Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч33(4Укр)47$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Петренко Л. М. 
Педагогічні ідеї в просвітницько-виховній діяльності та літературній творчості І. П. Котляревського: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. М. Петренко ; Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено та систематизовано педагогічні ідеї в просвітницько-виховній діяльності та літературній творчості І. П. Котляревського, проаналізовано ступінь наукової розробленості проблеми, визначено місце та роль педагога у розвитку української педагогічної думки. Висвітлено соціально-педагогічні передумови формування та розвитку педагогічних ідей у просвітницько-виховній діяльності та ключові чинники становлення педагогічної персоналії І. П. Котляревського. Виявлено його основні педагогічні ідеї згідно з теоретично обгрунтованими етапами становлення просвітницько-виховної діяльності. Обгрунтовано доцільність розвитку та використання педагогічних ідей і досвіду педагога, визначено перспективні напрями впровадження основних ідей просвітницько-виховної діяльності та літературної творчості І. П. Котляревського за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)47-8 Котляревський І. П. + Ш5(4УКР)5-4 Котляревський І. П. 3
Шифр НБУВ: РА382040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левченко І.М. 
Роль народної ініціативи в розвитку початкової та середньої освіти на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Левченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто внесок меценатів і благодійників у становлення та розвиток початкових і середніх навчальних закладів на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр. Вперше виявлено, досліджено й систематизовано різні погляди громадськості на початкові державні школи. Визначено роль колишніх масонів, деяких декабристів, кирило-мефодіївців та інших представників демократичної громадськості у формуванні мережі освітніх закладів. Зроблено висновок щодо провідної ролі у створенні мережі приватних початкових навчальних закладів на території Лівобережної України представників прогресивних кіл поміщиків, чиновників, духовенства та світської інтелігенції. Доведено важливу роль у матеріальній підтримці початкових шкіл приватних осіб, серед яких були представники різних соціальних верств населення - чиновники, поміщики, військові, купці, козаки, селяни. Висвітлено місце у розгортанні меценатства в галузі середньої освіти представників окремих старшинських родин, які на певних етапах свого існування опозиційно ставилися до політики царського режиму щодо української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)47 + Т3(4Укр)472-7
Шифр НБУВ: РА318616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Півоваров О.В. 
Становлення і розвиток світської середньої освіти на Лівобережжі та Слобожанщині (друга половина XVIII - перша третина XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Півоваров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток системи світської середньої освіти на Лівобережжі та Слобожанщині від часів падіння Гетьманщини у 1764 р. і до втрати автономії у 1830-х рр. Висвітлено соціально-економічні та політичні умови розвитку середньої освіти, механізми впровадження, хід і результати її реформи на той час. Розглянуто процес становлення мережі навчальних закладів та їх типи, управління ними, їх навчальні плани і програми. Розкрито вплив передової інтелігенції та громадських кіл, меценатства та благодійництва на процеси, що відбувались у системі середньої освіти, з'ясовано результати її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)47-7 + Ч33(4Укр)47
Шифр НБУВ: РА318730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського