Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (107)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (110)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю751.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ніколаєнко Н. В. 
Новітні біотехнологічні практики: філософсько-методологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.09 / Н. В. Ніколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено новітні біотехнологічні практики в контексті постнекласичної методології, в межах якої в нових вимірах розкрито сенс даних форм практик, що істотно впливають на буття природи та людини. Вивчення біотехнологічних практик як об'єкту філософсько-методологічного аналізу здійснено на основі розкриття їх особливостей в контексті взаємовідношення понять "природне" та "штучне", виявлення характеристик новітніх біотехнологічних практик, які розглядають їх як різновид постнекласичних практик. Проаналізовано з позицій постнекласики біотехнологічні практики як дослідницькі та показано, що методологічні принципи синергетики виявляють себе через загальні методологічні настанови, які конкретизовано в біотехнологічне дослідження. Світоглядні й етичні виміри біотехнологічних практик виявлено в процесі осмислення впливів новітніх біотехнологічних практик на людину, її тілесність і наведено в контексті біоетичних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е + Ю751.5
Шифр НБУВ: РА377490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пустовіт С.В. 
Філософсько-методологічний аналіз передумов, засад та принципів біоетики: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.09 / С.В. Пустовіт ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати філософсько-методологічного аналізу біоетики як світоглядної концепції, кентаврового постнекласичного знання та нормативно-ціннісної системи, які зорієнтовані на гармонізацію відносин "людина - природа" та "суспільство - довкілля". Досліджено філософсько-методологічні проблеми біоетики, філософсько-світоглядні та соціокультурні передумови її формування, тенденції й етапи розвитку, описано структурну організацію. Розроблено концепцію глобальної біоетики, в якій інтегровано завдання медичної й екологічної етики у єдину мету збереження та розвитку життя з урахуванням етичних принципів. На підставі аналізу внутрішніх і зовнішніх чинників становлення теорії та практики біоетики обгрунтовано такі концептуальні засади біоетики: життя як неметафізична сутність, самоцінність представників життя, їх право на життя, життя як співтовариство представників життя. Доведено, що світоглядною теорією біоетики є концепція постнекласичної раціональності, а її теоретико-методологічним підгрунтям - принципізм, механізми конкретизації та генералізації моралі. Обгрунтовано твердження, що аксіологічний вимір біоетики визначається цінностями Просвітництва, які трансформуються сучасним контекстом біоетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.5 в + Ю252:Е013 + Р.в + Р11(4УКР) п3 +
Шифр НБУВ: РА368772

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Агаркова А. О. 
Формування професійно-етичної культури майбутніх лікарів у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / А. О. Агаркова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Розглянуто проблему формування професійно-етичної культури (ПЕК) майбутніх лікарів у ВНЗ. Розкрито сутність поняття "професійно-етична культура" як компонента культури особистості лікаря. Виявлено сутність процесу формування ПЕК, розкрито чинники, які сприяють підвищенню ефективності процесу її формування у майбутніх лікарів. Визначено критерії, показники та рівні сформованості ПЕК. Обгрунтовано й експериментально перевірено ефективність визначених і впроваджених педагогічних умов у навчально-виховний процес ВНЗ. Доведено, що поєднання визначених педагогічних умов, форм, методів і методик навчально-виховної роботи, спрямованих на зростання ефективності процесу формування ПЕК, сприяє становленню особистості майбутнього лікаря, підвищенню якості освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Ю751.5
Шифр НБУВ: РА383643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Перова О.Є. 
Ціннісні орієнтації сучасного біологічного дослідження (постнекласичний етап): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.Є. Перова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зазначено, що ціннісні орієнтації сучасної біології виявляють себе як регулятиви, що втілюють відносно стійку єдність когнітивного та ціннісного і спрямовують хід наукового дослідження. У процесі зміни в історії біології типів наукової раціональності суттєво змінюються форми реалізації ціннісного відношення в пізнанні живого. У класичній біології як цінність постає єдина об'єктивна істина, тобто когнітивне та ціннісне ототожнюються. У некласичній біології аксіологічний смисл у дослідженні живого виявляється в контексті пошуку методології, адекватній специфіці живого. У постнекласичній біології аксіологічні настанови включені в сам процес наукового дослідження як певні його дозволи та заборони. На цій основі утворюються аксіолого-пізнавальні форми осмислення сутності живого, їх можливості виявляють біоетика та біофілософія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е + Ю751.5 + Е.в55 +
Шифр НБУВ: РА327292

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського