Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Березіна$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Березіна І.В. 
Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди: іконографія та принципи використання: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / І.В. Березіна ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему охорони та реставрації об'єктів архітектурної спадщини України стосовно пам'яток вітчизняного зодчества, зображених в акварелях і літографіях Наполеона Орди. Систематизовано оригінальні фактологічні матеріали з архівів України, Польщі, Росії та Білорусії. Проаналізовано творчу спадщину художника як унікальне іконографічне джерело, що має велику науково-практичну цінність щодо історико-архітектурної науки, краєзнавства, реставрації та охорони пам'яток архітектури в Ураїні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-8 Орда Н. + Щ103(4УКР)-390 + Щ154.761 +
Шифр НБУВ: РА352634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Березіна В. В. 
Зв'язок розуміння і мовлення як предмет філософської герменевтики: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.01 / В. В. Березіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Висвітлено засадничі поняття та положення філософської герменевтики у зв'язку з феноменологічною та риторично-гуманістичною традиціями. Герменевтичний принцип історичності досліджено через такі феноменологічні поняття як життєсвіт, горизонт та інтерсуб'єктивність. Антисуб'єктну й антиінструментальну настанови розкрито за допомогою таких понять як дієво-історична свідомість, здоровий глузд і метафора. Встановлено, що розуміння є необ'єктивувальним досвідом істини, який має структуру діалогу, оскільки передбачає відкритість до іншого й є сутнісно незавершеним. Запропоновано інтерпретацію герменевтичної теорії досвіду в широкому контексті практичної філософії. Стосунок розуміння та мовлення розкрито через концепцію відкритості герменевтичного досвіду, розглянуту в аспектах тілесності, моральності та темпоральності, де відповідно феномени здоров'я, дружби та "затримки" засвідчують екзистенційну свободу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3
Шифр НБУВ: РА380600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Березіна Н.О. 
Кополімери на основі 9-вінілкарбазолу - інформаційні середовища для засобів сучасної техніки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.О. Березіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові кополімери та їх композити на основі 9-вініл карбазолу, а також методи їх модифікування. На базі синтезованих кополімерів 9-вінілкарбазолу з алкілметакрилатами виявлено пластифікувальну дію ланок останніх. Показано, що у таких системах наявний ефект "внутрішньої" пластифікації полівінілкарбазолу (ПВК) ланками комономерів. Розроблено нову методику синтезу свинецьвмісних мономерів та на їх основі синтезовано свинецьвмісні кополімери на базі 9-вінілкарбазолу та 3-йод-9-вінілкарбазолу. Шляхом радикальної кополімеризації одержано нові полімери, що містять фрагменти антрацену та карбазолу. Показано перспективність їх використання за різних способів запису інформації. Досліджено сенсибілізувальну здатність 25-ти телурорганічних сполук (ТОС). Доведено, що процес сенсибілізації полівінілкарбазолу за допомогою ТОС зумовлений утворенням молекулярних комплексів. Показано перспективність цього класу сенсибілізаторів. На підставі результатів спектральних досліджень установлено, що ефективність фотогенерації носії заряду у композитах кополімерів 9-вінілкарбазолу з алкілметакрилатами та поліметиновим барвником значною мірою залежить від молекулярної структури карбазольних кополімерів. Показано, що композити можуть бути використані під час розробки пластичних конвекторів сонячного випромінення. Результати дослідження дають змогу здійснювати розробку енергоощадних фотонапівпровідникових матеріалів, чутливих до видимого, інфрачервоного, рентгенівського випромінювання, а також зовнішнього електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.181.3 + Л719.7 +
Шифр НБУВ: РА350963

Рубрики:

      
4.

Березіна С.Б. 
Методи прогнозування надходжень і витрат на пенсійне забезпечення в залежності від динаміки і розподілення ВВП: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Б. Березіна ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено розробці методів прогнозування надходжень коштів і витрат на пенсійне забезпечення відповідно до динаміки і розподілення валового внутрішнього продукту та створення на цій базі науково обгрунтованих основ реформування пенсійної системи. Визначено причини та наслідки кризи в пенсійному забезпеченні України, зроблено аналіз існуючих систем пенсійного забезпечення. Запропоновано методи прогнозування надходжень і витрат на пенсійне забезпечення разом з динамікою макроекономічних показників та здійснено їх формалізований опис. Розроблено основні напрямки та заходи щодо вдосконалення пенсійного забезпечення у напрямку збалансованості надходжень і виплат пенсій та допомог на перспективу до 2010 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)272.22
Шифр НБУВ: РА308287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Березіна 
Патогенетичне значення та терапевтична тактика при активації Епштейна- Барра вірусної інфекції у дітей, хворих на гострі інфекційні захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Лариса Вячеславівна Березіна ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.35-5
Шифр НБУВ: РА366047

Рубрики:
  

      
6.

Березіна Л.М. 
Регіональні чинники системи управління ресурсовикористанням аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.М. Березіна ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади процесу використання ресурсів і управління ним у взаємозв'язку з розвитком аграрного сектору регіонів. Висвітлено досвід різних країн щодо вдосконалення управління аграрним сектором. Визначено теоретичні засади формування та практичні основи фукціонування системи управління ресурсовикористанням аграрних підприємств регіону, а саме: роль рентних відносин, регіональних чинників ресурсного потенціалу у системі управління ресурсами, резерви, шляхи та основні напрями вдосконалення ресурсовикористанням у галузях рослинництва та тваринництва аграрних підприємств регіону, зокрема, посилення ролі планування як чинника забезпечення продуктивності ресурсовикористання в аграрному секторі, оптимізація зв'язку ринків ресурсів і системи управління даним процесом, реалізація його екологічної складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ПОЛ)683.21-553.84 + У9(4УКР-4ПОЛ)321-553.84 +
Шифр НБУВ: РА348091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Березіна О. Ю. 
Соціальна відповідальність корпорацій в системі соціально-трудових відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / О. Ю. Березіна ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи й уточнено сутність і складові соціальної відповідальності корпорацій (СВК) в системі соціально-трудових відносин, визначено функції соціальної відповідальності. Розроблено методичний підхід до визначення якісного стану соціальної відповідальності з використанням методів соціологічного дослідження. Запропоновано методичний підхід до кількісної оцінки стану СВК, на підставі якого здійснено оцінку СВК семи корпорацій Групи компаній СКМ. Розроблено методичні рекомендації з підготовки соціальної (нефінансової) звітності корпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-240
Шифр НБУВ: РА382698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Баган Н. В. 
Формування та ефективність використання ресурсів аграрних підприємств. / Н. В. Баган. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретичні положення та запропоновано практичні рекомендації щодо ефективності використанняресурсів аграрних підприємств. За результатами узагальнення поглиблено теоретико-методичні основи формування та використання ресурсів аграрних підприємств на основі детальної характеристики етапів еволюції наукових знань про економічні ресурси та дослідження понятійно-категоріального апарату, що дозволило розглядати поняття «ресурси аграрних підприємств» як сукупність органічно взаємопов'язаних природних, матеріальних, нематеріальних, фінансових, трудових, часових та інформаційних ресурсів, які при взаємодії один з одним та при врахуванні впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища забезпечують безперебійну діяльність аграрного підприємства з метою отримання максимального прибутку беручи до уваги економічну, екологічну та соціальну основи. Це дозволить актуалізувати економічний, екологічний та соціальний аспекти підвищення ефективності використання ресурсіваграрних підприємств. З'ясовано, що всю сукупність ресурсів аграрних підприємств можна поділити на: матеріальні, нематеріальні, земельні, трудові, фінансові, інформаційні та часові. Зокрема, розширена класифікація інформаційних ресурсів: за ступенем достовірності; за ступенем надійності; за шляхом (рівнем) передачі; за каналом передачі; за сферою використання, та розроблена класифікація часових ресурсів: за ефективністю використання; за галузевою приналежністю; за швидкістю прийняття рішення; за використанням часу з урахуванням сезонності виробництва, що дасть можливість конкретизувати вплив кожного з видів ресурсів на ефективність їх використання в аграрних підприємствах. Результатом узагальнення сучасних підходів до визначення видів ефективності використання ресурсів аграрних підприємств, враховуючи їх різноспрямованість та особливості типізації, є виділення економічної, екологічної та соціальної ефективності використання ресурсів аграрних підприємств, що дозволило зазначити актуальні напрями їх ефективного використання. У результаті чого запропоновано методичний підхід до оцінки ефективності використання ресурсів аграрних підприємств, котрий за допомогою показників використання матеріальних, нематеріальних, фінансових, трудових, земельних, інформаційних та часових ресурсів дозволить здійснити оцінку економічної та екологічної ефективності використання ресурсів аграрних підприємств. Для оцінки соціальної ефективності використання ресурсів проведено анкетування працівників аграрних підприємств.^UIn the dissertation work, theoretical provisions are substantiated and practical recommendations are proposed on the efficiency of using the resources of agricultural enterprises. Based on the results of the generalization, the theoretical and methodological foundations of the formation and use of the resources of agricultural enterprises were deepened on the basis of a detailed description of the stages of the evolution of scientific knowledge about economic resources and studies of the conceptual and categorical apparatus, which made it possible to consider the concept of «resources of agricultural enterprises» as a set of organically interconnected natural, material, intangible, financial, labor, time and information resources, which, when interacting with each other and taking into account the influence of external and internal environmental factors, ensure the uninterrupted operation of an agricultural enterprise in order to obtain maximum profit, taking into account the economic, environmental and social foundations. This will make it possible to actualize the economic, environmental and social aspects of increasing theefficiency of using the resources of agricultural enterprises. It was found that the entire set of resources of agricultural enterprises can bedivided into material, intangible, land, labor, financial, informational and temporary. In particular, the classification of information resources has been expanded: by the degree of reliability; by the degree of reliability; along the path (level) of transmission; via data transmission channel; by the sphere of use and a classification of temporary resources has been developed: by the efficiency of use; by industry affiliation; by the speed of decision making; for the use of time, taking into account the seasonality of production, which will make it possible to concretize the influence of each of the types of resources on the efficiency of their use in agricultural enterprises. The result of the generalization of modern approaches to determining the types of efficiency in the use of the resources of agricultural enterprises, taking into account their multidirectionality and peculiarities of typing, the allocation of economic, environmental and social efficiency in the use of resources of agricultural enterprises, which made it possible to note the current directions of their effective use. As a result, a methodological approach to assessing the efficiency of using the resources of agricultural enterprises has been proposed, which, using indicators of the use of material, intangible, financial, labor, land,information and time resources, will make it possible to assess the economic and environmental efficiency of using the resources of agricultural enterprises. To assess the social efficiency of the use of resources, a survey of employees of agricultural enterprises was carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського