Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.4(4Укр)722$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Колесніченко У.О. 
Домінантні мотиви у християнських дитячих журналах сучасної України: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / У.О. Колесніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування домінантних мотивів у християнських дитячих виданнях України 1890 - 1939 рр. ("Дзвінок", 1890 - 1914 рр., "Утро жизни", 1908 р., "Молода Україна", 1908 - 1912 рр., 1914 р., "Світ Дитини", 1914 - 1939 рр., "Волошки", 1917 р., "Дзвіночок", 1931 - 1939 рр.) і доби незалежності ("Ангелятко", "Агнець", "Богдан", "Вертоград", "Водограй", "Зернятко", "Незабудка", "Отрок.ua", "Радость моя", "Свет Рождества", "Сто талантів", "Шишкин лес"). Запропоновано нову типологію українських християнських дитячих журналів, розкрито їх значення у процесі духовного розвитку українських дітей. Досліджено неперервність традицій українського виховання, яку забезпечує християнська журнальна періодика України. Проаналізовано такі домінантні (християнські) мотиви у різножанрових творах дитячих журналів: "Божа воля - понад усе", "будь-які здібності, талант - це Божий дар", а також мотиви чуда Божого, милосердя, любові до ближнього, любові та поваги до батьків, любові до братів наших менших, євхаристії, сили віри та молитви. Показано значення дитячої періодики як засобу комунікації та передачі юному поколінню інтелектуального та духовного потенціалу суспільства. Розкрито позитивний вплив даних видань на формування християнського світогляду українських дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш88:Ч612 + Ч612.4(4УКР)722.1 +
Шифр НБУВ: РА368163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Антипчук Н.В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Антипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г +
Шифр НБУВ: РА354786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сушкова О.М. 
Періодичні видання для жінок в Україні: динаміка розвитку та концептуальні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.М. Сушкова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто історію становлення журнального сегмента для жінок у засобах масової інформації України, подано типологічну характеристику системи українських часописів для жінок. Виявлено соціальні й економічні передумови появи на вітчизняному ринку засобів масової інформації елітарного типу видання, часописів для широкої аудиторії та преси жіночих громадських організацій і проаналізовано форми та методи їх впливу на різні прошарки читацької аудиторії. Відзначено, що розглянуті часописи певним чином впливають на формування стилю життя, поведінки, морально-етичних норм, а також світоглядні засади жіночої аудиторії. Детально проаналізовано основні тематичні аспекти публікацій, визначено функції масових видань і преси громадських жіночих організацій. Виявлено позитивні та негативні риси матеріалів в аспекті формування образу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)712.6 + Ч612.4(4УКР)722 +
Шифр НБУВ: РА340845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кулішенко Л.А. 
Проблема національного виховання в педагогічній пресі сучасності (за період з 1991 до 2004 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.А. Кулішенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше зроблено спробу цілісного аналізу висвітлення проблеми національного виховання у вітчизняній педагогічній журналістиці за період з 1991 до 2004 рр. Відібрано публікації науково-педагогічних журналів з дослідженої проблеми та визначено зміст національного виховання на сучасному етапі розвитку вітчизняної педагогічної науки. На підставі характеристики матеріалів, проведеної за даними роками, виявлено тенденцію щодо актуалізації питання в українському суспільстві. Створено інформаційну модель національного виховання. Виявлено сучасний стан національного виховання. Обгрунтовано роль вітчизняної педагогічної журналістики у висвітленні освітянської проблеми. Досліджено формування ідеї національного виховання на сторінках педагогічної преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4Укр)722 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА351792

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського