Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(0),03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Полубатко Н. С. 
Політико-системні виміри геоекономічної кризи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. С. Полубатко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено системні особливості сучасних міжнародних відносин і глобальної економічної кризи, а також виокремлено її головні політичні й економічні чинники. Розглянуто еволюцію капіталізму протягом останніх тридцяти років, визначено його характерні риси та наслідки для соціально-політичних відносин. Проаналізовано антикризові заходи провідних країн світу, таких, як США, Велика Британія, Росія, Китай, Франція, Японія, Німеччина, а також їх вплив на роль держави в сучасних міжнародних відносинах. Визначено головні чинники та результати впливу глобальної економічної кризи на Україну, з'ясовано базовий елемент загроз для Української держави та її стабільності, а також вироблено практичні рекомендації українській владі стосовно особливостей впровадження нового зовнішньополітичного курсу за кризових умов. Досліджено геополітичні виміри глобальної економічної кризи, зокрема, її вплив на реалізацію геостратегій провідних держав світу, таких, як США, Росія та Китай, які, на думку політологів, визначатимуть ієрархічну конфігурацію посткризової міжнародної системи та впливатимуть найбільше на зовнішню політику України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23 + Ф4(0),04 + Ф4(0),03
Шифр НБУВ: РА379080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Луценко А. В. 
Стратегії "м'якої сили" в геополітиці Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу та Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. В. Луценко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію концепцій "м'якої сили" у сфері міжнародних відносин і показано, що у сучасну добу стратегія "м'якої сили" трансформується у стратегію "розумної сили" як пріоритетного чинника зовнішньої та безпекової політики. Проаналізовано особливості стратегій "м'якої сили" США, ЄС та РФ, виокремлено спільні та принципово відмінні характеристики "м'якого" домінування, які полягають у спільності доктринальних положень щодо "м'якої сили" як вагому складову зовнішньої та безпекової політики, відмінності підходів до їх практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),03
Шифр НБУВ: РА376971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вєтринський І. М. 
Трансформація неоімперських стратегій в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / І. М. Вєтринський ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено основні теорії та підходи вітчизняних і зарубіжних дослідників до вивчення та визначення імперій, імперської політики та стратегії, специфіки їх місця та ролі в міжнародних відносинах. Виділено універсальні визначальні характеристики класичних імперських політичних систем. Наведено закономірності концептуального наповнення та функціональне співвідношення понять і явищ, що є похідними категорії імперії - "імперська політика, "імперська стратегія", "неоімперська стратегія". Охарактеризовано за допомогою системного аналізу кореляцію та специфіку взаємодії в міжнародно-політичній сфері процесів глобалізації та неоімперських стратегій. Доведено їх несумісність і невідповідність останніх актуальним викликам і завданням сьогодення. Визначено особливості генезису та контептуального забезпечення існуючих неоімперських стратегій (на прикладі США, РФ і КНР), висвітлено специфіку їх впливу на міжнародну систему та самі держави-провідники, аргументовано необхідність їх трансформації (ліквідації) відповідно до вимог сучасної епохи та національних інтересів цих держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),03
Шифр НБУВ: РА382394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського