Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)014$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Корягіна А. М. 
Вплив взаємовідносин жертви та злочинця на виникнення, розвиток та наслідки злочину: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А. М. Корягіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику злочинів, які детерміновано взаємовідносинами жертви та злочинця. Досліджено динаміку взаємовідносин та їх вплив на структурні елементи механізму індивідуальної злочинної поведінки. Проаналізовано особи жертви та злочинця у "злочинах взаємовідносин", кримінально-правове значення взаємовідносин потерпілого та суб'єкта злочину. Запропоновано заходи запобігання злочинам, вчиненим через девіації у взаємовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Анісімов Г.М. 
Зловживання довірою як спосіб вчинення злочину: поняття і кримінально-правове значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Г.М. Анісімов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття (на рівні родового (видового) поняття) зловживання довірою як способу скоєння злочину, його об'єктивні та суб'єктивні ознаки, види відносин довіри залежно від підстав їх виникнення, види зловживання довірою, відмежування від обману та психічного насильства, співвідношення та взаємозв'язок з іншими елементами й ознаками складу злочину. Розглянуто питання кваліфікації злочинів, скоєних шляхом зловживання довірою, подолання конкуренції норм і встановлення сукупності злочинів. Установлено значення такого способу для диференціації кримінальної відповідальності та індивідуалізації покарання. Наведено рекомендації щодо вдосконалення відповідних положень чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 +
Шифр НБУВ: РА325338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевченко Є.В. 
Злочини з похідними наслідками в кримінальному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.В. Шевченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено кримінально-правові проблеми одиничних злочинів, ускладнених за своїм змістом. Досліджено особливості будови складів злочинів з похідними наслідками, особливості їх об'єктивних і суб'єктивних ознак. Запропоновано новий погляд на місце деликтів серед інших самостійних видів одиничних злочинів. Проаналізовано особливості кваліфікації злочинів з похідними наслідками та з їх відмежуванням від суміжних понять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)014.2
Шифр НБУВ: РА317059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нежурбіда С.І. 
Злочинна необережність: концепції, механізм і шляхи протидії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.І. Нежурбіда ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми злочинної необережності. Досліджено виникнення і розвиток інституту необережної вини, наведено кримінально-правову та кримінологічну характеристики особистості необережного злочинця, визначено причини та умови скоєння злочинів з необережності, особливості механізму необережної злочинної поведінки. Наголошено на необхідності удосконалення законодавчого визначення необережності. Виділено основні групи необережних злочинів, які розглянуто як специфічну форму прояву комплексу "сваволі та ілюзій". Визначено, що першопричиною їх скоєння є відсутність правової культури. Запропоновано заходи протидії злочинам, що скоюються з необережності, розглянуто методи їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)014
Шифр НБУВ: РА316544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Берзін П. С. 
Злочинні наслідки в механізмі кримінально-правового регулювання: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / П. С. Берзін ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення впливу злочинних наслідків як кримінально-правового явища, його окремих різновидів на кримінально-правове регулювання, а також моделювання системного значення таких наслідків у кримінальному праві в цілому. Розкрито кримінально-правовий зміст понять "зміни в об'єкті кримінально-правової охорони", "суспільно небезпечні наслідки", "злочинні наслідки", "наслідки як елемент складу злочину" та співвідношення між ними. Розглянуто особливості врахування злочинних наслідків на рівні окремих інститутів Загальної та певних груп норм Особливої частин кримінального права України. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення кримінального закону та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014
Шифр НБУВ: РА373225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гумін О. М. 
Кримінальна насильницька поведінка особи: теоретико-прикладні аспекти: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Гумін ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-прикладні аспекти кримінальної насильницької поведінки особи, з'ясовано систему та зміст деліктних і криміногенних чинників, що обумовлюють кримінальну насильницьку поведінку. Обгрунтовано кримінально-правове та кримінологічне визначення поняття "насильство", виокремлено його ознаки. Здійснено класифікацію видів кримінального насильства як фізичного та психічного, так і комбінованого (поєднаного) - сексуального й економічного насильства, які можуть бути їх складовими, а також запропоновано визначення. Проаналізовано окремі складові елементи кримінологічної характеристики особи, яка вчиняє насильницькі діяння, та жертви насильницьких злочинів. Визначено найбільш властиві риси таких осіб та узагальнено їх характеристику. Охарактеризовано сучасну насильницьку злочинність в об'єктивному та суб'єктивному аспектах. Визначено специфічні прояви латентної насильницької злочинності у сфері сімейно-побутових відносин. Сформульовано нові за змістом положення щодо детермінант кримінальної насильницької поведінки та сформовано на основі цього дієві шляхи діяльності ОВС щодо запобігання насильницьким злочинам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА380091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Йосипів А.О. 
Насильницька злочинність: детермінанти та протидія органам внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Йосипів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Львів, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання насильницької злочинності та її детермінанти, а також питання протидії їй органами внутрішніх справ (ОВС). Проаналізовано традиційні форми насильства та їх місце серед способів вчинення злочинів. Розкрито юридичний зміст поняття "особа злочинця, яка вчиняє насильницькі злочини" та визначено її основні складові. Досліджено та проаналізовано соціальний зв'язок між злочинцем і жертвою злочину. З'ясовано причини й умови вчинення насильницьких злочинів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення діяльності ОВС у сфері запобігання насильницьким злочинам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х893.9(4УКР)17 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА366813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тучков С.С. 
Підроблення як спосіб вчинення злочину: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.С. Тучков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Визначено суть підроблення як правового явища. Досліджено питання опису підроблення у диспозиції статті Особливої частини КК. Визначено роль та місце підроблення у складі злочину, обставини об'єктивного та суб'єктивного характеру, що детермінують підроблення. З'ясовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки підроблення, на підставі чого надано визначення караного підроблення на рівні родового поняття. Розглянуто найбільш дискусійні питання кваліфікації підроблення. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення кримінального закону у частині відповідальності за неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х881.9(4УКР)116 +
Шифр НБУВ: РА340347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тимчук О.Л. 
Причинний зв'язок як ознака об'єктивної сторони складу злочину: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Л. Тимчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено зміст, специфічні особливості та значення причинного зв'язку у кримінальному праві. Доведено актуальність і суттєвість для кримінально-правової науки розгляду питань причинності та їх значення для правозастосовчої діяльності. Обгрунтовано доцільність використання поняття причинності як філософської категорії у сфері кримінального права за умов методологічного плюралізму. Розглянуто основні положення концепцій причинного зв'язку, поширених у радянській, російській та українській кримінально-правовій теорії. З'ясовано особливості встановлення причинного зв'язку у процесі кваліфікації злочинів та місце даної категорії у системі ознак об'єктивного складу злочину. Проаналізовано проблему казуальності бездіяльності та переглянуто традиційний методологічний підхід щодо її вирішення на підставі використання загальних філософських принципів і основних положень діалектичного матеріалізму. Встановлено можливість застосування категорії причинності для пояснення специфічних злочинів, вчинених у співучасті. Обгрунтовано тезу про релевантність для кримінального права спеціально-юридичної концепції безпосереднього (прямого) причинного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014.2 + Х881.9(4УКР)014.2
Шифр НБУВ: РА335797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гуртовенко О.Л. 
Психічне насильство у кримінальному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Л. Гуртовенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання необхідності та достатності використання категорій психології у кримінальному праві. Досліджено структуру акту кримінального психічного насильства. Зроблено висновок, що юридичне значення кримінального насильницького психічного впливу, кримінальної психічної шкоди та психічного насильства може відрізнятись від їх фактичного значення. Наведено класифікацію видів зазначених понять. Запропоновано виділяти конститутивні ознаки об'єктивної сторони акту психічного насильства, а саме: психічний вплив, психічну шкоду та необхідний причинний зв'язок між ними. Наведено визначення кримінального насильницького психічного впливу, кримінальної насильницької психічної шкоди, кримінального психічного насильства, психічного примусу й обставини, що виключає злочинність діяння за переборного психічного примусу. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення регулювання переборного психічного примусу в кримінальному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 +
Шифр НБУВ: РА356991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Зав'ялов С.М. 
Спосіб вчинення злочину: сучасні проблеми вивчення та використання у боротьбі зі злочинністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Зав'ялов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Грунтуючись на положеннях різних наук сформульовано поняття способу вчинення злочину, розкрито його зміст та суть, розглянуто категорію "спосіб вчинення злочину" та її місце у криміналістиці, з'ясовано особливості способів вчинення злочинів, здійснених організованою злочинністю. На підставі аналізу сучасних способів вчинення злочинів розглянуто основні напрями прогнозування розвитку способів вчинення злочину, показано особливості попереджувальної діяльності правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА337553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сакало В.О. 
Тактика злочинної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Сакало ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти злочинної тактики. Відзначено, що формування та використання тактики злочинної діяльності - складний, багатоетапний процес, що постійно розвивається та негативно впливає на розкриття та розслідування злочинів. Виділено основні складові тактики злочинної діяльності, притаманні способу скоєння злочину та протидії розслідуванню. Акцентовано увагу на необхідності чіткого розмежування тактичних прийомів і правил організаційно-технологічного провадження слідчих дій, у тому числі для забезпечення розробки тактичних прийомів діяльності слідчого, а також необхідності вивчення в криміналістиці тактики злочинної діяльності як умови вдосконалення тактичного арсеналу слідства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4Укр)2 + Х881.9(4Укр)014 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА319298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського