Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>U=Х891.9(4УКР)1-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Овчаренко О.М. 
Доступність правосуддя та гарантії його реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.М. Овчаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність доступності як принципу організації та діяльності судової влади. Розкрито зміст доступності правосуддя, визначено сукупність її елементів (правових, соціальних та економічних). Обгрунтовано класифікацію видів доступності правосуддя на формальну та реальну відповідно до співвідношення нормативного закріплення даного принципу та практики його реалізації. Проаналізовано міжнародно-правові акти, на підставі яких викладено критерії доступності правосуддя. Розглянуто право на доступ до суду як процесуальне право-гарантію, закріплене в чинному законодавстві. Описано модель судового устрою, яка відповідає даним критеріям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-2 +
Шифр НБУВ: РА350636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Василевич М. В. 
Конституційно-правові гарантії незалежності судової влади: теорія та практика реалізації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / М. В. Василевич ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано конституційно-правові гарантії незалежності судової влади (НСВ), розкрито систему гарантій незалежності судів і суддів, проаналізовано зарубіжний досвід НСВ. Охарактеризовано вітчизняну практику реалізації конституційно-правових гарантій НСВ. Досліджено генезис конституційно-правових гарантій НСВ. Сформульовано визначення судової влади й її ознаки, конституційно-правові гарантії НСВ, суть яких розкривається через призму гарантій незалежності суддів і судів. Обгрунтовано внесення змін до законодавства з метою зміцнення конституційно-правового статусу судової влади в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)1-2
Шифр НБУВ: РА377210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Прокопенко О. Б. 
Право на справедливий суд: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / О. Б. Прокопенко ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано, що справедливість є важливим критерієм оцінки ефективності та легітимності в діяльності судової влади. Доведено, що справедливість є невід'ємним елементом змісту судового рішення, в якому відображається результат суду з розгляду правових спорів. Право на справедливий суд проаналізовано у вузькому та широкому аспектах, розглянуто як процесуальну правову гарантію, що передбачена нормами міжнародного права та закріплена на законодавчому рівні, забезпечення якого є прямим обов'язком держави. Розглянуто систему організаційно-правових гарантій права на справедливий суд, які розподіляються на інституціональні (незалежність та неупередженість суду, утворення суду на підставі закону, компетентність суддів) та процесуальні ("розумний" строк розгляду справи, наявність системи альтернативних (позасудових) інститутів вирішення правових спорів, виконання судових рішень). Доведено необхідність введення юридичної відповідальності сторін у справі за умисне затягування судового процесу. Удосконалено класифікацію міжнародно-правових актів, що регламентують право на справедливий суд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х891.9(4УКР)1-2
Шифр НБУВ: РА379893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лунін С. В. 
Принцип змагальності сторін як конституційна гарантія справедливого судочинства в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / С. В. Лунін ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему у сфері регламентації змагальності сторін судового процесу з метою визначення нових підходів під час реалізації судово-правової реформи. Системно та цілісно досліджено питання щодо становлення змагальності сторін як конституційної засади та принципу судового процесу та як конституційної гарантії справедливого судочинства в історичному, правовому та порівняльно-правовому аспектах через призму сучасних надбань, позитивів і недоліків судової реформи. По-новому розкрито можливості нормативно-процесуального наповнення діяльності суду в аспекті судового змагання з урахуванням внесених змін у сфері судоустрою та процесуального законодавства. Розглянуто проблему здійснення правосуддя в Україні на засадах змагальності сторін у судовому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-2 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського