Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (119)Книжкові видання та компакт-диски (151)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*18:ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кушерець В.І. 
Аналіз знання як стратегічного ресурсу трансформації суспільства (світоглядно-методологічний аспект): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / В.І. Кушерець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 41 с. — укp.

Осмислено категорію знання у світоглядно-методологічному ракурсі як важливого ресурсу на етапі постіндустріальної трансформації суспільства. Простежено динаміку якісної зміни ролі знання в нинішніх інноваційних моделях соціально-економічного розвитку, чинники та складові інтелектуального потенціалу суспільства та засоби реалізації означеного потенціалу, розкрито суть, особливості вияву та дії нових форм і механізмів використання знання у процесі соціальних трансформацій. Проаналізовано різні види та рівні інформаційних технологій, умови та засоби їх дійового застосування. Конкретизовано зміст понять інтелектуалізації та інформатизації суспільства, розглянуто світоглядно-методологічні засади подальшого вдосконалення національних і локальних програм інформатизації як форм безпосередньої участі знання у житті суспільства та його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю6*328.943 +
Шифр НБУВ: РА325953

Рубрики:

      
2.

Мартинюк С.Є. 
Генезис інформаційної цивілізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / С.Є. Мартинюк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання соціально-філософського дослідження взаємодії людини та суспільства, тип якої визначено як інформаційну цивілізацію, її зміст та співвідношення з іншими поняттями у системі філософських категорій. Розглянуто методологічний аспект дослідження генезису інформаційної форми зв'язку у соціальному світі. Осмислено специфіку взаємодії людини та суспільства на сучасному етапі переходу до нового способу відтворення соціальності людини. Проаналізовано детермінанти переходу до інформаційної фази розвитку і механізм взаємодії людини та суспільства у процесі становлення соціального організму країни, функціонування якого базується на соціальному метаболізмі переважно інформаційного характеру. Вирішальна роль у становленні нового типу цивілізації належить особистості, розвиток сутнісних сил якої перетворюється на її нагальну потребу, обумовлюючи тим самим трансформації у способі організації соціального життя, де на першому місці знаходиться духовне виробництво як спосіб здаволення духовних потреб людини. Поширення даних тенденцій в Україні зустрічає певні перешкоди, пов'язані з перехідним характером сучасного стану українського суспільства. Висвітлено основні напрямки оптимізації становлення соціального організму країни з урахуванням особливостей її історичного розвитку, менталітету українців та їх домінуючих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА314850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мозговий О.Л. 
Глобалізація як вимір сучасності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Л. Мозговий ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процес глобалізації на сучасному етапі загальнопланетарного соціального розвитку. Виділено основні сутнісні аспекти глобалізації як об'єктивного й невідворотного соціально-історичного процесу загальнопланетарного значення. Здійснено їх соціально-філософський аналіз засобами комплексного системного підходу, а також у контексті міждисциплінарного підходу та "інтерпарадигмальної рефлексії". Дослідження процесу глобалізації здійснено з урахуванням здобутків основних теоретико-концептуальних досліджень глобалізації у роботах провідних вітчизняних і зарубіжних учених. Встановлено, що глобалізація як процес внутрішньо неоднорідний і суперечний, різноспрямований і багаторівневий і має власну внутрішню динаміку, яка обумовлює не лише його подальший розвиток, але й призводить до певних негативних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.941 + Ю6*18:Ж + С5 в663.1 +
Шифр НБУВ: РА350087

Рубрики:

      
4.

Іванова Л.С. 
Гуманізація суб'єкт-суб'єктних відносин в економічних структурах технократичного суспільства: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Л.С. Іванова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми суб'єкт-суб'єктних відносин в економічних структурах за умов кризи техногенної цивілізації. На засадах філософської антропології вивчено феномен відчуження людини та запропоновано шляхи його подолання. Зроблено висновок про необхідність пошуку нових підходів до питань стосовно людини. Стверджено, що нові підходи вимагають розширення філософського інструментарію за рахунок включення у філософсько-антропологічний дискурс понять і концептів суміжних галузей знань, зокрема психології соціології та теорії управління. Проаналізовано діалектично протилежні тенденції технократичного та гуманістичного підходів до людини у процесі виробництва матеріальних благ. Показано перевагу технократизму в суб'єкт-суб'єктних відносинах в економічних структурах. Доведено, що побудова постіндустріального інформаційного суспільства має здійснюватися за умов гармонізації гуманістичної та технократичної складових у сфері виробництва матеріальних благ і надання послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665*333 + Ю6*333.122 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА357729

Рубрики:

      
5.

Соловйова І.І. 
Девіантність особистості в умовах комп'ютеризації суспільства: соціально-філософський аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Соловйова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження девіантної поведінки особистості за умов комп'ютеризації суспільства. Відхилення у поведінці індивіда розглянуто як одну з соціальних проблем сучасності, вивчення якої є одним з важливих завдань. Розглянуто різні концепції девіантності та підходи до її визначення, зокрема, соціогенетичний, біогенетичний, психогенетичний, релятивістський, позитивістський. Розкрито правові аспекти проблеми девіантної поведінки. Особливу увагу приділено аналізу процесів комп'ютеризації суспільства та їх впливу на відхилення у поведінці індивідів. Комп'ютеризацію життєдіяльності людини розглянуто як соціальний феномен, який обумовив виникнення нового виду девіантності у поведінці особистості - комп'ютерної та інтернетної залежності. Охарактеризовано соціальні детермінанти комп'ютерної залежності особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА349924

Рубрики:

      
6.

Кам'янська Ю.В. 
Імперативи людської життєдіяльності у техногенній цивілізації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Ю.В. Кам'янська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено імперативні засади життєдіяльності людини як сукупності світоглядно-регулятивних принципів та показано можливості їх використання для ліквідації суперечностей техногенного суспільства на його постіндустріальному етапі розвитку. Доведено, що екологічний імператив є базовим принципом етики виживання людства та систематизуючим для інших імперативів суспільного розвитку. Сформульовано зміст імперативу економічної збалансованості як необхідної умови практичної реалізації екологічного імперативу. Розкрито зміст імперативу незаангажованості науки, який розкривається в деполітизації наукової сфери, а також визнанні принципу наукової альтернативи. Обгрунтовано значення імперативу толерантності як необхідного принципу подолання інертності та стереотипності мислення, культивування неупередженого ставлення до "інакших" індивідуальних проектів буття. Встановлено значення імперативності дії "етнічного" як позитивно-консервативного чинника культурного поступу за умов пронизуючого всі сфери буття людини технократизму як певної сукупності світоглядно-ціннісних настанов. Визначено, що імператив рівноцінності культур є регулятивним принципом толерантного цивілізаційного співбуття, умовою підтримки гетероетнічної природи людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ж.в05 +
Шифр НБУВ: РА340450

Рубрики:

      
7.

Ткачук В.В. 
Інформатизація освіти як чинник формування інноваційно-інформаційного суспільства в Україні (філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / В.В. Ткачук ; АПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено філософський аналіз впровадження інформаційних освітніх технологій, досліджено зміст, межі та наслідки процесу інформатизації освіти як чинника формування інноваційно-інформаційного суспільства. Проаналізовано структуру, типи, матеріальну та програмну забезпеченість процесу інформатизації освіти. Зроблено висновок, що в Україні цей процес знаходиться у початковому (зародковому) стані. Визначено основні етапи інформатизації освіти в Україні, обгрунтовано методику психолого-педагогічного забезпечення процесу інформатизації освіти, сутність якої полягає у збереженні та зміцненні суб'єкт-суб'єктних відносин учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З81 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА371881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Триняк В.Ю. 
Інформаційна безпека як соціокультурний феномен (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В.Ю. Триняк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

В історичному й онтологічному аспектах проведено соціально-філософський аналіз інформаційної безпеки як соціокультурного феномена, що є складною багаторівневою функціональної системи та невід'ємною складовою системи забезпечення національної безпеки в цілому. Розкрито сутність і зміст інформаційної безпеки у системі зв'язків і відношень за сучасних умов. Наведено результати дослідження інформаційної безпеки України як складної, динамічної, цілісної системи, компонентами якої є підсистеми безпеки особи, держави та суспільства. Проаналізовано зовнішні та внутрішні загрози безпеці України в інформаційній сфері. З'ясовано, що інформаційні технології змінюють саму людину, її мислення, можливості, спосіб і ритм життя, систему цінностей. Доведено, що інформаційна сфера стала осередком економічних, соціальних, політичних конфліктів у суспільстві. Виявлено, що держава в цілому зазнала певних якісних трансформацій, зроблено висновок, що її роль і значення на міжнародній арені у сучасний період суттєво залежать від розвитку інфосфери. Проаналізовано етичні проблеми розвитку інформаційно-комп'ютерних технологій, а також глобальні проблем інформаційно-комп'ютерної етики. Обгрунтовано основні підходи щодо оцінювання сучасного рівня інформаційної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Х849(4УКР)04 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА367034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Смерічевський Е.Ф. 
Інформаційна цивілізація: проблема віртуальної реальності в суспільному розвитку: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Е.Ф. Смерічевський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Розроблено концепцію розвитку віртуального феномену та його поширення на усі сфери життя за умов інформаційно-комп'ютерної революції та наступу інформаційної цивілізації. Розкрито механізми, форми, наслідки даного процесу на глобальному та індивідуальному рівні. Зроблено історико-філософський та методологічний аналіз процесів віртуалізації через лінгво-семантичний, онтологічний, аксіологічний та гносеологічний аспекти. Доведено, що перехід інформаційної цивілізації на віртуальний рівень є домінантною тенденцією розвитку людства. Зроблено висновок, що феномен віртуалізації є технічною апеляцією до природних властивостей людини - волі, віри, уявлення. Встановлено, що за умов розгортання інформаційної цивілізації віртуалізація усіх сфер буття стає глобальною цінністю та товаром. Акцентовано увагу на проблемі людини у віртуальній реальності та її відчуженні за умов віртуального простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю6*333.122 + А6 +
Шифр НБУВ: РА322052

Рубрики:

      
10.

Даніл'ян В.О. 
Інформаційне суспільство та перспективи його розвитку в Україні (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.О. Даніл'ян ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, особливості формування та структурні засади інформаційного суспільства, показано перспективи його розвитку в Україні. Удосконалено визначення поняття інформаційного суспільства, розкрито його зміст. Розглянуто існуючі теоретичні концепції інформаційного розвитку. Здійснено компаративний аналіз практичних моделей переходу до інформаційного суспільства у розвинених країнах. Визначено структурні засади інформаційного суспільства, проаналізовано особливості його політико-правової, економічної та соціокультурної сфер. Охарактеризовано основні етапи розвитку інформаційного суспільства в сучасній Україні, розглянуто позитивні та негативні чинники його становлення. Обгрунтовано пріоритетні напрямки оптимізації інформаційного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА344269

Рубрики:

      
11.

Скалацький В.М. 
Інформаційне суспільство: сучасні теорії та моделі (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.М. Скалацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження сучасних теорій та моделей інформаційного суспільства в контексті глобальної парадигми. Проаналізовано теоретико-методологічні засади розвитку та основні системи індикаторів та критерії його визначення. Розглянуто загальні риси становлення інформаційного суспільства на світовому рівні. Показано вплив національних і регіональних особливостей країн на специфіку його побудови та розвитку. Досліджено дві основні моделі становлення інформаційного суспільства - "західну" та "азійську". Доведено необхідність, визначено перспективи та умови становлення інформаційного суспільства в Україні. Обгрунтовано, що феномен інформаційного суспільства є не лише предметом дослідження на теоретичному рівні, а й глобальним політичним, ідеологічним та соціально-практичним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + С5*328.93 +
Шифр НБУВ: РА344976

Рубрики:

      
12.

Уханов Є. В. 
Мережеві комунікації та соціальне самовизначення індивіда: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Є. В. Уханов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено загальний аналіз понять "комунікація", "віртуальний", "віртуальна реальність", "суб'єкт", "трансгресія" у філософському дискурсі. Проведено паралель між мережевими комунікаціями та віртуальною реальністю. Досліджено проблеми ідентифікації індивіда в стані соціальної віртуалізації. Показано, що комунікація є фактором, який конструює соціальну віртуальну реальність, і водночас, основоположним принципом самовизначення індивіда в мережевих комунікаціях. Здійснюється віртуалізація повсякденного життя, сам стан віртуалізації стає повсякденністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА372951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кондратенко С. В. 
Наукомістке майбутнє планетарної цивілізації: філософсько-методологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.09 / С. В. Кондратенко ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито особливості науково-технічних революцій в нанонауці та нанотехнології, молекулярній біології, інформаційних технологіях, когнітивних науках, які породжують індустрію сучасних високих наукомістких технологій. Проаналізовано ключові особливості сучасних надтехнологій, сформульовано положення про те, що форми практичної реалізації системи NBIC в коеволюції з різними сферами життєдіяльності соціуму виступають системотвірним чинником кардинальної технологічної трансформації в еволюції планетарної цивілізації. Доведено, що високі наукомісткі технології, поява та широке тиражування яких ініціюється розвитком фундаментальної науки, перетворюються на головний детермінуючий чинник становлення та розвитку планетарної цивілізації. Визначено, що наукомісткість є новою якістю буття планетарної цивілізації. Розкрито евристичний потенціал високих технологій та їх вплив на тенденції еволюції планетарної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.201 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА377607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мелащенко О. М. 
Онтологічні прояви науково-технічної творчості (соціально-філософський аспект): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. М. Мелащенко ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено роль науки в інноваційному оновленні штучних середовищ у різних сферах суспільного життя, в гуманізації буття людини, суспільства та природи, у формуванні суспільної перспективи розвитку. Розкрито особливості науково-технічної творчості як соціально-організованого процесу буття людського інтелекту в науці у формах соціальної самоорганізації творчої співпраці вчених, інженерів і техніків. З'ясовано значення авангардності системи наука Ч техніка Ч технологія для оновлення суспільства, значення перетворення соціально-економічних відносин у процесі комерціалізації як фактора парадигмальності онтологічних перетворень у системі наука Ч техніка Ч технологія, вирішення суперечностей між суспільним призначенням науки, що зумовлене її становищем у соціальній системі, та прагматично-утилітарним застосуванням результатів науково-технічної творчості. Обгрунтовано необхідність подолання технократизму як основи групової ідентифікації вчених, інженерів і техніків, співтовариства, пов'язаного зі створенням нової техніки та технології. Розкрито значення відповідальності перед суспільством як складової технічного мислення, необхідність формування цілеспрямованості на виконання технічного завдання в соціально-культурних рамках взаємодії техніки та соціальності. Розкрито значення ідентифікації з історичною, державною та культурною спільнотою як основи підготовки людини для введення її в науково-технічну творчість, гуманізації вищої технічної освіти для формування національної технічної еліти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*34 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА381813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Алієва О.Г. 
Онтологія техніки в соціокультурному контексті: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.Г. Алієва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено основні соціокультурні підходи щодо дослідження онтології техніки у соціокультурному контексті. Розглянуто особливості сучасного етапу взаємовідношення техніки та соціуму. Проаналізовано основні тенденції становлення сучасного онтологічного технічного простору. Виявлено засоби та шляхи впливу техніки на становлення соціального типу характеру. З'ясовано значення відношень, сформованих у сфері технічного простору, для перспектив розвитку людського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ж.в
Шифр НБУВ: РА331036

Рубрики:

      
16.

Власенко Ф.П. 
Особливості соціалізації індивіда в умовах інформаційного суспільства (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Ф.П. Власенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено соціально-філософське дослідження соціалізації індивіда за умов інформаційного суспільства та виявлено особливості зазначеного процесу. На підставі аналізу основних концептуальних підходів до проблеми соціалізації даний феномен визначено як складний, багатоаспектний процес засвоєння індивідом соціально-культурного досвіду шляхом його багаторівневого включення до суспільних відносин з метою формування індивідуальності як суб'єкта подальшого розвитку соціальної системи. Обгрунтовано, що культурно-історичний тип суспільства визначає специфіку процесу соціалізації. В інформаційному суспільстві особливості соціалізації зумовлені кризою традиційних інститутів соціалізації, а включення індивіда до системи суспільних відносин доповнюється використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що спричинює тенденції переходу до креативної моделі соціалізації та до збільшення можливостей маніпуляції свідомістю людей. Визначено специфіку та суперечності соціалізації індивіда у сучасному українському суспільстві. Запропоновано можливі шляхи оптимізації даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА355519

Рубрики:

      
17.

Охріменко Л.В. 
Персонізація раціонального знання в парадигмі постнекласичної науки: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Л.В. Охріменко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено формування антропологічного образу постнекласичної науки й її функціонування за умов сучасної цивілізації, основною ознакою якої є глобальні трансформації. Обгрунтовано залучення особистісних цінностей до аксіологічної структури феномену науки, з цією метою використовуються методологічні принципи філософської антропології та персоналізму. Проаналізовано дегуманістичну сутність сучасного наукового процесу та визначено його людиновимірні можливості за умов поєднання ціннісних екзистенційних та антропологічних філософських параметрів. Досліджено потенціал позитивного взаємовпливу наукових та особистісних цінностей у процесі самоідентифікації людини в контексті філософії освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА367065

Рубрики:

      
18.

Лазарович Н.В. 
Соціально-субстанційна природа людини в умовах техногенного суспільства: філософсько-культурологічний аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Н.В. Лазарович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність звернення до дослідження соціально-субстанційної природи людини у культурі техногенного світу на тлі процесів глобалізації, соціальних змін, технологічних зрушень, імперативів раціональності, ситуації екологічної та духовної криз. Визначено структурні елементи, ціннісні орієнтири та детермінанти розвитку техногенної цивілізації, окреслено становище людини в її координатах. Розкрито особливості соціально-атрибутивних рис людини за умов техногенного суспільства, які насамперед пов'язані з феноменом доцільної, предметно-перетворювальної діяльності як важливого модусу людського буття у культурі техногенного світу. Обгрунтовано засадничі принципи "етики відповідальності", що полягають у нівелюванні споживацького ставлення до природи, ствердженні відповідальності як морально-етичного принципу самозбереження й утвердження гуманістичних цінностей. Окреслено спроби подолання духовної кризи внаслідок звернення до діалогічної концепції інтерсуб'єктивності людського буття ("суб'єкт-суб'єктні", "Я-ти"-відносини); виокремлено внутрішньо-іманентні, духовні виміри особи: категорії "суб'єктності", співчуття, співпереживання, взаємності, відкритості, процесу участі, ситуації зустрічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю216.22 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА349651

Рубрики:

      
19.

Стайкуца С.В. 
Соціотехнічні аспекти становлення сучасної інформаційної цивілізації: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / С.В. Стайкуца ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Розкрито особливості становлення та специфіку розвитку сучасної інформаційно-комп'ютерної цивілізації у соціотехнічному аспекті. Сформульовано сенсотвірний критерій розмежування цивілізації в історії людства, на підставі якого доведено, що всі цивілізації втілюють в його історичному бутті єдниний інформаційний процес, що відображає рівень розвитку теоретичного знання та можливості соціуму в його реалізації. Висвітлено генезис розвитку інформаційних цивілізацій в історії людства. Показано, що сучасне експоненціальне зростання інформації спричиняє необхідність розв'язання насущних задач, взаємозв'язаних з виробництвом, обробкою, передаванням і зберіганням інформації з використанням нових методів їх обробки, зокрема, методів інтеграції та спрощення, мінімізації, згортання, кодування, символізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА364873

Рубрики:

      
20.

Камаралі Г.В. 
Становлення та розвиток інформаційної цивілізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.В. Камаралі ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Наведено соціально-філософський і методологічний аналіз становлення та розвитку інформаційної цивілізації. Описано процес формування інформаційного суспільства як початкового етапу становлення нового типу цивілізації. Визначено закономірності становлення та розвитку інформаційної цивілізації за умов інформаційно-комп'ютерної революції. Відзначено, що під час появи інформаційної цивілізації віртуалізація всіх сфер життєдіяльності - глобальна цінність людства. Доведено, що перехід до інформаційної цивілізації змінює парадигми пізнання та діяльності, суспільство та взаємозв'язки з людиною, висвітлено основні напрямки розвитку інформаційної цивілізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА350633

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського