процес обумовлений розвитком системи наявних суспільно-політичних відносин та інститутів, функціонуванням політичної системи суспільства, де політичний режим є провідним фактором. З'ясовано характерні риси цього процесу за демократичного та недемократичного режимів. На підставі дослідження процесів демократизації поставторитарних та посткомуністичних країн установлено загальні особливості політичної соціалізації та проведено їх порівняльний аналіз. Визначено основні суперечності політичної соціалізації за умов демократичної трансформації сучасного українського суспільства. Проаналізовано вплив домінувальних інституціональних і соціальних факторів на характер залученості українського населення до політичного процесу. З'ясовано основні тенденції у розвитку соціально-політичних відносин. Запропоновано рекомендації щодо напрямів гармонізації процесу політичної соціалізації в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф012 + Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА346138

Рубрики:

      
7.

Заінчковський М.Л. 
Права людини як новоєвропейський філософський та політико-правовий феномен: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 12.00.12 / М.Л. Заінчковський ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис та розвиток ідеї прав людини від її зародження за доби Ренесансу та Реформації (XV - XVI ст.) до її змістовного політико-правового оформлення в міжнародних актах XX ст. Розроблено розуміння людини як основи модерного політико-правового комплексу, тобто сукупності визначальних політико-правових ідей, норм та імперативів, що легітимують соціальні порядки. Проаналізовано світоглядні передумови формування ідеї прав людини, виокремлено етапи її еволюції та відповідні трансформації змісту. Розкрито спрямованість та особливості головних ліній опановування концепту невід'ємних людських прав. Визначено місце та роль концепту прав людини у становленні новоєвропейського громадянського суспільства, їх перетворення на універсальну політико-правову засаду життя сучасного людства. Доведено, що права людини зберігають потенціал інтерсуб'єктивної єдності людства, але їх майбутнє вирішальним чином залежить від розв'язання фундаментальних проблем, що виникають у процесі глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х803 + Ф012 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА327169

Рубрики:

      
8.

Грозіцька Т.Ю. 
Теорії демократії в сучасній американській політичній науці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Т.Ю. Грозіцька ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу оригінальних праць американських дослідників розглянуто процес становлення і розвитку теорій демократії в політичній науці США у ХХ ст. Зазначено, що формування нових підходів до вивчення демократії обумовлено кризою класичної теорії демократії на межі ХІХ - ХХ ст. Обгрунтовано необхідність перегляду сучасних оцінок та класифікації американських теорій демократії. Запропоновано авторську класифікацію зазначених теорій. Зроблено спробу реконструювання концептуальної моделі демократії, яка б слугувала проекцією універсальної теорії демократії. Подано низку рекомендацій щодо можливостей застосування доробку американської політичної науки в політичній практиці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф023
Шифр НБУВ: РА310321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського