Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*63*622$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Китаєва О.О. 
Аквакультура як чинник соціальної динаміки: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Китаєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено соціально-філософське дослідження аквакультури. Розглянуто науково-методологічні засади вивчення феномену аквакультури як рушійної сили соціальної активності особистості за умов екологічної кризи. Виявлено та проаналізовано категорії, що відображають зміст аквакультури. З'ясовано її суть і проаналізовано підходи до осмислення у суспільствознавчій думці. Запропоновано визначення аквакультури як цілепокладаючу діяльність людини стосовно пізнання, перетворення, впорядкування, охорони, раціонального та комплексного використання такої складової природного середовища, як вода та водний ресурс, спрямовану на відтворення, оновлення, організацію та трансформацію соціального буття відповідно до потреб, намірів, ціннісних орієнтацій суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Ю6*671*18:Б +
Шифр НБУВ: РА342037

Рубрики:

      
2.

Юрченко Л.І. 
Екологічна культура як системотворчий чинник екологічної безпеки: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.04 / Л.І. Юрченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено феномен екологічної культури, особливості його генези та формування як чинника становлення екологічної безпеки суспільства. Визначено складові екологічної культури, параметри, рівні її розвитку. Акцентовано на значущості даної культури у розбудові екологічної та національної безпеки держави. Проаналізовано основні методологічні підходи до дослідження екологічної безпеки, здійснено її концептуалізацію, розроблено методи оцінювання та визначення місця в національній безпеці України. З урахуванням міждисциплінарного характеру екологічних проблем запропоновано стратегію екологічної безпеки соціально-економічного розвитку держави, реалізацію взаємозалежностей екологічної культури й екологічної безпеки в екологічній політиці, методологічні та теоретичні аспекти екологічної освіти та виховання. Розроблено й апробовано моделі формування екологічної свідомості у процесі професійної підготовки фахівців. Результати дослідження впроваджено в практику вищої та післядипломної екологічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА364157

Рубрики:

      
3.

Варго О.М. 
Екологічна свідомість як умова становлення екологічного суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Варго ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз поняття "екологічна свідомість", яку розглянуто у широкому та вузькому сенсі слова. Проаналізовано динаміку екологічноі свідомості від стародавніх міфів до сучасності, запропоновано етапи розвитку суспільства залежно від сформованих у них типів екологічної свідомості. Показано, як поступово людина та суспільство відчужувалися від живої природи. На підставі аналізу стану екологічної свідомості згідно трьох типів сучасної цивілізації у країнах європейского типу, традиційних суспільствах Південно-Східної Азії та Україні - країні, що розвивається, розглянуто можливість створення екологічного суспільства. Зазначено, що сучасній Україні для формування такого суспільства доцільним є використання своєрідного українського менталітету, спрямованого на природу. Водночас екологічне суспільство залишається суспільством майбутнього, що можливо стане результатом злиття західноєвропейської науки та раціоналізму, а також властивого для світогляду традиційного сходу уважного ставлення до природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР)в2:С,022 +
Шифр НБУВ: РА341892

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лесникова І.В. 
Культура екологічної безпеки українського суспільства як предмет філософської рефлексії: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / І.В. Лесникова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено поняття культури екологічної безпеки сучасного українського суспільства. Встановлено її зміну за різних соціальних умов від геокультури через екологічну культуру до культури екологічної безпеки. Розкрито сутність, структуру, засадничі витоки формавання та теоретичні інтерпретації основних понять культури екологічної безпеки українського суспільства у контексті конкретних соціальних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622
Шифр НБУВ: РА373504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Прудникова О.В. 
Людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу (філософсько-історичний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Прудникова ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено людський вимір у сучасному концепті соціального прогресу, розкрито світоглядні та методологічні засади основних концепцій соціального розвитку. Визначено сутність сучасного соціального прогресу і його критерії. Обгрунтовано, що соціальний прогрес за сучасних умов полягає в переході суспільства до стану, який забезпечує найбільш повні умови для гармонійного існування людини в системі "індивід - суспільство - природа", захисту соціуму від новітніх загроз існуванню людства і навколишнього середовища. Викладено концепції розвитку особистості за умов реалізації сучасного концепту соціального розвитку, які базуються на прагненні до збереження природних нерозривних зв'язків людини із суспільством, з іншими людьми та природою. Описано основні якості особистості за умов сучасного концепту соціального розвитку, зокрема, цілісність світогляду; єдність свідомості та мислення, спрямованих на об'єднання, досягнення органічної цілісності та взаємопроникнення різних знань і досвіду, традицій і звичаїв минулого, реальності та перспектив на майбутнє; свобода думки і творчості; прагнення до самореалізації та активності особистості, пошук змісту своїх вчинків, дій суспільних і природних явищ, прагнення людини зрозуміти своє призначення та всю сукупність зв'язків і процесів у світі в їх єдності, у цілому; потреба жити в єдності й гармонії з людьми і природою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.911 + Ю6*23 в03 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА350744

Рубрики:

      
6.

Романова О.М. 
Соціально-філософський аналіз детермінант формування екологічної свідомості: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Романова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено об'єктивні та суб'єктивні детермінанти формування екологічної свідомості, опозиція яких виявляє протиріччя у відношеннях "людина - природа", "суспільство - природа", "людина - суспільство". Проаналізовано існуючі дефініції екологічної свідомості. Встановлено статус екологічної свідомості як неосновної форми суспільної свідомості. Визначено зміст екологічної свідомості періоду модерну, основу якого складає осмислення особливостей фундаментальних взаємодій "людина - природа", "суспільство - природа", "людина - суспільство". Розглянуто існуючі наукові уявлення щодо джерел сучасного вульгарно антропоцентристського відношення людини та суспільства до природи, а також екофілософські концепції. Запропоновано визначення дефініції екологічної свідомості. Виявлено та класифіковано детермінанти формування екосвідомості, розроблено методологію їх дослідження у межах новітніх after-постмодерністських тенденцій. Розроблено основні положення стратегії екобезпечного розвитку, яка формується в екологічній свідомості, та представлені інші соціокультурні механізми оптимізації процесу формування екосвідомості: екологічне виховання, екологічну освіту та формування екологічної культури соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1 в5,022 +
Шифр НБУВ: РА351328

Рубрики:

      
7.

Горбань О.В. 
Стратегема сталого розвитку суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз можливих стратегічних напрямів розвитку суспільства у контексті концепції сталого розвитку. Введено в науковий обіг базові концепти методології сталого розвитку суспільства - сценарії, стратегії, проект, стратегему. Розроблено інтеграційну модель освітньої системи як статегему сталого розвитку суспільства. Визначено необхідні технологічні заходи в освітній сфері, що сприятимуть формуванню передумов переходу України до суспільства сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА331784

Рубрики:

      
8.

Совгіра С.В. 
Теоретико-методичні основи формування екологічного світогляду майбутніх учителів у вищих педагогічних навчальних закладах: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стан проблеми формування екологічного світогляду в історико-філософській, психолого-педагогічній, екологічній науках і сучасній освітній практиці ВНЗ. Проаналізовано генезу й еволюцію філософських інтерпретацій світогляду, висвітлено сучасні наукові погляди щодо взаємодії людини та природи. Досліджено онтологію понять "світогляд", "екологічний світогляд", "формування екологічного світогляду майбутніх учителів". Наведено результати аналізу онтогенезу екологічного світогляду особистості. Науково обгрунтовано концептуальні засади формування екологічного світогляду майбутніх учителів. Охарактеризовано стан, визначено особливості й обгрунтовано шляхи удосконалення процесу формування екологічного світогляду студентів педагогічних ВНЗ з урахуванням специфіки різних факультетів. Описано функціональну структуру екологічного світогляду. Визначено місце особистісних і фахових складників у структурі екологічного світогляду майбутніх учителів. Встановлено критерії, рівні та показники сформованості компонентів екологічного світогляду майбутніх учителів. Розроблено й апробовано модель формування екологічного світогляду студентів шляхом наповнення навчально-виховного процесу екологічним змістом, поєднання аудиторних організаційних форм та інноваційних методів, упровадження специфічних позаудиторних форм і засобів навчання. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої моделі формування екологічного світогляду майбутніх учителів у навчально-вихованому процесі педагогічних ВНЗ, розроблено спеціальний навчально-методичний комплекс щодо її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352.27 + Ю6*63*622.221 + Б1р(4УКР)3-3,021 +
Шифр НБУВ: РА367301

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Гладкий М.П. 
Трансформація смисложиттєвих орієнтирів за умов сучасної екологічної ситуації в Україні: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / М.П. Гладкий ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано об'єктивну оцінку екологічної ситуації в Україні та обгрунтовано стратегію її розвитку, а саме - стратегію стійкого розвитку. Проаналізовано зміну світоглядних і смисложиттєвих орієнтирів у відповідності з типами господарювання та природокористування щодо входження сучасного суспільства у новий його стан - ноосферний. Визначено стан і перспективи екологічної освіти та виховання, формування даної культури в Україні на порозі ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА324923

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Молотова О.М. 
Філософсько-методологічний аналіз процесу трансформації сучасного екологічного світогляду: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.М. Молотова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати філософсько-методологічного дослідження історичних тенденцій становлення та розвитку сучасного екологічного світогляду, процесу його трансформації під впливом екобіотичних чинників. Розглянуто зміст нової парадигми - екобіотичної на підставі методологічних засад системності, глобалізації, синергетики, соціокультурної детермінації, самовідновлення та розвитку духовно-практичного відношення "природа - соціум - людина". З метою адекватного осмислення синтезу природничого, соціального та людського, а також сутності та способів його відображення проаналізовано нові ідеї у філософії науки, репрезентовані екобіоетикою. Розкрито основні філософсько-методологічні засади формування екобіоетичного світогляду, відповідної свідомості та діяльності, які формуються за допомогою екобіоетичної освіти й екобіоетичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б1 + Ю6*63*622 + Ю751.1 + Б1 в5,022 +
Шифр НБУВ: РА342906

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського