Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч510.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Байєр В. В. 
Відновлення психічної та фізичної працездатності спортсменок, які займаються художньою гімнастикою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / В. В. Байєр ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що фізіологічні системи організму та психічна сфера спортсменок за збільшення масштабів змагань, у яких вони беруть участь, адекватно реагують зміною своїх параметрів. Застосування розробленої психолого-педагогічної програми для м'язової релаксації, лазерного опромінювання біологічно активних точок тіла спортсменок і комплексного впливу обох цих засобів відновлення викликає позитивні зміни в організмі гімнасток. Виявлено, що найбільш суттєві зміни у позитивний бік здійснюються після застосування лазеропунктури + м'язової релаксації. У результаті дії рекомендованих відновлювальних засобів у післязмагальному періоді у гімнасток активізуються процеси відновлення серцево-судинної, дихальної систем, фізичної та психологічної працездатності. Зроблено висновки про можливість використання даних засобів відновлення психофізіологічних параметрів у гімнасток у післязмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч510.76
Шифр НБУВ: РА380602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Станкевич Л.Г. 
Підвищення ефективності тренувальної діяльності спортсменів шляхом використання комплексу антиоксидантів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Л.Г. Станкевич ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено новий засіб корекції фізичної працездатності та процесів відновлення у триатлоністів на передзмагальному етапі підготовки, що включає вітаміни C, E, ліпоєву кислоту та селен. Експериментально показано ефективність впливу запропонованого антиоксидантного (АО) комплексу на відносну потужність роботи, фізичну працездатність і процеси відновлення, показники субстратного метаболізму та стан АО статусу організму спортсменів. Досліджено мембранопротекторну дію розробленого антиоксидантного комплексу. Виявлено позитивний взаємозв'язок між відносною потужністю роботи й АО активністю крові, а також АО статусом організму спортсменів-триатлоністів. Зроблено висновок, що високий функціональний стан АО-системи на передзмагальному етапі підготовки сприяє підвищенню фізичної працездатності та активізації процесів відновлення. Уточнено наукові дані щодо застосування антиоксидантів у спорті з метою підвищення фізичної працездатності та прискорення процесів відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7 +
Шифр НБУВ: РА351339

Рубрики:

      
3.

Коваль І.В. 
Підвищення ефективності тренувальної і змагальної діяльності спортсменів за допомогою корекції супероксиддисмутазної ланки антиоксидантної системи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / І.В. Коваль ; Держ. наук.-дослід. ін-т фіз. культури і спорту. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Одержано дані стосовно можливості фармакологічної корекції супероксиддисмутазної (СОД) ланки антиоксидантної (АО) системи організму спортсменів до напружених тренувальних та змагальних навантажень. За експериментальних умов виявлено особливості змін показників антиоксидантного статусу в крові (вміст малонового діальдегіду та СОД-активність) за умов максимального за потужністю фізичного навантаження в спортсменів - представників окремих видів спорту. На підставі результатів експериментальних досліджень та їх теоретичного узагальнення обгрунтовано вибір засобів фармакологічної корекції стану СОД-ланки АО-системи, які дають змогу підвищити стійкість організму до фізичних навантажень. Науково обгрунтовано застосування препарату "Церулоплазмін", що містить мідь, комплексу металів-кофакторів СОД, а також N-ацетилцистеїну з метою підвищення ефективності тренувальної та змагальної діяльності спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7 +
Шифр НБУВ: РА325851

Рубрики:

      
4.

Лисенко О.М. 
Фізіологічна реактивність кардіореспіраторної системи і особливості прояву фізичної працездатності кваліфікованих спортсменів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості фізіологічної реактивності кардіореспіраторної системи (КРС) на зрушення дихального гомеостазису у кваліфікованих спортсменів з різною спрямованістю процесу довгострокової адаптації та її взаємозумовленість з характеристиками реакції КРС, прояви фізичної працездатності та особливості мобілізації аеробних та анаеробних механізмів енергозабезпечення за умов фізичних навантажень різного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7
Шифр НБУВ: РА317313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Погонцева О. В. 
Формування готовності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації до професійної діяльності в оздоровчих центрах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Погонцева ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Проаналізовано проблему формування готовності фахівців до професійної діяльності в оздоровчих центрах у педагогічній теорії, розкрито її сутність і структуру. Охарактеризовано оздоровчі центри як заклади професійної діяльності фахівців з фізичної реабілітації. Визначено сучасний стан та запропоновано технологічну модель формування готовності таких фахівців до професійної діяльності в оздоровчих центрах, розкрито критерії, показники та рівні її сформованості. Обгрунтовано педагогічні умови формування готовності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації до професійної діяльності в оздоровчих центрах. Розкрито організацію та методики педагогічного експерименту, проаналізовано результати експериментальної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.76 + Ч514(4УКР) п9
Шифр НБУВ: РА385815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дудник О.К. 
Функціональна організація психофізіологічних станів організму людини в умовах напруженої м'язової діяльності: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.К. Дудник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості функціональної організації психофізіологічних станів організму людини на підставі вивчення зв'язків між рівнем психофізіологічного стану людини та ступенем адаптації до напруженої м'язової діяльності. Показано, що за умов адаптації до даної діяльності наявне покращання системи сприйняття та переробки зорової інформації в людини. Виявлено, що зростання швидкісних характеристик переробки інформації у динаміці адаптації до напруженої м'язової діяльності відбувається з напруженням регуляторних механізмів за рахунок посилення симпатичного відділу вегетативної регуляції ритму серця. За цього динаміка процесу адаптації до напруженої м'язової діяльності характеризується узгодженістю збалансованості механізмів вагусно-симпатичного тонусу системи вегетативної регуляції ритму серця зі збільшенням можливостей системи сприйняття та переробки зорової інформації внаслідок зростання детермінованості функціональної організації психофізіологічного стану людини. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що рівень прояву психофізіологічних станів зумовлений якістю переробки інформації у спортсменів і визначається часом центральної затримки. Зниження рівня зазначених станів у них призводить до збільшення тривалості переробки інформації на рівні кори головного мозку і, як наслідок, може негативно впливати на ефективність спортивної діяльності. Характер реакції ритму серця на ортостатичне навантаження визначається ступенем напруження регуляторних систем організму. Встановлено, що серед осіб обстеженої вибірки 34 % мають оптимальний тип реакції на ортостатичне навантаження, 52 % - помірне напруження та 14 % - перенапруження регуляції ритму серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7*112.4 + Ч510.72 +
Шифр НБУВ: РА364096

Рубрики:

      
7.

Виноградов В.Є. 
Чутливість реакцій кардіореспіраторної системи кваліфікованих спортсменів при втомі і можливості її корекції позатренувальними засобами: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.Є. Виноградов ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано один з типів позатренувальних засобів корекції станів після значних тренувальних навантажень, орієнтованих на стимуляцію відновлення чутливості реакцій кардіореспіраторної системи (КРС). Оптимізовано їх кінетичні характеристики - швидкість розгортання, піки реакції та їх стійкості. Відзначено, що дані характеристики реактивності КРС змінюються під впливом втоми, відображають її специфічність і впливають на здатність швидко, адекватно реалізувати наявний у спортсмена руховий та енергетичний потенціал у тренувальній і змагальній діяльності. Позатренувальні засоби підготовки, які позитивно впливають на дані характеристики грунтуються на використанні стимулювальних масажних маніпуляцій, спеціальних фізичних вправ та окремих видів дихальних вправ. Досліджено підвищення чутливості реакцій КРС на порушення дихального гомеостазісу (гіперкапнічні-ацидотичні) та посилення гіперкінетичних рис реакцій КРС на фізичні навантаження під впливом комплексу спеціальних засобів. Зміни найбільш виразно виявляються за умов використання засобів даного типу на фоні втоми після великих тренувальних навантажень. У разі систематичного використання відновлювальних засобів даного типу в межах мікроциклу підготовки (веслярів) з високим навантаженням ступінь невідновлення через 12 - 14 годин після даного мікроциклу за показниками чутливості реакцій КРС достовірно більш низький, ніж у випадку тренувань без використання даних засобів. Висвітлено принципову можливість розробки й ефективного використання спеціальних засобів корекції втоми шляхом стимуляції відновлення чутливості реакцій КРС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.77 + Ч510.918
Шифр НБУВ: РА312635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського