Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш100.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Поплавська-Мельниченко Ю. В. 
Взаємодія вербального і музичного компоненту в комунікативних процесах: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Ю. В. Поплавська-Мельниченко ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено окремі аспекти впливу музики на розвиток лінгвістичних здібностей та основні параметри даного впливу, а також окреслено виходи даної взаємодії на семіотичні, психологічні та гносеологічні рівні в сучасних гуманістичних наукових напрямах. Розглянуто особливості української національної ментальності у можливостях їх впливу на взаємодію музично-лінгвістичних компонентів комунікації, тобто на своєрідність засвоєння іноземних граматичних структур і лексичного запасу, з урахуванням досвіду власної мови й її культурно-духовного контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.701 + Щ310.521 + Ш100.9
Шифр НБУВ: РА372261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мисик І.Г. 
Методологічні засади лінгвістичного часу в контексті філософії освіти: автореф. дис. ... д-ра філос. наук: 09.00.10 / І.Г. Мисик ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено лінгвістичний час в контексті, що інтегрує знання філософії часу, філософії мови, філософії освіти, темпорології, мовознавства, когнітології та задовольняє запитам сучасного міждисциплінарного рівня досліджень темпоральності як когнітивної та соціокультурної константи. Застосовано новий підхід до досліджуваного предмета, який базується на теорії "трьох точок зору" (К. Ажеж), позначено морфосинтаксичний, семантико-референційний ракурс вивчення предмета, а також ієрархії висловлювання, удосконалено інтеграційно-методологічні засади вивчення лінгвістичного часу як узгодження різних репрезентаційних моделей темпоральності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132 + Ю252:Ч30 + Ю252:Ш1 + Ш100.9 +
Шифр НБУВ: РА370366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Час 

      
3.

Шлапаков О. С. 
Мовленнєвий жанр "поздоровлення": комунікативно-прагматичні та структурно-семантичні особливості: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / О. С. Шлапаков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011 — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні та структурно-семантичні особливості мовленнєвого жанру "поздоровлення". Описано основні підходи до вивчення жанрів мовлення в сучасній лінгвістиці, подано дефініцію мовленнєвого жанру "поздоровлення" як мовленнєвого твору, що має характер регулювання міжособистісних відносин та є закріпленим за типовою комунікативною ситуацією, зумовленою важливою для адресата мовленнєвою подією. Встановлено, що метою жанру є посилення позитивного емоційного стану адресата в прямій, рідше - в непрямій, формі, від чого залежить його вторинна та риторична сутність. Визначено його місце в системі фатичних мовленнєвих жанрів. Охарактеризовано поздоровну ситуацію, властиву тій чи тій культурі, описано її етикетні або емотивні параметри. Доведено, що східнослов'янській мовленнєвій культурі в порівнянні із західноєвропейськими й американською культурами більшою мірою притаманні більш емотивні поздоровлення. Вивчено структурно-семантичні особливості мовленнєвого жанру "поздоровлення". Ідентифікаційними ознаками непрямих поздоровлень є характерний набір параметрів поздоровної комунікативної ситуації, а також присутня в мовленнєвому жанрі суб'єктивна модальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.9
Шифр НБУВ: РА382339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського