Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Іваненко О.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Іваненко О.А. 
Культурні взаємини Франції та України наприкінці ХVІІІ - у першій половині ХІХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.А. Іваненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено спробу створити узгальнююче дослідження взаємозв'язків Франції та України у провідних сферах інтелектуального життя обох народів кінця XVIII - першої половини XIX ст. Проаналізовано основні тенденції тогочасної системи міжнародних відносин, що визначили суть французько-українського культурного співробітництва. Виявлено роль демографічного чинника у процесі інтелектуальної взаємодії між даними країнами. Висвітлено роль французьких педагогів у розвитку вітчизняної вищої освіти першої половини XIX ст. Розглянуто вплив взаємин з Францією щодо стану української медицини, фармакології, фізики, математики, біології, хімії, географії, права, економіки. На підставі аналізу французької історіографії, публіцистики, художньої та мемуарної літератури показано вплив української тематики на громадсько-культурне життя Франції даного періоду. Виявлено значення французької культури стосовно розвику вітчизняної художньої літератури, театрально-музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-6 + Т3(4ФРА)51-6 +
Шифр НБУВ: РА330145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іваненко О.А. 
Цивільно-правове регулювання притримання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.А. Іваненко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено норми цивільного законодавства України, які регламентують інститут притримання. Узагально головні проблеми, пов'язані з функціонуванням притримання та сформовано основні шляхи їх вирішення. Визначено підстави застосування притримання, правову природу даного способу забезпечення виконання зобов'язань і його функціональне призначення. Доведено, що момент виникнення права на притримання, момент застосування кредитором притримання і момент, коли він має право ініціювати звернення стягнення на притримані ним речі боржника, не збігаються у часі. Обгрунтовано, що окрім права володіння у кредитора виникає право розпорядження предметом притримання. Досліджено співвідношення притримання з іншими інститутами цивільного права та визначено, що притримання є самостійним цивільно-правовим інститутом з притаманними йому характерними особливостями. На підставі результатів дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення норм чинного цивільного законодавства, які регламентують досліджений спосіб забезпечення виконання зобов'язань, а також рекомендації для оптимізації затосування притримання у практичній діяльності суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА360924

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського