Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (183)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ103(4УКР)5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Савицька Л.Л. 
Мистецтво України в контексті художнього життя межі століть. 1890 - 1910-ті роки: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / Л.Л. Савицька ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 36 с. — укp.

З використанням матеріалу художнього життя Києва, Харкова, Одеси досліджено процес трансформації українського образотоворчого мистецтва наприкінці XIX - на початку XX ст. Простежено появу нових творчих орієнтирів та їх взаємодію з сакралізованою традицією фольклору. Показано, що за всіх змін у культурі, множинності стилістичних пошуків діалог з народним мистецтвом залишився провідним чинником розвитку українського мистецтва, який впливав на характер прийняття й інтерпретації ідей символізму та модерну. З'ясовано, що професіональне мистецтво, сформоване у контексті властивого фольклору життєствердження, виявилося несприйнятливим до естетики потворного. Тому образна деформація реальності в мистецтві України помітного поширення не набула. Показано, що експресія зображувально-виражальних засобів укладається у межі колірних переваг і пластики, не порушуючи естетики народного мистецтва. З'ясовано роль і функції ідилічного пейзажу у перспективі розвитку українського мистецтва. Стверджено, що поетизація минулого та створення картини значень, звернених до національної історії, становлять основу українського варіанта символізму. Висвітлено зміни у мистецтві України на початку XX ст. і регіональні особливості художнього процесу. Наведено фактичний матеріал стосовно аналізу творчості авангардних об'єднань Харкова "Блакитна лілія" та "Спілка сімох". Введено до наукового обігу низку маловивчених подій художнього життя України й імена забутих майстрів мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)53 + Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА345768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Малиніна І.О. 
Підготовка педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Малиніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола історико-педагогічних джерел систематизовано теоретичні питання й узагальнено досвід практичної підготовки художньо-педагогічних кадрів у Харківській та Київській художніх школах України другої половини XIX - початку XX ст. Обгрунтовано основні етапи становлення та розвитку системи підготовки вчителів і педагогів-художників у зазначених школах. Проаналізовано зміст фазової підготовки та визначено форми й методи практичної навчально-виховної роботи в Харківській та Київській художніх школах. Охарактеризовано основні напрями громадсько-педагогічної діяльності вчителів і педагогів-художників даних шкіл. Розкрито перспективи використання їх досвіду з підготовки художньо-педагогічних кадрів у сучасних професійних освітніх закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)3-34 + Ч33(4УКР) + Щ103(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА346125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сторчай О. В. 
Становлення й розвиток мистецької освіти у Київському університеті (1834 - 1924 рр.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / О. В. Сторчай ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено панорамний огляд мистецько-освітніх процесів у Київському університеті впродовж 1834 - 1924 рр. Вивчення, систематизація та введення у науковий обіг великого архівного матеріалу, друкованих видань XIX ст. значно розширює, а в окремих випадках вперше створює фактологічну базу для аналізу й осмислення становлення та розвитку мистецької освіти в Київському університеті. Висвітлено історію формування та комплектування університетської художньої й архітектурної колекцій як навчальної бази під час викладання рисунка та живопису, архітектури, теорії й історії мистецтва. Комплексне вивчення освітньої діяльності основного кола університетських викладачів рисунка та живопису, архітектури, теорії й історії мистецтва й їх учнів, доповнено новими фактами їх біографії. Досліджено їх педагогічну, творчу, музейну, наукову та просвітницьку діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР-2К)3-1 + Щ103(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА373431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Генералюк Л. С. 
Творчість Тараса Шевченка в контексті взаємодії літератури і мистецтва початку - середини XIX століття: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Л. С. Генералюк ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше системно описано та проаналізовано вплив пластичних мистецтв, коду іконічності на літературну спадщину Т. Шевченка та вплив літератури на його мистецькі твори. Розроблено методологію міждисциплінарного аналізу, яку можна застосовувати до творчості будь-якого літератора, що використовує код пластичних мистецтв і будь-якого художника, що реалізовує себе у слові. Сформовано поняттєвий апарат на основі апробованих у зарубіжному літературознавстві та іконології термінопонять. Простежено генезис міжвидових інтеракцій в історичному та культурному дискусі, зокрема в епоху романізму. Означено місце Шевченка у колі європейських і російських митців, близьких йому хронологічно та територіально, які володіли іконічним і вербальним кодами. Репрезентовано цілісний образ синестетичної особистості митця з використанням наукового апарату психології творчості. Обгрунтовано поняття образу-концепту як репрезентанта міжвидової взаємодії та розроблено систему вербально-іконічних образів-концептів, складників художньої картини світу Т. Шевченка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 80 + Щ100.174 + Щ103(4УКР)5-8 Шевченко Т.
Шифр НБУВ: РА381209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сапак Н.В. 
Художнє життя України кінця XIX - першої третини XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Н.В. Сапак ; Нац. акад. образотворч. мистецтва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості художнього життя Півдня України. Уперше у вітчизняному мистецтвознавстві здійснено комплексний аналіз художньої проблематики та культурних процесів часу. Дослідження здійснено на підставі культурно-історичної ситуації міст Одеси, Херсона, Миколаєва. Розкрито діяльність товариств красних мистецтв, приватне колекціонування, музейне будівництво. Проаналізовано творчу та виставкову роботу Товариства південноросійських художників (ТПРХ) за матеріалами тогочасної критики. На прикладі "Салонів" В.Іздебського, виставок Товариства незалежних художників визначено шляхи формування новітніх художніх течій. Проаналізовано художню освіту, діяльність меценатів, художників. На підставі аналізу художнього життя Півдня України кінця XIX - першої третини XX ст. визначено його регіональні особливості та зв'язок з загальними процесами розвитку національного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)53-6 +
Шифр НБУВ: РА345486

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського