Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4РОС)5-334$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Апоненко І.М. 
Еволюція власного імені в жанрі російської казки (від народної до літературної): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / І.М. Апоненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-семантичні та функціонально-стилістичні особливості найменувань персонажів у російських народних і літературних казках ХІХ - ХХ ст. Виділено в окрему галузь ономастики "казкову" антропонімію, яка об'єднує фольклорні та літературні традиції найменування дійових осіб на основі специфічних особливостей у системі іменування персонажів. Проаналізовано найменування персонажів російських народних казок, семантику, структуру, форми та варіанти імен, їх функції та засоби уведення в казковий контекст. Описано антропонімікон російської літературної казки ХІХ - ХХ ст. в контексті фольклорних та літературних і виділено авторські прийоми створення та використання найменувань дійових осіб. Визначено особливості використання прецедентних імен у казкових творах відповідно до інших прецедентних феноменів. Висвітлено еволюцію розвитку власного імені в жанрі російської казки від народної до літературної та в межах самої літературної казки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4РОС)-615.1 + Ш5(4РОС)5-334 + Ш5(4РОС)6-334
Шифр НБУВ: РА372693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яблоновська Н.В. 
"Життя Арсеньєва" І.О.Буніна і традиції автобіографічної оповіді в російській літературі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.В. Яблоновська ; Дніпропетровський держ. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-334 + Ш5(Р=4/8) + Ш5(4РОС)5-4 Бунін 534

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дербеньова Л.В. 
Історико-літературна концепція П.Д.Боборикіна (П.Д.Боборикін - історик російського та європейського роману): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.В. Дербеньова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні положення естетики П.Д.Боборикіна, його історико-літературну концепцію. На підставі аналізу основних положень концепції зроблено висновок, що письменник прагне протиставити тенденційній літературі незвичайне поєднання філософії позитивізму з ідеалістичною естетикою. Зазначено, що естетико-натуралізм Боборикіна - результат свідомого наслідування певних методологічних принципів, генезис яких визначався особливостями сітогляду письменника, його розумінням завдань мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)5-334 + Ш5(4Рос)5-4Боборикін, П.Д.33 + Ш5(4)-334
Шифр НБУВ: РА319574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванова Н. П. 
Літературний пейзаж та ментальний простір автора в російській прозі XIX століття: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.02 / Н. П. Іванова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 40 с. — укp.

Визначено риси ментального простору автора та способи його втілення в картинах навколишнього світу. Виявлено найбільш репрезентативні для світогляду авторів бінарні опозиції та форми їх реалізації у творчості письменників зазначеного періоду. Встановлено види, форми, функції, динаміку, поетикальні особливості пейзажу в російській прозі XIX ст. та з'ясовано своєрідність художньої картини світу в аспекті відображення ментального простору автора. Охарактеризовано індивідуально-авторські стратегії в створенні картин навколишнього світу, розкрито взаємодію романтизму та реалізму, традицій і новаторства, індивідуального та загального, різних художніх систем у літературному пейзажі. Показано вплив ментального простору автора на жанрово-стильові особливості російської прози XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-334
Шифр НБУВ: РА382789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

У Хао 
Поетика пейзажу в російській та китайській прозі першої третини ХХ століття (на матеріалі творів А.П.Чехова, І.О.Буніна, Лао Ше, Ба Цзіня): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / У Хао ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження поетики пейзажних замальовок у реалістичній прозі А.П.Чехова та І.О.Буніна, Лао Ше та Ба Цзіня. Проаналізовано пейзажні описи у російській та китайській літературах, виявлено спільні та відмінні риси розвитку літератур обох країн, досліджено взаємодію різних ментальностей у процесі відображення навколишнього світу. На підставі зіставного аналізу художніх творів різних літературних і культурних традицій, здійснено порівняння різних картин світу, філософських і художніх систем. Охарактеризовано функціональні особливості пейзажних замальовок, на базі літературних джерел розкрито символіку пейзажних образів і засобів опису картин природи. Розглянуто авторське ставлення до зображуваного, зіставлено особливості природоописів у російській і китайській реалістичних літературах. На базі порівняння ментальних просторів російських і китайських письменників першої третини XX ст. зіставлено російську та китайську національні картини світу, а також особливості філософії пейзажу, сформовані в літературах обох країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-334 + Ш5(5КИТ)-334 +
Шифр НБУВ: РА350230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зарва В.А. 
Просвітницькі тенденції в російській та українській прозі 60 - 80-х рр. XIX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.05 / В.А. Зарва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Уперше в українському літературознавстві здійснено компаративне дослідження розвитку російської та української прози 1860 - 1880-х рр. в аспекті функціонування просвітницьких тенденцій. Запропоновано оригінальну теоретичну філософсько-естетичну концепцію взаємодії людини та середовища у творах письменників. Розроблено нову порівняльно-типологічну класифікацію просвітницького героя у російській та українській прозі зазначеного періоду. Уперше в українському літературознавстві проаналізовано жанрові та стильові особливості просвітницького роману виховання у російській і українській прозі 1860 - 1880 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4РОС)5-334 +
Шифр НБУВ: РА341187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Томіліна Т.Ю. 
Російська воєнна мемуаристика першої третини ХІХ ст: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.Ю. Томіліна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження широковідомих зразків мемуарного жанру та творів, не призначених для прижиттєвого друку, встановлено динаміку жанрово-стильових орієнтацій російської воєнної мемуаристики першої третини XIX ст. Уточнено внутрішньожанрову типологію мемуарів. З'ясовано своєрідність ментальності військових наполеонівської епохи. Досліджено особливості жіночої мемуарної прози про війну 1812 р. Обгрунтовано взаємозв'язок світосприйняття жінок-мемуаристок і впливу даного чинника на їх творчість. На підставі даного факту запропоновано розглядати жіночу мемуаристику як самостійний тип мемуарних джерел. Сформульовано новий підхід щодо визначення жанрово-стильової природи "Записок" Н.Дурової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-334 +
Шифр НБУВ: РА333960

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського