Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Іванова Н.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Іванова Н.В. 
Закономірності прояву безостості, короткоостості та довгоостості в селекції ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.В. Іванова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА369078

Рубрики:

      
2.

Іванова Н.В. 
Метатеорія поглядів Г. Сковороди: філософсько-освітній аспект: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Н.В. Іванова ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати філософсько-освітнього осмислення метатеорії поглядів Г. Сковороди. Показано значення даної метатеорії як феномену національного духу українського народу, його ментальності та самоідентифікації, філософсько-освітньої та ціннісно-орієнтаційної точок духовної опори й однієї зі світоглядних філософських систем світового масштабу. Розглянуто метатеорію поглядів Г. Сковороди як "трисонячну єдність" - цілісну концепцію життєвого світу людини в осмисленні та перетворенні у контексті персоналізму, екзистенціалізму, антропології, праксеології. Розкрито націєцентричний світогляд українського мислителя, що детермінує відповідний тип освіти та виявляється у свободі самовираження; у пошуках щастя, істини, себе; у русі до самоідентифікації, який проходить через самозаглиблення, самопізнання, "вслуховування в себе". Простежено взаємозв'язки філософсько-освітніх ідей мислителя, кінцевим результатом яких є людина, здатна знайти шлях до конституювання сродності практично у всезагальній формі. Есхатологічні мотиви філософсько-освітніх поглядів Г. Сковороди розкрито за допомогою методологічного принципу антиципації. Роздуми про сенс життя трактовано у контексті світлої апокаліптичності, яка виступає першим ахетипом української ідеї та культури. Досліджено генезу самоідентифікації особистості на шляху до її національного самовизначення. Розкрито погляди Г. Сковороди щодо проблеми ментальності українського народу. Проведено концептуальний аналіз філософських ідей Г. Сковороди в освітньо-філософському просторі. Проаналізовано чинники, які обумовлюють нестабільність у людських стосунках і породжують проблеми відчуження, дроблення особистості, девіантної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Сковорода Г.С. + Ю252:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА369901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Іванова Н.В. 
Патогенетичне обгрунтування застосування препарату мірамістину при лікуванні хронічних кон'юнктивітів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.В. Іванова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Містяться результати комплексного дослідження системного і місцевого (тканина кон'юнктиви) гемостазу, взаємозв'язку систем гемостазу та імунітету, функціональної активності імунокомпетентних клітин і факторів неспецифічного захисту у хворих на гострі і хронічні кон'юнктивіти. Встановлена перевага процесів гемокоагуляції в тканинах кон'юнктиви над фібринолізом, що має важливе значення в патогенезі хронічних кон'юнктивітів. Досліджено вплив мірамістину на процеси фібринолізу в тканинах кон'юнктиви і приведено патогенетичне обгрунтування ефективності його застосування при лікуванні хворих на хронічні кон'юнктивіти. Розроблений спосіб лікування у вигляді поєднаних інстиляцій мірамістину і софрадексу поліпшує якість лікування хворих на хронічні кон'юнктивіти: скорочує строки лікування, зменшує число щорічних рецидивів, збільшує період клінічної ремісії, дозволяє досягти клінічного одужання у 33,9% хворих, що підтверджує його клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.301.1-52

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Іванова Н.В. 
Розробка методики оцінки ефективності звукоізоляції житлових будинків від повітряних шумів на підставі системного підходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.В. Іванова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання оцінки ефективності звукоізоляції житлових будинків від повітряних шумів як найбільш розповсюджених. Розроблено нову методику, яка враховує енергетичний та інформаційний зміст очікуваного загального шумового режиму об'єктів, оцінює технічні, соціальні та економічні ефекти звукоізоляції. Встановлено, що традиційна методика, яка базується на системі норм, не відповідає сучасним методологічним концепціям, тому що передбачає тільки неподільні оцінки фрагментарних технічних ефектів шумозахисту. Запропоновано розрахункові моделі для збору інформації про джерела шуму, оцінки статистичних параметрів і критеріїв оцінки загального шумового режиму, розрахунку технічних, соціальних та економічних ефектів шумозахисного комплексу, а також для оцінки очікуваного рівня акустичної комфортності об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.22 + Н711-004.72
Шифр НБУВ: РА313566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванова Н.В. 
Фармакодинаміка і механізми дії лігандів гальмових медіаторних систем при експериментальному моделюванні пароксизмальних станів ЦНС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Іванова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз антиконвульсивної дії прямих агоністів - феназепаму, барбіталу натрію та етанолу. Зазначено, що виявлена наявність двох фаз (антисудомної та просудомної) у дії еталону може бути запропонована як експрес-метод дослідження гострого алкогольного абстинентного синдрому. Обгрунтовано та дослідно підтверджено гіпотезу про необоротність процесів масопереносу лікарських засобів, безпосередньо аплікованих на біофазу їх дії. Досліджено динаміку зміни величин мінімальних ефективних доз (МЕД) коразолу, пікротоксину, бемегріду та стрихніну на фоні введення феназепану, барбіталу та етанолу. За результатами дослідження ГАМК-залежних струмів нейронів (клітин Пуркіньє) встановлено, що пеніцилин і бемегрід можуть бути охарактеризовані як ліганди з низькою спорідненістю, що неселективно взаємодіють з рецептором та з його комплексом з ГАК, а пікротоксин і 5-орто-2'-хлор-2-амінобензофенол, як ліганди, що утворюють стійку частку "рецептор-ГАМК-ліганд" з низькою провідністю іонофору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29 +
Шифр НБУВ: РА324333

Рубрики:

      
6.

Іванова Н.В. 
Чисельне моделювання поводження гнучких зсувних оболонок з деформівною нормаллю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Н.В. Іванова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 21 с. — укp.

Запропоновано формулювання, обгрунтування та методику чисельного ров'язування задач геометрично-нелінійної теорії зсувних оболонок типу Тимошенка-Міндліна з урахуванням обтиску нормалі. Крайові та початково-крайові задачі досліджено за допомогою варіаційних методів. При цьому використано варіаційні рівняння принципу віртуальних робіт, дискретизацію методом Гальоркіна (відповідно, напівдискретизацію еволюційної варіаційної задачі) за просторовими змінними, апроксимації методу скінченних елементів та однокрокову рекурентну схему інтегрування в часі еволюційної задачі. Для лінійних постановок задач доведено еліптичність білінійної форми, породженої потенціальною енергією оболонки. Дослідження дискретизованих задач здійснюється шляхом аналізу відповідних енергетичних рівнянь. Запропоновано алгоритм та програмну реалізацію розв'язування побудованих задач. Ефективність алгоритмів і чисельних схем досліджено на тестових прикладах та задачах з інженерної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-23,022
Шифр НБУВ: РА308261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського