Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*133.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Панфілов О.Ю. 
Збереження гомеостазису суспільства в умовах системних трансформацій: силовий аспект (теоретико-методологічний аналіз): автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / О.Ю. Панфілов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Запропоновано філософську концепцію місця та ролі воєнної могутності та воєнної сили держави у системі збереження гомеостазису суспільства, що трансформується. Обгрунтовано суть і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Здійснено аналіз стійкості та лабільності такої системи через дію варіативних величин, їх роль у системі суспільних відносин. Визначено умови та принципи функціонування трансформативної соціальної системи, що дозволяють їй забезпечувати стійкість і стабільність. Досліджено динаміку перехідних процесів у період трансформацій. Обгрунтовано систему силового забезпечення гомеостазису суспільства. Визначено, що її основою є воєнна могутність держави. Висвітлено детермінацію державної діяльності у силовому забезпеченні гомеостазису суспільства. Розкрито суть механізму забезпечення силового збереження гомеостазису та його типології. Виокремлено основні компоненти структури такого механізму за умов соціокультурних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю6*668 + Ю6*133.1 +
Шифр НБУВ: РА360091

Рубрики:

      
2.

Лакуша Н.М. 
Ідея сталого розвитку в контексті екологічних проблем (соціально-культурний та праксеологічний аспекти): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.М. Лакуша ; Ін-т вищ. освіти, АПН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Базуючись на концептах соціальної філософії, досліджено питання сталого розвитку цивілізації у контексті екологічних проблем та визначено шляхи досягнення цього розвитку. З використанням фактичного матеріалу вітчизняних і зарубіжних вчених з'ясовано шляхи досягнення сталого розвитку як моделі подальшої долі людства, розкрито евристичні можливості розглядуваної моделі та її суперечливий характер. Відзначено, що людство постало перед альтернативою: або зберегти сформований тип діяльності (споживацький) та загинути в екологічній катастрофі, або кардинально змінити його та зберегти природу для життя наступних поколінь. Зауважено, що завданням сучасності є перегляд пріоритетів розвитку - перехід до сталого розвитку суспільства. Запропоновано тезу, що сталий розвиток - це економічна ефективність, біосферосумісність і соціальна справедливість за загального зниження антропогенного тиску на біосферу. Зазначено, що актуальним питанням реалізації моделі сталого розвитку є врахування природно-космічного чинника в життєдіяльності людей і проблем, наявних для сучасної цивілізації. Показано, що існують загрози космічних катастроф, які можуть істотно вплинути на екологію та стан Землі, цьому необхідно запобігти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63 +
Шифр НБУВ: РА339516

Рубрики:

      
3.

Спиця Н.В. 
Оптимізація процесів самоорганізації сучасного суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.В. Спиця ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 17 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження процесів самоорганізації сучасного суспільства та детермінант їх оптимізації. Розкрито соціально-філософське значення категорій "процеси самоорганізації" та їх "механізми". Виявлено можливості оптимізації таких процесів, досліджено специфіку їх механізмів. Визначено міру оптимального для гармонійного розвитку суспільства співвідношення порядку та хаосу. Конкретизовано соціально-філософське визначення гомеостазу та гомеостазу соціальної системи. На підставі проведеного аналізу особливостей процесів самоорганізації обгрунтовано важливість збереження духовних і культурних цінностей суспільства як системної інформації суспільства, що забезпечує стійкий розвиток соціальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1 + Ю6*133.1 +
Шифр НБУВ: РА360877

Рубрики:

      
4.

Горбань О.В. 
Стратегема сталого розвитку суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз можливих стратегічних напрямів розвитку суспільства у контексті концепції сталого розвитку. Введено в науковий обіг базові концепти методології сталого розвитку суспільства - сценарії, стратегії, проект, стратегему. Розроблено інтеграційну модель освітньої системи як статегему сталого розвитку суспільства. Визначено необхідні технологічні заходи в освітній сфері, що сприятимуть формуванню передумов переходу України до суспільства сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА331784

Рубрики:

      
5.

Дунець О.А. 
Чинники стабілізації сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.А. Дунець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 16 с. — укp.

Встановлено, що основними (парадигмальними) чинниками, що впливають на стабільність сучасного суспільства, є: позитивна соціальна політика держави, адекватна громадська думка та громадянське суспільство, що розвивається. Обгрунтовано необхідність введення до категоріального апарату соціальної філософії поняття "стан суспільства" як основної характеристики сучасної соціальної системи, що дозволяє визначати кризові, стабільні та динамічні періоди суспільного розвитку на підставі спеціально створеної для даних цілей системи стандартів і показників. Розроблено стабілізаційну концепцію, пристосовану до умов України. Виявлено діалектичний зв'язок між станом трансформації та стабілізацією суспільства. Обгрунтовано умови, за яких інститути суспільства забезпечують його стійкий розвиток. Запропоновано сучасну інтерпретацію принципу соціальної детермінації, яка полягає у запереченні "жорсткої" та безпосередньої залежності соціального розвитку суспільства від рівня його економічного розвитку в епоху постіндустріалізму. Встановлено, що домінування "економічного" мислення, пріоритетність економічних цілей, характерні для пострадянських держав, є причиною дисбалансу, що утворився між темпами розвитку економіки та соціального розвитку. Створено систему операціональних (об'єктивних і суб'єктивних) показників і стандартів як засобів визначення та вимірювання стану суспільства. Наведено рекомендації щодо використання даної методики соціальної діагностики для формування державою, інститутами громадського суспільства адекватної соціальної політики з урахуванням особливостей конкретного етапу економічного розвитку країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 +
Шифр НБУВ: РА358727

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського